Навигация
Реклама
Реклама

Курси валют на Самуї, готівкою платити або банківською картою, де і як зняти бати з карти за кращим курсом


Курс євро і долара США в Таїланді, яку валюту брати з собою у відпустку на Самуї, де можна платити банківською картою і якою буде курс при списанні, як зняти гроші з карти з мінімальною комісією, і де це робити ... - ці питання ми розглянемо трохи нижче. А ось найперше, що потрібно зробити перед поїздкою до Таїланду - повідомити вашому банку, що ви збираєтеся користуватися своєю банківською картою в Таїланді.
Справа в тому, що Таїланд - це країна підвищеного ризику щодо банківських операцій, тому без подібного попереднього повідомлення карту можуть заблокувати автоматично.
Банкоматами бажано користуватися тими, що знаходяться поруч з банками або в великих торгових центрах. По-перше, це дає гарантію того, що тут немає ніяких додаткових камер і зчитувальних пристроїв, за допомогою яких у вас можуть зняти всі гроші з картки.
По-друге, якщо ви зробите щось неправильно, і картка застрягне в банкоматі, то зможете оперативно попросити співробітників банку / торгового центру витягти її.

Також слід розрізняти ATM і ADM (також вони називаються Cash Deposit Machine (CDM) або Cash Acceptance Machine (CAM)).
ATM - це звичайний банкомат, в якому є опція вибору мови, і все частіше серед варіантів є російська мова. Можна перевірити баланс вашої карти (є невеликий збір за таку послугу) і отримати готівку. Видаються в банкоматах тільки тайські бати!
ADM - апарат для поповнення (можна готівкою або переказом зі своєї карти) тайських банківських карт за номером рахунку і назвою банку.

Туристам він зазвичай не потрібний.
Але, якщо вже в коментарях до цієї статті виникли питання, то зупинюся на таких автоматах докладніше.

Офіційна інформація про переклади між рахунками і поповненні рахунків в тайських банках від Bangkok Bank - тут . Вони говорять про перекладах між рахунками тайських банків. Тобто одержувачі переказів - тільки тайські банки.
Такі автомати часто встановлені прямо біля відділень банків, і їх співробітники оперативно зможуть допомогти при виникненні будь-якої ситуації.
Переклад / поповнення тайського рахунку готівкою здійснюється так:
Вибираємо опцію Without Card Press This Button ( «Для операції без карти натисніть цю кнопку») - у різних банків текст і послідовність дій можуть трохи відрізнятися, але суть - та сама (для вибору опції тиснемо кнопку поруч з написом).
Далі вибираємо DEPOSIT.
З'являється два варіанти - «рідний банк», його назва (той, якому належить автомат), і INTERBANK. Якщо вам потрібно поповнити рахунок, який знаходиться в цьому ж банку, що і автомат, вибираємо його. Якщо рахунок знаходиться в іншому тайському банку - вибираємо варіант INTERBANK, і далі - в списку вибираємо потрібний тайський банк.
Потім (перший випадок) треба набрати 10-значний цифровий код (номер картки) і натиснути кнопку CORRECT.
У другому випадку, якщо банк вибираємо зі списку, на екрані з'явиться два поля. У верхнє поле вводимо дві цифри, які стоять перед назвою банку в списку. Тиснемо CORRECT. Після цього вводимо 10-значний цифровий код (номер картки) в друге поле. Далі знову натискаємо кнопку CORRECT.
Після цього система автоматично визначить ім'я людини, якій ви надсилаєте гроші (ім'я та прізвище з'явиться на екрані, латиницею). Звіряє, що все правильно.
Далі кладете гроші в віконце, розташоване внизу (воно автоматично відкриється).
Автомат їх перерахує і повідомить, скільки грошей ви поклали. Розрахує розмір комісії за поповнення і повідомить, скільки в підсумку буде зараховано на рахунок (комісія віднімається з внесеної суми).
Після цього буде запропоновано роздрукувати чек. Краще його роздрукувати, щоб в разі виникнення непорозумінь був документ.

Оплата послуг і товарів банківською картою

На Самуї оплатити покупки або послуги банківською картою можна далеко не скрізь.
Часто там, де все-таки можна, беруть додатковий відсоток зверху, про що і попереджають перед оплатою. Зазвичай це 3-5%.
При платежі ця комісія береться не автоматом, а її додають на калькуляторі і, прокочуючи карту, списують вже нову, підвищену суму. Це комісія продавця, нею він покриває витрати на банківське обслуговування. Тому вигідніше платити готівкою.

