Навигация
Реклама
Реклама

Іван Вабищевич: «Ми хотіли доїхати до крайньої точки Землі!» - туристичний блог про відпочинок в Білорусі

 1. Іван Вабищевич: «Ми хотіли доїхати до крайньої точки Землі!» ТревелХаус зустрівся з радіоведучим...
 2. Іван Вабищевич: «Ми хотіли доїхати до крайньої точки Землі!»
 3. Іван Вабищевич: «Ми хотіли доїхати до крайньої точки Землі!»

Іван Вабищевич: «Ми хотіли доїхати до крайньої точки Землі!»

ТревелХаус зустрівся з радіоведучим «Татусі-Шоу» на Радіо ОНТ, шоуменом, співаком, солістом групи «OneHellThing» Іваном Вабіщевич. Багато років він відомий на сцені під псевдонімом Дядя Ваня, а в житті - вже і чоловік Ваня, і навіть тато Ваня. Власне, зі своєю дружиною Наталею та донькою Мирославою Іван не тільки проводить будні і вихідні дні, а й подорожує, і приходить на інтерв'ю.

Власне, зі своєю дружиною Наталею та донькою Мирославою Іван не тільки проводить будні і вихідні дні, а й подорожує, і приходить на інтерв'ю

ПОДОРОЖ ПО ЄВРОПІ

- Іван, в які країни ви подорожували?

- Тур по Європі: Польща, Німеччина, Франція, Італія, Словенія, Австрія, Словаччина і Чехія. І з останніх: Гоа - це те, що дійсно можна назвати відпочинком.

- Розкажіть про свій тур по Європі.

- Це був такий тур - поїздка на мотоциклах. Їздили три роки тому. Ми зібралися компанією творчих людей і зняли з цього програму, яка і вийшла в ефір пару років назад. Показували її на телеканалах і в Росії, і у нас в Білорусі - на ОНТ. Збиралися три байкера і одна машина. У ній їхали оператори і звукорежисери. У підсумку, це було десять чоловік, які поєднали приємне з корисним.

- Які складнощі виникали під час подорожі?

- Так, там багато чого було. Перше, це може не складність, а такий періодично кожен день Стрем був, тому що ми приїжджали в якесь місто і ввечері приблизно прикидали, де ми повинні опинитися завтра. Відповідно, бронювали житло через Інтернет ближче до того місця, де очікуємо виявитися. Кожен день це було змагання з самим собою, тому що головне було доїхати до нашого готелю в певний час. У деяких готелях заселення закінчується о 12 годині ночі, а десь о 8 годині вечора. Потрібно було встигати вчасно приїжджати. А з огляду на те, що знімали програму, зробити це було складніше. З пам'ятних подій була історія в Пізі. Ми дещо не дочитали всіх дорожніх правил і припаркували машину неправильно. В результаті влетіли в копієчку - заплатили штраф в 550 євро. Тому рекомендую вивчити всі правила, перш ніж поставити машину на стоянці в Пізі.

Тому рекомендую вивчити всі правила, перш ніж поставити машину на стоянці в Пізі

- Чому ви вибрали саме ці країни?

- Взагалі, ідея спочатку була доїхати до самої крайньої точки Землі, куди може добратися мотоцикл. Це найзахідніший мис Португалії. Але потім з часом трохи переглянули нашу затію, бо з фінансуванням не все виходило, і відпустка була не гумовий. Людей було багато, тому потрібно було поєднати всі фактори. Ми прикинули реально, скільки країн можемо об'їхати по своїх фінансів і часу. І то, наприклад, по Франції ми скоротили свою програму, тому що часу і грошей не вистачало.

- Чи була «загальна каса» або кожен окремо розпоряджався своїми фінансами?

- Був такий момент. Основна каса знаходилася у мене. І кожен вечір, коли приїжджали в інше місто я влаштовував перерахунок часу і грошей. Це виглядало так: «У нас зараз є той мінімум, щоб повернутися назад і ось якась дельта на те, щоб проїхати кудись і щось познімати, відвідати і поїсти». Оскільки програма називалася: «Їжа. Дорога. Рок-н-рол », то нам часто потрібно було щось пробувати з їжі в іншому місті. Десь спробували распопуляренние страви, наприклад, жаб'ячі лапки в Парижі, але в той же час намагалися спробувати і те, що їдять місцеві.

- Як місцеві реагували на вас?

- Добре. У багатьох місцях нас зустрічали друзі або друзі друзів, які підказували, де смачно готують. Деякі говорили: «Хлопці, ось цей ресторан просто добре розпіарений, тому всі сюди і йдуть. Ми покажемо вам одне місце, куди ходять місцеві. Там набагато дешевше і смачніше готують ». І, дійсно, в таких місцях на виході ти отримуєш смачну їжу і якийсь особливий колорит. Якщо порівнювати такі кафе, то це буде схоже на паралель між модними і атмосферними клубами. По-друге, вже зібрана своя тусовка, тому ти відчуваєш себе комфортно. Ми часто виявлялися саме в комфортних місцях, де ще й смачно годували.

- Які страви пробували під час цієї подорожі?

- За час подорожі вдалося спробувати багато різних страв, але найбільше сподобався чудовий рибний суп «Буйабеес», який скуштував в Марселі. Колись цей суп придумали бідні рибалки, які ходили в море і ловили рибу для продажу. А те, що не вдавалося продати, вони привозили додому і робили своєрідну юшку для себе. Але потім, це дійшло до стану своєрідною харчової пам'ятки. По-друге, ціни за тарілку в одному і тому ж регіоні на цей суп помітно відрізняються. Ми віддали за тарілку супу «Буйабеес» 20 євро, а десь в інших місцях він коштував 200-250 євро. У ресторані, в якому ми підкріплювалися супом «Буйабеес», в цей же час обідав мер Марселя. Навколо нас було багато камер, мікрофонів, тому це викликало у нього інтерес. Нам сказали, що це мер. Йому пояснили, що ми подорожуємо на мотоциклах і робимо передачу. Ми не спілкувалися з ним, але переківнулісь, як би побажавши один одному «смачного». Дуже здивувалися, коли в м Шамбері (неподалік від Парижа) теж виявилися з мером в одному ресторані. Ось з ним ми поспілкувалися. Він розповів нам і про полювання, і про якісь місцеві радості, і про туризм.

В ТЕМУ!

 • Буйабеес (марсельська вуха) являє собою бульйон, зварений з декількох видів морської риби. Як морепродуктів для приготування супу використовують морського скорпіона, солнечника, морського півня та ін. На одну порцію доводиться понад кілограм живої ваги морепродуктів. Буйабеес приправляють різними овочами, але найбільш поширені помідори, цибуля, часник, фенхель. Ця страва французької кухні є оригінальним рибним супом, який найбільш часто готують в Марселі. Від більшості інших рибних супів, в основному приготованих шляхом варіння, відрізняється попередніми обсмажуванням і гасінням овочів. Буйабес подається гарячим, з підсмаженими багетами і часниковим соусом «Руй».

- Що там спробували?

- Там всього два ресторану було поблизу - один з них був закритий на ремонт, а другий - вже майже був закритий за часом, тому що ми приїхали пізно. Коли прийшли туди, нас спочатку прийняли за турків, бо всі були якісь неголені з дороги. Але потім з'ясувалося все-таки, що ми не турки, а білоруси. І відразу до нас ставлення змінилося в кращу сторону. Ми просто попросили: «Нагодуйте, нас, будь ласка, а то ми є сильно хочемо ...» Вони сказали, що є індичка. Ми абсолютно були не проти. У підсумку, це виявилося одне із самих божевільних страв - величезна кількість індичих ніжок з картоплею - і це було так по-домашньому, як у бабусі в селі практично. Дуже душевно. А що стосується супу «Буйабеес» то один з нас, в принципі, людина такий виборчий в їжі. Тобто він всяких морських гадів взагалі ненавидить. Коли йому принесли ось цей суп, він з'їв одну ложку, стримався, щоб його не вивернуло, тому що він зрозумів, що там. Ми ж всі інші заточили цей суп з величезним задоволенням. Хоча він кричав, що там воду черпали теж з моря. Я кажу: «З'їж хоча б ще одну ложку для камери», він: «Я тебе вб'ю, якщо я з'їм ще одну ложку».

- В якій країні, на ваш погляд, готують смачніше?

- Оторвались по кухні, по їжі і за смаком в Словенії. Ось там смачно, як у мами! Причому, наш друг, який нас там зустрічав говорив: «Хлопці, в Словенії без різниці, де є і що, хоч Шурму якусь - всюди смачно». У підсумку, навіть Шурму в Словенії пробували, вона, дійсно, якась там особлива. А все той же не едящій все підряд хлопець, якого звуть Юра, не їсть і гриби. Але в Словенії він з'їв суп з семи видів грибів і навіть не помітив, що там вони були. У цій країні їв і пироги смачні, спробував і лошати. У Словенії був той випадок, коли з-за столу просто викочувалися, тому що ходити вже було складно.

В ТЕМУ!

 • Національна кухня Словенії сформувалася під впливом кухонь сусідніх країн: Австрії, Угорщини , Хорватії, Італії. У Словенії поширені такі страви, як «кисла юха» - суп з овочами і оцтом, на свинячому бульйоні; «Рібьібродет» - рибний суп, або вуха; «Говея юха» - наваристий суп на яловичому бульйоні; «Чевапчичи» - м'ясний суп з ковбасками; «Віпавска йота» - щі з квашеної капусти, на бульйоні з копченостей; "грибний суп"; «Ячмінний суп» зі свининою; «Істрійському рибний суп». Родзинкою вважається «гобоваюха» - неповторний за смаком суп з білих грибів, який подається, в вискоблена буханці хліба, замість тарілки.

- Які побачені пам'ятки найбільш вас вразили?

- Нотр-Дам Страсбурга вразив значно більше, ніж Нотр-Дам в Парижі. Якось ось крутіше він мені здався, однозначно. Плюс до всього, як виявилося, ми приїхали в Страсбург в останній день вечірнього світлового шоу. Під класичну музику на соборі Нотр-Дам в Страсбурзі проектуються різні світлові ефекти. І відчуття в темряві, що там начебто сам собор рухається, тобто він ворушиться, він росте, виникає з нізвідки. Така краса там мало не два тижні йде. Ми намагалися потрапляти на якісь такі непопсові речі. Ще одна така пам'ятка - це Ейфелева вежа в Парижі. Мої друзі простирчали там в очікуванні мене 2,5 години. Тобто вони залізли наверх і як би потрібно було мене дочекатися, щоб там щось зняти. Я просто застряг в пробках, тому запізнився. Загалом, через годину перебування на Ейфелевій вежі, їх початок заколисувати. Але, тим не менш, вони мене дочекалися. Після цього вони ненавидять Ейфелеву вежу. Але в Парижі самим кайфово місцем для нашої компанії стали острова на Сені, які знаходяться відразу за собором Паризької Богоматері. Саме тут місцеві жителі і гості Парижа виходять ввечері просто з якимись пледами, накупивши по шляху в магазині продуктів: вина, сиру і різної закуски. Це місце можна назвати «Суцільний пікнік».

