Навигация
Реклама
Реклама

Холм Монмартр в Парижі. фото

 1. Холм Монмартр Визначні місця Парижу
 2. Доля - в імені
 3. Сен-П'єр, Ватерлоо, груша і Наполеон
 4. Площа Тертр
 5. А ще всім хочеться побувати на площі Пігаль і в «Мулен Руж»
 6. «Моторний кролик»
 7. Монмартрська вино: бридкий смак, колекційна ціна і народне лікування
 8. музей Монмартра
 9. цвинтар Монмартр
 10. На вершині
 11. Схожі публікації:
 12. Холм Монмартр
 13. Доля - в імені
 14. Сен-П'єр, Ватерлоо, груша і Наполеон
 15. Площа Тертр
 16. А ще всім хочеться побувати на площі Пігаль і в «Мулен Руж»
 17. «Моторний кролик»
 18. Монмартрська вино: бридкий смак, колекційна ціна і народне лікування
 19. музей Монмартра
 20. цвинтар Монмартр
 21. На вершині
 22. Схожі публікації:
 23. Холм Монмартр
 24. Доля - в імені
 25. Сен-П'єр, Ватерлоо, груша і Наполеон
 26. Площа Тертр
 27. А ще всім хочеться побувати на площі Пігаль і в «Мулен Руж»
 28. «Моторний кролик»
 29. Монмартрська вино: бридкий смак, колекційна ціна і народне лікування
 30. музей Монмартра
 31. цвинтар Монмартр
 32. На вершині
 33. Схожі публікації:

Холм Монмартр

Визначні місця Парижу


Рубрика: Париж

Якщо ви приходите в Париж через аеропорт Руассі - Шарль-де-Голль, перше, що ви побачите, крокуючи по його скляним переходах, - далеку білу громаду Сакре-Кер - базиліки Святого Серця ... Вона вітає вас з найвищої точки міста - пагорба Монмартр, який і сам - серце Парижа. Ні, не з історичної точки зору або локації, не по праву краси або багатства.

Історія пагорба, хитросплетіння його імені, людських доль, аура місця, навіть ставлення аборигенів до красуні Сакре-Кер - все точно і ефектно висловлює душу істинного француза. Альфонс Доде сказав одного разу, що в кожному куточку Парижа є Монмартр, а городяни, не те сперечаючись, не те розвиваючи його думку, кажуть: в Парижі більше Монмартра, ніж Парижа в Монмартрі. І ці слова не тільки про гіпсі, який з давніх часів добували на пагорбі.

Природною межею Монмартра став бульвар Кліші. В його будинку № 6 жив, писав картини і помер Едгар Дега. Будинком і музою бульвар став для Боннара, Сірка, Тулуз-Лотрека, Пікассо. Зупиніться на площі Бланш, яку бульвар перетинає, - тут Тулуз-Лотрек робив вечорами начерки дозвільної паризької публіки. Підніміться по вулиці Лепік: будинок № 12 пам'ятає мешканця Іллю Рєпіна, № 54 - Ван Гога, № 75 - «Мулен де Галет», або «галетних млин», будучи танцювальним залом, зустрічала Ренуара, Утрилло, Ван Гога, Модільяні та інших « бідних, але веселих і п'яних »геніїв, які складали колір Монмартрська богеми Прекрасної епохи.

А ще Монмартр - це кабаре « Мулен Руж »І цвинтар, де поховані Ампер і Гейне, Еміль Золя і Готьє, Стендаль і Моро, Берліоз і Поліна Віардо; це червоні ліхтарі Пигаля, Музей еротики, секс-шопи і одна з найстаріших церков Парижа Сен-П'єр; натовпи туристів (це модно!) і тихі, занедбані вулички; тисячолітній виноградник і власний коротенький автобус - «Монмартробюс», кінцева зупинка якого - площа Пігаль.

