Навигация
Реклама
Реклама

Вести.Ru: "Спадкоємців степу" навчили їздити на верблюдах

18 квітня в Калмикії завершилася експедиція "Великий шовковий шлях: діалог Заходу і Сходу". Організатори вибрали для своєї експедиції незвичайний формат - весь маршрут вони пройшли на верблюдах.

Караван "Великого шовкового шляху" вийшов 10 квітня через селища Бергін і пройшов 350 кілометрів по північному відгалуження Великого шовкового шляху, яке проходило по території сучасної Калмикії. Фінішувала експедиція на поле поблизу селища Приютне в день відкриття тюльпанової фестивалю. На святі мандрівники зустрілися з учасниками експедиційного проекту порталу Вести.RU і The North Face Russia "Спадкоємці степу" .

"Ми коли в Яшкуль зайшли, місцеві діти прямо пищали! Вони почали верблюдів чіпати і як закричать:" Вони живі! "Я аж розгубився - такого захоплення давно не бачив. З одного боку гірко - ми, калмики, століттями наметовому кілометри по степу, і тут наші нащадки на верблюда дивляться з таким подивом. Але з іншого боку - яку радість дітям доставили ", - розповів" Спадкоємцям степу "організатор експедиції Юрій Сангаджи.

Однією з основних завдань експедиції "Великий шовковий шлях" став розвиток туризму в Калмикії. "Калмикія - це пустеля в Європі, це буддизм в Європі, пейзажі найрізноманітніші, червонокнижні птахи і тварини. Ми своєю експедицією створили своєрідне золоте кільце Калмикії - маршрут, який об'єднує найкрасивіші місця республіки, він частково повторює Великий шовковий шлях. Сьогодні ми пропонуємо туристам пройти по північному і південному відгалуженням Великого шовкового шляху на верблюдах. Ми дуже хочемо зробити Великий шовковий шлях брендом Калмикії ", - поділився з" Спадкоємцями "Юрій.

Дізнавшись, що учасники експедиції "Спадкоємці степу" також збираються частину маршруту пройти на верблюдах, Юрій порадив, як вести себе з цими тваринами: "Верблюд з конем - дві великі різниці. Те, що верблюди плюються, це ще квіточки. Верблюд володіє гігантської силою і при цьому дуже погано слухається. Кінь можна навчити за кілька днів, за тиждень, а верблюда навчають близько півроку. Лякливий він - дуже не любить, коли ззаду підходять, може вдарити. у верблюдів дуже рухливі суглоби - скинувши людини, вони можуть в повітрі його вдарити ногою, можуть лежачи вдарити. у нього шия як у птиці верблюд навіть головою може вдарити. Так що лякати його не можна. А ще верблюд вимагає жорсткої волі - якщо він відчує слабинку, зрозуміє, що вершник його боїться, то буде погано - може скинути, може ногу вершника до стіни притиснути. Так що треба бути дуже уважним і відразу показати йому, що ви головний ".

"Великий шовковий шлях: діалог Заходу і Сходу" - не перша експедиція на верблюдах, яку організував Юрій. У 2013 році він за підтримки Російського географічного товариства відправився в експедицію "Великий степ: перехрестя культур і доріг". Учасники пройшли 1200 кілометрів по Калмикії, Астраханській області, республіці Дагестан, Ставропольському краю, Ростовської області. Під час подорожі учасники оцінювали екологічну обстановку, досліджували пасовища і водойми, проводили інвентаризацію археологічних пам'яток по маршруту подорожі.

Ще раніше, в 2009 році, Юрій Сангаджи взяв участь в експедиції "Слідами Великого шовкового шляху": "Ми йшли з Улан-Батора до Елісти, керував експедицією Федір Пилипович Конюхов. Всього сім тисяч кілометрів, півроку йшли. Верблюди-коні, коні - верблюди. Глобальна була експедиція, ми її присвятили 400-річчю добровільного входження калмицького народу до складу Росії ".

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.