Навигация
Реклама
Реклама

Валюта Угорщини, які гроші брати в Угорщину і де їх міняти

 1. Коротка історія угорського форинта
 2. Найбільша банкнота в світі
 3. Угорський форинт в наш час
 4. монети Угорщини
 5. банкноти Угорщини
 6. Про нові і старі банкноти
 7. Курс форинта до рубля та інших валют, де міняти
 8. Де міняти гроші в Будапешті
 9. Поради по обміну валюти на форинти

Валюта Угорщини називається форинт і він головний герой статті. Якщо ви хочете дізнатися які гроші в Угорщині і яку валюту брати до Угорщини, який обмінний курс форинта на євро, долари або рублі, де найкраще міняти гроші, то пост буде корисний. Напевно багато хто думав, що в країні розплачуються євро, адже Угорщина входить в ЄС. Тепер ви знаєте, що в угорців є своя національна валюта - форинт.

Тепер ви знаєте, що в угорців є своя національна валюта - форинт

Невеликий ліричний відступ. Чи не мною помічено, але факт дійсно вартий уваги. Європейські країни, що не перейдуть на євро, вигідно відрізняються від сусідів у плані цін. Чехія з кронами, Польща зі злотими і Угорщина з форинтами - рай для бюджетних мандрівників. І житло, і громадський транспорт, і їжа - все тут дешевше, ніж в країнах, які відмовили від своїх нацвалют.

Ціни на продукти в Будапешті

Зміст статті

Коротка історія угорського форинта

Валюта Угорщини має безпосереднє відношення до італійської Флоренції. Тут в XIII столітті почали карбувати золоту монету - золотий флорин. Італійці взагалі молодці: і банківська справа активно розвивали, і лихварство. Найменування флорин використовувалося в багатьох країнах, в тому числі в австрійських землях. Тільки ось угорці назвали його по-своєму - форинт. Валюта носила ще одна назва - гульден. Вона проіснувала до 1892 року і потім була замінена австро-угорської кроною.

Зверталася крона на території Угорщини трохи більше 30 років. Після Першої світової війни країну охопила страшна інфляція. У 1926 році влада ухвалила рішення відмовитися від угорської крони на користь угорського пенге. Але і ця валюта Угорщини проіснувала зовсім небагато - менше двох десятиліть. У зникненні пенге також винна війна, але вже Друга світова. У ній Угорщина воювала на боці гітлерівської Німеччини, тобто фактично програла. Знову почалася інфляція. Але в рази страшніше в порівнянні з тією, що процвітала в 20-х роках. У серпні 1945 року за один американський долар давали 1 320 пенге. До кінця того ж року курс становив 128 тисяч пенге. Уряд не встигало друкувати нові банкноти: номіналом 100 тисяч, 1 мільйон і навіть 10 мільйонів пенге.

Найбільша банкнота в світі

К1 травня 1946 року курс пенге до долара досяг астрономічного значення - 59 мільярдів. В обігу з'явилися купюри в 100 мільйонів і 1 мільярд пенге. Щоб зменшити кількість нулів вводилися нові назви валют: 1 мільйон пенге перетворився в 1 мілпенгё. Але і ця грошова одиниця була визнана занадто дрібною. В обіг ввели банкноти під назвою білпенгё, які відповідали одного трильйона пенге. Так валюта Угорщини обзавелася банкнотами номіналом 1, 10 і 100 мільйонів білпенгё. Планувалося випустити в обіг і купюру в один мільярд білпенгё (секстильйонів пенге), яка стала найбільшою за номіналом банкнотою в світі. Вона була надрукована, але в обіг надійти не встигла.

В цей час до влади в країні приходить Угорська комуністична партія, яка проводить грошову реформу. Угорські комуністи повертають форинт.

Новій владі вдається зупинити гіперінфляцію і протягом двох десятиліть угорський форинт був стабільною валютою. Але потім для неї настають не найкращі часи, вона поступово дешевшає.

Наприклад, раніше 1 форинт ділився на 100 філерів (за аналогією 1 рубль - 100 копійок). У різний час карбувалися монети в 2, 5, 10, 20 і 50 філерів, але через зростання інфляції влада вирішила відмовитися від неї. В середині 90-х років філлер почали виводити з обігу і зараз їх можна зустріти хіба що в колекції нумізмата або у лахмітника.

