Навигация
Реклама
Реклама

Передмістя Відня: Шенбрунн, Грінціг, Баден

5 вересня 2015 р 12:31 Відень, Баден - Австрія Квітень 2015

Може назва звучить не коректно, т. К. Шенбрунн і Грінціг - це, власне, сам Відень і є. Але по суті своїй, і вони, і не сильно віддалений від Відня Баден, від імперської столиці Австрії відрізняються спокоєм і пасторальних середньоєвропейської провінції. Там, розвалившись на травичці, або влаштувавшись за дощок, простацькі столиком в хойрігерів, можна дати спокій і втомленим ногам, і знайти невигадливу насолоду зголоднілим шлунку. Може назва звучить не коректно, т

Хойрігер в Грінціге.

Шенбрунн.

Дивна річ: писати про місце, де ти була 3 рази, причому, практично, 3 роки поспіль, набагато складніше, ніж про щойно побачене. Коли ще не охололо захоплення, або НЕ вляглося розчарування, слова так і ллються на папір, стрибають по клавішах комп'ютера, поспішаючи і витісняючи один-одного. Коли все вже знайоме, коли Глорієтта вже не манить забратися на пагорб з дуже-таки пристойним градусом підйому. Коли не хочеться робити ні великий, ні малий коло по задушливим залах палацу, а ти все-одно їдеш, то напевно це місце того заслуговує.

Глоріетт (Gloriette) являє собою колонаду в стилі класицизму. Зведена вона була в 1775 році на честь перемоги австрійців під Коліном над прусською армією короля Фрідріха III.

Відволіктися від міської суєти і відпочити від помпезності в парку колишній літній резиденції Габсбургів простіше-простого. Треба сісти на метро і гілка U4 довезе вас до шуканого палацу. Там трохи пішки і вуа-ля, ви на місці.

Любов до природи і бажання виїхати за межі кам'яних мішків столиць не оминуло і монарших осіб. Звичайно, з огляду на їхнє матеріальне становище і практично не обмежену свободу вибору, зробити це їм вдавалося з великим розмахом, ніж будівництво куреня на території в 6 соток. Так і з'явилися стійкі словосполучення Париж-Версаль, Петербург-Петергофф та ін. та ін.

Відень-Шенбрунн - одне з таких. Історія Шенбурна переплетена з життям Габсбургського будинку так щільно, як життя ніякий інший літньої королівської резиденції.

Хоча по початку до 1569 року, коли ці землі стали володінням Габсбургів, вони належали Клостернойбургскому монастирю і звалися Каттенбург. Будувати ж дачу вони почали за часів імператора Фердинанда II-го і його другої дружини Елеонори Гонзаго, по-матері Медічі (цікавий будинок - ці Медічі, скільки наречених вони поставили особам королівської крові чоловічої статі). Вона-то і назвала це маєток Шенбрунн - красивий джерело в перекладі.

Розкіш Короля-Сонця, мабуть, не давала спокою європейським царств-королівствам і їх правителям. Від захоплення чи, від заздрості вони намагалися наслідувати Людовіку і в моді, і в архітектурі. Ось і Шенбрунн не уникнув долі копіювання шуканого об'єкта, його збудували за образом Версаля.

Фонтанів на території Шенбрунна багато і працюють вони, на відміну від Версальських, не за розкладом, а на протязі всього дня.

Хоча теперішніх своє барокове пишність Шенбрунн придбав за часів імператриці Марії -Терезіі, що отримала його в подарунок від тата Карла на 11-ти річчя. Вона його розширювала, прикрашала і любила, напевно.

У Шенбрунні народився перед- останній австрійський імператор Франц Йосиф, який припадає Марії-Терезії пра-правнуком. Тут же, практично безвиїзно, він провів останні роки, сумуючи за своєю загиблої прекрасній дружині Єлизаветі (Сісі), на которй він хоч і одружився з великої любові, але ... Як то кажуть не склалося. Тут же і помер.

У Синьому китайському салоні Шенбунна в 1918 році його наступник - останній імператор Карл I підписав акт про зречення від престолу, поклавши тим самим кінець австро-угорської монархії.

