Навигация
Реклама
Реклама

Великий Устюг

 1. Як дістатися
 2. Як дістатися до Великого Устюга з Вологди
 3. Як дістатися до Великого Устюга з Кірова
 4. Чартери і додаткові лайф-хакі
 5. Клімат і погода в місті Великий Устюг
 6. Погода в Великому Устюзі по місяцях
 7. Відгуки по місяцях
 8. транспорт
 9. Автобуси і маршрутні таксі в місті Великий Устюг
 10. Таксі в місті Великий Устюг
 11. Річковий транспорт в місті Великий Устюг
 12. Що подивитися в місті Великий Устюг
 13. Куди сходити в Великому Устюзі
 14. Цікаві місця в місті Великий Устюг
 15. покупки
 16. Зв'язок в місті Великий Устюг
 17. Безпека
 18. Де зупинитися в місті Великий Устюг

Великий Устюг - це російське місто, розташований на 450 км на північний схід від Вологди , На лівому березі річки Сухони. Великий Устюг є центром велікоустюгскій району Вологодської області. Великий Устюг - це російське місто, розташований на 450 км на північний схід від  Вологди  , На лівому березі річки Сухони

Соборне дворище і річка Сухона

©

Великий Устюг вважається одним з найдавніших північних міст Росії . Багато хто порівнює його за віком з Москвою і Вологдою, однак перші літописні дані про нього датовані 1207 роком. До цього є згадки про інше стародавнє місто - Гледене, що розташовувався в місцях, де сьогодні розташований Великий Устюг. Але це місто було спалене і розорений в період міжусобиць, після чого пішов у небуття.

Свою назву Великий Устюг (раніше - просто Устюг) отримав через розташування в гирлі річки Південь. Вдалим місцем розташування, до речі, була визначена і багата на події історія міста. Ще в давнину за Устюг воювали князі, поки він не став частиною Московського князівства.

Цікаво те, що російські поміщики не хотіли жити на цих віддалених землях, у зв'язку з чим в місті ніколи не існувало кріпосного права. Селяни займалися обробкою міських земель, а податки платили в казну міста. Власні селяни були тільки у церкви, а саме місто вважався вільним і знаходився під самоврядуванням.

Після відкриття в 1633 році Північного морського шляху, що проходив через Сухону і Північну Двіну, Устюг став одним з основних центрів торгівлі з країнами Заходу. Товари (головним чином, хутро і риба) відправлялися спочатку до Вологди, а потім до Москви. Результатом цього стало стрімке розвиток міста, а також нова приставка до його імені - Великий.

До XVII сторіччя Великий Устюг мав уже не тільки розвиненою торгівлею, але і промисловістю, землеробством і народними промислами. Але в середині того ж століття відбулося чимало народних повстань, що послужило причиною розшарування населення, його зубожіння, масових невдоволень робітників і селян і розколу церкви. Після цього, в прагненні знайти порятунок від гноблення, устюжане почали масово переселятися в Сибір, де освоювали нові території і займалися будівництвом міст.

Разом з бідними селянами в Сибір вирушили і багато промисловців і імениті особистості. Наприклад, масу географічних відкриттів зробили відомі в наш час устюжане, які пройшли величезні території, починаючи з Уралу і закінчуючи Тихим океаном. Серед цих людей можна відзначити Семена Івановича Дежньова, вперше докладно описав Анадир і Чукотський півострів і відкрив протоку між Азіатським і Американським континентами, а також Єрофєєв Павловича Хабарова, яка вчинила відкриття в Приамур'ї (саме на честь нього названо місто Хабаровськ).

Дзвіниця Успенського собору

©

після заснування Санкт-Петербурга Петром I актуальність Північного морського шляху зійшла на «ні», проте економічне значення Великого Устюга залишилося колишнім, адже через це місто пролягали найважливіші торговельні шляхи на Схід і до Сибіру. Але під час царювання Катерини II в. економіці міста почався період занепаду. А остаточно значення Великого Устюга в економіці Росії було втрачено в другій половині XIX століття, що пов'язано з розвитком залізничного будівництва, т. К. Основні транспортно-торговельні шляхи проходили далеко від міста. З цієї ж причини знову підвищилася важливість промисловості і народних промислів - саме вони і забезпечували Великому Устюг нормальне існування.