Така ж доля спіткала монети номіналом в 1 і 2 форинта. Їх почали виводити з обігу в 2008 році. Остаточно з гаманців угорців монетки зникли в 2013 році. У сучасній Угорщині рахунок національної валюти починається від 5 форинтів. При цьому якщо сума в чеку в магазині складе, наприклад, 2 113 форинтів, її округлять до 2115, а якщо 2 111, то до 2 110.

Угорський форинт в наш час

Валюта Угорщини в наші дні має шість монет різних номіналів - 5, 10, 20, 50, 100 і 200 форинтів. Останні дві монети є біметалічними, тобто карбуються з використанням двох видів металу.

монети Угорщини

Багато хто любить привозити з подорожі монетки країни, в якій побували. Для таких любителів розповім що викарбовано на металевих угорських форинтах.

На монеті номіналом 5 форинтів зображена велика біла чапля;

 • 10 форинтів - герб Угорщини;
 • 20 форинтів - квітка ірису;
 • 50 форинтів - сокіл;
 • 100 форинтів - герб Угорщини;
 • 200 форинтів - міст Сечені в Будапешті (також відомий як ланцюговий міст).

Зібрати цю колекцію під час поїздки в Угорщину не складе особливих труднощів, оскільки при оплаті готівкою вам будуть часто здавати дрібниця.

банкноти Угорщини

Банкнот, як і монет, є шість різних номіналів: 500, 1000, 2000, 5000, 10 000 і 20 000 форинтів. Раніше зверталася банкнота номіналом в 200 форинтів, але після початку випуску (в 2009 році) монети з такою ж гідністю, вона була вилучена.

Що ж зображено на банкнотах валюти Угорщини? На лицьовій стороні паперових форинтів поміщені зображення відомих угорських діячів. На зворотному боці - місця відпочинку.

 • 500 форинтів. Лицьова сторона: князь Трансільванії Ференц II Ракоці, який керував національно-визвольною війною угорського народу на початку XVIII століття. Зворотний бік: замок, зведений в невеликому угорському містечку Шарошпатак.
 • 1000 форинтів. Лицьова сторона: король Матяш I, що правив Угорщиною в другій половині XV століття. При ньому угорське королівство досягло піку своєї могутності. Зворотний бік: фонтан Геркулеса в Вишеградської фортеці .
 • 2000 форинтів. Лицьова сторона: Габор Бетлен - керівник антиавстрійського руху в Угорщині. Кілька разів здобував перемогу на поле битви з військами Габсбургів. Зворотний бік: картина Віктора Мадарас «Бетлен серед вчених», написана в другій половині XIX століття.
 • 5000 форинтів. Лицьова сторона: граф Іштван Сечені - один з найулюбленіших угорцями історичних діячів. Зворотний бік: рідний дім Сечені в Надьценке.
 • 10 000 форинтів. Лицьова сторона: король Іштван I Святий - перший король Угорського королівства. Він був зарахований до лику святих ще в 1083 році, а в Базиліці святого Стефана зберігається його права рука. Зворотний бік: картина Губерта Сатлер з видом Естергома.
 • 20 000 форинтів. Лицьова сторона: угорський політичний діяч Ференц Деак, завдяки якому в 1867 році було укладено Австро-угорська угода, яка проголосила утворення Австро-Угорщини. Зворотний бік: перше будівлю парламенту Угорщини в Будапешті .

Про нові і старі банкноти

В Угорщині з початку 2017 року обіг надійшли нові банкноти номіналом 2000 і 5000 форинтів.

Зображення на них залишилися ті ж, але купюри отримали новий колір, більш сучасні способи захисту. Старі банкноти цього номіналу поступово виводяться з обігу. До 31 липня 2017 року їхня брали по всіх усюдах, однак зараз розплатитися ними в кафе і магазинах можна.

Але не переживайте: у будь-якому відділенні банку можна обміняти стару банкноту на нову абсолютно безкоштовно. Старі гроші будуть обмінюватися таким чином аж до 2037 року. Така ж історія з купюрами 1000 і 20 000 форинтів. Вони вже все замінені на нові і старими розплатитися не можна. А ось банкнота 10 000 зараз має в ходінні два варіанти: старий і новий.

Останньою оновили банкноту номіналом 500 форинтів. З липня 2018 року з'явилася нова купюра насиченого червоного кольору. Старі 500-форінтовие банкноти вилучать з обігу до 31жовтня 2019 року.

Курс форинта до рубля та інших валют, де міняти

Курс форинта до рубля залежить від курсу євро. Зазвичай курс 1 рсосійского рубля варіюється в межах 3,7-4,5 форинта. Найпростіше вважати, що 100 угорських форинтів рівні 25 рублям. Наприклад, разова поїздка в громадському транспорті Будапешта коштує 350 форинтів, тобто близько 85 рублів.