Доля - в імені

130-метровий пагорб, що підноситься над рештою Парижем і відкриває найромантичніші перспективи столиці, майже повністю складений з гіпсу. Перші поселення з'явилися на ньому в епоху неоліту, а в гало-римську епоху (перші століття нашої ери) на пагорбі вже напружено добувають гіпс, римські аристократи будують палаци і язичницькі храми.

В історії пагорба доленосну роль зіграв храм Марса. Є версія, що назва «Монмартр» латинського походження і походить від Mons Martis, або «Марсів пагорб». Інша версія виробляє назва пагорба від Mons Martyrium, що означає «пагорб мучеників». Мучениками стали св. Діонісій Паризький, диякон Елевферий і пресвітер Рустик - монахи-місіонери, послані Папою Римським Клементом I в III столітті н. е. для навернення до християнства Лютеції - так в давнину називали майбутній Париж.

На півдні Лютеції вони встигли побудувати дві церкви, але занадто активне їх місіонерство викликало невдоволення імператора Доміціана. Священиків схопили, катували, засудили до страти. Місцем страти був призначений пагорб - християн мало принести в жертву Меркурію і Марсу.

За легендою, кати не захотіли підійматися високо і відрубали священикам голови в першому на шляху гіпсовому кар'єрі (за іншою версією - перед храмом Меркурія). Сталося диво: обезголовлений Діонісій підняв свою голову, омив кров в струмку і пішов далі ... Він подолав кілька кілометрів і впав. У 475 році з волі св. Женев'єви на місці загибелі святого збудували капличку, а в 630 році на її місці спорудили храм, який став усипальницею королів Франції: останнє поховання відбулося в 2004 році - в Сен-Дені поховали серце Людовика XVII.

Місце, куди прийшов Діонісій, - сучасний передмістя Парижа Сен-Дені - святого Діонісія. Його ім'ям названа і базиліка-усипальниця, некрополь французьких королів і королев.

Але повернемося на пагорб, який виявився присвячений і грізному воїну Марсу, і святому мученику. Двоїстість імені дивним чином відбилася в долі місця, яке в різні часи ставало то полем запеклої битви, то обителлю смирення, а то і відразу притулком розпусти і вершиною духовного осягнення життя.

Сен-П'єр, Ватерлоо, груша і Наполеон

Сьогодні Монмартр - вже Париж, його вісімнадцятий муніципальний округ. Але входження сталося тільки в 1860 році, а до того часу поселення на пагорбі залишалося селом - парижани і гості вважають його такою і зараз. Вертіли крилами десятки вітряків, на яких мололи гіпс, - наче зграя величезних птахів злітала і злітала над містом; по вихідним парижани з повними сиром і вином кошиками відправлялися на Монмартр «на природу»; обживали вершину злодії, розбійники, проститутки і майбутні генії ...

... За часів боротьби християнства і язичництва каменоломні Монмартра стають притулком переслідуваних християн. У середні століття ореол мучеництва приваблює сюди ченців і прочан, а самітність - особистості темні. На початку XII століття королева Аделаїда Савойська і Людовик VI (Товстий) викуповують місце на пагорбі, колишнє притулком таких ось вельми сумнівних парижан. На ньому королівське подружжя засновує монастир бенедектінскім ордена і зводить церкву Сен-П'єр.

Місце вибрано не випадково: саме тут за римлян стояв храм Марса. У Сен-П'єр і до сих пір можна побачити чотири колони стародавнього храму - дві в апсиді і дві при вході. Та й сама церква для нас - майже рівна колонах старовину: її будували довго - з 1133 по +1147 роки, трохи перебудовували в Середньовіччі, але основна частина будівлі залишилася незмінною.

Церкви Сен-П'єр завдячує своєю появою вулиця Лепік - одна з найвідоміших Монмартра. Вона починається на бульварі Кліші і веде вас вгору, на пагорб. Колись її називали Імператорської. Історія така.