Після того як в 1937 році була скасована Північна область, Великий Устюг став райцентром і разом з велікоустюгскій районом був включений в Вологодську область. Під час Великої Вітчизняної війни місто було серйозно зруйнований, але після її закінчення став досить активно відновлюватися.

На сьогоднішній день Великий Устюг є розвиваються туристичним центром з великою кількістю пам'яток культури і природи. До всього іншого в 1998 році Великий Устюг був офіційно визнаний батьківщиною Діда Мороза, завдяки чому потік туристів не вичерпується в місті практично цілий рік.

Заснований: 1147 Отримати рік
Площа: 17 км2
Населення 31 606 чол. (2017)
Валюта: російський рубль
Мова: російська
Оф.сайт:

Поточний час в місті Великий Устюг:

11:28

(UTC +3)

У серці кожного, хто відвідав Великий Устюг, цей спокійний куточок залишиться назавжди, адже він здатний доставити не тільки по-справжньому милостиві і позитивні емоції, а й передати особливості російської душі. А що може бути важливіше для знайомства з національною культурою та історією?

Як дістатися

З огляду на те, що містами, найбільш близько розташованими до Великого Устюг, є Вологда і Кіров , Ми розповімо про те, як дістатися до нього саме з них. з Москви так чи інакше потрібно добиратися через Вологду, а про те, як дістатися до цього міста, читайте тут . Також є спеціальні чартерні поїзди, про це мова піде нижче.

Як дістатися до Великого Устюга з Вологди

На даний момент дістатися до Великого Устюга з Вологди можна трьома способами - на поїзді (з пересадкою), на автобусі або на машині.

В першу чергу розглянемо поїзд - звернувшись до таблиці нижче, ви можете отримати інформацію з цього питання (номер поїзда, час відправлення та графік руху).

Потяги

Потяги

Площа Леніна

©

* Потрібно вийти на станції «Котлас-Вузловий» і пересісти на автобус на станції «Котлас», т. К. Прямого залізничного сполучення між містами немає. Відстань між станціями становить 15 км. Час на пересадку - 35 хвилин (поїзд прибуває о 06:55, а автобус відправляється о 07:30). Щоб дістатися від станції «Котлас-Вузловий» до станції «Котлас» потрібно скористатися міським пасажирським транспортом (автобуси або маршрутні таксі), який регулярно курсує між станціями. Час в дорозі на поїзді складе 9 годині 22 хвилини, а на автобусі - 1 година 40 хвилин.

** Потрібно вийти на станції «Череповець 1» і пересісти на автобус на станції «Череповець», т. К. Прямого залізничного сполучення між містами немає. Відстань між станціями становить 22 км. Час на пересадку - 36 хвилин (поїзд прибуває о 23:24, а автобус відправляється о 00:00). Щоб дістатися від станції «Череповець 1» до станції «Череповець» потрібно скористатися міським пасажирським транспортом (автобуси або маршрутні таксі), який регулярно курсує між станціями. Час в дорозі на поїзді складе 2 години 18 хвилин, а на автобусі - 1 година 30 хвилин.

Потяги відправляються від залізничного вокзалу Вологди, в касах якого також можна придбати квитки. Час відправлення вказано московське.

У розташованій нижче таблиці ви знайдете інформацію по автобусах (станція і час відправлення, а також графік руху).

автобуси

Час в дорозі на автобусі може скласти від 8 до 9,5 годин, в залежності від маршруту конкретного автобуса. Квитки продаються в касах автовокзалу Вологди. Час відправлення вказано місцеве (воно ж - московське).

Якщо ж ви вирішили їхати на автомобілі, то для вас наступна інформація.

автомобіль

Для того щоб доїхати до Великого Устюга з Вологди необхідно рухатися по трасі «М-8» до села Чекшіно, а потім повернути праворуч на трасу «Р-7», по якій пролягатиме практично весь шлях. Коли побачите покажчик на трасу «Р-157», звертайте на неї - вона і приведе вас в Великий Устюг.

Відстань між містами становить 446 км. На весь шлях при середній швидкості ви витратите приблизно 9,5 годин.

