Навигация
Реклама
Реклама

знахідки тижні

Редакція клубу «Моя Планета» про те, що її здивувало або обрадувало на цьому тижні. Підбірка фото, відео та цікавих фактів про людей і планеті.

Верблюд проти кактуса

Подивіться, як одногорбий верблюд хвацько розправляється з плодами кактуса-опунції. А у того, між іншим, колючки довжиною 15 см! Як же тварині вдається не поранитися і не пошкодити губи і ротову порожнину? Секрет в тому, що в роті у верблюдів є щільні горбки, шишки і виступи, яким не страшні ніякі колючки. Це і дозволяє їм з апетитом поглинати опунцію, яку тварини вважають справжнім делікатесом. Втім, за винятком горбків, решті рот у верблюдів вельми чутливий, так що їм доводиться їсти кактуси з обережністю. Але відмовитися від апетитних плодів вони все одно не можуть.

зловила зірку

Енн Елізабет Ходжес - єдина людина в світі, про якого достовірно відомо, що в нього потрапив метеорит . Це сталося 30 листопада 1954 року поблизу містечка Сулакога (штат Алабама, США). Космічний гість (його стрімкий політ, за словами очевидців, було видно з трьох штатів) пробив дах будинку і потрапив прямо в Енн. Жінка відбулася величезним синцем, а метеорит конфіскувала поліція, яка потім передала його Повітряним силам США. Однак родина Ходжес, а також їх орендодавець Берті Гай заявили права на знахідку, «так як вона впала на їхній законній території». В результаті Ходжес придбали метеорит назад. Згодом вони пожертвували його Музею природної історії в Алабамі .

І хоча цей випадок поки єдиний, який підтвердили документально, чутки про схожих ситуаціях доходили до нас з Середньовіччя. Перше подібне згадка історики відносять до 1677 році. У манускрипті з Тортон (Італія) розповідається, як небесне тіло потрапило в міланського ченця і вбило його на місці. Перевірити цю інформацію не представляється можливим.

Самий сором'язливий восьминіг

Опістотейтіс каліфорнійський, або коржик-восьминіг, названий так по своїй незвичайній формі, відноситься до підряду глибоководних восьминогів. Він був відкритий в 1949 році морським зоологом С. С. Беррі під час підводної експедиції. ці восьминоги водяться на глибині від 350 до 560 м біля берегів Каліфорнії. Вони невеликого розміру - всього близько 18 см в діаметрі. Їх щупальця об'єднані перетинками, а над очима розташовані плавники, з вигляду нагадують вушка, які допомагають пересуванню у воді. А ще коржі-восьминоги дуже сором'язливі! Раніше глибоководні роботи-дослідники знімали і інших милих восьминогів .

сила вулкана

На цьому знімку зображений активний вулкан в Гватемалі . Дивлячись на фото, створюється враження, що з його жерла в буквальному сенсі вивергається Чумацький Шлях. Знімок був зроблений фотографом Альбертом дрос. «Мене довгий час залучали вулкани, я мріяв їх пофотографувати, - розповідає автор фото. - Мій молодший брат поїхав в Гватемалу і надіслав мені звідти кілька знімків вулкана . Він носив назву Фуего, буквально - "вогонь". Я негайно почав планувати поїздку ». Стратовулкан Фуего розташований в західній частині Гватемали на висоті 3763 м над рівнем моря. Він вважається одним з найактивніших вулканічних конусів в країні, а в 2015 році після його виверження навіть був закритий місцевий аеропорт.

Пливи, качка, пливи

Традиція влаштовувати гонки пластикових качечок з'явилася в Галіфаксі (Канада) в 1988 році. Захід швидко стало популярним, і його почали проводити в інших частинах світу: Люксембурзі, Чикаго , Ліверпулі, Сан-Антоніо і т. Д. З 2014 року феномен досяг Франції. Зараз найбільше в країні змагання подібного роду влаштовують в Орлеані. У 2015 році в гонці взяли участь 20 000 качечок, в 2017 році - вже 30 000. Бажаючим взяти участь у водному феєрії потрібно лише купити квиток, кожен з яких прикріплений до певної качці, що має свій унікальний номер. Таким чином, на фініші легко визначити, чий каченя прийшов першим. Переможець отримує машину. А втішні призи дістаються ще 73 учасникам гонки. Про інших незвичайних (а іноді й небезпечних!) Змаганнях читайте в матеріалі «Моїй Планети» .

Вершники на прудконогих лосях

Вершники на прудконогих лосях

А ви знаєте, що ще в XV столітті лосі були їздовими тваринами в шведській армії? Зоолог Н. Кулагін писав, що «за старими переказами, лосі нібито вживалися в Швеції для їзди, нібито їзда на них була настільки швидка, що поліція повинна була заборонити користування лосями в тих цілях, щоб злочинці за допомогою прудконогих лосів не приховують від переслідування ». При цьому вчений стверджував, що, якщо на лосів не їздити і не давати їм бігати, вони гинуть через два роки, а якщо використовувати їх в упряжі або під сідлом, то живуть до 35 років. У XVIII столітті на лосів на санях їздили шведські кур'єри, а в Прибалтиці зберігся указ з часів Петра I, що забороняв «з'являтися в місті на лосів». (Про інших дивних законотворчих ідеях монарха - в нашому тесті «Дивні і смішні укази Петра I» ). Запрягали лосів в візок і на Північно-Американському континенті. Наприклад, цей знімок зроблений в 1902 році в Канаді. Раніше «Моя Планета» розповідала, як під час війни використовували верблюдів, слона і ведмедя , А також про те, чому людство так і НЕ одомашнені лося .

харчовий ланцюжок

вражаючу сцену полювання білоголового орлана зняв фотограф Кевін Ебі в природному парку округу Сан-Хуан (штат Вашингтон, США). Молода лисиця зловила кролика і спішно тікала по полю, але тут зверху спікірував білоголовий орлан і спробував відібрати здобич. Однак лисиця з нею розлучатися не збиралася, так що птах підняла в повітря обох.

До речі, білоголові орлани вважаються одними з найбільших хижих птахів. Розмах крил цих гігантів може досягати 2 м. За розмірами вони поступаються лише каліфорнійський кондор і мають той же розмір, що беркути. З 1782 року орлан є національною емблемою США, а духовним символом місцевих жителів він вважався задовго до цього. Ці птахи були центральними фігурами багатьох релігійних традицій корінних народів Америки. У XIX і XX століттях поголів'я орланів різко скоротилося. Однак, завдяки введенню законів, що забороняють вбивство птахів і застосування інсектицидів (через яких гинули зародки в яйцях орланів), чисельність птахів поступово відновилася, і зараз вони знаходяться поза небезпекою. Про інших тварин, яких врятували в світі, читайте в матеріалі «Моїй Планети» .

лакировщик реальності

Мохаллад Хабіб живе в Іраку і працює аптекарем. У вільний час він любить робити колажі , В яких поєднує мультиплікаційних героїв з пейзажами своєї рідної країни. В результаті виходять цікаві алегоричні знімки. «Я використовую сумні види своєї країни і веселі малюнки, щоб створити радість з печалі і привернути увагу до дійсно важливих проблем», - пояснює автор робіт.

Як же тварині вдається не поранитися і не пошкодити губи і ротову порожнину?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.