Подібної комісії немає при розрахунках банківською картою в більшості готелів, в супермаркетах Tesco Lotus (всі три магазини: на Лама, Чавенг і в Натон), в Big-C, в магазині товарів для будинку Home Pro, в ресторані Fuji, в аеропорту Самуї, в Бангкок Госпіталь Самуї (BHS) і в деяких інших місцях, включаючи частину магазинів мережі Family Mart.
У Makro оплата можлива лише готівкою або карткою тайського Citi банку.

Приблизно з весни 2013 року, а може і раніше, при оплатах покупок картою почали питати, в якій валюті ви віддаєте перевагу проводити операцію - у валюті вашої карти, або в місцевій (в батах). Можна вибрати рублі, якщо карта рублева (або долари, якщо рахунок карти - в доларах), можна залишити бати. Так ось, запам'ятайте і запишіть: Вибирати потрібно бати!
Поясню, чому.
При виборі варіанту оплати у валюті карти (рублі, долари, євро і т.д.), відмінній від валюти виставлення рахунку (таїландські бати) ви автоматом вибираєте користування послугою «динамічна конвертація» (DCC), і покупка виходить дорожче (у випадках з магазинами і госпіталями на Самуї - приблизно на 2,5 - 5%).
Зверніть увагу, що DCC - це послуга, пропонована деякими торгово-сервісними підприємствами (а не компанією Visa) в деяких країнах. Також вона може називатися «Валютою, якій віддається перевага власником картки». Якщо ви вирішите скористатися цією послугою, торгово-сервісне підприємство переведе ціни придбаних товарів чи послуг на момент покупки з місцевої валюти і відобразить їх в інший (т. Е. Вашій домашній) валюті, користуючись власним обмінним курсом, який зазвичай не тільки вище поточного оптового курсу, а й включає комісію за користування даною послугою.
Погано те, що часто не питають, а за замовчуванням ставлять оплату у валюті карти, тобто "нав'язують вам цю послугу". Згідно з правилами компанії VISA таку операцію можна опротестувати, але краще звичайно, просто не доводити до виникнення такої ситуації.

Помічено, що в Big-C за замовчуванням проводять списання в батах, в BHS і Home Pro - часто в валюті карти. У Tesco - і так, і так, і не завжди уточнюють. Тому перед оплатою потрібно самим говорити, що ви вибираєте бати.

Сам банк-емітент зазвичай не бере ніяких доп. комісій, якщо ви розраховуєтесь карткою в магазині або при оплаті послуг. Комісія береться тільки за послугу «динамічна конвертація / динамічний обмін валюти». Детальніше про цю послугу, про курсах, які використовуються при конвертації та багато іншого можна прочитати тут .

Конвертація

У Таїланді з банкоматів видаються тільки готівку бати. У відділеннях банків також можна отримати тільки бати.
Виняток зроблено лише для операцій зняття грошей з карт, прив'язаних до валютного (доларового) рахунку, у відділеннях банків (не забудьте взяти з собою паспорт). В цьому випадку конвертація не проводиться, курсових втрат немає, і тільки ваш банк бере за це комісію (зазвичай 1%). Успішний досвід такого зняття з карти доларів з російської валютної карти був в Siam Commercial Bank ( «бузковий») і в Bank of Ayudhya (Krungsri, «жовтий»).
В інших випадках офіційну відповідь співробітників банків на Самуї: в віконце можна подати банківську карту або будь-яку валюту, а назад отримати - тільки влада Таїланду бати.
Тобто купити (за винятком обмінних пунктів в аеропортах, перед вильотом з країни) за таїландські бати іншу валюту, або обміняти фунти на євро, наприклад, - не можна. Офіційно не можна.

Але можна зробити "зворотний обмін", якщо після відпустки залишилися зайві бати, які ви отримали, попередньо обмінявши в Таїланді будь-яку іноземну валюту на бати (або знявши гроші з карти іноземного банку). При пред'явленні відповідної паперу, що підтверджує операцію отримання батів (доказ того, що ви не заробили ці бати незаконнного роботою в Таїланді) - можна купити валюту для вивезення з Таїланду.

