Навигация
Реклама
Реклама

Верблюд - корабель пустелі

Людина приручила верблюда дуже давно - більше 5 тисяч років тому

Людина приручила верблюда дуже давно - більше 5 тисяч років тому. За весь цей час цій тварині ніхто не зміг скласти конкуренцію - верблюд дуже добре пристосований для життя в пустелі. Верблюди бувають одногорбі - дромадер і двогорбий - бактріан. В Об'єднаних Арабських Еміратах поширений дромадер - Camelus dromedarius (лат.) - одногорбий або аравійський верблюд, сімейство парнокопитних, загін мозолістоногіх. Густа шерсть на спині охороняє його від палючих променів сонця, а товсті мозолі на ногах і перетинки між пальцями допомагають йти по гарячому і хиткому піску. До харчування він теж не вимогливий - може харчуватися колючими чагарниками.

Верблюд може подолати в день до 90 км шляху, здійснюючи багатоденні переходи навіть в саму спекотну погоду. Такі тактико-технічні дані Верблюд може подолати в день до 90 км шляху, здійснюючи багатоденні переходи навіть в саму спекотну погоду можливими завдяки тому, що верблюд зберігає в горбі до півсотні кг жиру, який витрачається в міру руху. За раз верблюд може випити близько ста літрів води. Довжина дорослої тварини більше двох метрів, висота приблизно така ж, а вага може досягати 700 кг, тому нести він може до 400 кг вантажу. Вантажопідйомність як у малолітражки .

Історично верблюд грав в Аравії важливу роль, забезпечуючи бедуїнів молоком, вовною та шкірою і будучи їх засобом пересування. І хоча колишні бедуїни тепер їздять на Мерседесах, ставлення до цієї тварини залишилося шанобливим і трепетним. В ОАЕ верблюдів розводять на фермах, влаштовуються верблюжі перегони і навіть конкурси краси. Верблюда запросто можна зустріти на дорозі, тому при поїздках по заміських еміратським магістралях слід дотримуватися обережності - забарвлення у них зливається з навколишнім фоном. Навіть дорожній знак є такий в ОАЕ "обережно верблюди".

Читайте додатково про верблюдів:


#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.