Навигация
Реклама
Реклама

Валюта в Туреччині - обмін валют, курс ліри до рубля і грн - MashaPasha путівники

 1. Яка валюта в Туреччині? Офіційною валютою в Туреччині є турецька ліра (Türk Lirası). Її міжнародний...
 2. Обмін валют в Туреччині (Аланья, Анталія і інші міста)
 3. Купити екскурсію у місцевих жителів:
 4. Чи варто брати до Туреччини кредитні картки?
 5. Курс турецької валюти до євро і інших валют
 6. Чи збираєтеся їхати на відпочинок до Туреччини?

Яка валюта в Туреччині?

Офіційною валютою в Туреччині є турецька ліра (Türk Lirası). Її міжнародний код - TRY. Близько 10 років тому турки називали її ще «нової турецької лірою» (yeni Türk Lirası), але зараз приставку «нова» прибрали. Тепер це просто турецька ліра.

У побуті на даний момент знаходяться купюри номіналом в 5, 10, 20, 50, 100 і 200 лір. Банкноти в одну ліру немає, це вже йде монетка. У Туреччині зараз є такі монети: 1 ліра і 1,5, 10, 25, 50 куруш (Куруш - це турецькі копійки, 1 ліра = 100 Куруш).

На лірах з одного боку зображені різні відомі жителі Туреччини, з іншого - Кемаль Ататюрк. Його портрет зображено так само і на всіх турецьких монетах.

Яку валюту краще брати до Туреччини?

У великих турецьких містах ( Стамбул , Анталья , Аланья ) Ціни практично скрізь вказані в місцевій валюті. Тут в магазинах долари і євро можуть не захотіти брати. Тому, приїхавши у велике місто або торговий центр, треба буде гроші міняти на місцеву валюту або розраховуватися банківською картою. У туристичних районах (Бодрум, Кемер, Белек, Мармарис, Фетхіє, Кушадаси, Сіде) в невеликих магазинчиках, ресторанах і кафе, розрахованих на туристів, ціни часто вивішують в доларах і євро. При цьому, на курортах південного узбережжя, популярних у російськомовних туристів (район Анталії і Аланії), ціни будуть в основному вказані в доларах, а на східному, розрахованому на європейців (Мармарис, Бодрум) - в євро.

На думку Маші Паші, в Туреччину найкраще їхати з доларами США. В принципі, тут можна на ліри вільно обміняти і долари і євро, але в разі, якщо Ви захочете з якоїсь причини розрахуватися іноземною валютою (наприклад, в маршрутці або таксі), то тут турки можуть 1 долар прирівняти до 1 євро, а євро, як відомо, трохи дорожче за долар. Або інший приклад - у турків в невеликих крамницях прийнято торгуватися, можна спробувати ціну зазначену в євро, перевести в долари. Іноді це спрацьовує.

Українські гривні і російські рублі краще не брати. Їх, правда, іноді навіть приймають в невеликих магазинах і крамницях у туристів, але курс буде невигідним.

Треба відзначити, що в останні кілька років турецька ліра стабільно знецінюється (лише за перші 8 місяців 2018 року його втратила близько 30% своєї вартості). В результаті, місцеві жителі все більш активно починають вести торгівлю в доларах або євро. Тому, перебуваючи в туристичній зоні, гострої необхідності міняти велику суму грошей на ліри немає.

Обмін валют в Туреччині (Аланья, Анталія і інші міста)

Міняти валюту в Туреччині найкраще в банках та відділеннях турецької пошти (PTT). Маші Паші особливо сподобався другий варіант. Яскраво жовті вивіски турецької пошти PTT добре видно навіть здалеку, у них багато відділень, за обмін валют вони комісію не беруть. Цифри, вказані на електронному табло, відповідають дійсності. З мінусів, поштові відділення мають обмежені години роботи. У них не вийде обміняти валюту пізно ввечері або у вихідні. Але зате у великих туристичних центрах деякі філії банків працюють допізна, тому Ви зможете обміняти гроші в банку.

Купити екскурсію у місцевих жителів:

Відділення турецької пошти PTT в Анталії. Тут вигідніше за все в Туреччині виробляти обмін валют.

Проводити обмін валют в Туреччині можна і в офіційних обмінниках під вивіскою CHANGE OFFICE. Але тут будьте уважні, обмінники можуть йти на різні хитрощі: брати комісію, вказувати неправильний курс на електронному табло і т.д. Наприклад в Анталії в районі Калєїчи Маші Паші попався саме такий обмінник, який намагався обдурити туристів. Тому, йти на обмін в кіосках треба лише в крайньому випадку, якщо інших варіантів немає. Традиційно, не варто міняти багато грошей в аеропорту і готелях, де буде невигідний курс, а так само на руках.

Непоганий спосіб поміняти трохи грошей - купити якісь товари у великому магазині за валюту. Наприклад, магазини одягу waikiki в туристичних містах приймають до оплати і долари і євро, а здачу дають в лірах по курсу нацбанку. Виходить досить вигідно. Але так роблять не всі.

Чи варто брати до Туреччини кредитні картки?

У Туреччині досить вигідно розраховуватися банківською картою, тільки вона повинна бути у Вас в доларах або євро, В іншому випадку Ви втратите гроші на подвійної конвертації валют. Банківські картки Visa і Master Card приймають у великих магазинах, торгових центрах, готелях, деяких ресторанах і барах.

За допомогою кредитної картки, можна зняти валюту в турецькому банкоматі, але тут треба мати на увазі, що існує обмеження на зняття готівки в добу (400 доларів або 350 євро). Так само з Вас візьмуть комісію за таку операцію.

Курс турецької валюти до євро і інших валют

Курс турецької ліри в останні роки часто змінюється через поступове обвалу цієї валюти. У вересні 2018 року за 1 турецьку ліру давали 11 російських рублів, 4.5 української гривні, 0.14 євро і 0,16 долара США. Це приблизно 6 лір за 1 долар або 7.2 ліри за 1 євро.
Дивіться поточний курс турецької ліри до євро, грн і рубля:
На сьогоднішній день, 29.06.2019, курс долара США до турецької лірі дорівнює 5.79 за 1 долар. Курс євро до турецької лірі дорівнює 6.58 за 1 євро. Курс української гривні до турецької лірі дорівнює 22.12 за 100 гривень (це 4.52 гривень за 1 ліру). Курс російського рубля до турецької лірі дорівнює 9.15 за 100 рублів (це 10.93 рублів за 1 ліру).

 • 1 долар
 • 1 євро
 • 100 гривень
 • 100 рублів
 • ліру:
 • 5.79
 • 6.58
 • 22.12
 • 9.15

Чи збираєтеся їхати на відпочинок до Туреччини?

Тоді прочитайте нашу статтю де зберігати гроші на відпочинок , а також Які гроші брати з собою в поїздку за кордон . А на цій сторінці Ви можете скористатися нашим калькулятором валют онлайн . І не забудьте прочитати наші путівники по Стамбулу , Анталії і Аланії .

Дивіться також:

Яка валюта в Туреччині?
Яка валюта в Туреччині?
Яку валюту краще брати до Туреччини?
Чи варто брати до Туреччини кредитні картки?
Чи збираєтеся їхати на відпочинок до Туреччини?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.