У реальності навіть на Самуї (а в Бангкоку і поготів) можна знайти таке відділення банку, де вам продадуть долари або тревел-чеки, не перевіряючи дозвіл на роботу і джерело походження грошей.

При розрахунках російськими банківськими картами, де рахунок карти - російські рублі, за покупки в Таїланді перерахунок ведеться за наступною схемою:
1 етап. Валюта проведення операції (бати) переводяться у валюту платіжної системи. Розрахунок ведеться по курсу на "розрахункову дату" - зазвичай це плюс 1-2 робочих дні з моменту покупки (або зняття грошей в банкоматі / відділенні банку за кордоном).
- для карт VISA валюта платіжної системи - долари США. Поточний курс конвертації можна уточнити на сайті VISA .
- для карт MasterCard валюта платіжної системи - євро (в основному в країнах Євросоюзу) або долари США (в інших країнах, в тому числі і в Таїланді). Поточний курс конвертації - на сайті MasterCard .
2 етап. Розрахункова валюта платіжної системи конвертується в валюту вашого рахунку (російські рублі) за поточним курсом вашого банку на дату списання.
3 етап. Здійснюється списання з рахунку карти вийшла суми в рублях, плюс списання комісії за проведення операції, якщо вона передбачена (докладніше про комісію банку-емітента читайте трохи нижче).

Зверніть увагу, що спочатку, в момент покупки (оплати), сума на мапі блокується, але не списується. Розрахунки по всім описаним вище етапах ведуться за поточним курсом.
І тільки коли проводиться фактичне списання коштів з рахунку (через 1-2 дня, а максимальний термін дозволеної блокування коштів без списання - до 30 днів) - в цей момент роблять перерахунок за тим самим новому поточним курсом.
Внаслідок цієї затримки між блокуванням суми і її списанням при коливанні валютного курсу можливе виникнення різниці між сумою заблокованих і сумою списаних з карткового рахунку коштів (тобто різниці між сумою, вказаною в повідомленні мобільного банку і в банківській виписці).

Поточне Співвідношення вартості російської та таїландської валют, а також динаміку останнього часу можна побачити, наприклад, тут .

Комісії при знятті грошей з карти

Комісія банку-емітента стягується при кожній операції переведенні в готівку коштів за кордоном.
У всіх банків умови різні, наприклад, у Ощадбанку це 1% від суми, що знімається, але не менше 150 рублів (5 доларів або 5 євро, в залежності від валюти вашого рахунку) за одну операцію.
Зверніть увагу: Комісія береться тільки за операції видачі готівки! За операції оплати товарів і послуг банківською картою така комісія не береться, тому в Таїланді, коли це можливо, вигідніше оплачувати товари карткою, ніж знімати готівку і платити готівкою.

Також, починаючи з 17 квітня 2009 року, в будь-якому банкоматі, що належить банку, що входить до асоціацію тайських банків , При кожній операції отримання коштів (сума не важлива) з банківських карт, випущених НЕ тайськими банками, стягується додаткова комісія в 150 батів (в 2015 році вже 180, а з листопада 2015 - 200) *.

Тільки в банкоматах мережі AEON можна зняти гроші, уникнувши цієї комісії.
взагалі, AEON - це величезна група компаній, що бере витоки від найбільших азіатських рітейлерів з корінням в Японії, що має власну систему платежів, карти і банкомати, які працюють при роздрібних торгових центрах.
AEON в Таїланді - сайт .
На Самуї банкомати від AEON є всього в двох місцях - в будівлі Tesco Lotus, Чавенг, (біля входу в магазин Home Pro, навпроти ресторану Fuji) і в Big-C (на другому поверсі, біля дитячого майданчика). Ці банкомати часто ламаються, час від часу «ковтають» карти, а іноді - проводять списання, а бати не видають, так що будьте акуратніше з ними.

Доповнення від 10 лютого 2014 р: Підтвердилася інформація про те, що "халява" від AEON закінчилася - тепер і їх банкомати стягують комісію при кожній операції зняття готівки. 150 батів за операцію по карті VISA і 180 батів за операцію по картках MasterCard.
Є інформація, що без комісії видають гроші з карток банкомати Citi Bank (Тільки з карт, виданих банками Citi, і є інші нюанси - уточнюйте у банку) і UOB (United Overseas Bank) (ліміт - до 30 тисячі батів за одне зняття).
На жаль, цю інформацію не вдалося особисто перевірити, так як на Самуї таких банкоматів немає. Але вони є в Бангкоку і інших містах Таїланду.

