Навигация
Реклама
Реклама

Відень за один день

  1. # 1
  2. # 2
  3. # 3
  4. # 4
  5. # 5
  6. # 6
  7. # 7
  8. # 8
  9. # 9
  10. # 10

Австрія знаходиться практично в центрі Європи, але, на жаль, мандрівники часто минають австрійську столицю, посилаючись на брак часу. Відень - чарівне місто, в якому гармонійно переплітаються аристократичний дух колишньої імперської столиці і ритм сучасного ділового міста. Зрозуміло, за один день неможливо добре дізнатися Відень, але познайомитися - можна, і, ймовірно, після такого знайомства вам захочеться відвідати це місто знову.

# 1

Площа Марії Терезії (Maria-Theresien-Platz). У центрі площі, як і личить, - пам'ятник Марії Терезії, праворуч і ліворуч від нього - два практично однакові зовні, але абсолютно різні всередині музею (один з них образотворчих мистецтв, а інший - Естествознания).

# 2

Палац Хофбург (Hofburg) завжди був домом для глави Австрійської держави: за часів Імперії в ньому проживала родина правлячої династії Габсбургів, а сьогодні Хофбург - офіційна резиденція президента Австрії.

Хофбург - це замковий комплекс, і ви можете, прогулявшись по внутрішніх двориках Хофбурга, вийти прямо до вуличці Кольмаркт (Kohlmarkt).

Кольмаркт плавно переходить в Грабен (Graben) - це і пішохідні та головні торгові вулиці Відня, за якими стоїть пройтися, щоб насолодитися вітринами як брендових бутіків, так і середньовічних лавок (а любителі шопінгу можуть отримати задоволення від покупок), помилуватися деякими пам'ятками і впертися в Штефансдом.

На розі Кольмаркт і Грабен знаходиться перша публічна кав'ярня Відня. Вона не прикрашена рекламою, а знайти її дуже просто - по скульптурі турецького хлопчика, що п'є каву. Цінителям кави неодмінно слід туди зайти!

# 3

Штефансдом (Stefansdom) - він же Собор Св. Стефана - одна з головних віденських пам'яток, все одно що Біг-Бен в Лондоні або Ейфелева вежа в Парижі. Цей собор - найвищий будинок у Відні (136 метрів) і його шпиль дуже гармонійно прикрашає силует Відня. Коли у Відні будували цей собор - про Москву було лише вперше згадано в літописах. Чим люблять хвалитися австрійці? Тим, що саме в цьому соборі вперше прозвучав «Реквієм» Моцарта (проте зауважу, що аналогічну легенду я чула про десяток соборів і не тільки на території Австрії). Я б відзначила цей собор ще й тому, що там є оглядовий майданчик, з якою вся Відень, як на долоні. Піднятися на цю оглядовий майданчик однозначно варто. Протягом останніх кількох десятків років ведуться копіткі реставраційні роботи, які вимагають ювелірної обережності, адже вапняк, з якого був побудований собор - дуже крихкий матеріал. Примітно, що реставратори працюють як за сучасними, так і за середньовічними технологіями.

Примітно, що реставратори працюють як за сучасними, так і за середньовічними технологіями

Штефансдом

Штефансдом

Штефансдом

# 4

Шенбрунн (Schönbrunn). Один з моїх улюблених палаців у Відні - літня резиденція Габсбургів - з прекрасним парком, чимось схожим на Версаль. Якщо відвідувати палац, то неодмінно з екскурсією (є як російськомовні гіди, так і російську мову в аудіогід), в ході яких ви зможете познайомитися з деякими особливостями придворного життя Австрійського двору. Майте на увазі, що в Шенбрунні є кілька різних варіантів екскурсій, і ціна їх варіюється в залежності від тривалості та насиченості екскурсії (від 2 до 14 євро, за станом на 2012 рік). Щоб уникнути черг в касах, можете заздалегідь купити квитки на офіційному сайті .

Прогулянка по парку в теплий день принесе вам справжнє задоволення. Шенбрунн буде також цікаво відвідати з дітьми, тому що в глибині парку є зоопарк, який є найстарішим у світі.

