Навигация
Реклама
Реклама

неприбуткової місце

 1. людина надійний
 2. Головне - дисципліна
 3. Між двох губернаторів
 4. Дійшло до бійки
 5. Трошки кримінальна стаття
 6. Потрібно чи ні?
 7. ВСЕ МАТЕРІАЛИ Петербурзької РЕДАКЦІЇ | АРХІВ ПУБЛІКАЦІЙ | PDF

З Вадимом Базикіна ми зустрічаємося в кафе на Василівському острові. Людина він легендарний не тільки в Петербурзі, але і у всій Росії. У 1994 році на своєму вертольоті рятував людей з тонучого порома «Естонія». У 2004-му знімав з дрейфуючої крижини учасників полярної експедиції в Арктиці. Журналісти підрахували, що на рахунку Базикіна майже чотири тисячі врятованих життів. Але наша розмова піде про куди менш вдалою сторінці в біографії льотчика: в розпал «кримської весни» він з готовністю прийняв пропозицію стати директором аеропорту Бельбек в Севастополі, а зараз намагається відсудити у керівництва півострова 3,5 мільйона рублів.

Базикін показує на телефоні відео: камера обходить обшарпаний павільйон з вибитими шибками, наче тут трапилася затяжна перестрілка. Так виглядає сьогодні павільйон аеропорту Бельбек - об'єкта, включеного в федеральну цільову програму соціально-економічного розвитку Республіки Крим з бюджетом 1,7 мільярда рублів.

- Там пожежа була? - цікавлюся.

- Ні, просто розграбували, - зітхає співрозмовник.

людина надійний

Захоплення аеропорту в Севастополі став одним з перших етапів спецоперації з «повернення Криму до складу Росії». Вночі 28 лютого 2014 року триста озброєних людей без розпізнавальних знаків блокували територію повітряного терміналу. До цього моменту в Бельбеку базувалися винищувачі МІГ-29 українських збройних сил. Аеропорт приймав і цивільні борти, в тому числі виконують рейси між Севастополем і Москвою.

«Коли зараз на неї (смугу аеропорту Бельбек. - С. Р.) сідаєш, є відчуття, що по вибоїнах їдеш», - висловив невдоволення приїхав до Криму в червні 2014 року прем'єр Дмитро Медведєв. І підписав указ, яким Бельбек включили в список аеродромів спільного базування (тобто для цивільних і військових потреб). За ним послідувало розпорядження президента Путіна про виділення коштів за федеральною цільовою програмою. А тодішній губернатор Севастополя Сергій Меняйло пообіцяв, що вже через місяць (в липні 2014 го) тут приземлиться перший літак. За наступний рік у аеропорту змінилося три директори, і це були єдині новини про хід реконструкції.

З Вадимом Базикіна ми зустрічаємося в кафе на Василівському острові

Вадим Базикін / Фото: sevastopol.su

Май 2015 року. Вертоліт Вадима Базикіна приземлився на острові Валаам. Тут, за словами льотчика, періодично збирається московська тусовка. Сам він у владних колах теж частий гість.

«Пропозиція очолити ГУП [« Аеропорт Севастополь »] надійшло безпосередньо від заступника міністра [транспорту], - розповідає льотчик. - Основна умова було: потрібна людина надійний, який не здасть позиції, не дасть розікрасти ».

Базикін, на рахунку якого управління авіазагоном в Петрозаводську чисельністю в кілька сотень людей, визнається, що з самого початку проект реконструкції терміналу в Севастополі був проектом швидше геополітичним. Від Бельбека до аеропорту Сімферополь всього 60 кілометрів, занадто близько для двох подібних об'єктів федерального рівня. Але Крим є Крим, скаже він пізніше журналістам, коментуючи своє призначення. До того ж у досвідченого льотчика і управлінця швидко дозрів план розвитку ввіреного йому простору.

«Аеропорт - це дуже серйозний мішок з грошима, якщо його правильно розкручувати, - говорить він. - Коли вже в Криму сусіди дізналися, що я директор аеропорту, у мене під хвірткою щоранку лежали яйця, сир, молоко ... Ви тільки будуйте, кажуть, тому що у нас тут життя буде ».

Головне - дисципліна

З губернатором Меняйло Базикін познайомився через три дні після приїзду до Криму: отримав від нього наказ про своє призначення і обіцянку незабаром відкрити фінансування. Питання трудового договору і зарплати новому директору відклали на потім, благо Вадим Базикін людина не бідна - є пенсія льотчика-випробувача в 120 тисяч рублів.

