Навигация
Реклама
Реклама

Країни світу - Польща: розташування, столиця, населення, пам'ятки, карта

 1. Розташування та географія Польщі
 2. населення
 3. природа Польщі
 4. Кліматичні умови
 5. Мова Польщі
 6. кухня Польщі
 7. релігія Польщі
 8. свята
 9. Валюта
 10. час
 11. Основні курорти Польщі
 12. пам'ятки Польщі

Розташування та географія Польщі

Столиця - Варшава. Країна знаходиться в Центральній Європі в басейні річок Одри і Вісли. На заході межує з Україна і Білоруссю , з Литвою і Росією - на сході. Південними сусідами Польщі є Чехія і Словаччина , На заході проходить кордон з Німеччиною . Північні території омиває Балтійське море.

населення

У Польщі за станом на 2019 рік проживає 38,5 млн. Осіб, більшість з яких поляки (98%).

природа Польщі

Близько 30% території країни займають ліси, в основному, хвойні, в яких мешкають рисі, зубри, кабани, європейські бізони, дикі коти, олені і лосі. У гірських районах можна побачити бурого ведмедя і вовків.

Кліматичні умови

Клімат в Польщі помірний континентальний. Середня температура в літні місяці становить близько + 18 ... 20 ° C, взимку опускається до -5 ° C. На височинах випадає до 1000 мм опадів в рік, на рівнинах - не більше 600 мм.

Мова Польщі

Державна мова в країні польський.

кухня Польщі

Національні польські страви ситні і калорійні. Місцеві кухарі віртуозно використовують приправи і спеції, хоч і не в великих кількостях. Найпопулярніша страва - суп, якого тут кілька сотень видів. Дуже популярні грибні страви, рибні запіканки і овочеві асорті. У виготовленні м'ясних страв поляки використовують різні сорти м'яса, дуже люблять всілякі ковбаски.

релігія Польщі

95% населення переконані католики, близько 5% складають православні християни і лютерани.

свята

11 листопада в Польщі з розмахом святкують День Незалежності, 3 травня - ще один державне свято - День Конституції, 15 серпня - День Війська Польського. Релігійні свята поляки відзначають як і люди в усьому світі.

Валюта

Грошова одиниця, прийнята в Польщі - злотий (код PLN).

час

За часом Польща на 2 години відстає від Москви.

Основні курорти Польщі

Прекрасні пішохідні маршрути і запаморочливі лижні траси може запропонувати туристам Закопане, званий «зимовою столицею» країни. Химерна дерев'яна архітектура міста і його самобутній фольклор не залишають байдужими численних іноземних гостей.

Розташований в Бескидах курорт Щирк може сміливо конкурувати з кращими альпійськими туристичними центрами, так як має безліч трас різної складності і високорозвиненою інфраструктурою.

Чудовим зимовим курортом із затишною домашньою обстановкою є Устрики Дольне, лижні бігові доріжки якого експерти називають кращими в Польщі.

Курорт Криниця, що знаходиться в Західних Карпатах, приваблює не тільки лижними трасами, а й лікувальною мінеральною водою. Повітря курорту Карпач, завдяки ефірним оліям хвойних лісів, вважають цілющим. Крім того, тут прокладені чудові гірськолижні траси, а мінеральні джерела володіють цілющою силою.

Балтійське узбережжя в Польщі - місце розташування курортів Колобжег, Криніца Морська, Леба, Мендзиздроє, Свіноуйсьце, Сопот, Устка і ін. Берег тут представлений піщаними дюнами і скелястими відрогами.

пам'ятки Польщі

Старе місто Варшави, відбудований в післявоєнні роки, внесений до списку Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО і є пам'ятник архітектури XVII-XVIII століть під відкритим небом. Крім цього туристи і місцеві жителі дуже люблять Королівський замок і Двірцеву площу, собор Святого Яна і костел Святого Хреста, палац Сташица, Вілянувскій і Лазенковський палаци, Бельведер, зміцнення Барбакан і Цитадель, варшавську Русалку. Крім великої кількості оригінальних архітектурних будівель, як Будинок під негреням або Будинок під Святою Анною, є в Варшаві і місця розваг: театри, зоопарк, водний парк, іподром, каток і гольфклуб.

Найбільше місто Польщі - Краків - з його готичної і середньовічною архітектурою називають Слов'янським Римом і вважають найпопулярнішим центром історичного туризму. Славнозвісний замок Барбакан, костел Святого Хреста і собор на Вавелі щорічно відвідують десятки тисяч туристів. Унікальні пам'ятники архітектури збереглися у Вроцлаві, Щецині, Лодзі, Катовіце, Любліні, Гданську.

Національний парк Ойцов, що розкинувся майже на 1500 га, зберігає чудові пам'ятники старовини і рідкісні види рослинності, в тому числі і вербу Лаппа. Соляна шахта Величка, внесена до списку культурної спадщини, є дивовижний казковий місто з гротами, скульптурами та прикрасами з солі, створеними руками працюють тут шахтарів.

Карта Польщі

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.