Навигация
Реклама
Реклама

Поїздка на Валаам. Розповідь та відгуки про поїздку на острів Валаам

  1. Поїздка на Валаам На Валаам я поїхав після Виборга через Пітер. Вранці з автовокзалу з Пітера йде...
  2. Похід по Криму - 22 маршрут
  3. Маршрути: гори - море

Поїздка на Валаам

На Валаам я поїхав після Виборга через Пітер. Вранці з автовокзалу з Пітера йде автобус до Сортавала. Це невелике містечко на березі Ладозького озера. Дорога на Сортавала після Приозерска ... м'яко кажучи не дуже. І ще, в одному з населених пунктів наш рейсовий автобус зупинив прикордонний контроль. Це звичайне явище. Але в автобусі ... Як пояснив водій - такого не було давно.

На Валаам їде багато туристів, в тому числі і іноземців. Так ось, при перевірці документів у прикордонника викликав сумнів один іноземець. Він довго вивчав його документи, переписав всі його мислимі і немислимі дані, в тому числі до кого саме він їде в Сортавала, хто його там зустрічає і тд. Іноземець говорив по російськи скажімо прямо не дуже. Від графіка ми відстали сильно. Так що кордон не дрімає!

Приїхав я в Сортавала десь о 3 годині дня. Рейси на Валаам як правило відходять вранці не раніше 9. Чекати було лінь і я вирішив подивитися які шанси поїхати в цей же день і пішов на пристань. Місцеві можуть охоче доставити вас на острів. Але якщо ви один і не набереться групи бажаючих, то сума за доставку може сильно засмутити. Але мені пощастило. Виявляється в цей день о 16 годині на Валаам йде технічний рейс.

Технічний рейс ходить як я зрозумів 2 рази в тиждень о 4 годині дня і возить на острів різні вантажі, робочих, продукти і тд. Туристів теж охоче беруть - зайвими гроші не бувають, а місць вільних багато. Наш метеор був напівпорожній. Один батюшка віз багато продуктів і в тому числі аж 100 кг сосисок (!) - робітників, які займаються ремонтом і реставрацією, треба годувати - пояснив він Правда з цим рейсом вам вийде приїхати на острови лише в один кінець. Після розвантаження метеор відразу ж відправляється назад в Сортавала. За час розвантаження ви фізично не встигнете щось побачити.

Я довго шукав в інеті інформацію - чи можна на Валаам приїхати своїм ходом зупинитися там з наметом чи ні. Інформація різна і дуже суперечлива - і можна і не можна. І гадай як насправді. І все-таки з наметом можна. Тільки треба попередньо зареєструватися в місцевому управлінні з охорони парку. Стоянка платна і коштує 150 р на добу. Я через інет домовився про точку номер один. Вона найближче знаходиться від Спасо-Преображенського монастиря - 1.5 км.

Але по приїзду виявилася дивна річ. Стоянка номер один з першого червня відійшла монастирю і тепер що б там зупинитися треба домовлятися з монастирем, а не з природоохоронцями. Ось чудеса ... Як я зрозумів цю точку хочуть перевести з природоохоронної зони в історичну. Хоча що там історичного ... не знаю. Звичайна узлісся на березі озера. Просто монастир під себе відхоплює весь туристичний бізнес ... і це вже дуже помітно.

Закінчилося все тим, що в природоохоронній конторі сказали - йди на точку номер один і грошей навіть не взяли, тому що вона вже не наша. Мовляв, монастирю ця точка належить - ось нехай і самі приходять, якщо їм це потрібно. Але за тиждень, що я там жив, ніхто з монастиря так і не прийшов перевірити і обілетити. У них і інших турбот було повно і на точку номер один перший час не звертали уваги. Як зараз - не знаю. У підсумку я жив безкоштовно.

У Нікольського скиту відкривається прекрасна панорама на Ладозьке озеро. Мені ще пощастило що я зловив пік цвітіння бузку. Ладожське озеро. Недалеко від моєї стоянки. Світанки і заходи вражають. Спати доводилося по 3 години - не більше - білі ночі. Інакше можна пропустити дуже цікаве.

На Валаамі знімали якийсь фільм. Через цей узенткій протоку йде міст і човен ледве ледве проходить під ним. На протівоположноім березі стояла знімальна група. Я не наважився запитати який фільм вони знімають. Нехай це залишиться таємницею!

В один з вечорів я взяв весловий човен в оренду і зважився пропливти на ній по Монастирській бухті з виходом у відкрите озеро. Відразу попереджаю - краще це робити пізно ввечері коли суду, а особливо метеори, перестають ходити (а краще взагалі цього не робити). А судноплавний рух у цій бухті дуже інтенсивне - протоку місцями дуже вузький і якщо ви в човні один, то очі повинні бути на потилиці щоб побачити корабель до вас наближається Від метеора ухилитися на веслах ... Тому краще так не робити.

Я взяв човен після 6 вечора на 3 години. Коли здавалося б все суду вже пройшли. Так воно і було. За весь час в бухту увійшов тільки один великий теплохід - я його побачив здалеку і відразу ж повернув в один із заток - подалі від судноплавної частини. А в багатьох місцях через вузькість бухти ви просто через нехочу будете йти по судноплавної лінії.

Джерело: ru-travel.livejournal.com

Назад в розділ

Легендарна Тридцятка, маршрут

Через гори до моря з легким рюкзаком. Маршрут 30 проходить через знаменитий Фішт - це один з найграндіозніших і значущих пам'яток природи Росії, найближчі до Москви високі гори. Туристи нічого проходять всі ландшафтні та кліматичні зони країни від передгір'їв до субтропіків, ночівлі в притулках.

Похід по Криму - 22 маршрут

З Бахчисарая в Ялту - такої щільності туристичних об'єктів, як в Бахчисарайському районі, немає ніде в світі! Вас чекають гори і море, рідкісні ландшафти і печерні міста, озера і водоспади, таємниці природи і загадки історії, відкриття і дух пригод ... Гірський туризм тут зовсім не складний, але будь-яка стежка дивує.

Гірський туризм тут зовсім не складний, але будь-яка стежка дивує

Маршрути: гори - море

Адигеї, Крим. Вас чекають гори, водоспади, різнотрав'я альпійських лугів, цілюще гірське повітря, абсолютна тиша, снежники в середині літа, дзюрчання гірських струмків і річок, приголомшливі ландшафти, пісні біля вогнищ, дух романтики і пригод, вітер свободи! А в кінці маршруту ласкаві хвилі Чорного моря.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.