А я в кафе, розташованому на території Шебрунна, в минулому році спробувала сильно улюблений Францем-Йосипом - кайзершмаррн. Не дивлячись на кошмаРРное назва - це всього лише десерт: щось типу солодкої яєчні зі сливовим варенням (в автентичному, імператорському варіанті). Запивати це справа належало динно-лимонним напоєм. Гидота-не- гидоту, але віденські тістечка краще.

Є у Відні мережу кондитерських "Аїда". Тістечка там дуже непогані. Я б навіть сказала: "Моя прелесть!", А не тістечка.

Дивні смаки були у імператора. Тафельшпіц - варена яловичина з овочами. Як можна назвати це улюбленою стравою. Я коли на дієті сиджу, варене м'ясо їм. На третій день воно вже в горло не лізе. А Франц Йосип його любив, навіть дуже.

У перший свій візит в Шенбрунн я, природно, пройшлася по всіх залах і в зоопарк сходила, і п'ятнадцять хвилин на конячці за 50 євро прокотилася, а в два наступні тільки по парку гулялал. Там і на початку холодного квітня здорово, а в травнево-червневу пору минулих моїх приїздів, взагалі роздолля.

Цього разу я застала там Великодній ярмарок.

Погуляла, подивилися і купила ... одну синицю!

Прижилася красуня у мене на комоді.

Грінціг.

Тут я б дала раду. Ну, рада-ні-рада, а побажання. Не завжди ж виходить приїхати в якесь місто надовго. Ось ми і намагаємося впихнути в добу якомога більше всякого-різного. У зв'язці Шенбрунн - Грінціг дуже легко виходить поєднати обидва ці району Відня. По-перше: Грінціг знаходиться на тій же гілці метро U4, що і Шенбрунн (зупинка «Хайлигенштадт»). Від метро на автобусі 38А ви доїдете до найвищої гори - Каленберг, біля підніжжя якої Грінціг і розташований, а на схилах її зростає той самий виноград, з якого роблять молоде вино, в хойрігерів подається. Звідти відкриваються чудові види на столицю і виноградники.

Виноградники Грінціга.

А назад можна повернутися на трамваї 38, який йде до метро «Schottentor». Я, якщо чесно, приїхала на трамваї, а поїхала ... знову на трамваї. Ну, так мені було зручно. Та й в Шенбрунн я їздила в інший день.

А по-друге, в Грінціге дуже здорово вгамувати нагулятися в Шенбрунні апетит і жажадой. Ранковий ж Грінціг був пустельний і тихий. Хойрігер від (heurige, що в перекладі означає «цього року») - місцеві ресторанчики по ранковому часу були, практично, всі закриті. Так мені, якщо чесно, і є щось після рясного сніданку не хотілося. І я пішла неспішно пішки в гору. Повз одне-двох-поверхових будиночків,

повз Кахленберг кірсі,

все вище і вище. Подивилась на Відень, затягнуту серпанком, не дивлячись на ясний квітневий день.

І пішла назад. Уже за іншою стежкою, повз Цистерціанського абатства Святого Хреста,

Цистерціанське Абатство Святого Хреста, що відноситься до 1133 році.

порожніх трактирів, де одна і та ж компанія сиділа, і коли я йшла туди, і коли возвращадась назад.

Так я в цей раз і не випила молодого винця, правда вже не цього року, а минулого, т. К. Молоде вино починають продавати тут на день Святого Мартіна - 11 листопада і роблять це в перебігу 300 днів. А потім вино стає вже стрим і ... товстим.

Якщо чесно, особливо робити в Грінціге, крім як розслабитися за келихом (а саме так там подають вино) молодого винця і немудрі домашньої закускою, нічого. Чи не розглядати же його, як вмістилище пам'яток, після скарбів Відня. Хоча в Кахленберг кірсі відзначилися і Моцарт і Ян Собеський, а на місцевому кладовищі похований Малер, який провів останні роки життя саме в Грінціге (до цього він 10 років керував Віденською оперою, а потім поїхав жити в Штати, але на старості років все ж повернувся в більше рідні місця).

