Навигация
Реклама
Реклама

Де знаходиться острів Валаам. Монастир на острові Валаам: історія. Як дістатися до острова Валаам

 1. Де знаходиться острів Валаам. Монастир на острові Валаам: історія. Як дістатися до острова Валаам...
 2. Історія острова Валаам
 3. Монастир на острові Валаам
 4. Погода на острові Валаам
 5. Як дістатися до острова Валаам

Де знаходиться острів Валаам. Монастир на острові Валаам: історія. Як дістатися до острова Валаам

,,,
,,,

Острів Валаам - одне зі святих паломницьких місць. Вважається, що топонімічні коріння найменування острова Валаам йдуть в фінсько-угорський мову і походять від «валах», яке перекладається як «висока земля» (або гірська земля). Вся історія острова так чи інакше, але тісно пов'язана з духовенством і православ'ям. З 1989-го року там знову діє чоловічий монастир.

Де знаходиться острів Валаам

Острів Валаам знаходиться на 22-кілометровій відстані від материка на півночі Ладозького озера. Входить до складу Валаамського архіпелагу і є найбільш великий майже з 50 острівців: загальна площа архіпелагу - 36 м2, три чверті яких займає Валаам. Віддаленість від м Сортавала (Карелія) становить 42 кілометри, від С.-Петербурга - понад 220 кілометрів. На острові Валаам розташований однойменний селище, який є адміністративною частиною Сортавальского міського поселення. Там же знаходиться Валаамського чоловічий монастир, який представляє собою архітектурну пам'ятку архітектури.

Історія острова Валаам

Острів Валаам з давніх-давен був духовним християнським центром і притягував видатні особистості: на ньому побували Олександр I і Олександр II, а також інші представники імператорського роду, художники Куїнджі, Васильєв і Шишкін, поети і письменники Шмельов, Апухтін, Тютчев, Лєсков, Зайцев, композитори Глазунов і Чайковський, вчені Менделєєв і Миклухо-Маклай. У 19 столітті Валаам відвідав Дюма-старший (під час російського подорожі). Нерідко там і духовенство - на острові Валаам свого часу побував святитель Ігнатій.

Найскладніше на острові Валаам доводиться мирському поселенню, у якого офіційно відсутній адміністративний статус. Миряни нарівні з усіма хочуть брати участь в житті країни, голосуючи під час муніципальних виборів. Легітимність цієї вимоги підтверджена Верховним судом Карелії, але адміністрація монастиря противиться і намагається затягнути цей процес. Однак більш давня історія на Валаамі все ж належить монастирю.

Монастир на острові Валаам

За першою з двох версій 900 років тому на Валаам прийшли зі східних держав 2 інка (Герман і Сергій) і утворили монаше братство. Письмові свідчення про життя і діяльності преподобних визнані на сьогоднішній день втраченими. За другою версією монастир на острові Валаам був заснований десь у 10-11 столітті, що знаходить підтвердження в одній з редакцій житія Авраама Ростовського. У ній міститься згадка про те, що він відвідав острів в 10 столітті. Також є цикл літописів, в яких йдеться про те, що в 1163-му році відбувся перенос мощей Германа і Сергія з Валаама в Новгород.

Найбільш достовірні документальні підтвердження існування монастиря на острові Валаам починаються з 14 століття. Ще одна можлива дата виникнення монастиря - 1407-ий рік, зазначений в літописному оповіді. До 16 сторіччя на Валаамском архіпелазі проживали приблизно 600 ченців. До запустіння благодатних земель привели численні напади шведів. Початок відродження острівної духовного життя почалося в 1989-му році, коли в грудні в день Андрія Первозванного на острів зійшли шість ченців.

Спочатку намісником монастиря на острові Валаам був призначений отець Панкратій, архімандрит (наказ Алексія II від 1993 го року). Потім обитель очолив єпископ Троїцький (з 2005-го). Місцева каплиця була висвітлена в 1994-му на санкт-петербурзької набережній, що стало фінальним процесом її повернення монастирю. 13.12.05 р там вперше зазвучав стопудовий дзвін.

Місце також відоме своїми скитами:

 • Свято-Володимирським;
 • Смоленським;
 • Гефсиманським;
 • Свято-Аврааміевскій (зараз зруйнований);
 • Коневскім;
 • Предтеченський;
 • Нікольським;
 • Ильинским;
 • Святоостровскім;
 • Білим (Всіх Святих).

Погода на острові Валаам

Весна на острів Валаам приходить в останній декаді березня місяця. Влітку на острові Валаам сонячних днів більше, ніж на материку - приблизно на 30-35. Среднеіюльская температура становить 17 градусів тепла. Сніжна погода з справжньою зимою встановлюється на Валаамі, починаючи з найперших чисел грудня. До лютого налагоджується автотранспортне пересування між островом Валаам і м Сортавала. Среднефевральская температура дорівнює 8 градусам нижче нуля. Тому, вирушаючи на острів Валаам, в будь-який час року необхідно подбати про теплий і не продувається одязі, оскільки там часто дмуть холодні ладожские вітру.

Як дістатися до острова Валаам

Є кілька способів дістатися до острова Валаам. Перший з них - не теплоході з Північної столиці, який відправляється по туристичному маршруту. Це найбільш комфортабельний спосіб, але в той же час і найбільш витратний. Він передбачає проживання в каюті, організовані екскурсії по острову, харчування в ресторані і розважальні програми. Однак зустрічаються і більш дешеві пропозиції - без харчування. За тривалістю теплоходів поїздки на острів Валаам можуть бути різними, в залежності від типу екскурсії - із зупинками на інших островах або без.

Другий спосіб - на метеорі з С.-Петербурга. За часом він займає всього день: 4-годинна ранкова поїздка на острів Валаам, 8-годинне перебування там з прогулянками і екскурсіями, потім знову 4 години зворотну дорогу. За вартістю він обходиться менше, ніж перший. Третій спосіб дістатися до Валаама - на метеорі з Приозерска. Пристрій цих поїздок бере на себе місцева паломницька служба. Спочатку присутніх направляють на Приозерськ автобусом (3 години їзди), а потім привозять на острів Валаам на метеорі (1 година плавання).

Можна дістатися до острова Валаам і на метеорі з Сортавали. Ці судна ходять найтриваліше в порівнянні з усіма іншими і охоплюють період з кінця весни до кінця осені - травень-листопад. Однак остаточні терміни припинення курсування залежать тільки від холодів і замерзання озера. Але при цьому необхідно враховувати, що Сортавала - місто прикордонне, тому для поїздки даними шляхом буде необхідний закордонний паспорт з фінської візою або спецзапрошеного. У зимовий час, щоб потрапити на острів, можна скористатися шляхом по озеру.

Автор: Олена Тихонова
Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на чоловічий журнал manorama.ru обов'язкова!

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.