Монастир, частиною якого була церква Сен-П'єр, був знищений під час революції XVIII століття. Черниць розігнали, а абатису Луїзу де Монморансі-Лаваль - сліпу і глуху - революціонери відправили на гільйотину. Храм Святого духа Анаксагор Шометт, прокурор Паризької комуни, перетворив в Храм Розуму. У 1994 році, коли Шометт сам пішов на гільйотину, в церкві Сен-П'єр влаштували оптичний телеграф абата Шаппа - саме він через 17 хвилин сприйняв звістку про сумному результаті битви при Ватерлоо.

У 1809 році, коли до Ватерлоо було ще далеко, на телеграф побажав поглянути Наполеон Бонапарт. До церкви вела вузька, крута і звивиста Стара дорога: піднімаючись по ній, імператор настільки втомив коня, що спішився (сьогодні це місце - площа Еміля Гудо) і далі відправився пішки. Переконавшись в крайней корисності винаходу, Наполеон наказав збудувати до нього нову, зручну (на той час) дорогу, згодом - вулицю Імператорської, а після облоги пагорба російськими військами - вулицю Лепік, в честь генерала-захисника.

Площа Еміля Гудо зупинила не тільки імператора. До кінця XIX століття на ній росла величезна груша, на гілках якої розташовувався ... ресторанчик. Щоб потрапити в нього, гості спочатку влазили на дерево. Ще одне чудове місце площі - «Корабель прачок», особняк Бато-Лавуар, що став на початку ХХ століття тимчасовим притулком Пікассо, Модільяні, Макса Жакоба.

Площа Тертр

На підході до вершини Монмартра - базиліці Святого Серця - ви пройдете (якщо заходите з заходу) через площу Тертр - «Серце Старого Монмартра», Площа Холма. Вона існує з XIV століття, коли на площі вершили монастирський (Монмартрська абатства) і королівський суд, стояла шибениця ( «стовп правосуддя»), в 1848 році на місці стовпа посадили Дерево Свободи, в 1871 роки комунари зрубали його - все строго відповідно до традиціями революцій і влади.

Сьогодні площа - притулок художників всіх мастей і напрямків. За скромну або не дуже плату вас зобразять в будь-якому вигляді і в найкоротший час. Всі вони так чи інакше - спадкоємці Пікассо і Утрилло, нехай іноді тільки по духу.

Тертр, заставлена ​​мольбертами, столиками, «обставлена» будівлями XVIII століття, на перших поверхах яких ароматні булочні, антикварні крамниці, крихітні галереї, ресторани і кафе, - один з головних магнітів Парижа. Кафе на площі називають «бістро». Поясненням служить єдина, напевно, вигадана легенда Монмартра, викладена на пам'ятній дошці в ресторані матінки Катаріни. Напис розповідає, що козаки, які взяли пагорб в 1814 році, кричали в ресторанах Гарсон: «Швидко!» - звідти і «бістро». Приїжджим росіянам легенда подобається.

А ще всім хочеться побувати на площі Пігаль і в «Мулен Руж»

Як би не були добропорядні громадяни, їм важко побороти спокусу відвідати площу Пігаль - з прилеглими вуличками вона утворює той самий район Червоних ліхтарів, що відомий світові більше, ніж сам Монмартр.

Та й пристойний привід є - побувати в кабаре «Мулен Руж» - «Червоний млин». Відкрите до Світової організації виставки 1889 року і стало клубом аристократів, богеми, королівських родин, воно прославилося все-таки більш мистецтвом безсоромного канкану, стриптизу (вперше в світі - 1983 рік) і красою танцівниць, ніж свободою звичаїв. Хоча ... Безсмертним допоміг зробити кабаре і Тулуз-Лотрек, що виконував для закладу афіші.