Обідати, а ще краще вечеряти в Грінціге, т. К. Самі стоять Хойрігер відкриваються після 4-х вечора, добре в теплій компанії. А я була в гордій самоті, а може і не гордій зовсім, але від цього суть не міняє, тому відправилася в знаковий віденський ресторан - «Фігльмюллер» випити пивка і зажувати його знаменитим віденським шніцелем.

Ну, як-би ... Тобто можна. Віденський штрудель був краще.

Баден.

Уже їх назви міста слід, що походженням своїм він зобов'язаний термальним джерелам. Зрозуміло, як і всі більш-або-менш варте в Європі, першими їх відкрили римські легіонери. І римські терми, які подають сірководневу водичку температурою 32-36 градусів, звану тут «золотий», з Грубін в 1000 метрів, в місті є.

З листопада по березень в Бадені «мертвий сезон». Але і початок квітня не відрізняється великою жвавістю і активністю, як туристичної, там і місцевого населення.

У трамваї, в якому я їхала з Відня від опери, було зайнято всього лише кілька сидінь. Йозефплатц, куди прибуває трамвай, була майже безлюдна. Бароковий, круглий Павіліон також обдурив мої очікування. Я думала там якась церква, де зібралося все населення в міста, а це виявився банальний ресторан, закритий з раннього часу доби.

На Йозефплатц Ви можете побачити Йозефсбад, побудований в стилі бароко - найстаріша збережена в місті будівля басейну. Зараз у ньому розташовується ресторан і виставковий зал сучасного мистецтва.

Я якось відразу засумувала. У ці пасхальні дні хотілося веселощів, дружнього застілля, якогось екшену, яким, в принципі, Баден і славиться. Але поодинокі перехожі не створювали святкового настрою, все, мабуть, сиділи по домівках, їли паски з фарбованими яйцями. Або що там їдять протестанти з католиками.

Я пішла світ за очі і куди самі-собою понесли мене ноги. Винесли вони мене до маленької річки Швехат. Чиї лялькові берега, були обрамлені такими ж ляльковими, акуратненькими будиночками.

Графічність голих гілок внесла в мої розпатлані почуття определнной порядок, а липкі, яскраво-зелені листочки підняли, хоч і не сильно, настрій. І я, струснувши навалилися смуток, майже по рядку з Розенбаума, пішла вивчати і розглядати місто. Дуже схожий на маленькі австрійські містечка взагалі, і на бальнеологічні курорти зокрема.

Не дивлячись на скромні розміри, Баден - місто з історією. Бальнеологія, свого часу, через брак пеніцилінів-антибіотиків і інших гидот, була досить популярною терапією, хоча і не знаю наскільки дієвою. Тут лікувалися і Бетховен, який написав в Бадені 9-ту симфонію, і Моцарт, хоча він начебто не лікувався, а відвідував свою дружину-Констанцію і був спійманий її шанувальником, т. К. З романтичних спонукань хотів зробити дружині сюприз, забравшись в її кімнату через вікно.

Навіть наш Петро I тут провів п'ять днів, приймаючи сірчані ванни. А що вже говорити про австрійський панує будинок. Вони тут і жили час від часу, і лікувалися, і навіть відвідували своїх фавориток, як Франц-Йосиф, наприклад. Найцікавіше, що зближення Франца-Йосипа і актриси Катаріни Шратт (фаворитки) сприяла сама імператриця Єлизавета, та сама Сісі (не втомлююся дивуватися цій жінці). Катаріна грала в Віденському Бургтеатре. Але і в Бадені є свій театр оперети.

Скульптура перед будівлею баденського театру, зведеного за проектом театральних архітекторів Хельмера і Фелльнер, з хитрою назвою - «Міський театр ювілею Кайзера». Центральне місце серед виконуваних тут творів займають оперети, які в Бадені підносяться публіці в класичній формі, без режисерських експериментів.

На початку Х! Х століття Баден сильно погорів і був відбудований, практично, заново. Тоді був в моді стиль бідермейер. У Бадені жили люди не бідні, ось і відбудували місто за новою, в основному в цьому стилі. Так так постаралися, що у свій час його, неофіційно звичайно, іменували Бідермейерштадт.

