Навигация
Реклама
Реклама

Національна валюта Болгарії

  1. Валюта Болгарії
  2. монети Болгарії
  3. Банкноти національної валюти Болгарії
  4. Курс болгарського лева до євро
  5. Курс болгарського лева до долара
  6. Валюта Болгарії - курс до рубля

Якщо ви збираєтеся на відпочинок до Болгарії вперше, то у вас швидше за все виникнуть питання: Яка валюта Болгарії? Яку валюту брати до Болгарії і де краще її міняти? Який курс болгарського лева до рубля? Постараємося відповісти на ці питання в даній статті. Розповімо про національну валюту Болгарії - болгарському леву.

Валюта Болгарії

Якщо ви збираєтеся на відпочинок до Болгарії вперше, то у вас швидше за все виникнуть питання: Яка валюта Болгарії

Дві стотинки зразка 1944 року

Свою назву національна валюта Болгарії отримала в честь першого символу Болгарії - срібного лева з золотою короною, який був зображений на гербі Першого Болгарського царства ще в 1294 році.

Однак, тільки після набуття Болгарією незалежності від Османської Імперії в 1979 році, був створений «Болгарський народний банк» і заснована національна валюта Болгарії (1880 рік), яку назвали - болгарський лев.

Однак, тільки після набуття Болгарією незалежності від Османської Імперії в 1979 році, був створений «Болгарський народний банк» і заснована національна валюта Болгарії (1880 рік), яку назвали - болгарський лев

100 лев зразка 1974 року

За свою історію Болгарія випустила різноманітні монети і банкноти, які тепер забавно розглядати, знаходячи в них відбиток минулих років.

Болгарський лев зразка 1974 року

монети Болгарії

Один болгарський лев складається з 100 стотинок. Монети випускаються з номіналом 1, 2, 5, 10, 20 і 50 стотинок. Дрібні монети від 1 до 5 стотинок випускаються з жовтого металу, а 10, 20 і 50 з металу білого кольору. На всіх монетах зображений Мадарський Вершник , Який є неофіційним символом Болгарії.

Незважаючи на те, що купити за дрібні монети практично нічого не можливо, продавці на касі старанно відраховують здачу аж до 1 стотинки.

Монети в 1 і 2 лева виконані зі сплаву двох металів - жовтого і білого, що робить їх дуже схожими на європейську валюту. Банкноти речі теж дуже схожі. Щоб не потрапити в неприємну ситуацію, краще тримати болгарську валюту окремо від європейської.

Банкноти національної валюти Болгарії

Валюта Болгарії має банкноти номіналом 1, 2 5, 10, 20, 50 і 100 левів. Болгарська валюта номіналом в 1 лев поступово вилучалася з обігу і заміщалася монетою еквівалентного гідності. К1 січня 2016 року їхня повністю вилучили і тепер після випуску в 2015 році монети номіналом в 2 лева, вилучається купюра аналогічної вартості.

Курс болгарського лева до євро

Сьогоднішній курс болгарського лева жорстко прив'язаний до євро і починаючи з 25 квітня 2005 року (момент вступу Болгарії в ЄС) не змінився ні разу. Всі ці роки один євро як і раніше стоїть 1,95583 болгарських лева. У планах уряду Болгарії було відмовитися від лева в 2012 році, але на наше щастя це як і раніше залишається тільки в планах болгарського уряду.

Якщо Болгарія все-таки увійде в зону євро це серйозно вдарить по її туристичної привабливості як для росіян, так і для європейців. Адже після відмови від лева, Болгарія неминуче отримає різкий стрибок цін, як це відбувалося з усіма країнами відмовилися від своїх національних валют.

Курс болгарського лева по відношенню до всіх інших світових валют, прямо пов'язаний з коливаннями курсу євро щодо цих валют. Часто ці зміни пов'язані з політичними подіями, які буває складно прогнозувати.

Курс болгарського лева до долара

Курс болгарського лева до долара

Курс болгарського лева до долара змінюється синхронно зі змінами пари EUR / USD, а значить може піднести вам як приємні несподіванки, так і не дуже. Щоб не залежати від факторів на які ви не маєте впливу - рекомендуємо не використовувати долари в поїздці по Болгарії.

Однак з огляду на, що мотиви можуть бути різні, ми наводимо курс болгарського лева до долара в нашому інформері розташованим праворуч.

Валюта Болгарії - курс до рубля

Курс болгарського лева до рубля

Курс болгарського лева до рубля безпосередньо пов'язаний з курсом євро. Тому коливання російської валюти відразу відображаються на курсі лева до рубля. Якщо ви хочете знати поточний курс, то ви завжди можете отримати саму останню інформацію по курсу лева в нашому інформері справа.

Чи можна змінювати російську валюту на леви? Так, в банках Болгарії і в деяких обмінних пунктах, можна змінювати і російський рубль. Хороший курс конвертації: 100 рублів - 2,67 лева, але багато банків пропонують і менш цікавий курс.


Конвертер валют заснований на поточному курсі певним ЦБ РФ, тому реальний курс обміну буде відрізнятися в залежності від відділення банку або обмінного пункту.

Оскільки національна валюта Болгарії - болгарська лев, жорстко прив'язана до євро, а курс євро до долара США може мінятися досить значно, краще брати в Болгарію європейську валюту.

Єдиним законним платіжним засобом на території країни є виключно національна болгарська валюта - лев. Звичайно з таксистом ви зможете розрахуватися і європейською валютою і американської, а ось в магазинах і ресторанах розплатитися не вийде.

У Святий Влас шахрайство при обміні валют не траплялося багато років. Однак все не так гладко в центральній Болгарії. Тому, вирушаючи в поїздку вглиб Болгарії, обміняйте валюту у відділенні банку, так, щоб не повертатися до цього питання в особливо бідних районах країни.

Пункти обміну валют в Болгарії зустрічаються в курортних містах дуже часто. Курс продажу болгарської валюти до євро в вуличних обмінних пунктах коливається від 1,90 до 1,92 лева.

Деякі з них встановлюють два курси обміну - наприклад на суму до 100 євро -1,91 лева, а понад 100 - 1,92. Тому перш ніж змінювати валюту радимо поцікавитися скільки ви отримаєте болгарських левів за неї.

Адже зовні може бути вказаний більш вигідний курс, а по факту буде інший, зазначений на табличці, яка розміщена всередині приміщення, та ще й за вашою спиною.

У Болгарії банки зобов'язані тримати курс сильно наближений до офіційного курсу обміну національної валюти до решти світових валют. У Святий Влас є тільки одне відділення банку це - Централной Кооперативна Банку. У 2017 році банк переїхав, тепер він розташовується по сусідству з кметством, на площі в 100 метрах.

Чи можна змінювати російську валюту на леви?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.