Наталя: Там немає ніякого зручного місця, там немає нічого. Але людей багато.

Іван: Ні, там камені. Мостова. На набережній Сени просто суцільний тусняк, де люди можуть ходити з компанії в компанію. Влаштовують різні забави типу: «знайди штопор» або просто людина, яка підходить, він повинен щось зробити - то є аналог якихось привидів і тому подібне. Але це так в глобальному сенсі. Тобто якщо до тебе підійде якийсь чувак і щось попросить зробити або дати, це сприймається там абсолютно нормально. Нашому автомобілісту, який відповідав за кухню, ми подарували фартух з жіночими грудьми. Коли він розгулював в ньому по «суцільна пікніка» - це була перша людина, з яким фотографувалися всі. Він веселив всіх - і все в цьому просторі його адекватно сприймали. Ось це я вважаю «пам'яткою настрою». Зрозуміло, що сходили і відвідали і кабаре "Лідо", і "Мулен Руж", і інші визначні пам'ятки Парижа - це все красиво, круто для любителів туризму. Але справжній настрій зловили саме на цьому «суцільному пікніку».

- В яких готелях жили?

- У Флоренції нам попався прекрасний готель - в самому центрі міста в півсотні метрів від собору. Ти відкриваєш вікно і бачиш центральний собор Флоренції. Номери в готелі коштують недорого. Собор відкривається о сьомій ранку. Погода у Флоренції була спекотна, тому у нас були цілодобово відкриті вікна. І ось о сьомій ранку починає дзвонити дзвін. Якраз у Флоренції у нас за графіком був день, коли можна було відіспатися - замість півня продзвенів такий будильник - далі вже щопівгодини. Після такого спати вже було неможливо, тому що було відчуття, що на нас звалився стелю. Напевно, тому в цьому готелі завжди є місця і вартість на номери невисока. Зате він перебував в самому центрі, що було зручно для зйомок і пошуку чогось - все в крокової доступності.

- Які місця ще вас вразили?

- Озеро Блед - найкрасивіше місце, яке знаходиться в 30 кілометрах від Любляни, там же є і красивий замок. У Любляні ми жили в будиночках-апартаментах, які зняли за смішні гроші - десь 20 євро з людини за добу. На озері Блед відкриваються красиві види на гори зі сніговими шапками, і в той же час там тепло. Ми були в Любляні десь в кінці вересня. А в Бледському замку показують цікаві анімації. Тут можна самому спробувати викувати монет або разом з монахом закрити вино. Ти сам наливаєш вино в пляшку, закривши його пробкою на середньовічному апараті, а потім наклеюється етикетка на вино, на якому написано, хто його налив і коли - відчуваєш себе виноробом. У замку є музей, в якому розкажуть про історію Любляни, Бледа, Словенії та багато іншого.

В ТЕМУ!

 • У мальовничому гірському озері Блед дуже чиста вода. Посеред озера є острів, на якому знаходиться каплиця Успіння. Це місце, як і Бледський замок, приваблює не тільки туристів, але й місцевих жителів. Бледський замок побудований на вершині 130-метрової прямовисної скелі, яка стоїть прямо над озером. Замок вперше згадується в 1004 році, і з тих пір багато разів перебудований і розширений.

- Скільки часу ви були в цій подорожі?

- Рівно три тижні. За 21 день ми відвідали 21 місто!

- Чи все вдалося втілити під час подорожі на мотоциклах?

- Під час подорожі на мотоциклах ми втілили навіть більше, ніж передбачалося. Величезний плюс в тому, що ми зняли програму. Звичайно, якщо б не знімали, то відпочили б набагато більше. Через три роки ще живі всі спогади і враження. Ми до сих пір з тими хлопцями дружимо і зустрічаємося.

- Чи плануєте вирушити в таку подорож і коли?

- Так. Не знаю коли. Я і тоді не знав, що то подорож вийде. Це було досить спонтанно. Все це вирішилося за два тижні. Але продовжити тріп на мотоциклах дуже хочеться.

ПОДОРОЖ НА ГОА

- В яку країну було ваше останню подорож?

Іван: Гоа. Ми їхали туди з сім'єю за відпочинком.

Наталя: З огляду на, те що, хто за чим їде, той те і отримує. Ми хотіли просто лежати на пляжі і ні про що не думати.

Іван: Причому, що ми там не тільки лежали на пляжі, ми з'їздили з Північного на Південне Гоа. Не так це все там далеко. Там більше все вимірюється не в кілометрах, а в часі. Причому, що 60 км проїхати можна за 1,5 години.

Наталя: Більше.

Іван: Навіть, може, і дві години. Але не більше.

Наталя: Нам здавалося, ну, що там 60 км. Думали за півгодини приїдемо. Але ж ні.

Іван: При тому, що ми там десь потусуватися, в якихось місцях побували. І це при тому, що там ніяких екскурсій не брали. Тобто це був такий пробний заїзд. Зараз я знаю, що ми точно туди повернемося. Навіть, за великим рахунком, є такі варіанти, щоб зимувати. Там - відмінне місце для зимівлі!

Там - відмінне місце для зимівлі

- Що ви отримали від цього відпочинку?

- Ось там я якраз отримав те, що не отримував ні від одного відпочинку і подорожі - це отключку мізків. На Гоа я на третій день зловив себе на думці, що ні про що не думаю. Причому, що по поверненню додому через два тижні планувався концерт, потрібно було до нього готуватися. Через це і інших проектів повинно було бути досить головного болю, але там не турбувало нічого. І я скажу, що ось цей стан, це не пофігізм, ні в якому разі, а стан відпочинку, умиротворення, іншого ставлення до життя, до речей і всього, що відбувається. Ми їздили в лютому, але ось цього стану спокою мені вистачило навіть ще й на травень.

- Що можете сказати про відпочинку на морі на Гоа ?

Іван: Воно прекрасно. Це океан. Воно ніби й називається Аравійське море, але це океан. Це шалену кількість кайтсёрферов, просто серфінгу, в принципі. Там хороші хвилі, але ми не змогли стати на дошку.

Наталя: Так як у нас дитина захворіла.

Іван: Так, тому що дитина пару днів хворів, і були інші нюанси.

Наталя: І було трохи лінь рано вставати.

Іван: Так, тому що круті хвилі, звичайно, в 7 ранку.

Наталя: І не хотілося обгоріти.

В ТЕМУ!

 • Аравійське море - частина Індійського океану. Обмежено Аравійським півостровом на заході і півостровом Індостан на сході. Площа - 3832 тис. Км2. Глибина - до 5803 м. Великі затоки: Аденську, Оманську, Кач, Камбейський. Середні температури води Аравійського моря: 22-27 ° C в лютому, до 29 ° C в травні.

- Що можете розповісти цікавого про Гоа?

Наталя: Бажано їхати дивитися якісь місця не в перший тиждень, а в другу. Коли ти вже загорятимеш, до тебе інше ставлення. І не чіпляються зазивали.

Іван: На Гоа є свій сленг, своя мода. Там все своє!

Наталя: Там є товари, на яких написано: «Для продажу тільки на Гоа». Гоа - я б не сказала, що це навіть Індія. Це не чистої води Індія. Якщо хтось хоче побачити якийсь колорит Індії, то це можна зробити, поїхавши в Мумбай, Делі. Там ви отримаєте повний треш. Гоа - це відпочинок. Кожен їде по своє. Ми поїхали туди з-за океану, за видами. І коли ти приїжджаєш, ти чуєш - коли люди там по місяцю сидять - вони про Індію говорять в третій особі. Типу «Індія його не відпускає і т.д.». Ти думаєш: «Боже, що за народ. Що у них дах поїхав? ». А потім реально починаєш розуміти, чому.

- Скільки часу ви провели на Гоа?

Наталя: Два тіжні. І цього мало. При тому, что це БУВ просто пляжний відпочинок. Если ти НЕ береш п'ятізірковій готель, что є на півдні Гоа, то ти НЕ прив'язаний до гостиниц. Немає вісь цього: Сніданки, обіди. Сьогодні пішов туди, завтра - туди, відчуваєш себе дуже вільною людиною. Для любителів відпочинку, як в Туреччині, подорож на Гоа може не сподобається.

Іван: Тобто ті, хто звик на «все включено», то Гоа для них, швидше за все, не підійде.

Іван: Тобто ті, хто звик на «все включено», то Гоа для них, швидше за все, не підійде

- Що можете сказати про сервіс в цій країні?

Наталя: А що стосується сервісу: якщо ти в кафе замовиш блюдо, то тобі його принесуть через 15 хвилин. Там немає такого, що принесли відразу одному, потім через півгодини другого, потім третього. Принесуть відразу всім - і все сідають і разом їдять. Сервіс мене дуже порадував.

Іван: Ну і, плюс до цього, в кафе, де ми часто бували, нам рекомендували замовляти морепродукти з вечора. Тому що вранці персонал кафе закуповувався свіжою рибою, крабами, лобстерами і іншими морепродуктами. Тому частенько я приходив на сніданок і бачив ще свій «живий вечерю». І ціни в кафе були цілком адекватними.

І ціни в кафе були цілком адекватними

- Як подорожі впливають на вашу творчу діяльність?

- Після Гоа з'явилося якесь навіть інше усвідомлення музики, якийсь інший підхід. Адже, в будь-якому випадку, заряджаєшся якимись емоціями відпочинку, а написання пісні - це емоції, які ти пережив: погані або хороші. Гоа вплинув однозначно.

- Написали що-небудь?

- Так. Написав пісню про щастя, яка вже транслюється по радіо. Пісня «Щастя» якраз одна з останніх в цьому році. А після туру на мотоциклах народилася пісня, яка потім стала саундтреком до самої програми - пісня «Воля». Ми зазвичай з неї починаємо свої концерти.

- Ви плануєте ще раз відпочинок на Гоа і поїздку на мотоциклах. А де ще хочете відпочити?

Іван: Ще цікавий Таїланд, просто як місце, в якому були багато моїх знайомих. Але найбільше мені цікава Малайзія, тому що Наташа там працювала. Після всіх її оповідань хочеться туди з'їздити. Але це не найдешевша країна.

Наталя: Після того, як побуваєш в Малайзії, решта Азія здається не такою витонченою. Мені там дуже сподобалося.

Іван: Хочеться з'їздити і в багато місця, про які розповідали друзі. Наприклад, на тих же мотоциклах хотілося б побувати в Перу і Нової Зеландії. Тому що там круті види. За Нової Зеландії є ще й своя байкерське історія. Там є саме бари для байкерів, в яких висять карти світу і там відзначаються ті, хто там був. Наші білоруські хлопці їздили туди і говорили, що їм було дуже приємно, коли вони першими поставили наш білоруський прапорець. До них білорусів там не було. І природно хотілося відвідати місця, де знімалися всі серії «Володаря кілець».