Як дістатися до Великого Устюга з Кірова

Доїхати до Великого Устюга з Кірова можна аналогічним чином, за винятком автобуса, т. Е. На поїзді (з пересадкою) або на автомобілі.

Наведемо вже знайому вам таблицю. Спочатку зазначимо інформацію по потягах (номер поїзда, час відправлення та графік руху).

* Потрібно вийти на станції «Котлас-Южний» і пересісти на автобус на станції «Котлас», т. К. Прямого залізничного сполучення між містами немає. Відстань між станціями становить менше одного кілометра і його можна пройти пішки. Час на пересадку - 19 хвилин (поїзд прибуває в 7:11, а автобус відправляється о 07:30). Час в дорозі на поїзді складе 7 годині 50 хвилин, а на автобусі - 1 година 40 хвилин.

Поїзд відходить від залізничного вокзалу Кірова. Там же ви можете придбати квитки. Час відправлення вказано московське.

Тепер же перейдемо до інформації стосовно пересування на автомобілі.

автомобіль

центральний архів

©

Якщо ви вирішили їхати з Кірова в Великий Устюг на автомобілі, то спочатку вам необхідно їхати по трасі «Р-176» до міста Мураши. Потім слідуйте по маршруту: Октрябрьскій-Безбожник-староверской-Опарино-Культура-Мароміца-Альмеж-Скрябіна-Пушма-Пінюг-Октябрь-Щоткіна-Бушманіха-Подосиновец-Шолга-Теплогорье. Після цього буде покажчик на трасу «Р-157», по якій ви і доїдете до Великого Устюга.

Відстань між населеними пунктами становить 485 км, на подолання яких ви витратите трохи більше 8,5 годин.

Чартери і додаткові лайф-хакі

Можливо, вам буде цікаво дізнатися про те, що сьогодні з міст Москва, Санкт-Петербург і Архангельськ можна доїхати на поїзді до станції «Ядріха», а потім пересісти на автобус, наступний до Великого Устюга. Крім того, незважаючи на те, що залізничне сполучення між «Ядріха» і Великим Устюгом закрито для пасажирського руху, в зимову пору року іноді курсують спеціальні поїзди, що перевозять пасажирів. Але детальну інформацію з питань автобусного сполучення та зимового залізничного пасажирського сполучення слід дізнаватися в довідкових бюро автомобільних і залізничних вокзалів, а також в турфірмах, які займаються продажем турів в Великий Устюг на Новий рік.

Пошук авіаквитків
в Великий Устюг

Пошук попутників
на BlaBlaCar

Клімат і погода в місті Великий Устюг

Прогноз погоди

четвер
30.05

+ 22 ° C

+12 ... + 22 ° C

+ 22 ° C

71%

71%

з, 5 м / с

п'ятниця
31.05

+ 19 ° C

+15 ... + 19 ° C

100%

100%

юв, 3 м / с

субота
01.06

+ 17 ° C

+8 ... + 17 ° C

36%

36%

сз, 4 м / с

неділя
02.06

+ 15 ° C

+10 ... + 15 ° C

100%

100%

юз, 6 м / с

понеділок
03.06

+ 13 ° C

+6 ... + 13 ° C

100%

100%

з, 5 м / с

Вівторок
04.06

+ 16 ° C

+9 ... + 16 ° C

1%

1%

сз, 4 м / с

Погода в Великому Устюзі на 10 і 14 днів

на «Погода.Турістер.Ру»

Погода в Великому Устюзі по місяцях

Відгуки по місяцях

транспорт

З огляду на той факт, що Великий Устюг є вкрай невеликим містом, мережа його пасажирського транспорту розвинена на досить низькому рівні, якого, незважаючи на це, цілком вистачає для перевезень пасажирів по населеному пункту. У Великому Устюзі є тільки автобуси, маршрутні таксі, таксі та річковий транспорт. Потроху про кожного з них.

