Навигация
Реклама
Реклама

Чарівна країна Грузія

5 вересня 2016 р 0:10 Тбілісі, Мцхета-Мтіанеті, Сигнахи, Горі, Кутаїсі + 2 міста - Грузія Вересень 2014

Поїздка в Грузію стояла дуже відповідальна, т. К. Ми вирішили повінчатися саме там, а заодно і поєднати з цією подією свою відпустку і подивитися на все краси. Перед поїздкою я довго сиділа інтернеті і шукала інформацію про гідів, екскурсіях, місць, обов'язкових до відвідування і пазл у мене не дуже складався, т. К. Хотілося все, а як правильно розпланувати час на ці місця - я не знала. Поки неодноразово не стала зустрічати ім'я гіда Шорени, відгуки про неї були найкращі. Знайшовши її контакти на просторах інтернету і списавшись з нею, був складений план нашої поїздки. Оплата за один день послуг гіда, водія і машини виходило в 90 доларів. По прильоту в Тбілісі нас зустрів наш водій Тенґо (забігаючи вперед, можу сказати, що водій він відмінний і не разу нас не підвів за 6 днів) і відвіз в готель, який ми забронювали раніше на букінгу. Перший наш вечір ми провели в Тбілісі, залишивши речі в готелі, ми побігли оглядати околиці. Спочатку за вказівниками ми вийшли на церкву Святої Трійці, причому відразу зустріли грузинська гостинність. Побачивши, що ми озираємося на всі боки і явно не місцеві, перший же водій запропонував нас абсолютно безкоштовно підвезти до потрібного місця! Церква Святої Трійці дуже велична, з прекрасними пейзажами. Відвідавши службу, ми вирушили в центр, де мені сподобалося абсолютно все! Поїздка в Грузію стояла дуже відповідальна, т

Інакше в Тбілісі, я думаю, не буває. І співаючі фонтани, і лазні, і мереживні дерев'яні будинки, повиті плющем, смачна їжа - все це справило незабутнє враження на нас!

Втомлені, але задоволені ми пішли спати. На наступний день у нас було заплановано вінчання в Троїцькому храмі, що в селищі Гергети біля підніжжя Казбеку. Вранці нас забрала Шорена і ми всі разом вирушили в дорогу. Дорога лежала через фортеця Ананурі, яка знаходиться на березі Жінвальского водосховища - перша наша зупинка на Військово-грузинській дорозі. Фортеця побудована імовірно в 16ом столітті, в ті століття там вибухнуло чимало драматичних подій, фортеця пережила і облогу і вбивства. Сьогодні це дуже гарне місце, піднявшись на вершину фортеці, завмираєш від захвату перед відкривається видом.

Вдосталь намилувавшись, ми поїхали далі в чудовому настрої, під запальні грузинські мелодії уздовж зелених гір. Наступна зупинка - Арка дружби і оглядовий майданчик, звідки відкривається дивовижний краєвид на гори ... Краще гір можуть бути тільки гори ... Цей рядок з пісні дуже до речі підходить для цього місця.

Сама арка - ну так, нічого особливого, пам'ятник на честь дружби народів Росії і Грузії, спорудженої в 1983 році. І нарешті - головна мета - Гергетской монастир або Троїцька церква / храм, знаходиться він на одній з вершин Казбека, куди за додаткову плату вас відвозити стара Нива, т. К. Крім неї по цій дорозі нічого не проїде. Є сміливці, хто йшов, обливаючись потом, пішки, але це не про нас. Нагорі нас вже чекав старий чернець, справжній служитель Бога, що живе там багато років в дуже аскетичних умовах, з яким наша Шорена домовилася раніше про вінчання, вона ж і її чоловік Тенґо (наш водій) були нашими свідками. Вінчання було хвилюючим, я дуже рада, що моя інтуїція мене не підвела в один з вечорів, коли я розглядала в інтернеті фото цього монастиря і душа захотіла саме туди.

Після вінчання пара фото на пам'ять про цей чудовий дні в такому намоленому місці і далі наш шлях лежав у гірську ущелину майже на кордоні з Росією, де Шорена нас добре поганяла по гірських стежках до невеликого водоспаду на дні ущелини, дорога туди дуже барвиста, зелена, всюди зустрічалися кущі обліпихи і дзюрчали струмочки. Ось так мало треба для щастя ...

Пообідавши в кафе біля підніжжя гір, ми повернулися в Тбілісі ближче до вечора, де і відсвяткували такий важливий для нас день. На другий день нас чекала екскурсія в місце на кордоні з Азербайджаном - монастир Давид -Гареджі, потім джерело святої Ніно і місто любові Сигнахи. Місце, де знаходиться монастирський комплекс дуже сильно відрізняється від побаченого напередодні - випалена сонцем помаранчева земля, маленькі острівці рослинності. Прогулявшись по монастирю і Лаврі і відвідавши надгробок Давида Гареджі, ми довго дерлися на самий верх хребта, який і є кордоном між Грузією і Азербайджаном, і звідки відкривається вид на Азербайджанську рівнину, далі ми петляли по стежці, розглядаючи старовинні фрески в залишках печер. На жаль, вони досить сильно зіпсовані, у більшості зішкребти особи. Ці печери називаються монастир Удабно. Не можу сказати, що мені там дуже сподобалося, але це тільки моє сприйняття цього місця, не дуже люблю такі мляві пейзажі, та й підйом вгору важкий і довгий, забрав багато сил.

