Навигация
Реклама
Реклама

Ринок у Відні на порталі Паблік Тревел Іжевськ

Ринок у Відні

Базар у Відні - місті європейському - культурний феномен і традиція, від якої городяни відмовлятися не збираються. За часів всюдисущих супермаркетів, овочеві ринки, ринки антикваріату, блошині ринки - не тільки місце традиційних закупівель, а й спосіб проведення часу.

Справді, важко собі уявити, що ви торгуєтесь з касиркою в магазині, або дискутуєте з нею про якість товару. А ринок - як раз таке місце, де Ви можете робити і те й інше, до того ж місце, освячене багатовіковою традицією.

А ринок - як раз таке місце, де Ви можете робити і те й інше, до того ж місце, освячене багатовіковою традицією

Ринок у Відні

Історія віденських ринків почалася близько 1150 року, коли резиденція Бабенбергів - тодішніх правителів Австрії -була перенесена до Відня.

Зрозуміло, це не могло не відбитися на зростанні населення. Незабаром Відень отримав статус міста, і одночасно з першими міськими привілеями герцога Леопольда VI, в 1221 році віденські купці отримали право торгувати своєю продукцією. Розвиток міста йшло швидкими темпами. На всіх площах старого міста з'явилися базари.

На всіх площах старого міста з'явилися базари

Ринок у Відні

Назви віденських вулиць ще зберігають їх сліди: Hoher Markt (forum altum) - високий ринок, Neuer Markt (novum forum) - новий, Bauernmarkt - селянський, Fleischmarkt - м'ясний, Getreidemarkt - ринок зерна, Kohlmarkt - ринок вугілля.

Площа блошиного ринку дуже велика. Але це не характеризує ринок. На цьому ринку кількість старих і поношених речей (одяг, сумки, взуття) спочатку низької якості переважає над речами, які можна віднести до колекційним.

Найстарішим у Відні вважається Hoher Markt, вперше згаданий в літописі 1208 роки як Marckt zu Wienn, пізніше ж називався forum altum.

З документів 1282 року відомо, що тоді цей ринок торгував в основному рибою, пізніше ж - з початку 14 століття тут влаштувалися торговці хлібом, тваринним жиром, медом, воском і тканинами. У серпні 1753 року рибний базар був перенесений на берег Дунаю, і Hohe Markt втратив своє колишнє значення. Проте він проіснував до 1939 року.

Проте він проіснував до 1939 року

Ринок у Відні

Зрозуміло один базар не міг задовольнити потреб зростаючого міста, і вже в літописі 1234 згадується Neuer Markt (novum forum) - новий ринок.

У середні століття тут торгували зеленню і м'ясом, зерном і борошном. Ще на початку 19 століття велика частина ринкових лотків належала борошномелам, і тільки конкуренція торговців, які привозили зерно і борошно з нових млинів на сході від Відня по воді і торгували прямо з сходнею, призвела до занепаду цього ринку.

Ще на початку 19 століття велика частина ринкових лотків належала борошномелам, і тільки конкуренція торговців, які привозили зерно і борошно з нових млинів на сході від Відня по воді і торгували прямо з сходнею, призвела до занепаду цього ринку

Ринок у Відні

Ринок Am Hof почав розвиватися в 1280 році, коли нові австрійські правителі Габсбурги змінили стару резиденцію, що належала ще Бабенбергам, на нову - Хофбург. У 14 столітті на місці Am Hof ​​був ринок, який спеціалізувався на продажу морської риби і раків.

Відкриття в 19 столітті рибного ринку на Дунайському каналі, знизило значення і цього традиційного ринку. Проте він проіснував до наших днів: з 1 березня до останньої субботии перед різдвом щоп'ятниці та щосуботи з 10 до 20:00 тут торгують творами мистецтва і антикваріатом.

Є «блошиний ринок» в 22-й районі Gewerbepark Stadlau.
Великий ринок і величезний вибір, дістатися можна по лінії U1 до Каграна, а потім автобусом 23А кілька зупинок.
Ринок відкритий по суботах і неділях з 8:00 до 14:00. Великий вибір і хороші ціни!

У пізньому середньовіччі на ринку Freyung раз в тиждень торгували кіньми. Тільки в 18 столітті тут влаштувався овочевий ринок. Правда проіснував він недовго: бенедиктинці з довколишнього монастиря, вважали, що галасливий базар ніяк не сприяє релігійному завзяттю ченців і клопотали про перенесення лотків в район Видно, де почав своє існування попередник Нашмаркта.

Але це не стало кінцем ринку, оскільки кілька століть тому тут утворився ринок вишуканих овочів і дичини. Ця традиція, трансформувавшись, дожила до наших днів: весь рік, кожну непарну тиждень, в п'ятницю і суботу з 8 до 19:30 ринок торгує продукцією «контрольованого біологічного сільського господарства»

Ринок у Відні

Мій улюблений ринок «Нашмаркт» - спочатку «Ашенмаркт» (від назви відра з молоком) веде свій початок з 16 століття. Уже в ті часи на березі віденської річки селяни продавали молоко і овочі. Пізніше, коли річка була пущена по трубі, торговці (так звані «Штандлер» - яточники) заселили цю місцевість. Сто років тому, також як і сьогодні, віденські домогосподарки прогулювались по ринку в пошуках свіжих овочів, які були тут дешеві, як ніде в Відні.

І сьогодні багатому традиціями ринку є що запропонувати покупцям: вражаючий коктейль з так званого «Вінер Шмее» - типово віденського чарівності - і справді східного колориту. Надривають глотки торговці: «Біллігер-Біллігер» - дешевше нікуди, від бурської ковбаси до кебаба (на думку любителів одного з кращих у Відні) - тут можна знайти все, ну або майже все.

Невід'ємною частиною «Нашого Маркт», як його вперто називає мій тато (мабуть за те, що тут можна торгуватися по-російськи) є блошиний ринок. Ну тут-то по суботах (з 6 до 13) і правда вибір вражає уяву: від старих черевиків і лялькових голів до антикваріату.

Правда і народу тут чимало. Нашмаркт розташований по вулиці Wienzeile між Getreidemarkt і Kettenbr? Cke. Години роботи ринку: з понеділка по п'ятницю з 6 ранку до 18:30, в суботу до 17 год. Правда ресторанчики і кафе відкриті до 10 вечора. Селяни торгують тут своєю продукцією щосуботи до 17 годин.

Селяни торгують тут своєю продукцією щосуботи до 17 годин

Ринок у Відні

Всього ж у Відні - 22 постійно діючих ринку. Всі вони працюють з понеділка по п'ятницю з 6 ранку до 18:30, а в суботу до 14 дня.

Віденський уряд невтомна турбота про здоров'я і добробут народу виступило з ініціативою ввести на кожному ринку, що торгує сільськогосподарською продукцією, так званий «Біо-куточок».

Поки що ці лотки, які торгують тим, що у Відні називається «біологічними продуктами» (оскільки інші, мабуть, синтетичні), можна знайти на Нашмаркт і Кармелітенмаркте.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.