- Що побажаєте і порадите любителям подорожувати?

- Не бійтеся експериментувати! І коли кудись вирушаєте на відпочинок, напевно, не потрібно налаштовувати себе за таким принципом: «Тагіл тире Туреччина», що за «все включено» можна купити всю країну. «Все включено» - це хороший сервіс, але це не означає, що включена вся країна. І не треба себе налаштовувати, що вам все повинні, і ви тут король і вас повинні дивувати. Людина повинна сама дивуватися. І, в першу чергу, якщо людина їде відпочивати, то він повинен їхати з гарним настроєм. Підготуйте себе морально до гарного настрою, тоді у вас все буде добре!

Хочете відправитися на море або побачити пам'ятки інших країн! Ми допоможемо вам підібрати тур вашої мрії. Просто зв'яжіться з нами будь-яким зручним для вас способом!

Дарина Шевцова

Фото з особистого архіву Івана Вабищевич

Для бронювання туру зв'язуйтеся з нашими фахівцями.

Задавайте ваші питання
фахівця з туризму
Світлані Бутівської, за телефонами:

 • телефон: +375 17 3928100
 • моб. телефон: +375 29 6692206
 • вайбер: +375 29 6692206
 • скайп: travelhouse_mngr3
 • email: [email protected]

Будьте з нами в соцмережах Vkontakte и Інстаграм .

Іван Вабищевич: «Ми хотіли доїхати до крайньої точки Землі!»

ТревелХаус зустрівся з радіоведучим «Татусі-Шоу» на Радіо ОНТ, шоуменом, співаком, солістом групи «OneHellThing» Іваном Вабіщевич. Багато років він відомий на сцені під псевдонімом Дядя Ваня, а в житті - вже і чоловік Ваня, і навіть тато Ваня. Власне, зі своєю дружиною Наталею та донькою Мирославою Іван не тільки проводить будні і вихідні дні, а й подорожує, і приходить на інтерв'ю.

Власне, зі своєю дружиною Наталею та донькою Мирославою Іван не тільки проводить будні і вихідні дні, а й подорожує, і приходить на інтерв'ю

ПОДОРОЖ ПО ЄВРОПІ

- Іван, в які країни ви подорожували?

- Тур по Європі: Польща, Німеччина, Франція, Італія, Словенія, Австрія, Словаччина і Чехія. І з останніх: Гоа - це те, що дійсно можна назвати відпочинком.

- Розкажіть про свій тур по Європі.

- Це був такий тур - поїздка на мотоциклах. Їздили три роки тому. Ми зібралися компанією творчих людей і зняли з цього програму, яка і вийшла в ефір пару років назад. Показували її на телеканалах і в Росії, і у нас в Білорусі - на ОНТ. Збиралися три байкера і одна машина. У ній їхали оператори і звукорежисери. У підсумку, це було десять чоловік, які поєднали приємне з корисним.

- Які складнощі виникали під час подорожі?

- Так, там багато чого було. Перше, це може не складність, а такий періодично кожен день Стрем був, тому що ми приїжджали в якесь місто і ввечері приблизно прикидали, де ми повинні опинитися завтра. Відповідно, бронювали житло через Інтернет ближче до того місця, де очікуємо виявитися. Кожен день це було змагання з самим собою, тому що головне було доїхати до нашого готелю в певний час. У деяких готелях заселення закінчується о 12 годині ночі, а десь о 8 годині вечора. Потрібно було встигати вчасно приїжджати. А з огляду на те, що знімали програму, зробити це було складніше. З пам'ятних подій була історія в Пізі. Ми дещо не дочитали всіх дорожніх правил і припаркували машину неправильно. В результаті влетіли в копієчку - заплатили штраф в 550 євро. Тому рекомендую вивчити всі правила, перш ніж поставити машину на стоянці в Пізі.

Тому рекомендую вивчити всі правила, перш ніж поставити машину на стоянці в Пізі

- Чому ви вибрали саме ці країни?

- Взагалі, ідея спочатку була доїхати до самої крайньої точки Землі, куди може добратися мотоцикл. Це найзахідніший мис Португалії. Але потім з часом трохи переглянули нашу затію, бо з фінансуванням не все виходило, і відпустка була не гумовий. Людей було багато, тому потрібно було поєднати всі фактори. Ми прикинули реально, скільки країн можемо об'їхати по своїх фінансів і часу. І то, наприклад, по Франції ми скоротили свою програму, тому що часу і грошей не вистачало.

- Чи була «загальна каса» або кожен окремо розпоряджався своїми фінансами?

- Був такий момент. Основна каса знаходилася у мене. І кожен вечір, коли приїжджали в інше місто я влаштовував перерахунок часу і грошей. Це виглядало так: «У нас зараз є той мінімум, щоб повернутися назад і ось якась дельта на те, щоб проїхати кудись і щось познімати, відвідати і поїсти». Оскільки програма називалася: «Їжа. Дорога. Рок-н-рол », то нам часто потрібно було щось пробувати з їжі в іншому місті. Десь спробували распопуляренние страви, наприклад, жаб'ячі лапки в Парижі, але в той же час намагалися спробувати і те, що їдять місцеві.

- Як місцеві реагували на вас?

- Добре. У багатьох місцях нас зустрічали друзі або друзі друзів, які підказували, де смачно готують. Деякі говорили: «Хлопці, ось цей ресторан просто добре розпіарений, тому всі сюди і йдуть. Ми покажемо вам одне місце, куди ходять місцеві. Там набагато дешевше і смачніше готують ». І, дійсно, в таких місцях на виході ти отримуєш смачну їжу і якийсь особливий колорит. Якщо порівнювати такі кафе, то це буде схоже на паралель між модними і атмосферними клубами. По-друге, вже зібрана своя тусовка, тому ти відчуваєш себе комфортно. Ми часто виявлялися саме в комфортних місцях, де ще й смачно годували.

- Які страви пробували під час цієї подорожі?

- За час подорожі вдалося спробувати багато різних страв, але найбільше сподобався чудовий рибний суп «Буйабеес», який скуштував в Марселі. Колись цей суп придумали бідні рибалки, які ходили в море і ловили рибу для продажу. А те, що не вдавалося продати, вони привозили додому і робили своєрідну юшку для себе. Але потім, це дійшло до стану своєрідною харчової пам'ятки. По-друге, ціни за тарілку в одному і тому ж регіоні на цей суп помітно відрізняються. Ми віддали за тарілку супу «Буйабеес» 20 євро, а десь в інших місцях він коштував 200-250 євро. У ресторані, в якому ми підкріплювалися супом «Буйабеес», в цей же час обідав мер Марселя. Навколо нас було багато камер, мікрофонів, тому це викликало у нього інтерес. Нам сказали, що це мер. Йому пояснили, що ми подорожуємо на мотоциклах і робимо передачу. Ми не спілкувалися з ним, але переківнулісь, як би побажавши один одному «смачного». Дуже здивувалися, коли в м Шамбері (неподалік від Парижа) теж виявилися з мером в одному ресторані. Ось з ним ми поспілкувалися. Він розповів нам і про полювання, і про якісь місцеві радості, і про туризм.

В ТЕМУ!

 • Буйабеес (марсельська вуха) являє собою бульйон, зварений з декількох видів морської риби. Як морепродуктів для приготування супу використовують морського скорпіона, солнечника, морського півня та ін. На одну порцію доводиться понад кілограм живої ваги морепродуктів. Буйабеес приправляють різними овочами, але найбільш поширені помідори, цибуля, часник, фенхель. Ця страва французької кухні є оригінальним рибним супом, який найбільш часто готують в Марселі. Від більшості інших рибних супів, в основному приготованих шляхом варіння, відрізняється попередніми обсмажуванням і гасінням овочів. Буйабес подається гарячим, з підсмаженими багетами і часниковим соусом «Руй».

- Що там спробували?

- Там всього два ресторану було поблизу - один з них був закритий на ремонт, а другий - вже майже був закритий за часом, тому що ми приїхали пізно. Коли прийшли туди, нас спочатку прийняли за турків, бо всі були якісь неголені з дороги. Але потім з'ясувалося все-таки, що ми не турки, а білоруси. І відразу до нас ставлення змінилося в кращу сторону. Ми просто попросили: «Нагодуйте, нас, будь ласка, а то ми є сильно хочемо ...» Вони сказали, що є індичка. Ми абсолютно були не проти. У підсумку, це виявилося одне із самих божевільних страв - величезна кількість індичих ніжок з картоплею - і це було так по-домашньому, як у бабусі в селі практично. Дуже душевно. А що стосується супу «Буйабеес» то один з нас, в принципі, людина такий виборчий в їжі. Тобто він всяких морських гадів взагалі ненавидить. Коли йому принесли ось цей суп, він з'їв одну ложку, стримався, щоб його не вивернуло, тому що він зрозумів, що там. Ми ж всі інші заточили цей суп з величезним задоволенням. Хоча він кричав, що там воду черпали теж з моря. Я кажу: «З'їж хоча б ще одну ложку для камери», він: «Я тебе вб'ю, якщо я з'їм ще одну ложку».

- В якій країні, на ваш погляд, готують смачніше?

- Оторвались по кухні, по їжі і за смаком в Словенії. Ось там смачно, як у мами! Причому, наш друг, який нас там зустрічав говорив: «Хлопці, в Словенії без різниці, де є і що, хоч Шурму якусь - всюди смачно». У підсумку, навіть Шурму в Словенії пробували, вона, дійсно, якась там особлива. А все той же не едящій все підряд хлопець, якого звуть Юра, не їсть і гриби. Але в Словенії він з'їв суп з семи видів грибів і навіть не помітив, що там вони були. У цій країні їв і пироги смачні, спробував і лошати. У Словенії був той випадок, коли з-за столу просто викочувалися, тому що ходити вже було складно.

В ТЕМУ!

 • Національна кухня Словенії сформувалася під впливом кухонь сусідніх країн: Австрії, Угорщини , Хорватії, Італії. У Словенії поширені такі страви, як «кисла юха» - суп з овочами і оцтом, на свинячому бульйоні; «Рібьібродет» - рибний суп, або вуха; «Говея юха» - наваристий суп на яловичому бульйоні; «Чевапчичи» - м'ясний суп з ковбасками; «Віпавска йота» - щі з квашеної капусти, на бульйоні з копченостей; "грибний суп"; «Ячмінний суп» зі свининою; «Істрійському рибний суп». Родзинкою вважається «гобоваюха» - неповторний за смаком суп з білих грибів, який подається, в вискоблена буханці хліба, замість тарілки.

- Які побачені пам'ятки найбільш вас вразили?