Також без комісії в 180 батів можна зняти гроші в будь-якому відділенні банку, пред'явивши документ, що засвідчує особу (починаючи з літа 2015 зняття в касі відділення банку з паспортом не гарантує уникнення сплати комісії в 180 батів, але шанс її не платити в деяких місцях поки зберігається ).
Комусь вдається обійтися пред'явленням в / у (тайського або російського), але найчастіше вимагають паспорт.
Причому зазвичай у відділенні банку гроші видають неохоче, наполегливо посилаючи клієнта до найближчого банкомату. Доводиться говорити, що пам'ять, мовляв, дівоче, і ПІН-коду не пам'ятаю. Тоді співробітник робить копію паспорта, копію карти (обидві сторони на одному аркуші, тобто CVV код теж копіюють, зайчика, на копії його доводиться ретельно замальовувати), просить розписатися на цьому листку, щоб звірити підпис на карті і в паспорті, прокатує карту і видає гроші. Іноді просять також вказати російську адресу. Або тайський.
Є думка, що у деяких російських банків комісія за зняття грошей у відділеннях банків за кордоном вище, ніж при знятті там же, але в банкоматі (потрібно уточнювати цю інформацію у свого банку), однак я з цим не стикалася.
Зверніть увагу, що для банківських карт, випущених в системі MasterCard, починаючи з 17 травня 2013 року, деякі банки Таїланду збільшили цю комісію зі 150 до 180 батів. До речі, в порівнянні з VISA, MasterCard в Таїланді набагато рідше використовується.
У будь-якому випадку, про стягуваної комісії, і про її розмірі банкомат попередить вас перед початком операції.

* Доповнення від березня 2014: Є інформація про те, що зараз тайські банки можуть самі встановлювати комісію за зняття грошей з карт іноземних банків в їх ATM. І багато банків тепер беруть відразу по 180 батів при операції як за картками VISA, так і по MasterCard. Поки не вдалося знайти офіційного підтвердження даної інформації, проте на практиці власники карт VISA платять по 180 батів, починаючи з січня-лютого 2014 р
ліміти
Як правило, в банкоматах ліміт на одноразову видачу коштів - 20 купюр. Тобто якщо в апараті є тисячні купюри, то максимум, який можна отримати за один раз - 20 тисяч батів. Якщо тільки по 500 батів - то 10 тисяч.
Але є і винятки: в ATM від Bank of Ayudhya максимум для зняття - 30 тисяч, в ATM від Bangkok Bank - 25 тисяч.
У відділеннях банків максимальну разову суму для зняття також зазвичай обмежують 20-ма тисячами батів.
Але є відділення банків, де за раз можна зняти більше - до 100 тисяч батів і вище.
Таке часто зустрічається у Siam Commercial Bank ( «бузковий»), Bank of Ayudhya (Krungsri, «жовтий») і Bangkok Bank ( «синій»).

Обмін готівкової валюти

Що стосується обміну готівкової валюти, то якщо ще в 2013-му році на Самуї (на відміну від Бангкока або Паттаи / Пукета) російські рублі були марними фантиками, то тепер їх можна обміняти в будь-якому банку (щоправда, курс буде завищений, але це хоч щось).
В принципі, крім доларів США та євро, на відпочинок до Таїланду можна їхати з будь-якій вільно конвертованою валютою - грошима Японії, Китаю, Австралії, Сінгапуру, Гонконгу та ін. За великим рахунком це не важливо - як-то істотно виграти на різниці курсів навряд чи вдасться.
Єдиний нюанс - якщо везете долари, то беріть тільки купюри по 50 і 100 USD, оскільки інші обмінюються за заниженим курсом. Тобто якщо купюри в 100 або 50 доларів банк купує по 30,75 батів за долар, то 5-20 доларів - по 30,31 батів, а 1-2 долари - по 29,97 батів (курс на 1 жовтня 2013 року).
Долари бажано везти купюрами, випущеними після 2000 року, оскільки більш старі купюри обмінює на бати Таїланду лише Bangkok Bank - головний банк країни.

