Навигация
Реклама
Реклама

Океанаріум Москваріум на ВДНГ - прогулянка по експозиції

  1. простір
  2. Дизайн
  3. мешканці
  4. комфорт
  5. Прогулянка по акваріумний експозиції

Приємно усвідомлювати, що найбільший в Європі океанаріум Москваріум - це робота і нашої компанії. Інженери, проектувальники, дизайнери, робітники, монтажники, іхтіологи та інші фахівці Аква Лого інжиніринг всього за два роки зуміли виконати складне завдання інвестора - Групи компаній «Київський майдан». Адже створена нами акваріумна експозиція Москваріума займає площу, рівну майже двом футбольним полям - 12000 кв. м і включає 80 морських і прісноводних акваріумів розміром від двоповерхового котеджу до невеликого шпаківні.
Приємно усвідомлювати, що найбільший в Європі океанаріум Москваріум - це робота і нашої компанії
Але майже сотня експозиційних акваріумівз вісьмома тисячами тварин і рослин семисот видів - це тільки те, що на очах у відвідувачів океанаріуму.Насправді акваріумів і гідробіонтів значно більше.У спеціальних карантинних приміщеннях знаходяться ще 463 великі і малі технічні ємності для адаптації тих, хто влаштовується риб, лікування гідробіонтів, приготування морської води, а також для вирощування кормового зоо-і фітопланктону.

Для безперервної очищення води у всіх акваріумах і ємностях нами розроблено і змонтовано відповідну кількість систем життєзабезпечення, обладнаних надійними насосами, фільтрами і контрольними приладами виробництва провідних світових брендів. Москваріум - це супер сучасний інженерний об'єкт, рівного якому в ряду розважально-освітніх споруд ще не було. Недарма він позиціонується як «Центр океанографії та морської біології».

Незважаючи на економічні труднощі, з якими зіткнулася Росія, фінансування будівництва Москваріума нашими інвесторами проводилося без затримок, що дозволило працювати в такому темпі, якому можуть позаздрити будь-які розвинені країни. Багато в чому завдяки і адміністративної підтримки влади Москви цей суперрегіональний проект здійснений в заплановані терміни і з високою якістю.Позитивну оцінку океанаріум отримав від керівництва країни та міста в особі президента Росії Володимира Путіна і мера Москви Сергія Собяніна, які відвідали Москваріум 4 серпня 2015 року, напередодні офіційного відкриття.

Позитивну оцінку океанаріум отримав від керівництва країни та міста в особі президента Росії Володимира Путіна і мера Москви Сергія Собяніна, які відвідали Москваріум 4 серпня 2015 року, напередодні офіційного відкриття

Ну а інтерес москвичів і гостей столиці до нового океанаріуму перевершив найсміливіші очікування маркетологів Москваріума. Керівник Центру океанографії та морської біології Марина Журавльова повідомила, що в день відкриття 5 серпня 2015 р Москваріум оглянули понад 14000 чоловік.

Акваріумна експозиція Москваріума відрізняється від того, що ми робили раніше в океанаріумі Воронежа і Москви, чотирма складовими: простір, дизайн, мешканці, комфорт.

простір

Перше, з чим зустрічається відвідувач - просторі приміщення Москваріума. Все-таки, так, океанаріум, вбудований в ТРЦ, сильно обмежений в обсягах, отже, і функціонально. На цьому об'єкті наші проектувальники змогли працювати масштабно.

У величезний будинок Москваріума ви можете увійти абсолютно вільно, щоб, наприклад, попити кави або навіть пообідати в одному з декількох кафе і ресторанів, розташованих на різних рівнях. І заодно безкоштовно подивитися зверху на акул, скатів і інших риб головного морського акваріума. Можна ще купити що-небудь на пам'ять в магазині морських сувенірів. Але краще зробити це потім, після огляду всієї експозиції.


З квитком, придбаним заздалегідь через інтернет або в одній з 16 кас океанаріуму, спускаємося сходами, ескалатору, або на ліфті (спеціально для людей з обмеженою рухливістю).

І опиняємося перед входом в акваріум. Так умовно називається вся акваріумна експозиція Москваріума.