палац Шенбрунн

палац Шенбрунн

парк Шенбрунн

# 5

Ще один палац, гідний відвідування, - Бельведер (Belvedere). За його основу був узятий, зрозуміло, Версаль настільки популярний і модний в той час. Зізнаюся, що мені не вистачило часу на відвідування Бельведера, тому нічого від себе, на жаль, додати не можу, але вважаю, що відвідати його варто, хоча б тому, що це один з найзнаменитіших палаців Відня.

# 6

Дуже рекомендую відвідати Будинок Хундертвассера (Hundertwasser Haus) незважаючи на те, що він знаходиться далеко за межами центру Відня і Рінгштрассе (колись центр Відня був обнесений фортечною стіною, але в XIX столітті був указ імператора її знести, і на місці тих бастіонів виникла Ringstrasse - вулиця навколо центру міста). Цей будинок нікого не залишає байдужим. Хтось порівнює німецького архітектора Хундертвассера з Гауді.

Примітно, що такий незвичайний будинок - житловий, і увійти в нього не можна, але Фриденсрайх Хундертвассер передчуваючи популярність свого дітища, побудував поруч арт-центр - «Село Хундертвассера», в якому є кафе, сувенірні магазини і навіть туалет, виконані в такому ж стилі , як і сам будинок Хундертвассера.

# 7

Віденська ратуша (Wiener Rathaus) в середні століття була головною будівлею в будь-якому місті. Сьогодні Віденська ратуша не втратила свого адміністративного призначення, і там розташовується муніципалітет. У XIX столітті її звели на зовсім нової, і дуже модною в той час вулиці - Рінгштрассе. Незважаючи на те, що в Віденській ратуші засідає бургомістр, і проходять засідання ландтагу, в ній регулярно проводяться знамениті Віденські бали.

# 8

Віденська опера (Wiener Staatsoper). Вінці - великі цінителі мистецтва, але слухати оперу їм доводилося в різних театрах, і тому в XIX столітті було наказано звести окремий театр для оперних постановок. Будівля Опери стало першою будівлею на Рінгштрассе. Однак розпещеним архітектурними шедеврами вінців не сподобалося творіння архітекторів серпня Зікарда фон Зікардсбурга і Едуарда ван дер Нюлль. Вінці стверджували, що ця будівля псує вигляд прекрасної Відня.

У Віденському оперному театрі також проходять Віденські бали, а послухати оперу в самому знаменитому театрі Європи можна приблизно за 100 євро. Купити квитки можна на офіційному сайті Віденського оперного театру .

# 9

Карлскирхе (Karlskirche) знаходиться на кордоні з Рінгштрассе. На церкву Св. Карла варто подивитися, щоб зрозуміти, чим віденське бароко відрізняється, наприклад, від саксонського. Собор відкритий для відвідування туристами, зрозуміло, безкоштовно. Прямо перед собором є штучна водойма, в якому в безвітряну погоду відбивається Карлскирхе, і в комплексі все це створює неймовірно красивий міський пейзаж.

# 10

Міський парк (Stadtpark) - улюблене місце віденців для проведення вихідних або відпочинку після роботи. У цьому парку знаходиться знаменита віденська пам'ятка - позолочена скульптура Йоганна Штрауса. Австрійці ні на секунду не забувають, що саме Відень - музична столиця світу, а тому в міському парку є скульптура Моцарта.

Поруч з цим парком знаходиться пам'ятник Гете, з яким потрібно потерти ніжку, якщо ваше знайомство з Віднем пройшло успішно, і ви хочете повернутися до Австрії знову.

На мій погляд, про Відні мало говорять як про романтичному місті. Але ж закоханим особливо буде цікаво прокотитися на колесі огляду і поглянути на австрійську столицю з висоти пташиного польоту. Ще всім раджу зайти в ресторан при готелі «Захер» (Hotel Sacher), де можна спробувати знаменитий однойменний шоколадний торт і заморожені фіалки з цукром, які за легендою закохані повинні з'їсти разом, щоб ніколи не розлучитися. І, врешті-решт, просто прогулятися по Віденським вуличках, щоб насолодитися цією аристократичним, з легкими нотками космополітичності, атмосферою. Особисто я була у Відні 8 годин і закохалася в неї.

Особисто я була у Відні 8 годин і закохалася в неї

Чим люблять хвалитися австрійці?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.