Навигация
Реклама
Реклама

Музей Акул в Москві на порталі Паблік Тревел Набережні Челни

Музей Акул в Москві

20 серпня на Арбаті відкрився музей історії акваріумістики. Кореспондент «ВМ» першим познайомився з його мешканцями.

Музей Акул в Москві

Творець двох самих екзотичних столичних музеїв «тортур» і «пияцтва» Віталій Переверзєв на цей раз перевершив себе, перетворивши 15-літній захоплення аваріумістікой в пізнавальний райський куточок.

За 10 років ця виставка проїхала 42 російських міста, в деякі поверталася по кілька разів. Тому, за останніми підрахунками Віталія Переверзєва, вивіску «живі акули» він монтував 72 рази. Потім йому набридло подорожувати і музей зупинився на території ВДНГ, пропрацювавши там 8 років. А зараз він відкрив свої двері для відвідувачів на Арбаті.

А зараз він відкрив свої двері для відвідувачів на Арбаті

Музей Акул в Москві

- Акваріумістика, як і підводне занурення, це політ душі.Человек, який заводить акваріум будинку, створює свій маленький світ. Він встановлює там біологічне середовище, температуру, вимикає і запалює світло. Абсолютна романтика і творення, - розповідає Віталій Переверзєв, підбиваючи мене до найдавнішої і найбільшою прісноводної грифова черепаха. Це саме ліниве істота на землі може годинами не рухатися, вичікуючи, коли здобич сама заползет їй в рот.

Музей Акул в Москві

А ось китайський трионикс на ім'я Гриша, зовсім недавно виявився ... дівчинкою. Це м'якотіле «чудовисько» з болотним шкірястим панциром обожнює, коли йому чешуть черевце.

Кілька кроків вгору по Арбату - і ми у другого музею, відкритого тут Валерієм Переверзєвим. Вивіска Музею історії акваріумістики (він теж в підвалі) кричить - «Живі акули!». «Котячі, рифові акули, ще - піраньї», - розповідає Валерій, спускаючись вниз, до акваріума. Вони величезні, заселені вже майже все (офіційно музей відкриється через кілька днів). Чи то від води навколо, чи то від м'яких рухів риб, статечно помахує в ній плавниками і хвостами, стає легше. Звучить спокійна музика. Власник музею з захопленням веде мене від одного акваріума до іншого: «А цей красень зі мною десять років! Зовсім маленький був, коли у мене виявився ». Разом з власником виставка об'їхала багато міст, тепер буде базуватися на Арбаті. Ідея музею, за словами Валерія, подвійна. З одного боку, тут можна подивитися на дивовижних риб, черепах і інших морських і прісноводних мешканців. З іншого - дізнатися факти саме про історію акваріумістики. Акули тут і правда є, тільки і вони в тутешньої атмосфері виглядають спокійно. І піраньї особливо не бажають показувати нам свої зуби. Зате граціозна, що гімнастка, змееголови черепаха влаштовує цілу виставу. Через 10 хвилин ми разом з власником музею все ще біля її акваріума з телефонами в руках - просимо прийняти то одну, то іншу позу. Черепаха милостиво погоджується і пливе туди-сюди, витягнувши довгу шию. Напевно, не можна сказати з упевненістю, чи вистачить двох годин, щоб сфотографувати тут все, що вам захочеться.

- Підводний світ - дивовижний! - захоплено розповідає Віталій, показуючи мені акваріум з кораловим рифом. Тут все існує в симбіозі. Наприклад, риба клоун, щоб нагодувати себе, повинна спочатку нагодувати свій будинок, який надалі забезпечить їй безпеку. Це абсолютно!

Музей Акул в Москві

- Піраньї наплювати на наші гігабайти і смартфони, вони не порівнюють: що крутіше Мерседес або Тойота? Вони народилися і живуть в своєму середовищі, - міркує організатор музею, поки я продовжую знайомитися з його жителями.

У кутку причаїлись вусаті нявкають соми. Звичайно, по дахах вони не подорожують і молоко не п'ють, але якщо їх дістати з акваріума (а для них це великий стрес), вони почнуть нявкати голосніше будь-якого дворового кота. По сусідству вирує життя: крокодил полює за намальованими зебрами, плавають отруйні скати, мурени і одна з найдавніших риб на планеті - протоптерус. У неї є зачатки легенів, а плавники більше схожі на ноги. В іншому акваріумі черепаха мату-мату, у якій скам'яніла посмішка.

Вивіска, що обіцяє живих акул в будівлі на старому Арбаті, не бреше. Акули там є - тільки дуже-дуже маленькі. І їх акваріуми розташовані дуже далеко від глядача.

Не пам'ятаю, що раніше знаходилося в цій будівлі, але зараз там якимось дивом вмістилися два поверхи з рибами, черепахами і сумним полметровую крокодильчиком. В цілому цікаво, звичайно, але якось марно в емоційному плані.

- А це - мускусна черепаха, - не втомлюється розповідати Віталій Переверзєв. - В її залозах міститься отрута, який моторошно пахне. Цей підводний скунс- та ще рибка, - посміхається Віталій.

Музей Акул в Москві

Крім «живий» підводної експозиції в музеї представлені розділи, що розповідають про історію і пристрій акваріумів. На цокольному поверсі розташовується відкритий біологічний фільтр. На перший погляд він може показати звичайної посудиною, в яку засипали сіль, налили води і помістили рибок.

Музей Акул в Москві

- Насправді, це дуже складна біологічна система, будинок для бактерій, - поправляє мене Віталій.

У цій же кімнаті експозиція, присвячена еволюції акваріумністікі. Її родзинка - перші каркасні акваріуми. Під склом унікальна кримська знахідка - ножна помпа із затонулого англійського корабля, який перевозив золото на борту.

А найцікавішим відвідувачам організатори обіцяють показати куточок капітана Немо з справжніми живими акулами.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.