Тим часом відкриття нових повітряних воріт Севастополя офіційно перенесли на 2016 рік.

«Ми відразу приступили до роботи, - розповідає Вадим. - На перших порах хотіли зробити теплий надувний ангарчік, куди виводили б людей, які прилітають в аеропорт. - Поки без кафе і магазинів, але щоб вже почав функціонувати ».

Зовсім скоро навколо аеропорту Севастополь з'явилися банери з написом «Продається». Таким нехитрим способом новий директор і зібрана ним команда намагалися з'ясувати, кому насправді належить земля під об'єктом федерального значення. «Вивісили банери, і власники ділянок тут же самі прибігли», - сміється льотчик.

ГУП «Аеропорт Севастополь» потрібно було освоїти 26 гектарів площі по сусідству з землями, якими розпоряджалося Міноборони. Однак скоро з'ясувалося, що всупереч розпорядженню Меняйло ці землі так і не були прийняті на баланс держави - ніхто цим просто не займався. 26 га входили до складу радгоспу Софії Перовської, а всередині нього були розділені між власниками на паях. За словами Базикіна, «крайнього» власника земель вдалося відшукати ... в тюрмі і через його адвоката підписали договір оренди. Зі звітом про виконану роботу директор аеропорту вирушив на прийом до градоначальника, паралельно продовжуючи бомбардувати кримських чиновників: відкрийте фінансування.

«А Меняйло мені задає питання:« Ти чого таку діяльність розгорнув, чому не чекаєш вказівок? »- згадує Базикін. - Я відповідаю, що існує указ президента, тому я як ваш співробітник починаю проявляти ініціативу. А він мені: «У мене головне в уряді - дисципліна».

Від відповіді на питання, чи свідомо Меняйло гальмував процес, Базикін дипломатично ухиляється: «Справа в тому, що Севастополь - дещо інше соціальне простір. Там дозволено не реагувати на розпорядження губернатора. Природно, він давав вказівки. Але ці документи просто губилися ».

Між двох губернаторів

Розмірковуючи про економіку аеропорту, Вадим Базикін нарікає: при грамотному підході аеропорт в Севастополі міг би бути завантажений дев'ять місяців в році. Будівля сучасного аеровокзального комплексу, нагадує він, - це, по суті, великий магазин, де кожен пасажир повинен провести як мінімум півтори години. Не випадково вартість оренди в Шереметьєво доходить до 800 тисяч рублів за 30 кв. метрів на місяць.

Мій співрозмовник пояснює, що позитивна економіка аеропорту починається при обслуговуванні понад 220 тисяч пасажирів на рік. Проект реконструкції повітряного терміналу в Севастополі розраховувався на 500 тисяч чоловік щорічно. Перш за все тому що «не хотіли налякати Сімферополь».

«Ми прекрасно розуміли: що таке Сімферополь, якщо прибрати звідти аеропорт? - розмірковує Базикін. - Нічого. І [Сергій] Аксьонов (глава Республіки Крим - С. Р.) це теж прекрасно знає ».

Але і тут знайшовся вихід: інвесторам аеропорту Сімферополь (на 30% належить банку «Росія») запропонували віддати севастопольцям все літаки малої місткості, звільнивши місце для великих бортів, які приносять великі гроші.

Дійшло до бійки

У серпні 2016 року з інспекцією в аеропорт Севастополя приїхав новий градоначальник Дмитро Овсянников. При журналістах він затаврував колишнє керівництво міста, що довів аеропорт «до ручки». І пообіцяв , Що після реконструкції пропускна здатність повітряного терміналу складе 2,5 мільйона (!) Осіб на рік.

«Що у нас з інвесторами?» - на ходу вникав в курс справи Овсянников.

Якщо вірити публікаціями присутніх на зустрічі журналістів, в наступний момент пресу попросили піти, а з-за зачинених дверей прозвучало роздратоване: «Які татари?»

Базикін пояснює: мова йде про компанії «Татнефть» - основному інвестора севастопольського аеропорту, якого йому вдалося залучити. Татнефть була готова вкласти в реконструкцію 7 мільярдів рублів в обмін на право розпоряджатися паливно-заправних комплексом. Це питання директор опрацьовував на рівні президента Татарстану, але після розмови про «татар» про ці домовленості довелося забути.

Відносини Овсянникова і Базикіна не склалися відразу. Протистояння дійшло до крайньої точки, коли градоначальник виступив з пропозицією ліквідувати ГУП «Аеропорт Севастополь» і зробити його філією сімферопольського аеропорту.

