Навигация
Реклама
Реклама

Сочі.Камера - трансляції з Сочі в реальному часі в HD-якості

Реклама

(Від ТДТУ) У цьому записі мова піде про проект "Сочі.Камера" . Це, як свідчить позначка, рекламний пост, проте я б і сам про це сервісі написав без будь-якої оплати, якби знав про нього раніше. Чому? Про це нижче.

Деякий час тому до мене звернулися представники проекту з проханням прорекламувати цей сервіс зі звичайною метою - щоб про нього дізналося більше народу. Хоча проект і так не сказати, що непопулярний - щомісяця його відвідує близько півмільйона чоловік, а одночасно на ньому зазвичай знаходиться 2-3 тисячі чоловік.

Відправився я вивчати, що за проект. Тому що вебкамери з живою потокової трансляцією - це, звичайно, дуже цікаво, але знаю я ці вебкамери. Я і на початку двохтисячних цікавився сервісами з потокової трансляцією, зараз намагаюся знайти, що з цього може бути глядабельний, але тут зазвичай все досить сумно з точки зору якості. Ось, наприклад, наші місцеві іспанські вебкамери - Барселона, Льорет-де-Мар. Це що - якість?

А якщо раптом і попадеться відео в HD-якості, то там і вибір маленький, і всі рекламою обвішаний аж до повного неподобства: якісне відео передавати - це недешево.

Гаразд, думаю, піду дивитися, що там в цьому плані твориться з Сочі. Заходжу на " Сочі.Камера ", А там .. Це, вибачте, що таке? Сильна хмарність, дощ, перша-ліпша камера - ось така якість .

Сильна хмарність, дощ, перша-ліпша камера -   ось така якість

Другу камеру вибираю, третю, п'яту, десяту - всюди HD-якість. Пошукав камери з Лазаревського, де я фактично кілька років прожив (місця-то рідні, так само як і Сочі) - і там є камери, і теж якість - відмінне.

Пошукав камери з Лазаревського, де я фактично кілька років прожив (місця-то рідні, так само як і Сочі) - і там є камери, і теж якість - відмінне

Всього зараз на проекті 267 камер, встановлених по всьому Великому Сочі: Адлер - Сочі - Лазаревське. В основному, звичайно, Сочі і навколо Сочі, є гірськолижні курорти (тільки на "Червоній Поляні" - 54 камери).

В основному, звичайно, Сочі і навколо Сочі, є гірськолижні курорти (тільки на Червоній Поляні - 54 камери)

Камери розбиті за категоріями: карта, мобільні камери, місто, дороги, море, Абхазія, поворотні, ТВ-камери, зі звуком, гори, порти, морські мешканці, тварини. Так-так, і тварини! Трансляція бурхливого особистого життя крокоділіхі Матильди , трансляція з океанаріуму , тигрові соми і так далі.

Все це без будь-яких обмежень є бажанням будь-кого. І при цьому на головній сторінці проекту висить один-єдиний невеликий банер інтернет-провайдера "Бізнес-зв'язок" - і більше ніякої реклами немає взагалі, навіть звичайних банерів Google Adsense.

Так не буває, подумав я. Під 300 камер HD-дозволу, живі трансляції HD-дозволу - це ж варто дуже серйозних грошей! При цьому проект явно Ніяк не монетизуються - хто собі таке взагалі може дозволити?

Мені детально відповіли на ці питання і, на мій погляд, історія ця - цікава, вражаюча і, сподіваюся, мотивуюча.

Проект "Сочі.Камера" народився 24 квітня 2009 року. Він розробляється, фінансується і підтримується одним з найбільших інтернет-провайдерів Сочі компанією "Бізнес-Зв'язок" . Директор компанії Дмитро Козменко був ініціатором проекту, за 8 років компанією в "Сочі.Камера" було вкладено кілька мільйонів рублів. Ніякі державні гроші на це не виділялися, ресурс важливо не монетизуються: в компанії говорять, що це їхній подарунок рідному місту.

Я читав докладні відповіді Дмитра Козменко на питання про історію проекту - це реально класний бізнес-кейс. Ну, точніше, соціально значимий кейс, тому що історія там нема про бізнесі, а про те, як сочинські айтішники, фанати своєї міста, зробили для сочинцев і для всіх бажаючих класний проект, що показує місто в усьому його розмаїтті.

І це взагалі стало можливим тільки тому, що за проект взялася компанія - оператор зв'язку. У них є своя мережа, вони обслуговують організації та фізичних осіб. І для "Бізнес-Зв'язки" виявилося досить незатратно роздавати такий відеотрафік на існуючій інфрастрактуре. (Інша справа, що на створення "Сочі.Камера", на покупку камер, розробку і адаптацію софту, на підтримку кошти витрачалися і витрачаються чималі.)

А за розміщення камер вони нікому не платять - це принципова позиція, оскільки проект некомерційний. Також частина камер встановлені партнерами компанії.

Весь проект придумувався і розроблявся фахівцями компанії - створювався буквально "з нуля" протягом п'яти років.

І там не тільки браузерна версія, там ще десктопна версія під Windows (Я якраз її і використовую), додаток під iOS , додаток під Android , під WindowsPhone . І у всіх цих додатках доступні всі камери проекту і немає реклами.

До речі, цікаво було дізнатися, з кого складається аудиторія проекту. Ну, зрозуміло, що у сочинцев це одне з улюблених розваг і вони також дуже люблять зависати в чатах, які підтримуються сайтом: там є загальний чат і чат по кожній камері.

Також подивитися на трансляції з Сочі приходять жителі з найрізноманітніших регіонів, причому, що цікаво, половина трафіку - це Москва, також дуже багато сибіряків.

Трансляції з "Сочі.Камера" у себе ставлять турфірми, готелі, будинки відпочинку, ресторани і так далі. Забудовники сочинських новобудов ставлять у себе трансляції для своїх клієнтів. Ну і також представники влади нерідко користуються записами з камер проекту в разі якихось правопорушень: камери різних охоронних структур не дають такої якості.

Ось такий проект. Чесно кажучи, я був вражений. Це реально дуже класно і просто-таки здорово! А вже коли подібного рівня сервіси створюються на чистому ентузіазмі людьми, люблячими своє місто - це просто щось унікальне, ось прям велику повагу і подяки всім тим , Хто цим проектом займається.

"Сочі.Камера" - трансляції з Сочі в реальному часі в HD-якості

Чому?
Це що - якість?
Це, вибачте, що таке?
При цьому проект явно Ніяк не монетизуються - хто собі таке взагалі може дозволити?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.