Навигация
Реклама
Реклама

Інструкція з ведення архіву лабораторії неруйнівного контролю

  1. Організація зберігання в архіві

Автор: Фролов Микита Євгенович

Лабораторія, яка виконує роботи в області проведення неруйнівного контролю, повинна здійснювати свою діяльність відповідно до наказу Ростехнагляду від 21 листопада 2016 року N 490. Відповідно до п.20 даного нормативного документа протягом всього терміну експлуатації об'єкта, на якому проводилися дослідження, лабораторія зобов'язана зберігати документацію по ньому. Ця вимога є обов'язковою для виконання всіма категоріями лабораторних організацій, що надають послуги в цій сфері. Воно передбачає організацію архіву лабораторії неруйнівного контролю.

Строгий порядок ведення архіву лабораторії неруйнівного контролю чинним законодавством не визначено. Це означає, що кожна лабораторна організація має право самостійно визначати цей порядок в рамках умов, встановлених чинним законодавством. Для цієї мети установі доцільно сформувати власне становище або інструкцію по веденню архіву лабораторії неруйнівного контролю. Її розробка дозволить уніфікувати процедуру організації зберігання необхідних документів, спростить пошук потрібних паперів і забезпечить дотримання вимог закону.

Для якісного та ефективного ведення архіву в організації варто призначити співробітника, який буде персонально відповідати за виконання даного завдання. У разі значного обсягу архівних документів це може бути посадова позиція, яка повністю відведена для зазначеної мети. Відповідальній особі ставиться в обов'язок підтримка порядку ведення архіву, а також своєчасна актуалізація міститься в ньому інформації.

Організація зберігання в архіві

Крім процедурних питань організації зберігання необхідних паперів, компанії слід подбати про створення оптимальних умов для забезпечення їх охорони. Для цього необхідно, щоб приміщення архіву відповідало наступним параметрам:

  • достатня площа для зберігання наявного обсягу документів;
  • дотримання нормального рівня вологості і приміщення;
  • відсутність прямого сонячного світла, що потрапляє на документи;
  • підтримання оптимальної температури в приміщенні;
  • забезпечення каталогізації інформації;
  • інші умови, що забезпечують збереження документів.

Вам може бути цікаво:

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.