Навигация
Реклама
Реклама

Гроші в Таїланді | туристичний портал

  1. В яких одиницях отримувати Таїланду. Для початку розберемося з грошовою одиницею Таїланду. Тайська...
  2. Обмін грошей в Таїланді.
  3. Пластикові картки.
  4. Тревел чеки (дорожні чеки).
  5. ПДВ і tax-free.
  6. Чайові.
  7. Висновок.

В яких одиницях отримувати Таїланду.

Для початку розберемося з грошовою одиницею Таїланду. Тайська валюта - бат або, простіше кажучи, Данг, це неконвертована валюта Таїланду. Міжнародне її скорочення THB, на тайському - ???. Офіційний символ тайського бата -? (Перекреслена вертикальної рисою буква В). На тайських купюрах і монетах арабськими цифрами написаний номінал.

1 бат дорівнює 100 сатангам.

В країні в обігу монети номіналом:
• 25, 50 сатангов (з жовтого металу);
• 1, 2, 5, 10 бат (нікелеві монети);
• 50 бат (пластикові «купюри»);
• 10 бат (біметалеві монети).

Банкноти випускаються номіналом:
• 10 бат (коричневі купюри);
• 20 бат (зелені купюри);
• 50 бат (блакитні купюри);
• 100 бат (червоні купюри);
• 500 бат (лілові купюри);
• 1000 бат (сірі купюри).

Сатангів майже вийшли з обігу і практично не зустрічаються.

У країні прийнято шанобливо ставиться до батам, пам'ятаючи про любові до короля
, До якого палає серце кожного жителя Таїланду . Не варто м'яти, носити в задній кишені, наступати або будь-яким чином по-іншому висловлювати неповагу до персони, яка зображена на банкноті.
У країні прийнято шанобливо ставиться до батам, пам'ятаючи про   любові до короля   , До якого палає серце   кожного жителя Таїланду

Готівкові гроші.

У Таїланді до оплати приймають тільки місцеві гроші. У сувенірних крамницях продавці скоріше за все не візьмуть долари або сильно завищать курс. винятком є оплата екскурсій або інші види послуг гідів, які можна розрахувати в доларах або євро. Так що краще за все відразу в аеропорту поміняти трохи грошей на бати (курс прийнятний), щоб були гроші на перші витрати.

Звичайно ж, постає вибір, що краще за все брати з собою? Долар, євро, а може і рублі. Російські рублі офіційно не змінюються в Таїланді, тільки приватні банки надають таку послугу, курс при цьому не особливо вигідний: 1 бат приблизно дорівнює 1,20 руб.

Зате можна спокійно брати євро або долар, але краще долар, хоча і до нього виникає ряд питань. Не дивуйтеся, якщо побачите три курси на цю валюту. Так як не всі долари приймаються до обміну, і ціна залежить від номіналу банкноти і від року випуску. Купюри серії ЄС, РЄ 2001 року, сто доларові купюри 1990-1996 рр., І п'ятдесяти доларові купюри 1993 року, як показує практика, мають не особливо привабливий курс обміну або зовсім не приймаються (судячи з численних оголошеннях в обмінних пунктах). Невигідно так само міняти доларові купюри вартістю 1, 2, 5, 10 і 20 доларів - для них найнижчий курс, вигідніше міняти долари гідністю в 50 і 100 (різниця становить до 2-3%). Ще є одна особливість: не дають здачу з 100 доларів, змінюють всю суму повністю (так само це правило діє і на євро).

Курс обміну Євро: 1 Євро дорівнює 40 Бат. Курс обміну Долара: 1 Долар дорівнює 30 Бат.
Найкраще взяти з собою великі долари і дрібні євро. Поміняти залишилися бати можна тільки в аеропорту.

Обмін грошей в Таїланді.

Пункти обміну в Таїланді мають напис Exchange. Банки і обмінники знаходяться практично на кожному кроці, але в районах, де немає основного потоку туристів , Існують тільки приватні обмінні пункти. Гроші обміняти можна в аеропортах, супермаркетах, готелях і гестхаусах, але в останніх двох варіантах не варто, так як курс там не найвигідніший.

Якщо пройтися по вулиці, то можна побачити різні обмінні бюро, що надають послуги обміну валюти, різниця між курсами невелика, але все ж варто знайти найвигідніше місце (курси обміну видно прямо з вулиці).

У будь-якому великому супермаркеті розташовані обмінні пункти будь-яких банків. Великі банки мають режим роботи з 8:30 до 22:00, ліцензовані обмінні пункти і невеликі банки працюють з 8: 30-09: 30 до 15: 00-15: 30. У Бангкоку і інших віддалених місцях Таїланду банки і обмінні бюро закінчують свою роботу о 16:00 і здійснити обмін можна тільки нелегально (у «чорних» міняв). Банки працюють тільки з понеділка по суботу, неділя - вихідний. Обмінний пункт може також закритися, якщо у нього закінчилася готівка.

Найбезпечніше міняти валюту в банках, готелях і солідних обмінних пунктах, але все ж не забувайте перераховувати бати не відходячи від каси. Банків в Таїланді дуже багато Bangkok Bank, Krungthai Bank, Siam Commercial Bank, Kasikorn Bank, TMB Bank, Bank of Ayudhya, Kiatnakin Bank, Siam City Bank, Thanachart Bank, Bank Thai, Standard Chartered Bank, United Overseas Bank і ін, курси в них, як і у нас, відрізняються.
Найбезпечніше міняти валюту в банках, готелях і солідних обмінних пунктах, але все ж не забувайте перераховувати бати не відходячи від каси

Найбільш вигідний курс у банку UOB, але його відділень мало в туристичних районах. На другому місці вигідні банки Таїланду - TMB, (обмінники блакитного кольору) і Auddhaya Bank (обмінники жовтого кольору) - це банк, в якому можна отримати переклад Western Union. Рублі можна обміняти тільки в Bangkok Bank'е по не дуже вигідним курсом.