- Нотр-Дам Страсбурга вразив значно більше, ніж Нотр-Дам в Парижі. Якось ось крутіше він мені здався, однозначно. Плюс до всього, як виявилося, ми приїхали в Страсбург в останній день вечірнього світлового шоу. Під класичну музику на соборі Нотр-Дам в Страсбурзі проектуються різні світлові ефекти. І відчуття в темряві, що там начебто сам собор рухається, тобто він ворушиться, він росте, виникає з нізвідки. Така краса там мало не два тижні йде. Ми намагалися потрапляти на якісь такі непопсові речі. Ще одна така пам'ятка - це Ейфелева вежа в Парижі. Мої друзі простирчали там в очікуванні мене 2,5 години. Тобто вони залізли наверх і як би потрібно було мене дочекатися, щоб там щось зняти. Я просто застряг в пробках, тому запізнився. Загалом, через годину перебування на Ейфелевій вежі, їх початок заколисувати. Але, тим не менш, вони мене дочекалися. Після цього вони ненавидять Ейфелеву вежу. Але в Парижі самим кайфово місцем для нашої компанії стали острова на Сені, які знаходяться відразу за собором Паризької Богоматері. Саме тут місцеві жителі і гості Парижа виходять ввечері просто з якимись пледами, накупивши по шляху в магазині продуктів: вина, сиру і різної закуски. Це місце можна назвати «Суцільний пікнік».

Наталя: Там немає ніякого зручного місця, там немає нічого. Але людей багато.

Іван: Ні, там камені. Мостова. На набережній Сени просто суцільний тусняк, де люди можуть ходити з компанії в компанію. Влаштовують різні забави типу: «знайди штопор» або просто людина, яка підходить, він повинен щось зробити - то є аналог якихось привидів і тому подібне. Але це так в глобальному сенсі. Тобто якщо до тебе підійде якийсь чувак і щось попросить зробити або дати, це сприймається там абсолютно нормально. Нашому автомобілісту, який відповідав за кухню, ми подарували фартух з жіночими грудьми. Коли він розгулював в ньому по «суцільна пікніка» - це була перша людина, з яким фотографувалися всі. Він веселив всіх - і все в цьому просторі його адекватно сприймали. Ось це я вважаю «пам'яткою настрою». Зрозуміло, що сходили і відвідали і кабаре "Лідо", і "Мулен Руж", і інші визначні пам'ятки Парижа - це все красиво, круто для любителів туризму. Але справжній настрій зловили саме на цьому «суцільному пікніку».

- В яких готелях жили?

- У Флоренції нам попався прекрасний готель - в самому центрі міста в півсотні метрів від собору. Ти відкриваєш вікно і бачиш центральний собор Флоренції. Номери в готелі коштують недорого. Собор відкривається о сьомій ранку. Погода у Флоренції була спекотна, тому у нас були цілодобово відкриті вікна. І ось о сьомій ранку починає дзвонити дзвін. Якраз у Флоренції у нас за графіком був день, коли можна було відіспатися - замість півня продзвенів такий будильник - далі вже щопівгодини. Після такого спати вже було неможливо, тому що було відчуття, що на нас звалився стелю. Напевно, тому в цьому готелі завжди є місця і вартість на номери невисока. Зате він перебував в самому центрі, що було зручно для зйомок і пошуку чогось - все в крокової доступності.

- Які місця ще вас вразили?

- Озеро Блед - найкрасивіше місце, яке знаходиться в 30 кілометрах від Любляни, там же є і красивий замок. У Любляні ми жили в будиночках-апартаментах, які зняли за смішні гроші - десь 20 євро з людини за добу. На озері Блед відкриваються красиві види на гори зі сніговими шапками, і в той же час там тепло. Ми були в Любляні десь в кінці вересня. А в Бледському замку показують цікаві анімації. Тут можна самому спробувати викувати монет або разом з монахом закрити вино. Ти сам наливаєш вино в пляшку, закривши його пробкою на середньовічному апараті, а потім наклеюється етикетка на вино, на якому написано, хто його налив і коли - відчуваєш себе виноробом. У замку є музей, в якому розкажуть про історію Любляни, Бледа, Словенії та багато іншого.

В ТЕМУ!

 • У мальовничому гірському озері Блед дуже чиста вода. Посеред озера є острів, на якому знаходиться каплиця Успіння. Це місце, як і Бледський замок, приваблює не тільки туристів, але й місцевих жителів. Бледський замок побудований на вершині 130-метрової прямовисної скелі, яка стоїть прямо над озером. Замок вперше згадується в 1004 році, і з тих пір багато разів перебудований і розширений.

- Скільки часу ви були в цій подорожі?

- Рівно три тижні. За 21 день ми відвідали 21 місто!

- Чи все вдалося втілити під час подорожі на мотоциклах?

- Під час подорожі на мотоциклах ми втілили навіть більше, ніж передбачалося. Величезний плюс в тому, що ми зняли програму. Звичайно, якщо б не знімали, то відпочили б набагато більше. Через три роки ще живі всі спогади і враження. Ми до сих пір з тими хлопцями дружимо і зустрічаємося.

- Чи плануєте вирушити в таку подорож і коли?

- Так. Не знаю коли. Я і тоді не знав, що то подорож вийде. Це було досить спонтанно. Все це вирішилося за два тижні. Але продовжити тріп на мотоциклах дуже хочеться.

ПОДОРОЖ НА ГОА

- В яку країну було ваше останню подорож?

Іван: Гоа. Ми їхали туди з сім'єю за відпочинком.

Наталя: З огляду на, те що, хто за чим їде, той те і отримує. Ми хотіли просто лежати на пляжі і ні про що не думати.

Іван: Причому, що ми там не тільки лежали на пляжі, ми з'їздили з Північного на Південне Гоа. Не так це все там далеко. Там більше все вимірюється не в кілометрах, а в часі. Причому, що 60 км проїхати можна за 1,5 години.

Наталя: Більше.

Іван: Навіть, може, і дві години. Але не більше.

Наталя: Нам здавалося, ну, що там 60 км. Думали за півгодини приїдемо. Але ж ні.

Іван: При тому, що ми там десь потусуватися, в якихось місцях побували. І це при тому, що там ніяких екскурсій не брали. Тобто це був такий пробний заїзд. Зараз я знаю, що ми точно туди повернемося. Навіть, за великим рахунком, є такі варіанти, щоб зимувати. Там - відмінне місце для зимівлі!

Там - відмінне місце для зимівлі

- Що ви отримали від цього відпочинку?

- Ось там я якраз отримав те, що не отримував ні від одного відпочинку і подорожі - це отключку мізків. На Гоа я на третій день зловив себе на думці, що ні про що не думаю. Причому, що по поверненню додому через два тижні планувався концерт, потрібно було до нього готуватися. Через це і інших проектів повинно було бути досить головного болю, але там не турбувало нічого. І я скажу, що ось цей стан, це не пофігізм, ні в якому разі, а стан відпочинку, умиротворення, іншого ставлення до життя, до речей і всього, що відбувається. Ми їздили в лютому, але ось цього стану спокою мені вистачило навіть ще й на травень.

- Що можете сказати про відпочинку на морі на Гоа ?

Іван: Воно прекрасно. Це океан. Воно ніби й називається Аравійське море, але це океан. Це шалену кількість кайтсёрферов, просто серфінгу, в принципі. Там хороші хвилі, але ми не змогли стати на дошку.

Наталя: Так як у нас дитина захворіла.

Іван: Так, тому що дитина пару днів хворів, і були інші нюанси.

Наталя: І було трохи лінь рано вставати.

Іван: Так, тому що круті хвилі, звичайно, в 7 ранку.

Наталя: І не хотілося обгоріти.

В ТЕМУ!

 • Аравійське море - частина Індійського океану. Обмежено Аравійським півостровом на заході і півостровом Індостан на сході. Площа - 3832 тис. Км2. Глибина - до 5803 м. Великі затоки: Аденську, Оманську, Кач, Камбейський. Середні температури води Аравійського моря: 22-27 ° C в лютому, до 29 ° C в травні.

- Що можете розповісти цікавого про Гоа?

Наталя: Бажано їхати дивитися якісь місця не в перший тиждень, а в другу. Коли ти вже загорятимеш, до тебе інше ставлення. І не чіпляються зазивали.

Іван: На Гоа є свій сленг, своя мода. Там все своє!

Наталя: Там є товари, на яких написано: «Для продажу тільки на Гоа». Гоа - я б не сказала, що це навіть Індія. Це не чистої води Індія. Якщо хтось хоче побачити якийсь колорит Індії, то це можна зробити, поїхавши в Мумбай, Делі. Там ви отримаєте повний треш. Гоа - це відпочинок. Кожен їде по своє. Ми поїхали туди з-за океану, за видами. І коли ти приїжджаєш, ти чуєш - коли люди там по місяцю сидять - вони про Індію говорять в третій особі. Типу «Індія його не відпускає і т.д.». Ти думаєш: «Боже, що за народ. Що у них дах поїхав? ». А потім реально починаєш розуміти, чому.

- Скільки часу ви провели на Гоа?

Іван Вабищевич: «Ми хотіли доїхати до крайньої точки Землі!»

ТревелХаус зустрівся з радіоведучим «Татусі-Шоу» на Радіо ОНТ, шоуменом, співаком, солістом групи «OneHellThing» Іваном Вабіщевич. Багато років він відомий на сцені під псевдонімом Дядя Ваня, а в житті - вже і чоловік Ваня, і навіть тато Ваня. Власне, зі своєю дружиною Наталею та донькою Мирославою Іван не тільки проводить будні і вихідні дні, а й подорожує, і приходить на інтерв'ю.

Власне, зі своєю дружиною Наталею та донькою Мирославою Іван не тільки проводить будні і вихідні дні, а й подорожує, і приходить на інтерв'ю

ПОДОРОЖ ПО ЄВРОПІ

- Іван, в які країни ви подорожували?

- Тур по Європі: Польща, Німеччина, Франція, Італія, Словенія, Австрія, Словаччина і Чехія. І з останніх: Гоа - це те, що дійсно можна назвати відпочинком.

- Розкажіть про свій тур по Європі.

- Це був такий тур - поїздка на мотоциклах. Їздили три роки тому. Ми зібралися компанією творчих людей і зняли з цього програму, яка і вийшла в ефір пару років назад. Показували її на телеканалах і в Росії, і у нас в Білорусі - на ОНТ. Збиралися три байкера і одна машина. У ній їхали оператори і звукорежисери. У підсумку, це було десять чоловік, які поєднали приємне з корисним.

- Які складнощі виникали під час подорожі?

- Так, там багато чого було. Перше, це може не складність, а такий періодично кожен день Стрем був, тому що ми приїжджали в якесь місто і ввечері приблизно прикидали, де ми повинні опинитися завтра. Відповідно, бронювали житло через Інтернет ближче до того місця, де очікуємо виявитися. Кожен день це було змагання з самим собою, тому що головне було доїхати до нашого готелю в певний час. У деяких готелях заселення закінчується о 12 годині ночі, а десь о 8 годині вечора. Потрібно було встигати вчасно приїжджати. А з огляду на те, що знімали програму, зробити це було складніше. З пам'ятних подій була історія в Пізі. Ми дещо не дочитали всіх дорожніх правил і припаркували машину неправильно. В результаті влетіли в копієчку - заплатили штраф в 550 євро. Тому рекомендую вивчити всі правила, перш ніж поставити машину на стоянці в Пізі.

