Навигация
Реклама
Реклама

Валаам: «Це бізнес, просто бізнес!»

Церква влаштувала місцевим жителям комунальну блокаду

Останнім часом знову загострилося протистояння знаменитого Валаамського монастиря і місцевих жителів. Конфлікт цей давній. З тих пір, як монастир повернувся на острів в кінці 1980-х років, апетити монастирської братії весь час зростали. За минулі роки світське населення Валаама скоротилося в чотири рази, були закриті державний музей-заповідник і багато соціальні установи. Уже багато років монастир пропонує людям переїхати з острова на материк, але люди, які прожили на Валаамі багато років, не бажають цього робити. Спочатку були суди і миряни, які проживали в квартирах в будівлі колишньої Зимової готелі, виявилися в положенні залежних від монастиря людей - їхнє житло виявилося власністю РПЦ.

Спочатку були суди і миряни, які проживали в квартирах в будівлі колишньої Зимової готелі, виявилися в положенні залежних від монастиря людей - їхнє житло виявилося власністю РПЦ

Будівля Зимової готелі

Тепер почався новий етап тиску. Напередодні в квартирах деяких жителів, які проживають в одному з «крил» будівлі Зимової готелі, відключили електрику і воду. ТОВ «Сента», засновником якого є Валаамського монастиря, зробило це під приводом реконструкції будівлі для створення духовно-просвітницького центру. Нагадаємо, на його організацію некомерційна організація «Валаам», також заснована монастирем, отримала з федерального бюджету понад 320 мільйонів рублів, що дорівнює річному бюджету кількох карельських міст.

Найцікавіше, що як розповідають очевидці, в минулому році в Зимової готелі вже зробили капітальний ремонт всіх електричних комунікацій. І зараз електроенергію вимикають вибірково - в тих квартирах, де живуть миряни, світла немає, а в сусідніх, гже живуть монастирські працівники - є. Це все на одній сходовій клітці! В-общем, ревнителі православної духовності добре засвоїли звички ділків від ЖКГ і не соромлячись цим користуються.

При цьому люди справно оплачують рахунки за послуги ЖКГ. Але монастирської конторі сходить з рук і це порушення закону. По-всякому разі, влада поки ніяк не відреагували на порушення прав громадян.

Ось такі заборонні написи все частіше можна зустріти на одному з найкрасивіших островів Карелії

Нещодавно я побував на острові, поговорив з деякими жителями. Решта остров'яни мають намір стояти до кінця, захищаючи своє право жити там, де вони хочуть. І у багатьох з них не залишилося ніяких ілюзій щодо «духовності», яку несе РПЦ і такі її установи як Валаамського монастиря, який намагається поставити під повний контроль всі фінансові потоки від Валаамського туризму. Як кажуть люди, «монастир - це бізнес, це просто бізнес».

Олександр Степанов,
депутат Законодавчих Зборів
республіки Карелія

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.