Перед оглядом експозиції корисно зорієнтувати по схемі і дізнатися, що належить оглянути, де можна відпочити, перекусити або зайти в туалет.


Дизайн

Все експозиційні приміщення Москваріума відрізняються непомітною лаконічною обробкою в спокійній колірній гамі. За задумом дизайнерів ніщо тут не повинно відволікати відвідувачів від чудес і фарб підводного світу. Ви перебуваєте як би всередині підводного екскурсійного судна, що здійснює навколосвітню подорож по водоймах планети. Інша справа - зовнішній вигляд самих експозицій. Дизайнери і оформлювачі постаралися створити інтер'єр акваріумів, акватерраріумов і басейнів максимально наближеним зовні до природних місць перебування риб і інших тварин океанаріуму.

мешканці

У Москваріуме ви не побачите безліч вольєрів з мавпами та іншими сухопутними тваринами, які доповнювали акваріумні експозиції наших перших океанаріумів в Воронежі і Москві . Експозиційна тематика Москваріума, як «Центру океанографії та морської біології», обмежується демонстрацією і вивченням гідробіонтів, тобто тварин, пристосованих до перебування у водному середовищі. У колекції Москваріума близько 500 видів водних тварин, в тому числі є такі, яких немає ні в одному іншому російському океанаріумі. Наприклад, каракатиці або вогняні кузовки. Але як виняток експозиція «Водойми Південної Америки» включає два види птахів. Відзначимо, що в деяких випадках мешканці, зазначені на експозиційної схемою, можуть бути тимчасово переведені в карантин або в інші акваріуми.

комфорт

Скільки часу потрібно для огляду одного акваріума і знайомства з його різноманітними мешканцями? Хвилина, три, десять? Якщо ви нікуди не поспішаєте, то хвилини явно мало. Адже треба прочитати, що написано на інформаційних табличках, знайти в акваріумі кожну рибку, назва і характеристики якої ви тільки що дізналися. Ну, припустимо, 5 хвилин на акваріум в середньому. Множимо 5 на 80 (насправді акваріумів більше 80). Виходить майже цілий робочий день! За цей час і поїсти - попити захочеться і все інше ... Москваріум дозволяє не виходячи з акваріумний експозиції задовольнити природні потреби відвідувачів, навіть пересуваються на візку.

Прогулянка по акваріумний експозиції

Допомагати в подорож по водоймах планети нам буде схема океанаріуму, вірніше її частини, відповідні певним експозиційним комплексам.

Перший експозиційний залПерша акваріумна експозиція називається «Морські мандрівники» (на схемі - «Перелітні скати»). Тут в 150-кубовому морському акваріумі з двома великими акриловими вікнами скати - биконіс демонструють своє неквапливе і елегантне плавання, нагадує політ зграї птахів. З биконіс простір акваріума ділять скат - орляк і акула лопата.

Далі відвідувачі знайомляться з експозиціями «Російські прісноводні риби», «Прісноводні хижаки», «Риба - крокодил», «Гігантські риби Азії», «Біле море», «Японське море».

Океанаріум відкритий для огляду з 10 до 22 годин. Покажемо як виглядають експозиції з відвідувачами і без них.
У кільцевому акваріумі об'ємом 14 куб. м відвідувачі знайомляться зі стайним поведінкою риб. Як модельний виду стайнях риб використовується пелядь, що населяє холодноводні річки і озера Росії. Подробиці про це акваріумі і про біології пеляді можна дізнатися в розділі " мешканці океанариумов ".

За кільцевих акваріумом розташовані експозиції з чорноморської фауною і рибами малих річок Росії. Мабуть, ні в одному іншому океанаріумі так широко не представлена ​​колекція риб, що населяють води Росії. У цьому ж експозиційному залі знаходяться акваріуми з крабами, омарами і іншими гідробіонтами подібних біотопів.


Експозиція «Дощові ліси Нової Гвінеї» (акваріуми 13 - 20)

Експозиція «Дощові ліси Нової Гвінеї» (акваріуми 13 - 20)

Зверніть увагу - під назвою експозиції «Дощові ліси Нової Гвінеї» в два ряди розташовані невеликі акваріуми, в кожному з яких живе бійцівська рибка або, інакше, сіамський півник. Акваріумів з цими красивими рибками 10, а на схемі всі вони позначені номером 18.