Автобуси і маршрутні таксі в місті Великий Устюг

радянський проспект

©

На даний момент в місті Великий Устюг є 7 автобусних маршрутів:

 • № 1 - маршрут: від Автовокзалу до судноремонтного заводу
 • № 2 - маршрут: від Річкового училища до Залізничного вокзалу
 • № 3 - маршрут: від судноремонтного заводу до Аеропорту
 • № 4 - маршрут: від Автовокзалу до Залізничного вокзалу
 • № 6 - маршрут: від судноремонтного заводу до Гімназії
 • № 7 - маршрут: від Некрасова від молокозаводів
 • № 8 - маршрут: від Автовокзалу до Паркової

Автобуси починають свій рух о 6 годині ранку і закінчують в приблизно о 1 годині ночі. Вартість проїзду становить 21 рубль. Також можна придбати проїзний квиток вартістю 550 рублів - продаються проїзні в спеціалізованих кіосках і кіосках з продажу друкованої продукції.

Що ж стосується маршрутних таксі в місті Великий Устюг, то вони розвозять пасажирів тільки в сусідні населені пункти - Вологду , Котлас, Красавіно і т. Д. Рейси здійснюються щодня по кілька разів на день. Вартість залежить від віддаленості пункту призначення і може різнитися від 250 рублів (до Котласа) до 900 рублів (до Вологди). Збір пасажирів здійснюється по зупинкам центральних вулиць міста.

Таксі в місті Великий Устюг

Таксі в Великому Устюзі тільки починає набирати обертів. Ще не так давно таксі, можна сказати, не було зовсім. Сьогодні ж в місті працює кілька таксомоторних компаній: «Алан», «Аліна», «Вояж», «Джага», «Друг», «Експрес» і деякі інші.

Якщо вам терміново знадобилося викликати машину, можете скористатися наступними телефонними номерами:

Міська рада

©

 • Таксі «Алан»: +7 921 232 99 99
 • Таксі «Аліна»: +7 921 120 55 55
 • Таксі «Вояж»: +7 921 830 33 33
 • Таксі «Джага»: +7 921 061 44 44
 • Таксі «Друг»: +7 921 831 62 22
 • Таксі «Експрес»: +7 929 122 55 50

Вартість поїздки варіюється, в залежності від маршруту, але в середньому становить від 60 до 80 рублів. Оплата проводиться водієві.

Річковий транспорт в місті Великий Устюг

Про річковому транспорті в місті можна сказати тільки те, що є поромне сполучення по маршруту: Великий Устюг - острів Кузино. Всього в день є три рейси: о 6 годині ранку, о 12 годині дня і о 18 годині вечора (в період водопілля кількість рейсів може збільшуватися). Вартість квитка на пором становить 10 рублів за людину; якщо ви переправляли разом з автомобілем, то квиток буде коштувати 200 рублів.

Що подивитися в місті Великий Устюг

І на додаток до всього, про що ми сказали вище, хочеться відзначити, що Великий Устюг може порадувати своїх гостей чималою кількістю цікавих місць, які просто необхідно відвідати, якщо вам видалося приїхати в цей затишний місто. Так що, відпочиваючи в Великому Устюзі, неодмінно, приділіть кілька днів на огляд наступних пам'яток:

Так що, відпочиваючи в Великому Устюзі, неодмінно, приділіть кілька днів на огляд наступних пам'яток:

Прокопьевский собор

©

Куди сходити в Великому Устюзі

4 турістa були тут

На березі річки Сухона в передмісті Великого Устюга розташований один з найзнаменитіших будинків, де живе всіма ...

Один з соборів архітектурного комплексу «Соборний Дворище» Великого Устюга був споруджений в пам'ять ...

Один з соборів архітектурного комплексу «Соборний Дворище» Великого Устюга був споруджений в пам'ять

На території Вологодської області, неподалік від Великого Устюга, розташований цей населений пункт. Він є...

Він є

1 турист був тут

Музей був відкритий в 1998 році і вже встиг відсвяткувати перші десять років свого існування. У ньому зібрана велика колекція ...

Ця православна обитель в наші дні припинила свою роботу. Розташована вона на злитті двох річок -...

Розташована вона на злитті двох річок -

1 турист був тут

Церква Вознесіння по праву є красивим спорудою історико-архітектурного заповідника Великого Устюга. Складність ...

Всі пам'ятки Великого Устюга

Цікаві місця в місті Великий Устюг

пам'ятки

Музеї та галереї

покупки

Ви і самі, швидше за все, прекрасно розумієте, що процес подорожі включає в себе не тільки активний чи пасивний відпочинок, відвідування визначних пам'яток і знайомства з новими людьми, але ще й цікаві покупки. Незважаючи на те, що Великий Устюг є невеликим містом, в місцевих торгових лавках і магазинах ви зможете знайти щось, що вас зацікавить.

