Навигация
Реклама
Реклама

Подорож на Валаам - описані пам'ятки Валаама, розповідь і відгук про подорож на Валаам

  1. Подорож на Валаам Прийшов час розповісти про подорож на Валаам. Це буде скоріше не віртуальну подорож...
  2. Похід по Криму - 22 маршрут
  3. Маршрути: гори - море

Подорож на Валаам

Прийшов час розповісти про подорож на Валаам. Це буде скоріше не віртуальну подорож з купою дат та імен, а враження від відвідин острова. Хоча мова піде про місця, які багато, побувавши тут, бачили, я зі свого боку постараюся розповісти більше про сучасну Валаамской життя.

Як я вже розповідав, на острів ми вирушили своїм ходом, без жодних екскурсій. Суду, на яких пливуть паломники і такі, як ми, причалюють на острові в Монастирській бухті, всього метрах в 200 від Спасо-Преображенського монастиря. На вході в бухту стоїть дерев'яний хрест, а намет монастирської дзвіниці при бажанні можна розгледіти і за 30 кілометрів від острова.

Монастирська і Никонівський (туристично-лайнеровская) бухти - осередок всієї "нецерковних" життя острова. Тут знаходяться кафе, намети з сувенірами та іншою продукцією. Виробництв на острові немає, тому практично все, що продається на Валаамі, - привізна. Може бути, за винятком копченої риби. До речі, всупереч тим пристрастям, які пишуть в інтернетах щодо харчування на острові, перекусити не так уже й дорого тут цілком можливо. Звичайно, устриці ви тут навряд чи знайдете, але вуха, картоплю і шматок пирога - цілком.

Будучи на Валаамі, насамперед ми вирішили заглянути в монастир. На жаль, нам не дуже пощастило: знаменитий бірюзово-блакитний купол, як і половина дзвіниці, були в будівельних лісах. Мені взагалі в цьому році везе на таке: в Ризі та ж фігня була з Домським собором.

Перше, що мене здивувало, це те, що в монастирі по суті один великий (і то відносно) храм і багато-багато оточуючих його монастирських приміщень. Потім виникло припущення: братія тут колись була досить численна, але туристів і паломників не так щоб багато, особливо взимку. Тому, можливо, необхідності в декількох храмах не було: монахи складали переважну більшість тих, хто приходив на служби. Може, і помиляюся.

Крім самого монастиря монахи живуть також і в скитах, що знаходяться як на самому Валаамі, так і на сусідніх невеликих островах. У скитах статути різні: кудись вхід вільний, як, наприклад, в Воскресенський, що знаходиться поруч з туристичною Никоновской бухтою ...

Є скити, в які вхід дозволений тільки чоловікам, є такі, де дозволений тільки чоловікам і один раз на рік, а є і зовсім закриті для відвідування. Один з таких - Гетсиманський скит. Поруч зі входом на територію висять таблички про те, що вхід стороннім заборонено, прохання не турбувати братію і т.п.

Все б нічого, люди моляться, можна зрозуміти, але ось ЦЕ вже перебір, я вважаю. "Возлюби ближнього твого, як самого себе" - це, схоже, не про "подвижників" Гефсиманського скиту.

Проте, справжніх подвижників на Валаамі теж було чимало. Найчастіше вони йшли з монастиря або в глуху частину острова, або спливали на будь-якої із сусідніх островів. Деякі брали на себе багаторічні обітниці мовчання, інші - строго постили протягом десятків років. На скелях досі можна знайти видовбані давним давно хрести, слова молитов і якісь дати. Таких нам знайти не вдалося, але і новодельние наскальні зображення виглядають ефектно.

На острові є музей (безкоштовний, що дивно). Деякі експонати, таке відчуття, використовувалися в господарстві ще десяток-другий років назад. Мені здалося, що на Валаамі взагалі час тече повільніше, а з минулим острів розлучається неохоче. Автобусна зупинка. Не знаю, що за спорудження, але відпочити від довгої пішої прогулянки тут було приємно. З живності на Валаамі найбільше здивували чайки, які діловито крокують по людних місцях, як голуби в місті, абсолютно не боячись людей.

Тепер трошки зміню тему: хочу розповісти про розміщення. Ми вирішили зупинитися в готелі Зимова, де, як здалося за описом, має бути найзручніше людям, які приїхали не як паломники, а як туристи. Вартість номерів тут починається від 2000 рублів, а умови проживання нагадують не найкращий хостел.

Готель знаходиться на другому поверсі цього красивого білого будівлі, а на першому, наскільки я зрозумів, зараз влаштовані звичайні квартири. Моторошно смердить котячими продуктами життєдіяльності. Жителі острова живуть ось тут. Готель, до речі, будівлі середини XIX століття. Майже століття вона приймала прочан. Потім, після передачі острова СРСР, монахи покинули Валаам, і паломництва сюди припинилися майже на 50 років. В будівлі готелю спочатку розміщувалася школа боцманів з ротою юнг ВМФ ...