Сьогодні «Мулен Руж» - одне з найбільш респектабельних і, на жаль, нудних кабаре. Тут бувати модно і престижно, квитки жахливо дороги, танцівниці - прекрасні і все ... У деякому роді дух місця зберегли жриці любові, традиційно очікують гостей в районі Пігаль, проте романтика і авантюризм пасують перед секс-шопами і Музеєм еротики, технологічно облаштованими тут же.

«Моторний кролик»

За аналогією з площею Пігаль «Моторний кролик» може здатися ще одним пам'ятником свободи моралі. Але ... Все навпаки. У цьому кабаре, колишньому спочатку «Зустріччю злодіїв», потім - «Кабаре вбивць», традиційно панує дух високий. З XVIII століття молоді поети там читають вірші. А кроликом кабаре зобов'язане Андре Жилю - художнику і шансоньє, який подарував закладу вивіску у вигляді кролика, збігає з кухарський каструлі.

У «Моторний кролик» заходили Поль Верлен, Ренуар, Модільяні, Жакоб, Утрилло, Пікассо. Цьому кабаре світ зобов'язаний багатьма шедеврами живопису: до його дверей кухар часто виставляв котел з юшкою, щоб нікому не відомі художники з «Корабля прачок» не померли з голоду.

Ви дізнаєтеся кабаре за смішним і викликає рожевого кольору низьких стін, виду майже сараю, огорожею з розпиляних жердин. Усередині - дерев'яні столи, прості лампи в бахромі, живий піаніст, живі шансоньє і поети, які як і раніше приходять сюди в надії, що Поезія не вмерла.

Монмартрська вино: бридкий смак, колекційна ціна і народне лікування

Поки ми не дісталися до вершини пагорба, поглянемо ще на одну визначну пам'ятку Монмартра на розі Сен-Венсен і де-Сіль-виноградник. Він неймовірно старий - близько 2000 років вирощують на пагорбі винні ягоди.

Площа саду невелика - 1566 кв. м., кількість лози строго враховано - 1762. Тільки 500 літрів вина отримують з нього щороку, відзначаючи новий урожай Святом нового вина. Якість вина - «на любителя». Грунти пагорба не сприяють букету і смаку, зате наділяють напій сечогінні властивості. Коли в XVIII столітті вино це було доступно всім, городяни говорили про нього: «Вип'єш пінту - виллєш дві!».

Продають вино «Кло Монмартр» як колекційне, в якому букет - це його історія. Дізнатися про неї докладніше можна в Музеї Монмартра.

музей Монмартра

Він розташований поруч з виноградником, в особняку Розімон, побудованому в XVII столітті для одного з акторів трупи Мольєра. У XIX столітті Розімон став майстерні молодого Ренуара, потім - будинком для художниці Валадон і її знаменитого сина Моріса Утрилло.

Музей своєю атмосферою разюче схожий на Монмартр. Він, немов калейдоскоп, складає з фотографій, картин, афіш, предметів дивовижну життя під ім'ям «Монмартр», насиченості якої вистачило б на пристойне держава.

Тут ви побачите макет старого пагорба, населеного рудокопами і селянами; фарфор Кліньянкур, становив конкуренцію Севрскому; документи комуни, проголошеної в 1871 році саме на Монмартрі; афіші з Джейн Авріль, Арістід Брюан, Едіт Піаф, Івом Монтаном; портрети художників, які прославили сільський пагорб на весь світ і інше, інше.

цвинтар Монмартр

На початку вулиці Коленкур, у площі Кліші, розташоване кладовище Монмартр. Тут ще проводять поховання, але воно давно перетворилося в музей. Причина тому - і помпезна краса надгробків, і ганебне суспільство, «що зібралося» тут.

Крім всесвітньо відомих імен, про які ми говорили на самому початку, ви знайдете серед надгробків могилу «найдосконалішою жінки» (Ференс Лист) - Альфонсини Плессі, що стала прообразом для «Дами з камеліями» Дюма-сина. Тут спочиває муза Тургенєва - Поліна Віардо, похована Даліда, танцюрист В. Ніжинський, художник Дега.