Але про курс рубля до угорського форинта я розповів лише для наочного уявлення. Їхати в Угорщину найкраще з євро або доларами. Обміняти рублі на форинти ні в Росії, ні в Угорщині вигідно не вийде - інфа 100%. В даний час (інформація завжди актуальна, так як я оновлюю її кожні кілька місяців) 1 долар коштує приблизно 280 форинтів, 1 євро - 320 форинтів.

Зліва розміщений інформатор, який показує актуальний курс угорського форинта до євро, ізраїльському шекелю, рубля, долара і української гривні. Ця інформація допоможе вам зрозуміти, в якому обмінному пункті курс вигідний, а в якому немає. Залишилося лише дізнатися, де найкраще міняти євро і долари на угорські форинти. Нижче я дам поради з обміну, а також розповім про свою улюблену мережі обмінних пунктів, в яких я міняю гроші в 95% випадків.

Де міняти гроші в Будапешті

Де ж найвигідніше міняти долари і євро в Будапешті? Моя порада вкрай простий: міняйте в центрі міста, але спочатку зайдіть в пару трійку обмінних пунктів і порівняйте курс. Перші рази я так і робив.

Тепер міняю євро на угорські форинти в одному і тому ж місці, точніше в обмінниках однієї мережі. Вона називається Correct change. Число обмінних пунктів цієї мережі постійно зростає. Адреси обмінників, а також актуальний курс дивіться на офіційному сайті correctchange.hu.

hu

Ще один важливий нюанс, який варто знати - комісія при обміні. Вона є в 99% обмінних пунктів, як правило, становить скромних 0,3% і називається адміністративним збором. Про іншому виді комісії читайте нижче - в радах. Є в Будапешті і такі обмінники, які не беруть ніякої комісії. Я за весь час перебування в угорській столиці бачив тільки один - недалеко від метро Октогон. Якщо знаєте інші, діліться їх адресами в коментарях.

цікавлять екскурсії з Будапешта російською мовою ? Я з радістю познайомлю вас з Угорщиною ближче. Всі подробиці та ціни на прогулянки з автором блогу по посиланню вище.

Поради по обміну валюти на форинти

 1. Мій перший і головний рада: ні в якому разі не міняйте валюту в аеропорту Будапешта. У терміналах 2А і 2В працюють по одному обміннику Interchange c грабіжницьким курсом - приблизно на 20-30% нижче реального. Якщо вам належить самостійно добиратися від повітряної гавані до місця проживання в угорській столиці, то поміняти якусь мінімальну суму (наприклад, 10 євро) можна. Хоча я і цього робити не раджу, так як практично скрізь можна розплатитися карткою, в тому числі купити квитки на громадський транспорт. Лайфхак: де обміняти євро в аеропорту Будапешта .
 2. Обмінників в Будапешті безліч і умови обміну валюти в них можуть бути різні. Перш за все, мова йде про різницю курсів. У двох поруч стоять обмінниках курс може відрізнятися на 5-6 форинтів. Також звертайте увагу на комісію при обміні: в одних її розмір буде однаковий, незалежно від суми, в інших вона до неї прив'язана.
 3. Пам'ятайте, що в неділю більшість обмінних пунктів не працюють, а ті, що відкриті можуть змінювати не за найвигіднішим курсом. Тому подбайте про готівку заздалегідь. Втім, за відсутності такої вам на допомогу знову прийде банківська карта, яку, повторюся, беруть повсюдно, в тому числі в сувенірних магазинах.
 4. Якщо метою вашого візиту є не тільки Будапешт, а, наприклад, озеро Балатон або Хевіз, поміняйте гроші заздалегідь - в угорській столиці. У маленьких містах курс буде нижче. Так, в Шиофоку (Найбільший містечко на березі Балатону), я не зустрічав курс вище 306 форинта за один євро, який в Будапешті міняли по курсу 318-320.


Завжди ваш, Данило Привольнов.

Оформіть картку Tinkoff ALL Airlines і візьміть участь у розіграші навколосвітньої подорожі. 3000 рублів в милях в подарунок кожному! Подивитися умови .

Шукайте готель або апартаменти? Тисячі варіантів на RoomGuru . Багато готелів дешевше, ніж на Booking

Канал сайту в телеграм. Приєднуйся!

Що ж зображено на банкнотах валюти Угорщини?
Шукайте готель або апартаменти?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.