Навигация
Реклама
Реклама

Візовий відповідь: як тепер калінінградців отримувати дозвіл на в'їзд в США

  1. Як отримували американську візу жителі регіону до 21 серпня?
  2. «Калінінградський плюси»
  3. Чи будуть зроблені для кого-то виключення?
  4. Наскільки збільшиться термін очікування візи?

У понеділок посольство США в Росії повідомило про припинення видачі неімміграційних віз у всіх консульствах на території країни. З 1 вересня ділову, освітню або туристичну візу можна буде отримати тільки в Москві. «Новий Калінінград.Ru» з'ясував, як торкнеться це рішення жителів регіону і що їм робити, якщо подивитися на статую Свободи або прогулятися по Манхеттену дуже хочеться.

Як отримували американську візу жителі регіону до 21 серпня?

Жителі Калінінградської області могли оформити туристичну або освітню візу в США в будь-якому з 4 консульств, які брали документи і проводили співбесіди. Вони знаходяться у Владивостоці, Єкатеринбурзі, Санкт-Петербурзі і Москві.

Для оформлення візи потрібні наступні документи: громадянський паспорт, закордонний паспорт (термін дії - не менше 6 місяців від дати подання документів), попередні закордонні паспорти з візами, заповнений опитувальний лист; кольорова фотографія 5 × 5 см на матовому папері і та ж фотографія в електронному вигляді розміром 600 × 600 пікселів. Квитанція про сплату візового збору - 160 доларів; свідоцтво про укладення шлюбу / народженні дитини (якщо є).

Для заявників, які оформляють американську візу в перший раз, необхідно обов'язкове проходження особистої співбесіди в консульстві або посольстві США (з 1 вересня тільки в посольстві в Москві). Для запису на співбесіду потрібно заповнити анкету на офіційному сайті посольства і зареєструватися в системі.

При співбесіді громадянин повинен пред'явити: довідку з місця роботи на офіційному бланку організації, а також документ, що підтверджує його фінансовий стан (документ про наявність нерухомості (договір купівлі-продажу квартири, дачі, земельної ділянки); довідка з банку про наявність депозитних рахунків (з зазначенням суми на рахунку), про рух грошей на кредитній картці).

В середньому на оформлення документів, їх пересилання, проходження співбесіди і отримання візи йшло від двох тижнів до місяця. У літній період через фактора «сезонності» час очікування співбесіди і видачі готових документів могло збільшитися до трьох місяців.

Відзначимо, що, за даними Росстату, в минулому році в США з метою туризму було скоєно близько 110 тисяч поїздок, на 5,2% більше, ніж в 2015. У списку найбільш популярних напрямків США займають 24 місце.

«Калінінградський плюси»

Нерідко калінінградців користувалися особливостями географічного положення та оформляли візи в якості не-резидентів в консульствах Польщі, Литви, Латвії чи Естонії.

Як пояснив кореспонденту «Нового Калінінграда.Ru» директор однієї з калінінградських туристичних компаній Дмитро Артем'єв, жителі регіону досить часто їздили в суміжні країни для оформлення віз в США.

«Порядок абсолютно такий же. Також потрібна співбесіда, оплачується онлайн консульський збір. Єдиний момент, якщо співробітники консульства не знають російської мови, в Вільнюсі або Варшаві, то доведеться спілкуватися польською, литовською, але, як правило, англійською. Якщо порівнювати поїздки в Москву або Варшаву за візами, то вартість їх порівнянна. Рахуйте самі, що брати в Москву квитки, в середньому 7-8 тисяч, плюс нічліг (готель, квартира) - навіть найпростішої варіант коштує 10 тисяч рублів. За Варшаві - найдешевший автобус туди-назад коштує 2,5 тисячі рублів. Той же готель. В один день ви здаєте паспорт, на інший день вам його повертають, може, на наступний. Плюс не забувайте, повинна бути відкрита шенгенська віза. Для її оформлення теж потрібні гроші. Додаткових зборів немає, тому що можна оформляти візу в будь-якій точці світу. Є обмеження тільки, наприклад, для громадян Білорусії, їм заборонено подаватися тепер в Москві », - зазначив Дмитро Артем'єв.

Один з калінінградців поділився своїм досвідом отримання американської візи через консульство США у Варшаві. «Перший раз я подавав документи через Санкт-Петербург сам. Мені відмовили. Мені це коштувало багато грошей і нервів. Тому я скептично поставився до пропозиції спробувати відкрити візу через Варшаву. Але виявилося, що це найкраще рішення з можливих. Компанія в Калінінграді зробила всі документи, забезпечила трансфер, забронювала готель. Її представник чекав, поки ти пройдеш співбесіду, і відвіз додому. Мало того, працівники посольства у Варшаві виявилися дуже привітними людьми. Візу на руки отримав на наступний день після подачі, так як я громадянин іншої країни », - повідомив житель обласного центру Олексій.

Візу на руки отримав на наступний день після подачі, так як я громадянин іншої країни », - повідомив житель обласного центру Олексій

Що сталося? Через що все раптом заговорили про труднощі в отриманні віз в США?

