Навигация
Реклама
Реклама

Як правильно перевести бати в рублі, приклад в цифрах

 1. Загальна схема конвертації батів (тугриків) в рублі
 2. Конкретний приклад перекладу в цифрах
 3. доларова карта
 4. Калькулятор і тарифи банків

Оновлене: 2019-2-28

Олег Лажечников

113

Якось я написав статтю на тему Як зняти гроші в Таїланді , В яку я періодично додаю щось нове або прибираю застарілі дані. Однак, окремо хочу звернути увагу на те, як правильно перевести бати в рублі. Втім, схема конвертації стосується не тільки батів, а будь-який тугріковой валюти, тобто тих країн, чия місцева валюта не долари і не євро.

Стаття для тих, хто не знає і не розуміє схему конвертацій і засмучується через нібито високих комісій. Там частіше не комісії, а просто курсові різниці грають роль. Хоча і до вибору банку варто серйозно ставиться, особливо, якщо надовго їдете, адже навіть 1-2% втрат на тривалому проміжку часу (наприклад, півроку) - це вже вагома сума.

Зміст статті

Загальна схема конвертації батів (тугриків) в рублі

Прямого курсу обміну рублів на тайські бати немає. Мається на увазі той, що вивішений всюди в інтернеті (крос-курс), і по якому люди звикли переводити рубль в бат. І коли йдеться про те, щоб прикинути для себе в розумі порядок цін в магазині, то крос-курс використовувати можна. Колись рубль і бат були приблизно рівні, але зараз рубль сильно просів і 1 бат = 2 руб, тобто всі ціни в Таїланді треба множити на два.

Коли гроші знімаються з карти, теж можна використовувати крос-курс, але це грубий підрахунок. Правильніше було б вважати через долар: бати перевести в долари за курсом, а долари потім в рублі. Саме в такому порядку THB => USD => RUB. Тільки тоді вийде реальний курс обміну.

Оновлене: 2019-2-28  Олег Лажечников  113  Якось я написав статтю на тему  Як зняти гроші в Таїланді  , В яку я періодично додаю щось нове або прибираю застарілі дані

Крос-курс таїландського бата до рубля, бат помітно подорожчав

Схема конвертацій на прикладі Таїланду і рублевої карти така: знімаємо бати в банкоматі, банкомат відсилає запит до платіжної системи (Мастеркард або Віза) в батах, платіжна система перераховує це в долари (залежить від вашого банку, може бути і євро), і після цього відбувається конвертація доларів у рублі. Тобто схема в більшості випадків така THB => USD => RUB.

Давайте розберемо більш детально, які комісії можуть бути при перекладі рублів в тайські бати за допомогою банківської карти (зняття готівки або оплата в магазині). Природно, всі комісії відрізняються в залежності від конкретного російського банку і їх потрібно уточнювати у вашого банку в тарифах, або користуватися зведеними табличками з форуму Банкі.ру.

 • Комісія за зняття в банкоматі стороннього банку (зазвичай 1-2%, але рідше буває і 0%). Даною комісії немає при оплаті картою в магазині, тому я раджу розплачуватися картами, замість зняття з них готівки.
 • Втрата на конвертації THB => USD (курс платіжної системи Mastercard або Visa ). На цей курс ми ніяк вплинути не можемо, він у всіх карт єдиний.
 • Комісія за транскордонну платіж Visa або Mastercard (від 0% до 2%). Якщо зовсім просто пояснити, то така комісія виникає, коли йде оплата іншій валюті. Потрібно вибирати РФ банки, які не беруть цю комісію.
 • Втрата на конвертації USD => RUB. Цю конвертацію виробляє ваш РФ банк. Курси обміну у всіх різні, найкращий - це курс ЦБ, але часто до курсу ЦБ плюсуется ще 1-3% зверху.
 • Також, якщо знімати в банкоматі тайського банку, то він візьме свою фіксовану комісію в 200 бат, яка ні від чого не залежить.

Дана схема може бути застосована, як я вже вище говорив, для будь-якої країни, у якій своя валюта. Тільки буде відрізнятися комісія банкомату в залежності від країни і максимальна сума зняття. Наприклад, в Росії банкомати не беруть комісію і часто можна зняти максимум 7-10 тис руб за іноземної карті. Нагадаю, тайські банкомати видають за раз 20-30 тис бат.

