Навигация
Реклама
Реклама

Варення з апельсинових кірочок

Seagull_L Кухарчук 8 рівня

  • 2 грудня 2011, 13:06
  • 212542

Наближається Новий рік - апельсиново-мандарин ова пора. Пропоную шкірку від апельсинів не викидати, а приготувати з неї ароматне, красиве і дуже смачне варення. Рулетики з апельсинових кірочок будуть чудово виглядати і на столі у вазі, і в склянці з міцним чаєм. Крім того, розрізані на тонкі часточки рулетики перетворюються в прозоро-бурштинові завитки, якими можна прикрасити десерт або торт.

Крім того, розрізані на тонкі часточки рулетики перетворюються в прозоро-бурштинові завитки, якими можна прикрасити десерт або торт

Апельсини ретельно миємо, обдаємо окропом (для того, щоб змити віск, який наносять, щоб апельсин не псувався при транспортуванні) і очищаємо будь-яким зручним для Вас способом. Я надрізати шкірку по центру так, що у мене вийшли дві півсфери. Потім розрізала кожну півсферу наполовину і кожну частину ще на три смужки.

Потім розрізала кожну півсферу наполовину і кожну частину ще на три смужки

Згорнути кожен шматочок шкірки в щільний рулетик і нанизати на нитку, як намисто. Нитку треба стягнути якомога щільніше, щоб завитки не розгорталася. Залити апельсинові намиста холодною водою. Воду міняти два-три рази на день. Вимочувати шкірку треба 3-4 дні, до тих пір, поки кірки не стануть м'якими і не перестануть гірчити. Це навіть зручно - можна додавати шкірку в міру поїдання апельсинів, тому термін вимочування можна продовжити на два-три дні. Після цього кірки проварити 3-4 рази по 15-20 хвилин, щоразу змінюючи воду. Після кожного проварювання шкірку треба облити холодною водою. Я робила дуже просто - закип'ятити чайник і набрала в миску холодної води. Проварила перший раз - намиста поклала в миску з холодною водою, в каструльку налила свіжої гарячої води і знову поклала туди шкірку. І так кілька разів.

І так кілька разів

Тепер треба зважити шкірку. Я брала три апельсина - вийшло рівно 200 грам.
Пропорції для варення такі - цукру більше в 1,5 рази, води - в два рази. Якщо у вас немає ваг, даю інші пропорції: на 10 апельсинів - 1 кг цукру, 1-1,2 літра води і 1 ч. Л. лимонної кислоти (або сік половини лимона). Такі пропорції я прочитала в іншому рецепті, але сама робила так, як вказала вище.

Такі пропорції я прочитала в іншому рецепті, але сама робила так, як вказала вище

Отже - корки від 3-х апельсинів (200 гр), 300 гр цукру, 400 гр води, (в якості відсебеньок - порізаний на дрібні шматочки корінь імбиру вагою 10 грам) складаємо в каструльку і варимо до легкого загустіння - сироп повинен бути досить рідким , схожим після охолодження на дуже рідкий мед. Лимонну кислоту додаємо перед зняттям з вогню. Нитки видаляємо після охолодження варення. Переливаємо в чисту суху банку. На виході вийшло трохи більше 0,5 літрової баночки. Скільки зберігається - сказати не можу. У мене баночка з варенням стояла при кімнатній температурі всього тиждень.)) Дуже швидко з'їли.))

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.