Серед величних могил - притулок винахідниці канкану, незрівнянної Ла-Гулю: танцівницю перепоховали за особистою вказівкою президента Франції Жака Ширака. А десь - найстаріша могила кладовища з останками родини Самсон - спадкових катів, на руках яких і кров Людовика XVI, Марії Антуанетти. Ремесло перестало бути сімейним, коли один з Самсонов програв в карти гільйотину.

На вершині

На самому верху Монмартра - Сакре-Кер - білосніжне Святе Серце. Базиліка немов ширяє над пагорбом, над містом - прекрасна і ... нежива. Городяни не дуже люблять цей храм, гості часто відзначають його холодність і крижану красу. А деякі - можливо, самі обізнані - вважають, що храм ще «не прокинувся».

Щоб зрозуміти цю думку, потрібно хоч коротко знати історію базиліки. У 70-ті роки XIX століття в виснажливої ​​війни перестає існувати Французька імперія. Імператор полонений, влада - у національних зборів. Повсталі громадяни проголошують Паризьку комуну, яка стає причиною справжньої громадянської війни на вулицях міста. Через 72 дні комуна перестала існувати, а Монмартр, колишній її оплотом, поховав в своїх каменоломнях незліченну комунарів: щоб впоратися з повстанцями, уряд підірвало шахти.

Страшна жорстокість по обидва боки розділила суспільство. Щось повинно було стати символом примирення - і їм стала Сакре-Кер. Ще одна версія свідчить, що католики Лежанті і Роо де Флері поклялися побудувати храм на честь жертв франко-прусської війни. Можливо, що ці два посили об'єдналися, щоб виключно на народні гроші, що збираються по підписці, з 1975 року по 1914-й на пагорбі зводили храм примирення в честь Серця Христового.

Першим архітектором базиліки став Поль Абаді, який взяв за основу форму хреста з п'ятьма главами - за таким планом збудовані базиліка Сан-Марко у Венеції, церква 12 апостолів в Константинополі.

Сакре-Кер вирішили будувати з травертину кар'єрів Шато-Ландон, як Собор св. Петра у Ватикані і Колізей. При зіткненні з дощовою водою камінь покривається білим нальотом і буквально засліплює своєю білизною, відроджуючись після кожної зливи.

Проблема при зведенні була одна: всередині Монмартр після довгих століть видобутку гіпсу був схожий на французький сир. Щоб земля витримала громаду храму, в ній вирили 83 шахти 33-метрової глибини і залили бетоном.

Абаді помер раніше, ніж базиліку добудували. Без нього трохи збільшили висоту куполів, додали арки, колони, орнаменти, напівкруглі склепіння вікон. Фасад базиліки прикрасили скульптурами Жанни д'Арк і Людовика IX - святих воїнів. Усередині неовізантійський храм розцвічено багатими мозаїками, а в апсиді - образ Спасителя з сяючим золотим серцем ...

Можливо, час примирення і згоди ще не настав. Коли воно настане, оживе Сакре-Кер, прокинеться Монмартр, щоб знову стати пагорбом великих ідей і людей.

Адреса: 75018 Paris, Rue du Cardinal Guibert, 6.

Карта розташування:


Схожі публікації:

піраміда Лувру  Цю розміщену на території луврского палацу-музею створену зі скла, алюмінію і сталі піраміду, спорудження якої тривало протягом п'яти років, урочисто відкрили в кінці березня 1989 р Маючи майже 22-х метрову висоту і займаючи площа піраміда Лувру
Цю розміщену на території луврского палацу-музею створену зі скла, алюмінію і сталі піраміду, спорудження якої тривало протягом п'яти років, урочисто відкрили в кінці березня 1989 р Маючи майже 22-х метрову висоту і займаючи площа ...