... а потім, в 1952 році, тут влаштували будинок-інтернат для інвалідів війни. Після ВВВ багато інвалідів війни виявилися "на узбіччі життя", багато хто навіть не хотіли повертатися додому, щоб не бути тягарем для своїх близьких. Так, на початку 50-х років близько 70% жебраків, подорожніх по вулицях, становили саме ті, хто прийшов з фронту і не міг займатися повноцінною роботою. Валаам став одним з місць, куди цих людей зібрали і спробували забезпечити їм якийсь догляд. Сюди були виписані близько 700 чоловік обслуговуючого персоналу. В общем-то сучасні жителі острова (не рахуючи ченців, послушників і військових, які служать в в / ч на півдні острова) - цей самий персонал і їхні діти. Зараз практично вся робота на Валаамі пов'язана або з монастирським господарством, або з обслуговуванням туристів.

Будинок, в якому розміщується Зимова готель, не єдине місце, де проживають мирські люди на Валаамі. Поблизу знаходиться ще один багатоквартирний будинок, колишній, по всій видимості, колись однієї з монастирських будівель. Як і слід було очікувати, внутрішній стан його приблизно таке ж, як і у "пам'ятника архітектури республіканського значення", яким є Зимова готель.

Кажуть, що РПЦ поступово намагається витіснити з Валаама всіх, хто не має безпосереднього відношення до монастиря, а залишити тільки ченців, послушників, трудников і паломників. Не знаю, правда це чи ні, але точно можна сказати, що жити тут людям вельми непросто: про якість житла можна зрозуміти по фотках, можливості працевлаштування тут дуже обмежені, та й до "великої землі" далеко не завжди можна дістатися.

До речі, в самому факті того, що РПЦ хоче повернути острів повністю під свій контроль, не бачу нічого особливо кримінального: по-перше, так воно і було протягом довгого часу аж до 1940-х років (в деяких державах, в т.ч .в Європі така практика зберігається і зараз), а, по-друге, Валаам не єдиний острів і тим більше не єдине місце в Росії, куди можуть їхати "природні" туристи. Краще потурбуватися не "захистом острова від злих попів", а проблемами сотень, якщо не тисяч, інших островів в Росії, де у людей немає роботи, немає гідного житла і немає адекватного повідомлення з рештою країни. Зрештою, Валаам - найбільший, але не єдиний острів на Ладозі. На інших могли б з тим же успіхом розвивати "нецерковна" туризм, але поки що замість цього розвинене тільки радіоактивне зараження з часів СРСР.

Не варто думати, що тут санаторій для ченців. Так, в монастирях РПЦ є такі люди, які переслідують там свої особисті інтереси. Але Валаам не дуже підходить для цих цілей. Псевдомонаху простіше оселитися десь в Москві, Пітері або іншому великому місті, ніж плисти на острів, на якому по-справжньому комфортні умови для життя тільки кілька місяців в році.

Проте, я не дарма помістив саме таке фото на обкладинку поста. Мені здалося, воно несе в собі багато, що символізує зараз Валаам. Природа, Ладога, храм (до речі, це Нікольський скит) і ... яхта Паллада, та сама, 4 млн. Доларів вартістю, що, як кажуть, подарована патріарху Лукойлом. Так що, хоча я і висловився вище на захист церкви, не можу не сказати і про те, що вона сама налаштовує проти себе людей. Контраст між Палладой і тим, в яких умовах живуть місцеві жителі (не кажучи вже про решту Карелії), не може не привести до конфлікту.

Джерело: ru-travel.livejournal.com Pavel Kremnev

Назад в розділ

Легендарна Тридцятка, маршрут

Через гори до моря з легким рюкзаком. Маршрут 30 проходить через знаменитий Фішт - це один з найграндіозніших і значущих пам'яток природи Росії, найближчі до Москви високі гори. Туристи нічого проходять всі ландшафтні та кліматичні зони країни від передгір'їв до субтропіків, ночівлі в притулках.

Похід по Криму - 22 маршрут

З Бахчисарая в Ялту - такої щільності туристичних об'єктів, як в Бахчисарайському районі, немає ніде в світі! Вас чекають гори і море, рідкісні ландшафти і печерні міста, озера і водоспади, таємниці природи і загадки історії, відкриття і дух пригод ... Гірський туризм тут зовсім не складний, але будь-яка стежка дивує.

Гірський туризм тут зовсім не складний, але будь-яка стежка дивує

Маршрути: гори - море

Адигеї, Крим. Вас чекають гори, водоспади, різнотрав'я альпійських лугів, цілюще гірське повітря, абсолютна тиша, снежники в середині літа, дзюрчання гірських струмків і річок, приголомшливі ландшафти, пісні біля вогнищ, дух романтики і пригод, вітер свободи! А в кінці маршруту ласкаві хвилі Чорного моря.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.