Навигация
Реклама
Реклама

Лагуна Канайма, Водоспад Ача, Венесуела

Це була вже друга поїздка AirPano до Венесуели, але від цього вона не ставала простий. Ми вибрали не найвдаліший час для подорожі: в Венесуелі в самому розпалі - економічна і соціальна криза. Більшість знайомих, почувши, що ми збираємося їхати, відмовляли, а багато хто просто вважали нас божевільними.

Але ось позаду трансатлантичний переліт, і cтаренькій Douglas несе нас в Канайма. Пасажирів трохи. Більшу частину салону займає наш багаж, що не помістився в вантажне відділення.

Канайма - національний парк на південному сході Венесуели, практично відрізаний від цивілізації. По землі сюди дістатися неможливо: немає доріг. Тільки по річці або літаком.

Вдалині стає видно лагуна Канайма і столові гори - тепуі. Прилетіли!

Перевантажуємося з літака у вантажівку, який, весело підстрибуючи на вибоїнах, везе нас в лодж на березі лагуни. Біля входу нас зустрічають дивовижні папуги і товариський ручної тукан, в знак дружби намагається відірвати своїм дзьобом парочку пальців від моєї ноги. Завтра звідси ми плануємо вирушити до водоспаду Анхель на вертольоті, а поки трохи відпочинемо з дороги.

Перші новини виявилися неприємними: вертоліт отримав пошкодження і чекає ремонту, так що політ доведеться відкласти. Ну що ж, витратимо цей день на зйомки в лагуні.

Оточена пляжами і водоспадами, лагуна Канайма дуже мальовнича. Найповноводніші водоспади - Ача, Голондріна і Укайма, менші за розмірами Сапіто і Сапо, а також великий перекат Ара.

У компанії нашого гіда Ніколаса і індіанця-човняра ми вирушаємо до водоспаду Ача (Hacha), розташованому на протилежному боці лагуни. За бурхливої ​​стіною води ховається тунель, через який можна пройти водоспад наскрізь. Спочатку нам трохи не по собі: адже за бризками нічого не видно, і потрібно зробити крок у невідомість. Але подолавши щільний водяний потік, опиняєшся у вологому печері, зарослої біля входу ліанами. На подив, всередині досить ясно: сонце пробивається крізь струмені водоспаду, відблиски танцюють на стінах. Добре, що ми запаслися пластиковими пакетами і сховали в них знімальне обладнання! Вода тече звідусіль: таке відчуття, що бризки летять не тільки зверху, але і з усіх боків. І хоча знімати тут буде досить важко, - ми спробуємо.

Залежно від товщини стіни води змінюється її колір: права частина водоспаду майже прозора, через неї проглядає блакитне небо. А щільна ліва частина пульсує помаранчевим; води тут так багато, що її рев заглушає наші голоси, а дрібні бризки закручуються вихорами.

Здавалося, що минуло дуже багато часу, поки ми пройшли водоспад наскрізь. І ось ми знову бачимо сонце і карабкаемся на круту гору. Наша мета - зняти водоспад за допомогою дрона ще й зверху.

Подолавши мокрий і слизький підйом, опутаннний ліанами і корінням, виходимо на кам'янисту рівну скелю. Звідси добре видно водоспад і вся лагуна. Стас запускає дрон, ми робимо кілька проходів на різних висотах, іноді опускаючи апарат майже до кромки водоспаду. Потужні струмені води розбиваються бризками, утворюючи красиві веселки.

Тим часом сонце опускається, і Ніколас каже: «Готуйтеся, скоро прийдуть наші маленькі друзі». Бачачи наше здивування, він, посміхаючись, пояснює: «Зараз з'являться пури-пури. Такі маленькі мошки. Дуже неприємні. Кусаються ».

Кусаються »

Треба відзначити, що традиційні москіти, схожі на наших комарів, в Канайма були не дуже агресивні. А ось пури-пури ...

Сонце вже майже спустилося до горизонту, а нам потрібно ще повернутися до човна ... Знову проходимо тунель під водоспадом, знову душ, спуск до лагуни, і ось дерев'яний човен з потужним мотором мчить нас назад. В екваторіальних широтах темніє швидко; причалюємо вже в темряві. Вітер колише верхівки пальм, над ними проступають яскраві зірки.

І на наступний день ми знову не дочекалися вертольота, тому знову вирушили до водоспаду, вже краще підготувавшись до зйомок всередині водяного грота. Вода у водоспаді досить тепла, але повітря в гроті майже не нагрівається сонцем, тому пару раз ми виходили назовні погрітися.

Найбільша проблема - бризки. Через них захисні фільтри об'єктивів покриваються краплями за лічені секунди. Але картина дійсно зачаровує; я витирав скла мокрим рукавом, знову і знову роблячи дублі. Зате пури-пури всередині водоспаду не страшні!

Тільки назавтра вертоліт, нарешті, дістався до Канайма, і настала пора вирушати до грандіозного Анхеля. Пролітаючи над водоспадом Ача, ми помахали йому, як старому знайомому.

Фото і текст: Сергій Шандін , Станіслав Сєдов

05.04.2017

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.