Але сувенірів ми торкнемося далі, а поки скажемо про те, що в місті Великий Устюг можна придбати практично все, що може знадобитися сучасній людині, що звикла жити в комфорті, а саме: продукти харчування, овочі і фрукти, алкогольні та безалкогольні напої, тютюнові вироби, побутову хімію, косметику та парфумерію, одяг, аксесуари, взуття, товари для будинку, побутову техніку і електроніку, товари для спорту, туризму, риболовлі та полювання, товари для дітей і т. д. і т. п. Але слід попередити, що асортимент вищеназваних товарів досить одноо Бразил, і одягу від модних кутюр'є або новинок в області передових цифрових технологій знайти тут вийде навряд чи. І до цього потрібно бути готовим.

Але от якщо говорити про сувеніри, то їх якості можна тільки позаздрити.

Найбільш популярною продукцією є всілякі вироби з чорнені срібла: хрестики, іконки, підвіски, ланцюжки, сережки, кулони, персні, браслети, столове срібло і т. Д. Цікаво також і те, що кожен рік з'являються все нові колекції від майстрів ручної роботи. Зовнішній вигляд і якість срібних виробів гідні усіляких похвал.

Наступне, про що важливо сказати, це берестяні вироби - кошики, туескі, картинки, рамки. Але особливої ​​уваги заслуговують різьблені шкатулки і посуд з берести, здатні порадувати око будь-якого любителя оригінальних речей і, тим більше, цінителя традиційних російських виробів. Є також і більш прості речі - виконані з тисненими берести магніти, брелоки, обереги, каблучки і інша всячина.

Є і ще один оригінальний сувенір, та не простий, а алкогольний - горілка від «Діда Мороза», яка придбала популярність не тільки в місті Великий Устюг і його області, а й в інших регіонах Росії і навіть за кордоном. Поряд з горілкою можна відзначити настоянки на ягодах і травах, а також бальзам під назвою «Великий Устюг», що виготовляється за секретним рецептом, що допомагає для відновлення імунітету і благотворно впливає на загальний стан організму.

Ці та інші речі ви можете купити в торгових точках Великого Устюга. Ми рекомендуємо вам відвідати такі магазини і торгові центри як: «Памір» (вул. Червона, 130Б), «Будинок Торгівлі» (пров. Революційний, 6), «Гостинний двір» (вул. Червоноармійська, 6), «Центр» ( пер. Червоний, 5/99), «велікоустюгскій центр торгівлі» (вул. Луначарського, 22), «Прокопьевский» (вул. Гледенскій, 61), «Прага» (вул. Червона, 108), «Олімп» (вул. Червона, 78/17), «Меридіан» (вул. Червона, 108А), «Орбіта» (вул. Червона, 110А), «Гранд» (вул. Кірова , 73А) та інші. Також не забудьте побувати на Центральному ринку (вул. Угловського, 7).

Зв'язок в місті Великий Устюг

Пошта Діда Мороза

©

Якщо ви плануєте побувати в місті Великий Устюг, але вас хвилює питання про те, чи є можливість завжди залишатися на зв'язку з рідними і близькими, можете не переживати з цього приводу. Незважаючи на те, що місто дуже невеликий, є і стаціонарна і стільниковий телефонний зв'язок, а також Інтернет.

Стаціонарний телефонний зв'язок в місті Великий Устюг

Відразу ж назвемо телефонний код Великого Устюга: «81738». Міські номери мають п'ятизначний формат. Тому для здійснення дзвінка в Великий Устюг потрібно набрати цифрову комбінацію: + 7 (код країни) - 81738 (код міста) - п'ять цифр номера телефону абонента.

У тому ж випадку, якщо ви хочете зателефонувати куди-небудь з Великого Устюга, до ваших послуг телефони-автомати, розташовані в місцях найбільшого скупчення людей - на автомобільному і залізничному вокзалах, в готелях і т. Д. Природно, для здійснення дзвінків необхідно купити телефонную карту — сделать это можно в отделении связи или киосках, где продаётся печатная продукция.