Тому рекомендую вивчити всі правила, перш ніж поставити машину на стоянці в Пізі

- Чому ви вибрали саме ці країни?

- Взагалі, ідея спочатку була доїхати до самої крайньої точки Землі, куди може добратися мотоцикл. Це найзахідніший мис Португалії. Але потім з часом трохи переглянули нашу затію, бо з фінансуванням не все виходило, і відпустка була не гумовий. Людей було багато, тому потрібно було поєднати всі фактори. Ми прикинули реально, скільки країн можемо об'їхати по своїх фінансів і часу. І то, наприклад, по Франції ми скоротили свою програму, тому що часу і грошей не вистачало.

- Чи була «загальна каса» або кожен окремо розпоряджався своїми фінансами?

- Був такий момент. Основна каса знаходилася у мене. І кожен вечір, коли приїжджали в інше місто я влаштовував перерахунок часу і грошей. Це виглядало так: «У нас зараз є той мінімум, щоб повернутися назад і ось якась дельта на те, щоб проїхати кудись і щось познімати, відвідати і поїсти». Оскільки програма називалася: «Їжа. Дорога. Рок-н-рол », то нам часто потрібно було щось пробувати з їжі в іншому місті. Десь спробували распопуляренние страви, наприклад, жаб'ячі лапки в Парижі, але в той же час намагалися спробувати і те, що їдять місцеві.

- Як місцеві реагували на вас?

- Добре. У багатьох місцях нас зустрічали друзі або друзі друзів, які підказували, де смачно готують. Деякі говорили: «Хлопці, ось цей ресторан просто добре розпіарений, тому всі сюди і йдуть. Ми покажемо вам одне місце, куди ходять місцеві. Там набагато дешевше і смачніше готують ». І, дійсно, в таких місцях на виході ти отримуєш смачну їжу і якийсь особливий колорит. Якщо порівнювати такі кафе, то це буде схоже на паралель між модними і атмосферними клубами. По-друге, вже зібрана своя тусовка, тому ти відчуваєш себе комфортно. Ми часто виявлялися саме в комфортних місцях, де ще й смачно годували.

- Які страви пробували під час цієї подорожі?

- За час подорожі вдалося спробувати багато різних страв, але найбільше сподобався чудовий рибний суп «Буйабеес», який скуштував в Марселі. Колись цей суп придумали бідні рибалки, які ходили в море і ловили рибу для продажу. А те, що не вдавалося продати, вони привозили додому і робили своєрідну юшку для себе. Але потім, це дійшло до стану своєрідною харчової пам'ятки. По-друге, ціни за тарілку в одному і тому ж регіоні на цей суп помітно відрізняються. Ми віддали за тарілку супу «Буйабеес» 20 євро, а десь в інших місцях він коштував 200-250 євро. У ресторані, в якому ми підкріплювалися супом «Буйабеес», в цей же час обідав мер Марселя. Навколо нас було багато камер, мікрофонів, тому це викликало у нього інтерес. Нам сказали, що це мер. Йому пояснили, що ми подорожуємо на мотоциклах і робимо передачу. Ми не спілкувалися з ним, але переківнулісь, як би побажавши один одному «смачного». Дуже здивувалися, коли в м Шамбері (неподалік від Парижа) теж виявилися з мером в одному ресторані. Ось з ним ми поспілкувалися. Він розповів нам і про полювання, і про якісь місцеві радості, і про туризм.

В ТЕМУ!

 • Буйабеес (марсельська вуха) являє собою бульйон, зварений з декількох видів морської риби. Як морепродуктів для приготування супу використовують морського скорпіона, солнечника, морського півня та ін. На одну порцію доводиться понад кілограм живої ваги морепродуктів. Буйабеес приправляють різними овочами, але найбільш поширені помідори, цибуля, часник, фенхель. Ця страва французької кухні є оригінальним рибним супом, який найбільш часто готують в Марселі. Від більшості інших рибних супів, в основному приготованих шляхом варіння, відрізняється попередніми обсмажуванням і гасінням овочів. Буйабес подається гарячим, з підсмаженими багетами і часниковим соусом «Руй».

- Що там спробували?

- Там всього два ресторану було поблизу - один з них був закритий на ремонт, а другий - вже майже був закритий за часом, тому що ми приїхали пізно. Коли прийшли туди, нас спочатку прийняли за турків, бо всі були якісь неголені з дороги. Але потім з'ясувалося все-таки, що ми не турки, а білоруси. І відразу до нас ставлення змінилося в кращу сторону. Ми просто попросили: «Нагодуйте, нас, будь ласка, а то ми є сильно хочемо ...» Вони сказали, що є індичка. Ми абсолютно були не проти. У підсумку, це виявилося одне із самих божевільних страв - величезна кількість індичих ніжок з картоплею - і це було так по-домашньому, як у бабусі в селі практично. Дуже душевно. А що стосується супу «Буйабеес» то один з нас, в принципі, людина такий виборчий в їжі. Тобто він всяких морських гадів взагалі ненавидить. Коли йому принесли ось цей суп, він з'їв одну ложку, стримався, щоб його не вивернуло, тому що він зрозумів, що там. Ми ж всі інші заточили цей суп з величезним задоволенням. Хоча він кричав, що там воду черпали теж з моря. Я кажу: «З'їж хоча б ще одну ложку для камери», він: «Я тебе вб'ю, якщо я з'їм ще одну ложку».

- В якій країні, на ваш погляд, готують смачніше?

- Оторвались по кухні, по їжі і за смаком в Словенії. Ось там смачно, як у мами! Причому, наш друг, який нас там зустрічав говорив: «Хлопці, в Словенії без різниці, де є і що, хоч Шурму якусь - всюди смачно». У підсумку, навіть Шурму в Словенії пробували, вона, дійсно, якась там особлива. А все той же не едящій все підряд хлопець, якого звуть Юра, не їсть і гриби. Але в Словенії він з'їв суп з семи видів грибів і навіть не помітив, що там вони були. У цій країні їв і пироги смачні, спробував і лошати. У Словенії був той випадок, коли з-за столу просто викочувалися, тому що ходити вже було складно.

В ТЕМУ!

 • Національна кухня Словенії сформувалася під впливом кухонь сусідніх країн: Австрії, Угорщини , Хорватії, Італії. У Словенії поширені такі страви, як «кисла юха» - суп з овочами і оцтом, на свинячому бульйоні; «Рібьібродет» - рибний суп, або вуха; «Говея юха» - наваристий суп на яловичому бульйоні; «Чевапчичи» - м'ясний суп з ковбасками; «Віпавска йота» - щі з квашеної капусти, на бульйоні з копченостей; "грибний суп"; «Ячмінний суп» зі свининою; «Істрійському рибний суп». Родзинкою вважається «гобоваюха» - неповторний за смаком суп з білих грибів, який подається, в вискоблена буханці хліба, замість тарілки.

- Які побачені пам'ятки найбільш вас вразили?

- Нотр-Дам Страсбурга вразив значно більше, ніж Нотр-Дам в Парижі. Якось ось крутіше він мені здався, однозначно. Плюс до всього, як виявилося, ми приїхали в Страсбург в останній день вечірнього світлового шоу. Під класичну музику на соборі Нотр-Дам в Страсбурзі проектуються різні світлові ефекти. І відчуття в темряві, що там начебто сам собор рухається, тобто він ворушиться, він росте, виникає з нізвідки. Така краса там мало не два тижні йде. Ми намагалися потрапляти на якісь такі непопсові речі. Ще одна така пам'ятка - це Ейфелева вежа в Парижі. Мої друзі простирчали там в очікуванні мене 2,5 години. Тобто вони залізли наверх і як би потрібно було мене дочекатися, щоб там щось зняти. Я просто застряг в пробках, тому запізнився. Загалом, через годину перебування на Ейфелевій вежі, їх початок заколисувати. Але, тим не менш, вони мене дочекалися. Після цього вони ненавидять Ейфелеву вежу. Але в Парижі самим кайфово місцем для нашої компанії стали острова на Сені, які знаходяться відразу за собором Паризької Богоматері. Саме тут місцеві жителі і гості Парижа виходять ввечері просто з якимись пледами, накупивши по шляху в магазині продуктів: вина, сиру і різної закуски. Це місце можна назвати «Суцільний пікнік».

Наталя: Там немає ніякого зручного місця, там немає нічого. Але людей багато.

Іван: Ні, там камені. Мостова. На набережній Сени просто суцільний тусняк, де люди можуть ходити з компанії в компанію. Влаштовують різні забави типу: «знайди штопор» або просто людина, яка підходить, він повинен щось зробити - то є аналог якихось привидів і тому подібне. Але це так в глобальному сенсі. Тобто якщо до тебе підійде якийсь чувак і щось попросить зробити або дати, це сприймається там абсолютно нормально. Нашому автомобілісту, який відповідав за кухню, ми подарували фартух з жіночими грудьми. Коли він розгулював в ньому по «суцільна пікніка» - це була перша людина, з яким фотографувалися всі. Він веселив всіх - і все в цьому просторі його адекватно сприймали. Ось це я вважаю «пам'яткою настрою». Зрозуміло, що сходили і відвідали і кабаре "Лідо", і "Мулен Руж", і інші визначні пам'ятки Парижа - це все красиво, круто для любителів туризму. Але справжній настрій зловили саме на цьому «суцільному пікніку».

- В яких готелях жили?

- У Флоренції нам попався прекрасний готель - в самому центрі міста в півсотні метрів від собору. Ти відкриваєш вікно і бачиш центральний собор Флоренції. Номери в готелі коштують недорого. Собор відкривається о сьомій ранку. Погода у Флоренції була спекотна, тому у нас були цілодобово відкриті вікна. І ось о сьомій ранку починає дзвонити дзвін. Якраз у Флоренції у нас за графіком був день, коли можна було відіспатися - замість півня продзвенів такий будильник - далі вже щопівгодини. Після такого спати вже було неможливо, тому що було відчуття, що на нас звалився стелю. Напевно, тому в цьому готелі завжди є місця і вартість на номери невисока. Зате він перебував в самому центрі, що було зручно для зйомок і пошуку чогось - все в крокової доступності.

- Які місця ще вас вразили?

- Озеро Блед - найкрасивіше місце, яке знаходиться в 30 кілометрах від Любляни, там же є і красивий замок. У Любляні ми жили в будиночках-апартаментах, які зняли за смішні гроші - десь 20 євро з людини за добу. На озері Блед відкриваються красиві види на гори зі сніговими шапками, і в той же час там тепло. Ми були в Любляні десь в кінці вересня. А в Бледському замку показують цікаві анімації. Тут можна самому спробувати викувати монет або разом з монахом закрити вино. Ти сам наливаєш вино в пляшку, закривши його пробкою на середньовічному апараті, а потім наклеюється етикетка на вино, на якому написано, хто його налив і коли - відчуваєш себе виноробом. У замку є музей, в якому розкажуть про історію Любляни, Бледа, Словенії та багато іншого.