Міняти валюту можна як у відділеннях банків, так і в невеликих обмінних пунктах, яких досить багато в туристичних центрах. І якщо в банку знадобиться паспорт, то в звичайному обміннику його можуть і не запитати.
Доповнення від 24 жовтня 2013 р: багато відділень банків при обміні валюти на бати вимагають паспорт.
У відділеннях банків висять оголошення, що вимога це почало діяти з 1 жовтня 2013 (боротьба з відмиванням грошей), проте реально стало не можна провести операцію без паспорта тільки зараз.

Увага: якщо є ймовірність, що вам може знадобитися робити зворотний обмін батів в іноземну валюту, і сума буде значною - збережіть банківські підтвердження того, що ви ці бати не запрацювали тут нелегально, а отримали при обміні ввезеної в Таїланд іноземної валюти (на карті або готівкової).
Як правило, банки працюють 5 днів на тиждень, за винятком вихідних і святкових днів, з 8-30 до 15-30 або 16-30, без перерви на обід.
Відділення банків при торгових центрах працюють довше, їх графік майже збігається з роботою самого торгового центру.
Обмінні пункти можуть працювати і цілодобово. Зустрічаються і мобільні обмінні пункти - автофургони.

Крім банківських карт в Таїланд краще везти навіть не готівкові долари США або євро, а тревел чеки American Express. Це надійно і безпечно. До того ж і курс обміну по тревел чеками вище, ніж по тій же готівкової валюти.
За переведення в готівку одного тревел чека в Таїланді береться фіксована комісія. Вона невелика, 153 бата, але існує (до 1 березня 2014 було 33 бата; всі поточні тарифи з купівлі-продажу тревел чеків, інших чеків і здійсненню міжбанківських переказів, наприклад, в Бангкок Банку - тут ). Тому краще мати чеки максимально великого для ваших потреб номіналу.

На жаль, починаючи з 1 серпня 2013 року всі російські партнери припинили продаж чеків Американ Експрес, однак працювати з уже проданими раніше чеками подекуди продовжують (тобто продати в Росії ці чеки ще десь можна, але ось купити нові - вже немає).
Офіційний сайт AmEx видає інформацію про те, що в Москві операції з їх чеками проводить Майстер-банк, також є інформація і про інші міста.

У Таїланді чеки Американ Експрес вільно приймаються в будь-якому місцевому банку (але, наприклад, в Лаосі і Бірмі вони не в ходу), так що якщо у вас вони є, або якщо ви можете придбати ці тревел чеки в будь-якій країні світу, то можна сміливо везти їх до Таїланду - це надійно і безпечно, а також більш вигідно, ніж готівка.
До речі, зверніть увагу, що чеки Thomas Cook в Таїланді до обміну не приймаються.

Обмінні курси валют

Курс тайського бата до основних національних валют зазвичай змінюється від одного банку до іншого не дуже помітно. Як правило, Kasikorn Bank ( «Зелений») і Bangkok Bank ( «Синій») дають хороші обмінні курси. Ще краще курс у відомого обмінного пункту SuperRich . Він є тільки в Бангкоку, але раптом комусь знадобиться?
В аеропорту Суварнабумі обмінник SuperRich знаходиться на нульовому поверсі у скайтрейн. Червоний обмінник, потрібно йти в сторону відправлення поездов.Там кращий курс.
На Самуї кращий курс обміну валюти - в пунктах Exchange better rate (сині) на пляжній вулиці Чавенг і близько Централ Фестивалю. Так, саме так вони і називаються, і назва написано великими літерами: Exchange better rate.
Наочно порівняти поточні курси валют у всіх тайських банках можна на сайті http://daytodaydata.net/

Курси валют від Центрального банку Таїланду є тут .

Автор статті - Алевтина Рассказова

PS Дата останньої правки статті - 18 листопада 2015 р

PPS 3 червня 2015 в наших групах пройшло обговорення цієї теми - Вконтакте и в Фейсбук . Прозвучало багато цікавих коментарів.

Також на нашому сайті ви можете прочитати про те, яка погода на Самуї типова для того чи іншого часу року.
Інформація про пляжах і районах Самуї - в розділі "Пляжі Самуї", де є не тільки карта Самуї - це інтерактивна карта пляжів Самуї !


Підтримайте нас в соцмережах!
Показати всі відгуки (4) або написати власний відгук Він є тільки в Бангкоку, але раптом комусь знадобиться?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.