Пластикові картки.

Для початку потрібно відзначити, що Таїланд знаходиться в списку країн «підвищеного ризику» для власників карт. Обов'язково зателефонуйте в свій банк і дізнайтеся «Як вони ставляться до операцій по карті в Таїланді?». Нерідкі випадки, коли банки блокували зняття готівкових коштів, при першій же операції оплати. Користуватися пластиковою карткою потрібно акуратно, так як поширене шахрайство. Чи не випускайте пластикову карту з поля зору і не користуйтеся сумнівними банкоматами. Бувають і такі проблеми, коли банкомати не приймають картки, в цьому випадки просто варто спробувати зняти гроші в іншому місці.

Найвигідніший варіант для туриста - це привезти гроші на банківській картці, яка має чіп (золотистий маленький квадратик). За допомогою чіпа і при пред'явленні паспорта готівку можна отримати в будь-якому банку без комісії. На карті гроші знаходяться в рублях, а видаються автоматично без відсотка за конвертацію в батах.

Без наявності чіпа банки Таїланду приймають міжнародні платіжні системи VISA, MASTER CARD, AMERICAN EXPRESS. Ці карти найбільш поширені і дозволяють отримати готівку в будь-якому місці і в будь-який час. А головне, багато ресторанів, готелі, магазини приймають пластикові картки до оплати, але в деяких місцях введений податок (приблизно 3-5%), тому заздалегідь з'ясуйте умови. Більш того, завжди перевіряйте, яку суму списали при оплаті товару або послуги.

Банкомати можна знайти на кожному кроці, і працюють вони цілодобово, в них знімається окремий збір в розмірі 4,25 долара (150 бат) за кожну операцію. Існують і обмеження: не можна зняти більше 20 000 бат, і гроші видаються тільки в батах. Більш того, деякі фінансові установи встановлюють суму не більше 10 000 бат. У банках комісії немає, але вони працюють в певний час, щоб отримати готівку в банку необхідно при собі мати паспорт.

В обох випадках зняття грошей з банківської карти будуть втрати, так як встановлені збори, як банком-емітентом, так і банком-власником.
В обох випадках зняття грошей з банківської карти будуть втрати, так як встановлені збори, як банком-емітентом, так і банком-власником

Тревел чеки (дорожні чеки).

Дорожні чеки типу AMERICAN EXPRESS або THOMAS COOK вільно обмінюються на тайські бати в будь-якому з банків Таїланду. Курс їх обміну вище, а комісія фіксована (приблизно 30 бат). Найбільш вигідно придбати тревел-чеки високих номіналів, але в російських банках беруть різну комісію. Існують рекламні акції American Express, коли можна купити чеки в деяких банках без комісії.

Дорожні чеки, так само як і банківські картки, до оплати приймаються всюди. Так що має сенс гроші везти в тревел-чеках і взяти з собою трохи готівки. Єдиний недолік - це те, що чеки можна перевести в готівку тільки в банку, які не завжди доступні. Але все ж, в великих курортних районах це вигідніше, ніж готівкові гроші і банківські картки.

Телефони в разі втрати платіжної картки або чеків:
• 02 252 2212 Mastercard / Visa
• 02 233 5644 Diners Club
• 02 273 5296 American Express
• 02 256 2816 Thomas Cook

ПДВ і tax-free.

ПДВ (7%) відразу включено в ціну всіх послуг і товарів, а також в ресторанні рахунки. У готелях, як правило, ПДВ додають окремим рядком в кінцевому рахунку. Для повернення ПДВ потрібно зробити покупку в один день в одному з магазинів, позначених написом "VAT Refund for Tourists", на суму понад 2000 бат. На покупку необхідно оформити спеціальний чек-квитанцію (знадобитися паспорт або ксерокопія). Загальна сума покупок повинна складати більше 5000 бат (мінімальна сума) для оформлення повернення. Підсумувати чеки можна тільки на одне ім'я! Покупки з країни необхідно вивезти протягом двох місяців днів.

Комісійний збір за повернення податку 100 бат, якщо сума повернення перевищує 30 тисяч батів, то оформляється тільки банківський переказ. Щоб отримати відшкодування ПДВ в аеропорту, необхідно все покупки надати митниці до реєстрації на рейс і отримати штамп. Готівку видають після того, як пройдете паспортний контроль. Покупки, які мають високу вартість (ювелірні прикраси, годинник, марочні аксесуари) пред'являються після паспортного контролю для повторної інспекції.

Чайові.

Чайові прийнято давати тільки в туристичних місцях : Носіям (5-10 батів), водіям таксі (5-10 батів), гідам і працівникам готелів (покоївки - 10-20 батів в добу). В ресторанні послуги чайові окремим рядком включені в рахунок (в розмірі 10%).

Висновок.

Отже, в Таїланд найкраще везти євро або долар (великого номіналу), або заздалегідь придбати тревел-чеки, а ось кредитні карти брати не варто, в зв'язку з поширенням шахрайства. У будь-якому випадки для тих, кому не хочеться витрачати багато грошей на комісії, варто пошукати вигідні місця обміну і для переведення в готівку чеків.

Міжнародне її скорочення THB, на тайському - ?
Офіційний символ тайського бата -?
Звичайно ж, постає вибір, що краще за все брати з собою?
Обов'язково зателефонуйте в свій банк і дізнайтеся «Як вони ставляться до операцій по карті в Таїланді?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.