Далі ми приїхали в дуже древній монастир святої Ніно Бодбе, при ньому знаходиться джерело Святої Ніно, де я дуже хотіла скупатися. Як і будь-який жіночий монастир, територія дуже доглянута і зелена, все цвіте і пахне.

До джерела ведуть численні сходинки. Отримавши заряд бадьорості від купання в цьому святому місці, ми прибули в кінцевий пункт нашої екскурсії - місто Сигнахи, він же місто любові.

Це місто-фортеця, розташований на вершині пагорба в центрі Алазанської долини. Саме містечко дуже славний, центральна його частина відреставрована, вузькі вулички небагатолюдно і дуже затишні, хочеться бродити по ньому, всюди трапляються кумедні скульптури. Після прогулянки та екскурсії по місту, Шорена повела нас в маленьке сімейне ресторанчик, на жаль, я не запам'ятала його назви, але їжа тут була однією з найсмачнішою, що ми пробували на протязі всієї поїздки (а з огляду на, що смачно було завжди, то можете собі уявити, що нас чекало в Сигнахи!). Ну, і закінчили ми наш екскурсійний день прогулянкою по мурі з видом на Алазанська долина, виноградники і безліч маленьких селищ внизу ...

Після прибуття в Тбілісі сил гуляти вже не було і ми впали замертво. Третій день, вірніше, його перша половина була присвячена екскурсії по Тбілісі, т. К. До цього ми гуляли, в основному, по вечорах і після наших поїздок, а нам хотілося повноцінної екскурсії, що і здійснила Шорена. В обід ми покинули Тбілісі і рушили в Мцхету - стародавню столицю Грузії, місто, розташоване біля злиття річок Арагві і Кури. Спочатку відвідали монастир Джварі 12 століття, він розташований на вершині пагорба у самого злиття Арагві і Кури, про це місце писав Лермонтов в «Мцирі», і згідно з історією, тут спорудила хрест Свята Ніно. Дуже духовне місце, енергетично сильне.

У Мцхете ми відвідали головні храми міста та обитель святої Ніно,

дуже смачно пообідали хінкалі і висунулися в Уплісціхе- древнє печерне місто, один з перших міст на території Грузії, виник в кінці 2-на початку 1 тисячоліття до н. е. Місто висічений в скелі, досить похмуре місце. Хоча Уплисцихе і є одним з найважливіших пам'ятників грузинської культури і раніше включав в себе більше 700 печерних споруд і до наших днів збереглося лише 150, мені там було не по собі. Може, зіграла роль похмура погода.

Розташований поруч з містечком Горі, заради чого ми і змушені були поїхати і зупиниться в ньому. Сам Горі абсолютно нічого цікавого із себе не представляє, дуже маленьке провінційне місце, де всюди збереглися сліди обстрілу під час Російсько-Грузинської війни в 2008 р Горі відомий музеєм Сталіна, т. К. В цьому місті він народився, нам це було абсолютно нецікаво , я хотіла побачити фортеця Горісцихе, з охороняють її скульптурами-воїнами. На жаль, це місце мене трохи розчарувало, фортеця практично зруйнована, нагорі в руїнах гуляє вітер і валяється сміття, воїни внизу все також несуть свою вахту, але хто без руки, хто без носа або який-небудь частина - місцеві жителі спиляли на металобрухт.

У Горі ми були змушені заночувати, готелів там немає, одні гостьові будинки, причому обраний мною по захоплених відгуків з Тріпадвайзера виявився брудним і курному будинком, де ми спали одягненими з мізерним сніданком у вигляді печива. По можливості, об'їжджайте Горі стороною, на тлі інших пам'яток і красот Грузії, нічого цікавого ви там не побачите. Їхати сюди тільки заради Уплисцихе не варто, це з будь-якого спричинить за собою ночівлю тут. 4-ий день - виїхавши раніше, ми вирушили до фортеці Ахалсціхе - Нова фортеця, хоча Нової її назвати складно, з огляду на її історію, що тягнеться з 12 століття. Але в 2012 році на її руїнах був побудований цілий комплекс, проведено реконструкцію, і сьогодні це гарний туристичний об'єкт.

Довго там робити нічого, ми покрутилися, піднялися на все оглядові майданчики в фортеці, які були, зробили мільйон фото, побродили по музею і поїхали в Вардзія - це обов'язково до відвідування! Вардзіа - це печерний монастирський комплекс 12 століття і дуже видатна пам'ятка грузинської культури. Ми піднялися на самий верх, звідки відкривається гарний вид, і просто стояли, насолоджуючись цим місцем. По суті, це скельне місто, що складається з безлічі сотень печер природного походження. Щось є містичне в цьому місці. Наче бачиш царицю Тамару, що молиться тут, суворих ченців, війни з персами і турками. Я дуже рекомендую це місце відвідати.

