Навигация
Реклама
Реклама

Чехія vs Польща. Де краще вчитися?

 1. Безкоштовну освіту
 2. Працевлаштування
 3. Середовище проживання

02.02.2017

Навчання за кордоном давно перестало бути недосяжною мрією для наших співвітчизників. Найпопулярнішими і доступними напрямками вважаються Чехія і Польща - але як зробити правильний вибір? Яка з країн краще?
Давайте розберемося!

Безкоштовну освіту

Перше і саме вагома перевага Чехії - це безкоштовна освіта. У будь-якому державному вузі іноземець має право вчитися абсолютно безкоштовно, нарівні з чехами. Більш того, кожен студент державного університету отримує стипендію - на проживання і за особливі успіхи в навчанні. Ця сума гарантовано покриє витрати на транспорт і дрібні побутові витрати. У Польщі ж такої можливості у студентів немає - середня вартість річного навчання становить 1000-2000 євро на польською мовою і 2000-3000 євро на англійській мові.

Крім того, чеські вузи славляться якісною системою освіти, в той час як в Польщі до вибору навчального закладу потрібно підходити з максимальною обережністю. Справа в тому, що, з точки зору європейських роботодавців, диплом далеко не кожного польського вузу представляє цінність - саме тому після 5 років ви ризикуєте залишитися незатребуваним з марною скоринкою на руках. А ось після закінчення чеського університету ви напевно зможете знайти хорошу роботу не тільки в Чехії, але і за її межами.

Чехія приємно здивує вас і з точки зору економного витрачання бюджету. Тут студентам надаються всілякі пільги і знижки. Скласти культурну програму можна з упевненістю, що це не вдарить по вашій кишені, оскільки квитки в музеї, кіно, театри і галереї для студентів значно дешевше, а знижка на проїзд в громадському транспорті становить понад 50%. І навіть кафе порадують студентів акціями на кшталт "друга порція в подарунок" - це дуже вигідно, особливо для великих компаній.

Працевлаштування

Тепер розглянемо питання глибше - багато хто їде в Європу з наміром затриматися там на більш тривалий термін, ніж 5 студентських років. Як йдуть справи з працевлаштуванням? У Польщі рівень безробіття найвищий в Євросоюзі і становить 10,3%, а в Чехії - всього 4,9%, і це найнижчий відсоток в ЄС. Тобто, можливість працевлаштуватися тут значно вище. Більш того, рівень заробітної плати в Чехії порадує вас набагато більше, ніж в Польщі: середня зарплата у Варшаві складає 950 євро, а в Празі - 1145 євро. Високий рівень життя в Чехії обумовлений і тим, що країна межує з Німеччиною, генератором економічної могутності Європи.

Середовище проживання

У Чехії багатьох приваблює і величезна кількість пам'яток. Не дарма її називають серцем Європи - в одній тільки Празі можна знайти сотні цікавих місць, пам'яток середньовіччя і сучасних інсталяцій. Польща, безумовно, теж не обділена пам'ятками, проте тут їх значно менше. Це видно і по потоку туристів: щороку в Варшаву приїжджає близько 1,38 млн туристів, а в Прагу - 5,7 млн.

І, нарешті, останнє в списку, але далеко не останнє за значущістю обставина: в Чехії лояльніше ставляться до російськомовних. У Польщі ви знайдете на собі набагато більше несхвальних поглядів, оскільки місцеві жителі у всіх фарбах пам'ятають історичні події. А ось в пам'яті чехів окупаційний період стає все більш бляклим - тому і ставлення до російськомовних тут значно краще. Тут ви зможете відчути себе як вдома!

Як бачите, плюсів навчання в Чехії значно більше. Давайте підіб'ємо підсумки. Чим Чехія краще Польщі?

 • Рівень безробіття значно нижче
 • Можна більше заробляти
 • Безкоштовна освіта і стипендії
 • Диплом європейського зразка
 • Пільги та знижки для студентів
 • Ближче до розвинутих європейських держав
 • Європейський рівень життя
 • більше пам'яток
 • Більш лояльне ставлення до російськомовних

Саме тому Чехія - ідеальне місце для навчання, роботи і життя в цілому!

Хочете теж вчитися в Чехії? Залиште заявку прямо зараз і дізнайтеся як здобути освіту в Чехії!

Задати питання

Замовити дзвінок

Вам може бути також цікаво:

Задайте питання

02.02.2017 © EuroEducation JPR sro

Найпопулярнішими і доступними напрямками вважаються Чехія і Польща - але як зробити правильний вибір?
Яка з країн краще?
Як йдуть справи з працевлаштуванням?
Чим Чехія краще Польщі?
Хочете теж вчитися в Чехії?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.