Конкретний приклад перекладу в цифрах

рублева карта

Візьмемо такий приклад з минулого зимівлі. Сплатив покупки в супермаркеті на 10000 бат (якби знімав в банкоматі, то була б ще комісія 200 бат). З моєї рублевої дебетовкі Тінькофф знялося близько 17500 руб. Порахуємо, як це вийшло.

 • Курс THB => USD у Мастеркард на день зняття 33.56 (на сайті Мастеркард потрібно вибрати в «Base currency» USD, а потім в таблиці дивитися курс бата), значить 10000 бат - це 297.97 долара.
 • Далі дивимося картковий курс ТКС USD => RUB на момент проведення операції (зазвичай дня через 2) - 58.72, тобто 297.97 долара - це ~ 17500 руб.
 • Комісії у Тінькофф за транскордонну платіж у ТКС немає.

Разом 17500 руб, все вірно.

доларова карта

Тепер прикинемо, якби карта була доларова. Знялося б тоді просто 297.97 долара, тому що перша конвертація THB => USD відбувається точно також. Але бакси треба було попередньо закинути на доларовий рахунок. І, якщо у вас дохід в доларах, то все круто - тільки одна конвертація. Однак у більшості росіян дохід саме в рублях, тому їм залишається, або заздалегідь закидати туди велику суму перед поїздкою, або періодично проводити онлайн обмін. Розглянемо докладніше, тому що не всі розуміють, що покупка доларів заздалегідь не завжди рятує ситуацію.

Наприклад, я купився баксами за пару тижнів до поїздки в Таїланд за курсом 54 рубля. Тобто, 297.97 долара, про які ми вище говорили (покупка в супермаркеті), мені коштували 54 * 297.97 = 16100 руб, а не 58.72 * 297.97 = 17500 руб, якби я оплачував рублевої картою. Економія 1400 руб, здорово!

Але! Бакси я міг купити в будь-який інший день, не найвдаліший для курсу ... Наприклад, по 62 руб, а далі курс пішов би вниз. І тоді я б бакси мені коштували б 62 * 297,97 = 18474 руб, на 1000 руб дорожче. Неприємно.

Подивіться, як курс постійно скаче. Він один раз виріс дуже сильно, а тепер його кидає в коридорі 10-20 рублів. До слова, я потім, дійсно, купував долари, і по 62 руб, і по 72 руб, а не тільки по 54. Ви повинні це розуміти і враховувати. Таким чином, закидати долари на доларовий рахунок, перебуваючи в Росії, може бути, як вигідно, так і немає, все залежить від курсу валют. В ідеалі, потрібно моніторити курс і прораховувати всі варіанти, це до питання які гроші брати в Таїланд .

Калькулятор і тарифи банків

Можливо комусь це здасться все занадто складним, але якщо ви буваєте в Таїланді підлягає (та й взагалі закордоном) і знімаєте часто чи сплачуєте покупки, то має сенс трохи розібратися в цій темі, щоб не платити занадто багато за все ці валютні конвертації . Конкретні приклади банківських карт для подорожей я озвучував у статті Яку банківську карту вибрати , І там же можна дізнатися конкретніше про комісії різних банків.

 • Калькулятор валют від гугла , Там якраз крос-курс, до якого можна десь 3% додати і отримаємо щось більш-менш схоже на сумарну комісію при знятті з карти, якщо звичайно ваш банк не зовсім звірячі комісії ввів.
 • Курс Бангкок Банку за прямим обміну рублів на бати, зовсім не вигідний. Але взагалі в деяких обмінниках Таїланду приймають рублі і курс там трохи краще.
 • Оновлюваний список банків з усіма комісіями . Корисна табличка, де можна швидко дізнатися, яка буде комісії у платіжної системи в залежності від вашого банку, а так само за яким курсом ваш банк буде перераховувати долари в рублі.

PS Курси, наведені в пості вже застаріли, але сама схема конвертацій залишилося тієї ж самої!

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.