Навигация
Реклама
Реклама

Турецька ліра - валюта Туреччини. Яку валюту брати до Туреччини?

  1. турецька ліра Турецька ліра - це офіційна валюта Туреччини. Одна турецька ліра складається з 100...
  2. Яку валюту брати до Туреччини?
  3. Якою валютою розплачуватися в Туреччині?
  4. Обмін валют в Туреччині
  5. Курс турецької ліри до долара, рубля і євро

турецька ліра

Турецька ліра - це офіційна валюта Туреччини. Одна турецька ліра складається з 100 курушів. Турецька ліра служить також офіційною валютою Турецької Республіки Північний Кіпр. У зверненні використовуються монети гідністю 1, 5, 10, 25, 50 курушів і монети гідністю 1 ліра. Монети номіналом 1 куруш рідко зустрічаються в зверненні, так як реальна ціна монети (вартість що міститься в ній металу та витрати на карбування) перевишает її номіналную ціну. Банкноти в обігу: 5, 10, 20, 50, 100, 200 лір. На лицьовій стороні всіх турецьких банкнот розміщується портрет засновника і першого президента республіки - Мустафи Кемаля Ататюрка. Офіційний літерний код валюти - TRY. У міжнародній класифікації ISO 4217 валюті присвоєно код 949.

валютний конвертер

FreeCurrencyRates.com

Яку валюту брати до Туреччини?

Курс турецької ліри по відношенню до рубля або долара цікавить, в першу чергу туристів, які відправляються на відпочинок до Туреччини . Однозначної відповіді на питання "яку валюту брати до Туреччини" немає. Курс турецької ліри нестабільний і дуже мінливий. Найвигідніше брати з собою ту валюту, яка на дату вашої поїздки до Туреччини знаходиться на піку свого курсу. Наприклад, якщо євро дорожчає, а ліра падає в ціні, то краще запастися євро. А якщо долар дорожчає тоді краще брати з собою долари. Якщо курс турецької ліри до долара і євро зміцнюється, готівкові при собі тримати варто саме в лірах. B oбщeм, радимо брати з собою валюту яка на той момент є стабільною, або набагато краще ту, у якій висхідний тренд.

B oбщeм, радимо брати з собою валюту яка на той момент є стабільною, або набагато краще ту, у якій висхідний тренд

Якою валютою розплачуватися в Туреччині?

Якщо ви летите у відпустку в курортну частину Туреччини, наприклад в такі міста як: Анталія , Аланья , Сіде , Кемер , Мармарис , Бодрум або Чешме , Майже всюди можна розплатитися доларами або євро, а також за допомогою кредитної картки. Виняток становлять маршрутки (долмуш), супермаркети, ринки та інші малі підприємці. У курортну частину Туреччини і там де туристів багато (наприклад Стамбул або Каппадокія ) Турецькі ліри будуть вам потрібні в дуже невеликій кількості, тому не поспішайте міняти великі суми.

Обмін валют в Туреччині

Обмін валют завжди можна здійснити в банках, на пошті, в обмінних пунктах і навіть у готелях. Найвигідніше міняти в обмінних пунктах, але найнадійніший спосіб це банк. При обміні валюти, попросіть дати дрібними купюрами (1,5,10,20) долари або євро, тому що з великих 50 і 100 у місцевих продавців не завжди може бути здача, тому здачу зазвичай будуть давати лірами. Є варіант взагалі обійтися без готівки, взявши з собою пластикову карту. Якщо платити в Туреччині звичайної рублевої картою, тоді конвертація буде по курсу ЦБ + два або три відсотки. Але, на жаль на ринку або в маленьких магазинчиках пластиковою карткою розрахуватися не зможете. До речі, майже в кожному місті Туреччини є банкомати Денізбанка (Denizbank) яка є дочірня банку Ощадбанку, де ви можете зняти гроші без комісії і додаткової конвертації.

Курс турецької ліри до долара, рубля і євро

Історія турецької ліри

Історія турецької ліри сягає часів Османської Імперії, що проіснувала з 1299 по 1922 рік. У перші два-три століття імперії в якості платіжного засобу широко використовувалися срібні монети. Ці срібні монети називалися акче і вперше були викарбувані в 1327 р .. Разом з акче в грошовому обігу перебували і європейські монети. Для заміни європейських монет, в 1687 році при султана Сулеймана II був викарбуваний перший турецький куруш. Стародавні монети в Османській імперії карбувалися султанами і несли на собі їх імена, але не портрети. За традиціями Ісламу зображувати лики праведних мусульман суворо заборонялося. Вважається, що назва турецької ліри пішло від латинського слова Libra яке в перекладі означає ваги. Це слово часто використовувалося купцями при розрахунках для визначення міри ваги дорогоцінних металів.

У Першій світовій війні Туреччина брала участь на боці Німеччини. Наслідки поразки виявилися катастрофічними. До кінця XIX століття імперія занепала і розпалася. в 1923 році в результаті війни за незалежність Туреччина була проголошена республікою, а національні збори скасував султанат і халіфат. На зміну грошової одиниці Османської Імперії прийшла сучасна турецька ліра. Фактично сучасна турецька ліра з'явилася в 1923 році.

СХОЖІ СТАТТІЯку валюту брати до Туреччини?
Якою валютою розплачуватися в Туреччині?
Якою валютою розплачуватися в Туреччині?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.