«Природно, я йому сказав, що не погоджуся, тому що руйнується договір спільного базування з Міноборони, - продовжує Базикін. - Якби ви знали, як важко я його добився! »

Договір спільного базування, підписаний Вадимом Базикіна з Міноборони / Фото: «Нова в Петербурзі»

Незважаючи на позицію директора, в серпні 2017 року губернатор Овсянников підписав указ про ліквідацію ГУП «Аеропорт Севастополь». За деякими даними, цьому передував конфлікт між Овсянниковим і Аксьоновим, який ледь не дійшов до бійки.

«Аксьонов політично дуже жорстко протистоїть Севастополю, - каже кримський юрист Наталія Пурвін, адвокат Базикіна. - Для нього другий аеропорт був як клубок у горлі - це ж питання зустрічі перших осіб і іншого. А так як і Меняйло, і Овсянніков слабкі гравці, а Аксьонов місцевий, вони цю гру, звичайно, програли. Овсянников здав ГУП і подумав, що простіше звільнити Базикіна, а гроші [виділені по ФЦП] віддати, тому що освоїти їх він дійсно не може ».

Трошки кримінальна стаття

Подальша битва за Севастополь розгорнулася в судах. Відразу після звільнення Вадим Базикін звернувся до Нахімовського районного суду, вимагаючи компенсації по заробітній платі: пробувши директором аеропорту більше двох років, він не отримав за роботу ні копійки.

«Всі судді в усіх засіданнях пропонували уряду [Севастополя] мирову угоду, - продовжує Наталя Пурвін.

- Чи ставили один і той же питання: навіщо ви судіться з Базикіна? Ніхто не зміг на нього відповісти. Позиція відповідача була така: «Він не заробив ці гроші».

Вадим Базикін оцінив свою роботу майже в три мільйони рублів, розрахувавши середню зарплату на аналогічній посаді (90-120 тис. Рублів) за довідкою з Роструда. Районний суд виявився іншої думки і присудив заслуженому льотчику компенсацію в розмірі дванадцяти МРОТ - по 8 тисяч рублів на місяць. І додав відшкодування моральної шкоди в 10 тисяч рублів.

Зараз, за ​​словами адвоката, це рішення знаходиться в стадії касації, а потім (якщо буде потрібно) буде опротестовано в Верховному суді. Більш того, у позивачів залишається можливість звернутися до Слідчого комітету, тому що невиплата зарплати більше трьох місяців це «трошки кримінальна стаття».

Рішення за своїм другим позовом Вадим Базикін отримав 9 серпня цього року: арбітражний суд Севастополя визнав незаконним ліквідацію ГУП «Аеропорт« Севастополь ».

«Раз повернули підприємство, значить, йому потрібен директор, воно живе, його знову можна фінансувати», - міркує Наталія Пурвін.

«Раз повернули підприємство, значить, йому потрібен директор, воно живе, його знову можна фінансувати», - міркує Наталія Пурвін

Новий термінал аеропорту в Сіферополе / Фото: ukraina.ru

Потрібно чи ні?

Вадим Базикін каже, що гроші в цій боротьбі для нього не головне.

«Я хочу цю справу довести до кінця, - стверджує льотчик. - Хочу, щоб люди, які відповідають за ідеологію в нашій країні, нарешті сказали: потрібен в Севастополі аеропорт чи ні? »

Справедливості заради з того моменту, коли Вадим Базикін приїхав до Криму, ситуація тут сильно змінилася: заробив Керченський міст, а в аеропорту Сімферополя відкрився новий термінал. І питання доцільності будівництва другого аеропорту встав ще гостріше. Проте в липні 2018 року, під час візиту до Севастополя секретаря Ради безпеки Миколи Патрушева, місцева влада запевнили його, що повітряне сполучення запрацює ... в 2020 році.

Указ президента все-таки ніхто не відміняв.

Поки ж з самотньо стоїть павільйону «Аеропорт Севастополь» зняли охорону, після чого об'єкт привернув мародерів. Невідомі вибили в будівлі скла і поламали всі, що можна було поламати.

«Коли мені там нічого було робити, я в театр ходив, - згадує Базикін про час, проведений в Криму. - І ось уявляєте, йде постановка «Прибуткове місце» (п'єса Олександра Островського про молодого чиновника, який не бажає вислужитися і брати хабарі. - С. Р.), а весь зал встає і плаче. А я себе ловлю на думці, що аплодую НЕ артистам, а глядачам. У них дійсно така ментальність. Вони повірили Росії ».