Акваріумів з цими красивими рибками 10, а на схемі всі вони позначені номером 18

Дітям зручно розглядати сіамських півників в нижньому ряду, а дорослим в верхньому.

Дітям зручно розглядати сіамських півників в нижньому ряду, а дорослим в верхньому


Експозиція «Водойми Африки» (акваріуми 26 - 29)

На схемі експозиції «Водойми Африки» під № 29 вказано один акваріум. Насправді всередині шестигранною колони знаходяться 6 акваріумів з гарними рибками, що живуть всього один сезон в пересихаючих африканських водоймах. Наприклад, Nothobranchius foerschi (наступне фото).

Експозиція «Водойми Південної Америки» (акваріуми і акватераріумах 30 - 37)

Експозиція «Водойми Південної Америки» (акваріуми і акватераріумах 30 - 37)

Та ж експозиція, погляд назад

Та ж експозиція, погляд назад


Експозиція «Затоплений ліс. Головний прісний акваріум »(акваріуми 38 і 39)

Гігантський прісноводний акваріум під № 38 доступний для огляду з двох рівнів. Найпомітніші його мешканці - арапайма, соми і паку.

Навпаки двох великих вікон прісноводного акваріума можна відпочити і перекусити в кафе "Амазонія". Неподалік знаходяться два санвузли, один з яких спеціально призначений і дуже зручний для людей на візках.

Попити кави можна і в просторому приміщенні кафе "Палуба" на другому рівні експозиції «Затоплений ліс». Тут також є великі вікна, до яких іноді підпливають косатки, дельфіни і белуха.

Експозиція «Затоплений ліс», 2-й рівень. Зліва діючий водоспад.

Зверху весь прісноводний акваріум як на долоні. Від падіння в воду надійно захищають високі скляні панелі.Експозиції «Глибока вода» і «Дивна море» (акваріуми 40 - 51)

Експозиція «Глибока вода», акваріуми 40 - 43

Експозиція «Глибока вода», акваріуми 40 - 43

Експозиція «Дивна море», акваріуми 44 - 51

Експозиція «Дивна море», акваріуми 44 - 51


Експозиція «Мангри і прибережні мілководдя» (басейни 55 - 58)

В експозиції багато макетів морських тварин, яких зі зрозумілих причин немає в акваріумах. Найпомітніші - макети кашалота-підлітка і гігантського кальмара.

Експозиція «Мангри і прибережні мілководдя», вид зверху

Експозиція «Мангри і прибережні мілководдя»

Панорама експозиції «Мангри і прибережні мілководдя»

Панорама експозиції «Мангри і прибережні мілководдя»


Експозиція «Рифовий зал» (акваріуми 59 - 72)

Біля входу в експозицію «Рифовий зал» дітям можна влаштувати перепочинок

Тут на столиках завжди є різнокольорові фломастери для малювання на стінах. Автографи залишають і дорослі.

«Рифовий зал» оформлений як підводна печера з миготливими вогниками нагорі

Кожен акваріум «рифів залу» відрізняється від інших своїм населенням


Аудіо-інтерактивна зона «На дні моря» і експозиція «Відкрите море. Головний морський акваріум »(акваріуми 73-78 і басейн 79)

Головний морський акваріум »(акваріуми 73-78 і басейн 79)

У мушлях є підсвічування з мінливим кольором, багато хто із задоволенням там фотографують один одного.
У мушлях є підсвічування з мінливим кольором, багато хто із задоволенням там фотографують один одного

Експозиція «Відкрите море. Головний морський акваріум »

Три рази в тиждень в Головному морському акваріумі о 14 годині починається годування акул. Видовище захоплююче.

графічний водоспад

на всю стіну знаходиться між входом і виходом з Акваріума. Падаючі краплі води утворюють то вітання Москваріума, то показує точний московський час. Огляд експозиції закінчено, пора підкріпитися в кафе, пообідати в ресторані і заглянути в магазин сувенірів.

Фото: Микола Сафонов

Хвилина, три, десять?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.