Стільниковий зв'язок в місті Великий Устюг

Стільниковий телефонний зв'язок представлена ​​в Великому Устюзі знайомими всім нам операторами: «Теле2», «Білайн», «Мегафон» і «МТС». Щоб залишатися в доступі для дзвінків, можна піти двома шляхами: перший - це купити місцеву сім-карту будь-якого з операторів (продаються в офісах продажів і спеціалізованих магазинах); другий - продовжувати використовувати «рідну» сім-карту. Але більш вигідним є перший варіант, т. К. Якщо ви будете продовжувати користуватися звичайною сімки, то, швидше за все, опинитеся в зоні дії роумінгу, а значить, дзвінки коштуватимуть дорожче як для вас, так і для тих, хто вам телефонує.

Інтернет в місті Великий Устюг

Головним інтернет-провайдером Великого Устюга є міжрегіональний філія компанії «Ростелеком» - компанія «Північно-Захід». Якщо у вас є потреба в доступі до всесвітньої Павутині, то ми рекомендуємо вам використовувати бездротовий Інтернет - точки доступу Wi-Fi є в готелях, на вокзалах, в ресторанах і кафе. Але є і можливість вдатися до послуг інтернет-кафе, правда в місті їх всього два:

 • Комп'ютерний центр «Колізей»: кут вул. Робоча і вул. Пушкаріха
 • Інтернет-кафе в філії Центру Гігієни і Епідеміології Вологодської області: вул. Сахарова, 29

У будь-якому випадку, залишатися онлайн, відвідувати сайти і соціальні мережі, користуватися електронною поштою та скайпом ви зможете без проблем.

Безпека

Храм Сергія Радонезького в Димковской слободі

©

Великий Устюг - дуже невеликий і тихий куточок России , Де проживає трохи людей і де всі один одного знають. Згідно з традиціями, споконвічно властивим російським глибинках, місцеві жителі і сьогодні відрізняються гостинністю, доброзичливістю і привітністю як один до одного, так і до приїжджих. Саме з цієї причини містечко славиться низьким рівнем злочинності. До того ж порядок належним чином контролюється співробітниками правоохоронних органів. Іншими словами, які приїжджають в Великий Устюг туристи можуть бути абсолютно спокійні за своє здоров'я і безпеку.

Проте, ми дотримуємося такої думки, що кожна людина несе персональну відповідальність за своє благополуччя. Виходячи з цього, щоб убезпечити себе від будь-якого роду неприємностей, дотримуйтеся декількох простих правил:

 • Намагайтеся пересуватися по місту переважно в світлий час доби
 • Якщо вам подобається гуляти ввечері, то тримайтеся освітлених вулиць і територій і уникайте підворіть і темних закутків
 • Від спілкування з людьми, чия зовнішність не викликає довіри, а також з людьми в стані алкогольного сп'яніння слід утримуватися
 • Будь-які цінні речі і великі суми грошей краще залишати в сейфі готелю
 • При знятті готівки в банкоматах найкраще переконатися, що поблизу немає підозрілих людей
 • Якщо ви помітили, що десь поблизу назріває або назріла конфліктна ситуація, постарайтеся в найкоротший час покинути це місце, щоб не бути мимоволі втягнутий в конфлікт
 • Спілкуючись з оточуючими, проявляйте повагу та доброзичливість
 • По можливості не зловживайте алкоголем, т. К. В багатьох випадках саме він є каталізатором всіляких неприємностей

Завжди залишайтеся пильні, уважні і обережні і зберігайте ясний розум - так ви зможете вберегти себе і своїх близьких від будь-яких непорозумінь, здатних зіпсувати відпочинок або якось вам нашкодити.

Де зупинитися в місті Великий Устюг

компанія Booking.com предлагает до бронювання більше 40 готелів Великого Устюга . Ві зможете підібраті готель, вікорістовуючі різноманітні фільтри: зірковість готелю, тип готелю (готель, апартаменти, вілла, хостел и т.д.), ВАРТІСТЬ, Розташування готелю, ОЦІНКИ людей, Які відвідалі готель, наявність Wi-Fi и много Іншого. Перейти в сервіс підбору та бронювання готелю в місті Великий Устюг .

А що може бути важливіше для знайомства з національною культурою та історією?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.