В ТЕМУ!

 • У мальовничому гірському озері Блед дуже чиста вода. Посеред озера є острів, на якому знаходиться каплиця Успіння. Це місце, як і Бледський замок, приваблює не тільки туристів, але й місцевих жителів. Бледський замок побудований на вершині 130-метрової прямовисної скелі, яка стоїть прямо над озером. Замок вперше згадується в 1004 році, і з тих пір багато разів перебудований і розширений.

- Скільки часу ви були в цій подорожі?

- Рівно три тижні. За 21 день ми відвідали 21 місто!

- Чи все вдалося втілити під час подорожі на мотоциклах?

- Під час подорожі на мотоциклах ми втілили навіть більше, ніж передбачалося. Величезний плюс в тому, що ми зняли програму. Звичайно, якщо б не знімали, то відпочили б набагато більше. Через три роки ще живі всі спогади і враження. Ми до сих пір з тими хлопцями дружимо і зустрічаємося.

- Чи плануєте вирушити в таку подорож і коли?

- Так. Не знаю коли. Я і тоді не знав, що то подорож вийде. Це було досить спонтанно. Все це вирішилося за два тижні. Але продовжити тріп на мотоциклах дуже хочеться.

ПОДОРОЖ НА ГОА

- В яку країну було ваше останню подорож?

Іван: Гоа. Ми їхали туди з сім'єю за відпочинком.

Наталя: З огляду на, те що, хто за чим їде, той те і отримує. Ми хотіли просто лежати на пляжі і ні про що не думати.

Іван: Причому, що ми там не тільки лежали на пляжі, ми з'їздили з Північного на Південне Гоа. Не так це все там далеко. Там більше все вимірюється не в кілометрах, а в часі. Причому, що 60 км проїхати можна за 1,5 години.

Наталя: Більше.

Іван: Навіть, може, і дві години. Але не більше.

Наталя: Нам здавалося, ну, що там 60 км. Думали за півгодини приїдемо. Але ж ні.

Іван: При тому, що ми там десь потусуватися, в якихось місцях побували. І це при тому, що там ніяких екскурсій не брали. Тобто це був такий пробний заїзд. Зараз я знаю, що ми точно туди повернемося. Навіть, за великим рахунком, є такі варіанти, щоб зимувати. Там - відмінне місце для зимівлі!

Там - відмінне місце для зимівлі

- Що ви отримали від цього відпочинку?

- Ось там я якраз отримав те, що не отримував ні від одного відпочинку і подорожі - це отключку мізків. На Гоа я на третій день зловив себе на думці, що ні про що не думаю. Причому, що по поверненню додому через два тижні планувався концерт, потрібно було до нього готуватися. Через це і інших проектів повинно було бути досить головного болю, але там не турбувало нічого. І я скажу, що ось цей стан, це не пофігізм, ні в якому разі, а стан відпочинку, умиротворення, іншого ставлення до життя, до речей і всього, що відбувається. Ми їздили в лютому, але ось цього стану спокою мені вистачило навіть ще й на травень.

- Що можете сказати про відпочинку на морі на Гоа ?

Іван: Воно прекрасно. Це океан. Воно ніби й називається Аравійське море, але це океан. Це шалену кількість кайтсёрферов, просто серфінгу, в принципі. Там хороші хвилі, але ми не змогли стати на дошку.

Наталя: Так як у нас дитина захворіла.

Іван: Так, тому що дитина пару днів хворів, і були інші нюанси.

Наталя: І було трохи лінь рано вставати.

Іван: Так, тому що круті хвилі, звичайно, в 7 ранку.

Наталя: І не хотілося обгоріти.

В ТЕМУ!

 • Аравійське море - частина Індійського океану. Обмежено Аравійським півостровом на заході і півостровом Індостан на сході. Площа - 3832 тис. Км2. Глибина - до 5803 м. Великі затоки: Аденську, Оманську, Кач, Камбейський. Середні температури води Аравійського моря: 22-27 ° C в лютому, до 29 ° C в травні.

- Що можете розповісти цікавого про Гоа?

Наталя: Бажано їхати дивитися якісь місця не в перший тиждень, а в другу. Коли ти вже загорятимеш, до тебе інше ставлення. І не чіпляються зазивали.

Іван: На Гоа є свій сленг, своя мода. Там все своє!

Наталя: Там є товари, на яких написано: «Для продажу тільки на Гоа». Гоа - я б не сказала, що це навіть Індія. Це не чистої води Індія. Якщо хтось хоче побачити якийсь колорит Індії, то це можна зробити, поїхавши в Мумбай, Делі. Там ви отримаєте повний треш. Гоа - це відпочинок. Кожен їде по своє. Ми поїхали туди з-за океану, за видами. І коли ти приїжджаєш, ти чуєш - коли люди там по місяцю сидять - вони про Індію говорять в третій особі. Типу «Індія його не відпускає і т.д.». Ти думаєш: «Боже, що за народ. Що у них дах поїхав? ». А потім реально починаєш розуміти, чому.

- Скільки часу ви провели на Гоа?

Наталя: Два тіжні. І цього мало. При тому, что це БУВ просто пляжний відпочинок. Если ти НЕ береш п'ятізірковій готель, что є на півдні Гоа, то ти НЕ прив'язаний до гостиниц. Немає вісь цього: Сніданки, обіди. Сьогодні пішов туди, завтра - туди, відчуваєш себе дуже вільною людиною. Для любителів відпочинку, як в Туреччині, подорож на Гоа може не сподобається.

Іван: Тобто ті, хто звик на «все включено», то Гоа для них, швидше за все, не підійде.

Іван: Тобто ті, хто звик на «все включено», то Гоа для них, швидше за все, не підійде

- Що можете сказати про сервіс в цій країні?

Наталя: А що стосується сервісу: якщо ти в кафе замовиш блюдо, то тобі його принесуть через 15 хвилин. Там немає такого, що принесли відразу одному, потім через півгодини другого, потім третього. Принесуть відразу всім - і все сідають і разом їдять. Сервіс мене дуже порадував.

Іван: Ну і, плюс до цього, в кафе, де ми часто бували, нам рекомендували замовляти морепродукти з вечора. Тому що вранці персонал кафе закуповувався свіжою рибою, крабами, лобстерами і іншими морепродуктами. Тому частенько я приходив на сніданок і бачив ще свій «живий вечерю». І ціни в кафе були цілком адекватними.

І ціни в кафе були цілком адекватними

- Як подорожі впливають на вашу творчу діяльність?

- Після Гоа з'явилося якесь навіть інше усвідомлення музики, якийсь інший підхід. Адже, в будь-якому випадку, заряджаєшся якимись емоціями відпочинку, а написання пісні - це емоції, які ти пережив: погані або хороші. Гоа вплинув однозначно.

- Написали що-небудь?

- Так. Написав пісню про щастя, яка вже транслюється по радіо. Пісня «Щастя» якраз одна з останніх в цьому році. А після туру на мотоциклах народилася пісня, яка потім стала саундтреком до самої програми - пісня «Воля». Ми зазвичай з неї починаємо свої концерти.

- Ви плануєте ще раз відпочинок на Гоа і поїздку на мотоциклах. А де ще хочете відпочити?

Іван: Ще цікавий Таїланд, просто як місце, в якому були багато моїх знайомих. Але найбільше мені цікава Малайзія, тому що Наташа там працювала. Після всіх її оповідань хочеться туди з'їздити. Але це не найдешевша країна.

Наталя: Після того, як побуваєш в Малайзії, решта Азія здається не такою витонченою. Мені там дуже сподобалося.

Іван: Хочеться з'їздити і в багато місця, про які розповідали друзі. Наприклад, на тих же мотоциклах хотілося б побувати в Перу і Нової Зеландії. Тому що там круті види. За Нової Зеландії є ще й своя байкерське історія. Там є саме бари для байкерів, в яких висять карти світу і там відзначаються ті, хто там був. Наші білоруські хлопці їздили туди і говорили, що їм було дуже приємно, коли вони першими поставили наш білоруський прапорець. До них білорусів там не було. І природно хотілося відвідати місця, де знімалися всі серії «Володаря кілець».

- Що побажаєте і порадите любителям подорожувати?

- Не бійтеся експериментувати! І коли кудись вирушаєте на відпочинок, напевно, не потрібно налаштовувати себе за таким принципом: «Тагіл тире Туреччина», що за «все включено» можна купити всю країну. «Все включено» - це хороший сервіс, але це не означає, що включена вся країна. І не треба себе налаштовувати, що вам все повинні, і ви тут король і вас повинні дивувати. Людина повинна сама дивуватися. І, в першу чергу, якщо людина їде відпочивати, то він повинен їхати з гарним настроєм. Підготуйте себе морально до гарного настрою, тоді у вас все буде добре!

Хочете відправитися на море або побачити пам'ятки інших країн! Ми допоможемо вам підібрати тур вашої мрії. Просто зв'яжіться з нами будь-яким зручним для вас способом!

Дарина Шевцова

Фото з особистого архіву Івана Вабищевич

Для бронювання туру зв'язуйтеся з нашими фахівцями.

Задавайте ваші питання
фахівця з туризму
Світлані Бутівської, за телефонами:

 • телефон: +375 17 3928100
 • моб. телефон: +375 29 6692206
 • вайбер: +375 29 6692206
 • скайп: travelhouse_mngr3
 • email: [email protected]

Будьте з нами в соцмережах Vkontakte и Інстаграм .

Іван Вабищевич: «Ми хотіли доїхати до крайньої точки Землі!»

ТревелХаус зустрівся з радіоведучим «Татусі-Шоу» на Радіо ОНТ, шоуменом, співаком, солістом групи «OneHellThing» Іваном Вабіщевич. Багато років він відомий на сцені під псевдонімом Дядя Ваня, а в житті - вже і чоловік Ваня, і навіть тато Ваня. Власне, зі своєю дружиною Наталею та донькою Мирославою Іван не тільки проводить будні і вихідні дні, а й подорожує, і приходить на інтерв'ю.

Власне, зі своєю дружиною Наталею та донькою Мирославою Іван не тільки проводить будні і вихідні дні, а й подорожує, і приходить на інтерв'ю

ПОДОРОЖ ПО ЄВРОПІ

- Іван, в які країни ви подорожували?

- Тур по Європі: Польща, Німеччина, Франція, Італія, Словенія, Австрія, Словаччина і Чехія. І з останніх: Гоа - це те, що дійсно можна назвати відпочинком.

- Розкажіть про свій тур по Європі.

- Це був такий тур - поїздка на мотоциклах. Їздили три роки тому. Ми зібралися компанією творчих людей і зняли з цього програму, яка і вийшла в ефір пару років назад. Показували її на телеканалах і в Росії, і у нас в Білорусі - на ОНТ. Збиралися три байкера і одна машина. У ній їхали оператори і звукорежисери. У підсумку, це було десять чоловік, які поєднали приємне з корисним.