Єлісейські поля  У французів (і не тільки) є не надто чесний, але ефектний і ефективний спосіб «пустити пил в очі» потенційним партнерам, покупцям, клієнтам Єлісейські поля
У французів (і не тільки) є не надто чесний, але ефектний і ефективний спосіб «пустити пил в очі» потенційним партнерам, покупцям, клієнтам. Вони орендують за кілька сотень євро поштову скриньку - на Єлисейських полях (Champs-Élysées). Епі ...

Острів Сіте - найстаріша частина Парижа  Вирушаючи знайомитися з численними пам'ятками французької столиці, слід, в першу чергу, звернути свою увагу на історичний центр міста, точніше, найстарішу його частина - острів Сіте (Île de la Cité) Острів Сіте - найстаріша частина Парижа
Вирушаючи знайомитися з численними пам'ятками французької столиці, слід, в першу чергу, звернути свою увагу на історичний центр міста, точніше, найстарішу його частина - острів Сіте (Île de la Cité). Саме тут можна не ...

Опера Гарньє (Гранд-Опера, фр Опера Гарньє (Гранд-Опера, фр. Opéra Garnier, Grand Opéra)
... приглушене світло. У залі опадає шум. І за мить до завіси, до вихору і екстазу танцю, за мить до чиєїсь нової любові сутінки в ложі № 5 згущується і похмурніє ... Ерік знову прийшов. Він прийшов за Неї. Але час виявилося сильніше за всіх сил на світло ...

Ріка Сена  Сена починається в Парижі Ріка Сена
Сена починається в Парижі. Чи не символічно, а буквально. Ключ річки «розмикає» землю в ялиновому паризькому лісі і спрямовується в дорогу - з Парижа - до Парижа - в Ла-Манш, в океан ... За 290 кілометрів від столиці Франції, на бургундському плато Лангр (Langres ...

Поділитися посиланням:

Холм Монмартр

Визначні місця Парижу


Рубрика: Париж

Якщо ви приходите в Париж через аеропорт Руассі - Шарль-де-Голль, перше, що ви побачите, крокуючи по його скляним переходах, - далеку білу громаду Сакре-Кер - базиліки Святого Серця ... Вона вітає вас з найвищої точки міста - пагорба Монмартр, який і сам - серце Парижа. Ні, не з історичної точки зору або локації, не по праву краси або багатства.

Історія пагорба, хитросплетіння його імені, людських доль, аура місця, навіть ставлення аборигенів до красуні Сакре-Кер - все точно і ефектно висловлює душу істинного француза. Альфонс Доде сказав одного разу, що в кожному куточку Парижа є Монмартр, а городяни, не те сперечаючись, не те розвиваючи його думку, кажуть: в Парижі більше Монмартра, ніж Парижа в Монмартрі. І ці слова не тільки про гіпсі, який з давніх часів добували на пагорбі.

Природною межею Монмартра став бульвар Кліші. В його будинку № 6 жив, писав картини і помер Едгар Дега. Будинком і музою бульвар став для Боннара, Сірка, Тулуз-Лотрека, Пікассо. Зупиніться на площі Бланш, яку бульвар перетинає, - тут Тулуз-Лотрек робив вечорами начерки дозвільної паризької публіки. Підніміться по вулиці Лепік: будинок № 12 пам'ятає мешканця Іллю Рєпіна, № 54 - Ван Гога, № 75 - «Мулен де Галет», або «галетних млин», будучи танцювальним залом, зустрічала Ренуара, Утрилло, Ван Гога, Модільяні та інших « бідних, але веселих і п'яних »геніїв, які складали колір Монмартрська богеми Прекрасної епохи.

А ще Монмартр - це кабаре « Мулен Руж »І цвинтар, де поховані Ампер і Гейне, Еміль Золя і Готьє, Стендаль і Моро, Берліоз і Поліна Віардо; це червоні ліхтарі Пигаля, Музей еротики, секс-шопи і одна з найстаріших церков Парижа Сен-П'єр; натовпи туристів (це модно!) і тихі, занедбані вулички; тисячолітній виноградник і власний коротенький автобус - «Монмартробюс», кінцева зупинка якого - площа Пігаль.