У понеділок посольство США в Росії оголосило , Що видача імміграційних віз припинена. Тепер всі звичайні візи будуть оформлятися тільки через посольство в Москві, а консульства в регіонах продовжать обслуговувати виключно американських громадян.

Це сталося через різке скорочення персоналу, якого зажадав МЗС РФ. Нагадаємо, що на початку серпня президент Володимир Путін розпорядився вислати з країни 755 співробітників американських посольств і консульств в Росії. Це було зроблено у відповідь на те, що 23 липня Конгрес США прийняв законопроект про подальше посилення санкцій відносно Росії, Ірану і КНДР.

До цього чергового обміну санкціями штат співробітників посольства і консульських відділів становив 1210 осіб.

Якщо калінінградців вже записалися на співбесіду, заплатили збір і відправили документи на візу?

Останні візи в консульствах в Санкт-Петербурзі, Єкатеринбурзі та Владивостоці видадуть до 23 серпня, після чого установи будуть обслуговувати тільки громадян США. З понеділка ті, кому вже призначили співбесіди, почнуть отримувати повідомлення, в яких їм запропонують записатися на зустріч в Москві на більш пізню дату. У посольстві попереджають, що кількість записів сильно обмежено. Сплачений консульський збір буде діяти протягом року, причому його не повернуть, якщо ви відмовитеся отримувати візу.

В даний момент калінінградців, як і всі інші жителі країни, які записалися на співбесіду, потрапили в консульствах США в регіонах в так звані «стоп-листи» і почали отримувати повідомлення про відмову в проходженні процедури. «Так, наших клієнтів це теж торкнулося, тих, які записувалися на співбесіду через Санкт-Петербург. Вони злетіли, чекаємо рішень. Можливості записатися на Москву поки немає. Думаю, в найближчі кілька днів ситуація проясниться », - повідомив директор однієї з калінінградських турфірм Дмитро Артем'єв.

Де можна отримати американську візу після 1 вересня?

З 1 вересня всі візи для росіян, які хочуть поїхати в США, будуть оформлятися тільки в Москві. Це можна буде також зробити, як і раніше, в консульствах сусідніх держав. Законодавство цього не забороняє. Єдиний мінус - у претендента повинна бути діюча шенгенська віза. При виборі іншої країни для оформлення американської візи варто враховувати, наприклад, кількість співробітників консульств і посольств.

Наприклад, в тій же Польщі їх 542, в Латвії - 184, в Литві - 165, в Естонії - 104. Можна припустити зовсім екзотичний варіант - оформлення візи під час поїздки до родичів в одну з країн СНД. Так, наприклад, в Казахстані налічується 712 консульських співробітників, на території України їх 710. Зовсім не варто розраховувати на консульство в Білорусі. На сьогоднішній момент в цій країні працює всього 5 штатних співробітників. Через це мешканці союзної держави останні 9 років їздили оформляти візи в Москву і Санкт-Петербург. Тепер же і росіяни, і білоруси стоятимуть в одних чергах в посольство США у Варшаві або в Вільнюсі.

Чи будуть зроблені для кого-то виключення?

В даний момент планується зарезервувати окремий час для студентів і зберегти пріоритет для поїздок на лікування або за сімейною необхідності. Однак всі ці послаблення також впираються в те, що штат співробітників, що відповідають за візи, сильно скоротять. Ніяких рекомендацій з приводу продовження віз без співбесіди немає, це дозволяє зробити висновок, що такі документи будуть оформлятися на загальних підставах в Москві.

Наскільки збільшиться термін очікування візи?

Невідомо, але точно збільшиться. До новин про обмеження передбачуваний час очікування віз становило 85 днів. У Російському союзі туріндустрії припустили , Що термін оформлення розтягнеться до півроку. Причому запис на співбесіди в московському посольстві вже йде на листопад 2017 року.

Як довго триватиме ця ситуація?

У Москві видача віз в посольстві буде відновлена ​​1 вересня, але «в значно скороченому обсязі». Консульства США в Санкт-Петербурзі, Єкатеринбурзі та Владивостоці припинять видачу неімміграційних віз «на невизначений термін». У розширеній версії заяви американське посольство пояснює, що в консульствах ця послуга буде залишатися недоступною до тих пір, поки «зберігатимуться обмеження чисельності співробітників дипломатичної місії США в Росії».

Текст - Станіслав Пахотін, фото - Віталій Невар, «Новий Калінінград.Ru»


Як отримували американську візу жителі регіону до 21 серпня?
Наскільки збільшиться термін очікування візи?
Як отримували американську візу жителі регіону до 21 серпня?
Що сталося?
Якщо калінінградців вже записалися на співбесіду, заплатили збір і відправили документи на візу?
Де можна отримати американську візу після 1 вересня?
Чи будуть зроблені для кого-то виключення?
Наскільки збільшиться термін очікування візи?
Як довго триватиме ця ситуація?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.