- Які складнощі виникали під час подорожі?

- Так, там багато чого було. Перше, це може не складність, а такий періодично кожен день Стрем був, тому що ми приїжджали в якесь місто і ввечері приблизно прикидали, де ми повинні опинитися завтра. Відповідно, бронювали житло через Інтернет ближче до того місця, де очікуємо виявитися. Кожен день це було змагання з самим собою, тому що головне було доїхати до нашого готелю в певний час. У деяких готелях заселення закінчується о 12 годині ночі, а десь о 8 годині вечора. Потрібно було встигати вчасно приїжджати. А з огляду на те, що знімали програму, зробити це було складніше. З пам'ятних подій була історія в Пізі. Ми дещо не дочитали всіх дорожніх правил і припаркували машину неправильно. В результаті влетіли в копієчку - заплатили штраф в 550 євро. Тому рекомендую вивчити всі правила, перш ніж поставити машину на стоянці в Пізі.

Тому рекомендую вивчити всі правила, перш ніж поставити машину на стоянці в Пізі

- Чому ви вибрали саме ці країни?

- Взагалі, ідея спочатку була доїхати до самої крайньої точки Землі, куди може добратися мотоцикл. Це найзахідніший мис Португалії. Але потім з часом трохи переглянули нашу затію, бо з фінансуванням не все виходило, і відпустка була не гумовий. Людей було багато, тому потрібно було поєднати всі фактори. Ми прикинули реально, скільки країн можемо об'їхати по своїх фінансів і часу. І то, наприклад, по Франції ми скоротили свою програму, тому що часу і грошей не вистачало.

- Чи була «загальна каса» або кожен окремо розпоряджався своїми фінансами?

- Був такий момент. Основна каса знаходилася у мене. І кожен вечір, коли приїжджали в інше місто я влаштовував перерахунок часу і грошей. Це виглядало так: «У нас зараз є той мінімум, щоб повернутися назад і ось якась дельта на те, щоб проїхати кудись і щось познімати, відвідати і поїсти». Оскільки програма називалася: «Їжа. Дорога. Рок-н-рол », то нам часто потрібно було щось пробувати з їжі в іншому місті. Десь спробували распопуляренние страви, наприклад, жаб'ячі лапки в Парижі, але в той же час намагалися спробувати і те, що їдять місцеві.

- Як місцеві реагували на вас?

- Добре. У багатьох місцях нас зустрічали друзі або друзі друзів, які підказували, де смачно готують. Деякі говорили: «Хлопці, ось цей ресторан просто добре розпіарений, тому всі сюди і йдуть. Ми покажемо вам одне місце, куди ходять місцеві. Там набагато дешевше і смачніше готують ». І, дійсно, в таких місцях на виході ти отримуєш смачну їжу і якийсь особливий колорит. Якщо порівнювати такі кафе, то це буде схоже на паралель між модними і атмосферними клубами. По-друге, вже зібрана своя тусовка, тому ти відчуваєш себе комфортно. Ми часто виявлялися саме в комфортних місцях, де ще й смачно годували.

- Які страви пробували під час цієї подорожі?

- За час подорожі вдалося спробувати багато різних страв, але найбільше сподобався чудовий рибний суп «Буйабеес», який скуштував в Марселі. Колись цей суп придумали бідні рибалки, які ходили в море і ловили рибу для продажу. А те, що не вдавалося продати, вони привозили додому і робили своєрідну юшку для себе. Але потім, це дійшло до стану своєрідною харчової пам'ятки. По-друге, ціни за тарілку в одному і тому ж регіоні на цей суп помітно відрізняються. Ми віддали за тарілку супу «Буйабеес» 20 євро, а десь в інших місцях він коштував 200-250 євро. У ресторані, в якому ми підкріплювалися супом «Буйабеес», в цей же час обідав мер Марселя. Навколо нас було багато камер, мікрофонів, тому це викликало у нього інтерес. Нам сказали, що це мер. Йому пояснили, що ми подорожуємо на мотоциклах і робимо передачу. Ми не спілкувалися з ним, але переківнулісь, як би побажавши один одному «смачного». Дуже здивувалися, коли в м Шамбері (неподалік від Парижа) теж виявилися з мером в одному ресторані. Ось з ним ми поспілкувалися. Він розповів нам і про полювання, і про якісь місцеві радості, і про туризм.

В ТЕМУ!

 • Буйабеес (марсельська вуха) являє собою бульйон, зварений з декількох видів морської риби. Як морепродуктів для приготування супу використовують морського скорпіона, солнечника, морського півня та ін. На одну порцію доводиться понад кілограм живої ваги морепродуктів. Буйабеес приправляють різними овочами, але найбільш поширені помідори, цибуля, часник, фенхель. Ця страва французької кухні є оригінальним рибним супом, який найбільш часто готують в Марселі. Від більшості інших рибних супів, в основному приготованих шляхом варіння, відрізняється попередніми обсмажуванням і гасінням овочів. Буйабес подається гарячим, з підсмаженими багетами і часниковим соусом «Руй».

- Що там спробували?

- Там всього два ресторану було поблизу - один з них був закритий на ремонт, а другий - вже майже був закритий за часом, тому що ми приїхали пізно. Коли прийшли туди, нас спочатку прийняли за турків, бо всі були якісь неголені з дороги. Але потім з'ясувалося все-таки, що ми не турки, а білоруси. І відразу до нас ставлення змінилося в кращу сторону. Ми просто попросили: «Нагодуйте, нас, будь ласка, а то ми є сильно хочемо ...» Вони сказали, що є індичка. Ми абсолютно були не проти. У підсумку, це виявилося одне із самих божевільних страв - величезна кількість індичих ніжок з картоплею - і це було так по-домашньому, як у бабусі в селі практично. Дуже душевно. А що стосується супу «Буйабеес» то один з нас, в принципі, людина такий виборчий в їжі. Тобто він всяких морських гадів взагалі ненавидить. Коли йому принесли ось цей суп, він з'їв одну ложку, стримався, щоб його не вивернуло, тому що він зрозумів, що там. Ми ж всі інші заточили цей суп з величезним задоволенням. Хоча він кричав, що там воду черпали теж з моря. Я кажу: «З'їж хоча б ще одну ложку для камери», він: «Я тебе вб'ю, якщо я з'їм ще одну ложку».

- В якій країні, на ваш погляд, готують смачніше?

- Оторвались по кухні, по їжі і за смаком в Словенії. Ось там смачно, як у мами! Причому, наш друг, який нас там зустрічав говорив: «Хлопці, в Словенії без різниці, де є і що, хоч Шурму якусь - всюди смачно». У підсумку, навіть Шурму в Словенії пробували, вона, дійсно, якась там особлива. А все той же не едящій все підряд хлопець, якого звуть Юра, не їсть і гриби. Але в Словенії він з'їв суп з семи видів грибів і навіть не помітив, що там вони були. У цій країні їв і пироги смачні, спробував і лошати. У Словенії був той випадок, коли з-за столу просто викочувалися, тому що ходити вже було складно.

В ТЕМУ!

 • Національна кухня Словенії сформувалася під впливом кухонь сусідніх країн: Австрії, Угорщини , Хорватії, Італії. У Словенії поширені такі страви, як «кисла юха» - суп з овочами і оцтом, на свинячому бульйоні; «Рібьібродет» - рибний суп, або вуха; «Говея юха» - наваристий суп на яловичому бульйоні; «Чевапчичи» - м'ясний суп з ковбасками; «Віпавска йота» - щі з квашеної капусти, на бульйоні з копченостей; "грибний суп"; «Ячмінний суп» зі свининою; «Істрійському рибний суп». Родзинкою вважається «гобоваюха» - неповторний за смаком суп з білих грибів, який подається, в вискоблена буханці хліба, замість тарілки.

- Які побачені пам'ятки найбільш вас вразили?

- Нотр-Дам Страсбурга вразив значно більше, ніж Нотр-Дам в Парижі. Якось ось крутіше він мені здався, однозначно. Плюс до всього, як виявилося, ми приїхали в Страсбург в останній день вечірнього світлового шоу. Під класичну музику на соборі Нотр-Дам в Страсбурзі проектуються різні світлові ефекти. І відчуття в темряві, що там начебто сам собор рухається, тобто він ворушиться, він росте, виникає з нізвідки. Така краса там мало не два тижні йде. Ми намагалися потрапляти на якісь такі непопсові речі. Ще одна така пам'ятка - це Ейфелева вежа в Парижі. Мої друзі простирчали там в очікуванні мене 2,5 години. Тобто вони залізли наверх і як би потрібно було мене дочекатися, щоб там щось зняти. Я просто застряг в пробках, тому запізнився. Загалом, через годину перебування на Ейфелевій вежі, їх початок заколисувати. Але, тим не менш, вони мене дочекалися. Після цього вони ненавидять Ейфелеву вежу. Але в Парижі самим кайфово місцем для нашої компанії стали острова на Сені, які знаходяться відразу за собором Паризької Богоматері. Саме тут місцеві жителі і гості Парижа виходять ввечері просто з якимись пледами, накупивши по шляху в магазині продуктів: вина, сиру і різної закуски. Це місце можна назвати «Суцільний пікнік».

Наталя: Там немає ніякого зручного місця, там немає нічого. Але людей багато.

Іван: Ні, там камені. Мостова. На набережній Сени просто суцільний тусняк, де люди можуть ходити з компанії в компанію. Влаштовують різні забави типу: «знайди штопор» або просто людина, яка підходить, він повинен щось зробити - то є аналог якихось привидів і тому подібне. Але це так в глобальному сенсі. Тобто якщо до тебе підійде якийсь чувак і щось попросить зробити або дати, це сприймається там абсолютно нормально. Нашому автомобілісту, який відповідав за кухню, ми подарували фартух з жіночими грудьми. Коли він розгулював в ньому по «суцільна пікніка» - це була перша людина, з яким фотографувалися всі. Він веселив всіх - і все в цьому просторі його адекватно сприймали. Ось це я вважаю «пам'яткою настрою». Зрозуміло, що сходили і відвідали і кабаре "Лідо", і "Мулен Руж", і інші визначні пам'ятки Парижа - це все красиво, круто для любителів туризму. Але справжній настрій зловили саме на цьому «суцільному пікніку».

- В яких готелях жили?

- У Флоренції нам попався прекрасний готель - в самому центрі міста в півсотні метрів від собору. Ти відкриваєш вікно і бачиш центральний собор Флоренції. Номери в готелі коштують недорого. Собор відкривається о сьомій ранку. Погода у Флоренції була спекотна, тому у нас були цілодобово відкриті вікна. І ось о сьомій ранку починає дзвонити дзвін. Якраз у Флоренції у нас за графіком був день, коли можна було відіспатися - замість півня продзвенів такий будильник - далі вже щопівгодини. Після такого спати вже було неможливо, тому що було відчуття, що на нас звалився стелю. Напевно, тому в цьому готелі завжди є місця і вартість на номери невисока. Зате він перебував в самому центрі, що було зручно для зйомок і пошуку чогось - все в крокової доступності.