Вілла з стилі Бидермейер.

Баден розташований в передгір'ї Віденського лісу, якому вже 1000 років. Хоча, що не дивно це звучить, цього лісу могло і не бути, т. К. Б вимагала в грошах, після руйнівної війни з Пруссією, Габсбурзька династія, хотіла продати його якомусь лісопромисловці для поподненія державної скарбниці. І тільки розгорнута колишнім офіцером Шёффелем компанія, під назвою «Рух за порятунок Віденського лісу», врятувала його від вирубки. До речі тривало це все пару років. Так що не тільки в рідних пенатах буває бардак, а й у таких педантично-акуратних націй, як австрійська. Що втішає!

А раз ми в передгір'ї, то знову довелося мені тягтися в гору, щоб поглянути на Баден з висоти. Подібна історія була у мене в Зальцбурзі (прочитати можна тут ). Та й сам Зальцбург з висоти тамтешньої гори Капуцінерберг, виявився майже братом-близнюком Бадена. Але не однояцевим!

Вид на Зальцбург з гори Капуціненберг.

Повітря було чисте і прозоре. Але ніякої особливої ​​солодкістю, про яку я начиталася, він не відрізнявся. Може тому що троянда вітрів сьогодні була якась інша, або через відсутність на деревах зелені, але в передгір'ї (як голосно звучить) Віденського лісу нічого особливого для мене в цей день не відбулося. Хіба що випірнув нізвідки не візьмись маленька руденька собачка постояла на стежці, почекала, коли я її сфотографую і несподіваним чином випарувалася.

За неперевіреними чутками в недавньому минулому небідні російські громадяни активно скуповували нерухомість в околицях Бадена і в передгір'ях Віденського лісу.

Чим ще славен Баден? Кажуть розарієм з 860 сортами троянд. Але йти дивитися на троянди в квітні, коли ще й тополі-то не розпустилися, напевно, було б нерозумно, погодьтеся. Замінити їх на нарциси та інші первоцвіти можна, звичайно, але потрібного ефекту не досягти.

Це не я квіточку зламала. Так і було!

Казино не функціонувало, хоча фонтани справно били.

Баденське казино спочатку було побудовано в 1886 році як санаторій і служило місцем зустрічей вищого суспільства. Та й зараз тут проводяться бали і свята. З 1995 року будівля використовується як Казино і конгрес-центр і на даний момент є найбільшим казино Австрії.

І я пішла назад, все на ту ж Йозефплатц, де збиралася сісти на трамвай. По дорозі вийшла до Ратуші і колоні Святої трійці. Не дивлячись на свій зефірний вигляд, Баден прітерпел багато колізій у своєму житті. Його руйнували угорці з турками, траплялися пожежі, та й чума викосила третину населення міста в стародавні часи, на честь позбавлення від якої, ця колонна і побудована.

Головна площа (Хауптплац) з чумний стовп в центрі - велика пішохідна зона. Чумний Стовп, або колона Святої Трійці, в бароковому стилі, робота скульптора Джованні Станетті, спорудили в 1713 році на честь «перемоги» над епідемією чуми, із зображенням святих Розалії, Себастьяна і Роха. На площі знаходиться Ратуша, побудована в 1815 році і Кайзерхаус - літня резиденція імператора Австрії Франца II.

Так, забавно, що на ратуші я побачила «жевто-блакитний» прапор. Виявилося, що це прапор міста. А ви що подумали?

Я хоч і сумувала по початку своєї прогулянки по Бадену, але вона, смуток ця, ненавмисним чином вивітрилася. Якщо раптом занесуть мене ще обставини в Баден влітку, або ранньою осінню, або пізньою весною, то я обов'язково там і поплавати в купальнях, може і в казино загляну. Посиджу в миленький ресторанчику на затишній площі Бадена.

Ось тільки їхати туди все ж треба в компанії. Однією в Бадені мені було нудно.

Чим ще славен Баден?
А ви що подумали?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.