З Вардзії ми поїхали в Боржомі, де нам потрібно було переночувати. Там ми знайшли гостьовий будинок (було запропоновано кілька варіантів, вибирали ми), і, оскільки справа вже було до вечора, ми вирішили перед сном прогулятися. Боржомі ну дуже занедбаний і пошарпаний місто ... Все старе, ще радянського зразка, якось зовсім сумно. 5-ий день - рано вранці ми вирушили купатися в басейні з лікувальною водою і взагалі оздоровлюватися - пити воду, сам парк і ліс поруч дуже мальовничі, басейн - це голосно сказано, переодягнувшись в кущах, ми залізли в теплу, що пахне сірководнем воду в маленькому старому обшарпанном басейні прям посеред галявини в лісі, мене все це бентежило в плані особистої гігієни, але Шорена запевнила, що все буде добре, перевірено на всіх туристах! Скажу одне, всі мої ранки і садна затягнулися, а кривава мозоль, натерта за дні нескінченних карабканье в гори, просто зникла. так що ось такі чудеса творить цілюща водичка в Боржомі.

Далі ми вдосталь напилися цілющої води, набрали її про запас в дорогу і вирушили в бік Кутаїсі. Кутаїсі нічим не вразив, крім центральної площі з фонтаном, особливо нічого я і не бачила, теж досить провінційне місто. Але зате які монастирі і церкви в його окрузі ... місця дуже намолені, відчуваєш там своє єднання з Богом.

Тільки заради них дуже рекомендую з'їздити в Кутаїсі ... вечеря, ночівля в Кутаїсі в черговому гостьовому будинку і вранці 6-ого дня ми з ранку поїхали в печеру Прометея. Печера величезна, дуже красиво оформлена, різного кольору підсвічування роблять її якийсь нереальною. Ще й музика відповідна. Нам сподобалося.

Після Печер шлях лежав в Мартвільскіе каньйони, де ми каталися на човні, милувалися краєвидами і просто дуже весело провели час.

І ось нарешті я підійшла до самої вразили мене частини подорожі - поїздка до Сванетії. Мало того, що дорога туди була шалено красивою, я не могла намилуватися і просила зупинити нашу машину через кожні сто метрів, т. К. Не могла надивитися на природу, гори навколо, почуття п'янкого щастя - повірте, це дорогого коштує ... Їхати довго, їхати високо в гори, де вже закладало вуха, але в підсумку потрапляєш в казковий світ гірської області Сванетія. зелені луки, повітря - я не можу передати вам який там повітря ... Пасуться коні, люди-Сван як з кіно. Вони відрізняються від грузинів і наші хлопці гіди трохи насмішкувато розповідали традиції і устої цих селищ. У дворі майже кожного вдома стоїть вежа, багато століть назад Сван воювали один з одним, оборонялися і ховалися в цих вежах. Війни залишилися позаду, змінилося не одне покоління, а вежі так і залишилися у дворах будинків в пам'ять про смутні часи. Зупинилися ми в будинку однієї з місцевих мешканок, яка нагодувала нас гарячими хачапурі з печі і овочами зі свого городу, посипані сванской сіллю - це одне з кращих страв в моєму житті! Вся їжа там екологічно чиста, машин немає, та й взагалі, повітря там настільки чистий і гірський. багато людей взагалі ніколи не покидають свою землю, аж надто складний і довгий шлях сюди. З вікна нашого будинку видно було шапки засніжених гір, краса невимовна.

Рано вранці ми побігли на підйомник, який підняв нас вище хмар в прямому сенсі цього слова. Ще й почав накрапати дощ, ми швидко заклякли, поки спустилися вниз - так взагалі скрижаніла, довелося в єдино знайденому ресторанчику влити в себе чачу. Зате не захворіли Погулявши трохи по лугах і піднявшись на одну з башт, ми змушені були виїжджати на Батумі, т. К. Дорога попереду була довга. Їхали довго, але зовсім не напружувала дорога, вона йшла повз грузинських сіл, чистих і доглянутих будиночків, потопаючих в манадрінових деревах, в хурмі і гранатах, прекрасні пейзажі змінювали один одного, ми спали, їли-спали і на під'їзді до Батумі потрапили в сильний злива, який не дав можливості розглянути саме місто і під'їзди до нього. З сумом ми попрощалися з нашими гідами, за ці дні поїздки ми вже поріднилися, і заселилися в готель в центрі Батумі. На жаль, Батумі зустрів нас сильним ураганом і негодою, злива лив без зупинки, насилу змогли вибратися і добігти до найближчого ресторану пообідати. Прогнози на найближчі дні були невтішними, тому ми змушені були полетіти на 2 дні раніше, т. К. Сидіти в готелі ще 2 дні не хотілося, тому про Батумі ніяких вражень не залишилося, що дає привід обов'язково ще раз сюди повернутися! Я бажаю всім побувати в цій гостинній країні, де вас зустрінуть справжнім вином і хачапурі, побачити прекрасні гори, стародавні монастирі і церкви, зануритися в казковий світ Сванетії і ... ласкаво просимо в Грузію!

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.