- Які місця ще вас вразили?

- Озеро Блед - найкрасивіше місце, яке знаходиться в 30 кілометрах від Любляни, там же є і красивий замок. У Любляні ми жили в будиночках-апартаментах, які зняли за смішні гроші - десь 20 євро з людини за добу. На озері Блед відкриваються красиві види на гори зі сніговими шапками, і в той же час там тепло. Ми були в Любляні десь в кінці вересня. А в Бледському замку показують цікаві анімації. Тут можна самому спробувати викувати монет або разом з монахом закрити вино. Ти сам наливаєш вино в пляшку, закривши його пробкою на середньовічному апараті, а потім наклеюється етикетка на вино, на якому написано, хто його налив і коли - відчуваєш себе виноробом. У замку є музей, в якому розкажуть про історію Любляни, Бледа, Словенії та багато іншого.

В ТЕМУ!

 • У мальовничому гірському озері Блед дуже чиста вода. Посеред озера є острів, на якому знаходиться каплиця Успіння. Це місце, як і Бледський замок, приваблює не тільки туристів, але й місцевих жителів. Бледський замок побудований на вершині 130-метрової прямовисної скелі, яка стоїть прямо над озером. Замок вперше згадується в 1004 році, і з тих пір багато разів перебудований і розширений.

- Скільки часу ви були в цій подорожі?

- Рівно три тижні. За 21 день ми відвідали 21 місто!

- Чи все вдалося втілити під час подорожі на мотоциклах?

- Під час подорожі на мотоциклах ми втілили навіть більше, ніж передбачалося. Величезний плюс в тому, що ми зняли програму. Звичайно, якщо б не знімали, то відпочили б набагато більше. Через три роки ще живі всі спогади і враження. Ми до сих пір з тими хлопцями дружимо і зустрічаємося.

- Чи плануєте вирушити в таку подорож і коли?

- Так. Не знаю коли. Я і тоді не знав, що то подорож вийде. Це було досить спонтанно. Все це вирішилося за два тижні. Але продовжити тріп на мотоциклах дуже хочеться.

ПОДОРОЖ НА ГОА

- В яку країну було ваше останню подорож?

Іван: Гоа. Ми їхали туди з сім'єю за відпочинком.

Наталя: З огляду на, те що, хто за чим їде, той те і отримує. Ми хотіли просто лежати на пляжі і ні про що не думати.

Іван: Причому, що ми там не тільки лежали на пляжі, ми з'їздили з Північного на Південне Гоа. Не так це все там далеко. Там більше все вимірюється не в кілометрах, а в часі. Причому, що 60 км проїхати можна за 1,5 години.

Наталя: Більше.

Іван: Навіть, може, і дві години. Але не більше.

Наталя: Нам здавалося, ну, що там 60 км. Думали за півгодини приїдемо. Але ж ні.

Іван: При тому, що ми там десь потусуватися, в якихось місцях побували. І це при тому, що там ніяких екскурсій не брали. Тобто це був такий пробний заїзд. Зараз я знаю, що ми точно туди повернемося. Навіть, за великим рахунком, є такі варіанти, щоб зимувати. Там - відмінне місце для зимівлі!

Там - відмінне місце для зимівлі

- Що ви отримали від цього відпочинку?

- Ось там я якраз отримав те, що не отримував ні від одного відпочинку і подорожі - це отключку мізків. На Гоа я на третій день зловив себе на думці, що ні про що не думаю. Причому, що по поверненню додому через два тижні планувався концерт, потрібно було до нього готуватися. Через це і інших проектів повинно було бути досить головного болю, але там не турбувало нічого. І я скажу, що ось цей стан, це не пофігізм, ні в якому разі, а стан відпочинку, умиротворення, іншого ставлення до життя, до речей і всього, що відбувається. Ми їздили в лютому, але ось цього стану спокою мені вистачило навіть ще й на травень.

- Що можете сказати про відпочинку на морі на Гоа ?

Іван: Воно прекрасно. Це океан. Воно ніби й називається Аравійське море, але це океан. Це шалену кількість кайтсёрферов, просто серфінгу, в принципі. Там хороші хвилі, але ми не змогли стати на дошку.

Наталя: Так як у нас дитина захворіла.

Іван: Так, тому що дитина пару днів хворів, і були інші нюанси.

Наталя: І було трохи лінь рано вставати.

Іван: Так, тому що круті хвилі, звичайно, в 7 ранку.

Наталя: І не хотілося обгоріти.

В ТЕМУ!

 • Аравійське море - частина Індійського океану. Обмежено Аравійським півостровом на заході і півостровом Індостан на сході. Площа - 3832 тис. Км2. Глибина - до 5803 м. Великі затоки: Аденську, Оманську, Кач, Камбейський. Середні температури води Аравійського моря: 22-27 ° C в лютому, до 29 ° C в травні.

- Що можете розповісти цікавого про Гоа?

Наталя: Бажано їхати дивитися якісь місця не в перший тиждень, а в другу. Коли ти вже загорятимеш, до тебе інше ставлення. І не чіпляються зазивали.

Іван: На Гоа є свій сленг, своя мода. Там все своє!

Наталя: Там є товари, на яких написано: «Для продажу тільки на Гоа». Гоа - я б не сказала, що це навіть Індія. Це не чистої води Індія. Якщо хтось хоче побачити якийсь колорит Індії, то це можна зробити, поїхавши в Мумбай, Делі. Там ви отримаєте повний треш. Гоа - це відпочинок. Кожен їде по своє. Ми поїхали туди з-за океану, за видами. І коли ти приїжджаєш, ти чуєш - коли люди там по місяцю сидять - вони про Індію говорять в третій особі. Типу «Індія його не відпускає і т.д.». Ти думаєш: «Боже, що за народ. Що у них дах поїхав? ». А потім реально починаєш розуміти, чому.

- Скільки часу ви провели на Гоа?

Наталя: Два тижні. І цього мало. При тому, що це був просто пляжний відпочинок. Якщо ти не береш п'ятизірковий готель, що є на півдні Гоа, то ти не прив'язаний до готелів. Немає ось цього: сніданки, обіди. Сьогодні пішов туди, завтра - туди, відчуваєш себе дуже вільною людиною. Для любителів відпочинку, як в Туреччині, подорож на Гоа може не сподобається.

Іван: Тобто ті, хто звик на «все включено», то Гоа для них, швидше за все, не підійде.

Іван: Тобто ті, хто звик на «все включено», то Гоа для них, швидше за все, не підійде

- Що можете сказати про сервіс в цій країні?

Наталя: А що стосується сервісу: якщо ти в кафе замовиш блюдо, то тобі його принесуть через 15 хвилин. Там немає такого, що принесли відразу одному, потім через півгодини другого, потім третього. Принесуть відразу всім - і все сідають і разом їдять. Сервіс мене дуже порадував.

Іван: Ну і, плюс до цього, в кафе, де ми часто бували, нам рекомендували замовляти морепродукти з вечора. Тому що вранці персонал кафе закуповувався свіжою рибою, крабами, лобстерами і іншими морепродуктами. Тому частенько я приходив на сніданок і бачив ще свій «живий вечерю». І ціни в кафе були цілком адекватними.

І ціни в кафе були цілком адекватними

- Як подорожі впливають на вашу творчу діяльність?

- Після Гоа з'явилося якесь навіть інше усвідомлення музики, якийсь інший підхід. Адже, в будь-якому випадку, заряджаєшся якимись емоціями відпочинку, а написання пісні - це емоції, які ти пережив: погані або хороші. Гоа вплинув однозначно.

- Написали що-небудь?

- Так. Написав пісню про щастя, яка вже транслюється по радіо. Пісня «Щастя» якраз одна з останніх в цьому році. А після туру на мотоциклах народилася пісня, яка потім стала саундтреком до самої програми - пісня «Воля». Ми зазвичай з неї починаємо свої концерти.

- Ви плануєте ще раз відпочинок на Гоа і поїздку на мотоциклах. А де ще хочете відпочити?

Іван: Ще цікавий Таїланд, просто як місце, в якому були багато моїх знайомих. Але найбільше мені цікава Малайзія, тому що Наташа там працювала. Після всіх її оповідань хочеться туди з'їздити. Але це не найдешевша країна.

Наталя: Після того, як побуваєш в Малайзії, решта Азія здається не такою витонченою. Мені там дуже сподобалося.

Іван: Хочеться з'їздити і в багато місця, про які розповідали друзі. Наприклад, на тих же мотоциклах хотілося б побувати в Перу і Нової Зеландії. Тому що там круті види. За Нової Зеландії є ще й своя байкерське історія. Там є саме бари для байкерів, в яких висять карти світу і там відзначаються ті, хто там був. Наші білоруські хлопці їздили туди і говорили, що їм було дуже приємно, коли вони першими поставили наш білоруський прапорець. До них білорусів там не було. І природно хотілося відвідати місця, де знімалися всі серії «Володаря кілець».

- Що побажаєте і порадите любителям подорожувати?

- Не бійтеся експериментувати! І коли кудись вирушаєте на відпочинок, напевно, не потрібно налаштовувати себе за таким принципом: «Тагіл тире Туреччина», що за «все включено» можна купити всю країну. «Все включено» - це хороший сервіс, але це не означає, що включена вся країна. І не треба себе налаштовувати, що вам все повинні, і ви тут король і вас повинні дивувати. Людина повинна сама дивуватися. І, в першу чергу, якщо людина їде відпочивати, то він повинен їхати з гарним настроєм. Підготуйте себе морально до гарного настрою, тоді у вас все буде добре!

Хочете відправитися на море або побачити пам'ятки інших країн! Ми допоможемо вам підібрати тур вашої мрії. Просто зв'яжіться з нами будь-яким зручним для вас способом!

Дарина Шевцова

Фото з особистого архіву Івана Вабищевич

Для бронювання туру зв'язуйтеся з нашими фахівцями.

Задавайте ваші питання
фахівця з туризму
Світлані Бутівської, за телефонами:

 • телефон: +375 17 3928100
 • моб. телефон: +375 29 6692206
 • вайбер: +375 29 6692206
 • скайп: travelhouse_mngr3
 • email: [email protected]

Будьте з нами в соцмережах Vkontakte і Інстаграм .

Які складнощі виникали під час подорожі?
Чому ви вибрали саме ці країни?
Чи була «загальна каса» або кожен окремо розпоряджався своїми фінансами?
Як місцеві реагували на вас?
Які страви пробували під час цієї подорожі?
Що там спробували?
В якій країні, на ваш погляд, готують смачніше?
Які побачені пам'ятки найбільш вас вразили?
В яких готелях жили?
Які місця ще вас вразили?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.