ВСЕ МАТЕРІАЛИ Петербурзької РЕДАКЦІЇ | АРХІВ ПУБЛІКАЦІЙ | PDF

[ U ] [ OT ] [ ST ] [ OST ] [ TG ] [ GTU ] [ U ] [ OT ] [ ST ] [ OST ] [ TG ] [ GTU ]                    id   інші  російська  український  білоруський  польський  англійська  іспанська  німецький  турецька  болгарська  чеська  угорський  естонський  вірменський  казахський  іврит  грузинський  сербський  хорватський  литовський  словацький  словенський  албанський  македонський  латиська  киргизький  монгольський  португальська  узбецький  корейський  румунський  датський  грецький  нідерландський  норвезький  шведський  італійська  французький  індонезійська id арабська  хінді  бенгальський  китайський  [азербайджанський  ] [Боснійський bs ] [таджицький  ] [Латинський  ] [В'єтнамський  ] [Каннада kn ] [фінський  ] [Філіппінський  ] [Ірландський  ] [Ісландський  ] [Шотландський (гельський) gd ] [японський  ] [Африкаанс  ] [Амхарська am ] [каталанська  ] [Себуанська ceb ] [корсиканська  ] [Валлійський  ] [Есперанто  ] [Баскська eu ] [перський  ] [Фризька  ] [Галісійська  ] [Гуджараті gu ] [хауса  ] [Гавайський  ] [Хмонг hmn ] [креольський (Гаїті) ht ] [ігбо ig ] [яванський  ] [Кхмерский  ] [Курманджі  ] [Люксембурзький lb ] [лаоський  ] [Малагасійська  ] [Маорі  ] [Малаялам ml ] [маратхі mr ] [малайський  ] [Мальтійський  ] [Бірманський my ] [непальська  ] [Чева ny ] [панджабі  ] [Пушту  ] [Синдхи sd ] [сингальский si ] [Самоа  ] [Шона sn ] [сомалійський  ] [Сесото st ] [суданський  ] [Суахілі  ] [Тамільська  ] [Телугу te ] [тайський  ] [Урду  ] [Кхоса xh ] [ідиш yi ] [йоруба yo ] [зулу  ]  [ TF ] Немає тексту  Контейнер пошкоджений id інші російська український білоруський польський англійська іспанська німецький турецька болгарська чеська угорський естонський вірменський казахський іврит грузинський сербський хорватський литовський словацький словенський албанський македонський латиська киргизький монгольський португальська узбецький корейський румунський датський грецький нідерландський норвезький шведський італійська французький індонезійська id арабська хінді бенгальський китайський [азербайджанський ] [Боснійський bs ] [таджицький ] [Латинський ] [В'єтнамський ] [Каннада kn ] [фінський ] [Філіппінський ] [Ірландський ] [Ісландський ] [Шотландський (гельський) gd ] [японський ] [Африкаанс ] [Амхарська am ] [каталанська ] [Себуанська ceb ] [корсиканська ] [Валлійський ] [Есперанто ] [Баскська eu ] [перський ] [Фризька ] [Галісійська ] [Гуджараті gu ] [хауса ] [Гавайський ] [Хмонг hmn ] [креольський (Гаїті) ht ] [ігбо ig ] [яванський ] [Кхмерский ] [Курманджі ] [Люксембурзький lb ] [лаоський ] [Малагасійська ] [Маорі ] [Малаялам ml ] [маратхі mr ] [малайський ] [Мальтійський ] [Бірманський my ] [непальська ] [Чева ny ] [панджабі ] [Пушту ] [Синдхи sd ] [сингальский si ] [Самоа ] [Шона sn ] [сомалійський ] [Сесото st ] [суданський ] [Суахілі ] [Тамільська ] [Телугу te ] [тайський ] [Урду ] [Кхоса xh ] [ідиш yi ] [йоруба yo ] [зулу ] [ TF ] Немає тексту
Контейнер пошкоджений! Спробуйте отримати статтю заново GetTextFromUrl.php , але це призведе до видалення всіх існуючих перекладів !!!

Там пожежа була?
«А Меняйло мені задає питання:« Ти чого таку діяльність розгорнув, чому не чекаєш вказівок?
«Ми прекрасно розуміли: що таке Сімферополь, якщо прибрати звідти аеропорт?
«Що у нас з інвесторами?
Якщо вірити публікаціями присутніх на зустрічі журналістів, в наступний момент пресу попросили піти, а з-за зачинених дверей прозвучало роздратоване: «Які татари?
Чи ставили один і той же питання: навіщо ви судіться з Базикіна?
Хочу, щоб люди, які відповідають за ідеологію в нашій країні, нарешті сказали: потрібен в Севастополі аеропорт чи ні?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.