Доля - в імені

130-метровий пагорб, що підноситься над рештою Парижем і відкриває найромантичніші перспективи столиці, майже повністю складений з гіпсу. Перші поселення з'явилися на ньому в епоху неоліту, а в гало-римську епоху (перші століття нашої ери) на пагорбі вже напружено добувають гіпс, римські аристократи будують палаци і язичницькі храми.

В історії пагорба доленосну роль зіграв храм Марса. Є версія, що назва «Монмартр» латинського походження і походить від Mons Martis, або «Марсів пагорб». Інша версія виробляє назва пагорба від Mons Martyrium, що означає «пагорб мучеників». Мучениками стали св. Діонісій Паризький, диякон Елевферий і пресвітер Рустик - монахи-місіонери, послані Папою Римським Клементом I в III столітті н. е. для навернення до християнства Лютеції - так в давнину називали майбутній Париж.

На півдні Лютеції вони встигли побудувати дві церкви, але занадто активне їх місіонерство викликало невдоволення імператора Доміціана. Священиків схопили, катували, засудили до страти. Місцем страти був призначений пагорб - християн мало принести в жертву Меркурію і Марсу.

За легендою, кати не захотіли підійматися високо і відрубали священикам голови в першому на шляху гіпсовому кар'єрі (за іншою версією - перед храмом Меркурія). Сталося диво: обезголовлений Діонісій підняв свою голову, омив кров в струмку і пішов далі ... Він подолав кілька кілометрів і впав. У 475 році з волі св. Женев'єви на місці загибелі святого збудували капличку, а в 630 році на її місці спорудили храм, який став усипальницею королів Франції: останнє поховання відбулося в 2004 році - в Сен-Дені поховали серце Людовика XVII.

Місце, куди прийшов Діонісій, - сучасний передмістя Парижа Сен-Дені - святого Діонісія. Його ім'ям названа і базиліка-усипальниця, некрополь французьких королів і королев.

Але повернемося на пагорб, який виявився присвячений і грізному воїну Марсу, і святому мученику. Двоїстість імені дивним чином відбилася в долі місця, яке в різні часи ставало то полем запеклої битви, то обителлю смирення, а то і відразу притулком розпусти і вершиною духовного осягнення життя.

Сен-П'єр, Ватерлоо, груша і Наполеон

Сьогодні Монмартр - вже Париж, його вісімнадцятий муніципальний округ. Але входження сталося тільки в 1860 році, а до того часу поселення на пагорбі залишалося селом - парижани і гості вважають його такою і зараз. Вертіли крилами десятки вітряків, на яких мололи гіпс, - наче зграя величезних птахів злітала і злітала над містом; по вихідним парижани з повними сиром і вином кошиками відправлялися на Монмартр «на природу»; обживали вершину злодії, розбійники, проститутки і майбутні генії ...

... За часів боротьби християнства і язичництва каменоломні Монмартра стають притулком переслідуваних християн. У середні століття ореол мучеництва приваблює сюди ченців і прочан, а самітність - особистості темні. На початку XII століття королева Аделаїда Савойська і Людовик VI (Товстий) викуповують місце на пагорбі, колишнє притулком таких ось вельми сумнівних парижан. На ньому королівське подружжя засновує монастир бенедектінскім ордена і зводить церкву Сен-П'єр.

Місце вибрано не випадково: саме тут за римлян стояв храм Марса. У Сен-П'єр і до сих пір можна побачити чотири колони стародавнього храму - дві в апсиді і дві при вході. Та й сама церква для нас - майже рівна колонах старовину: її будували довго - з тисяча сто тридцять три по +1147 роки, трохи перебудовували в Середньовіччі, але основна частина будівлі залишилася незмінною.

Церкви Сен-П'єр завдячує своєю появою вулиця Лепік - одна з найвідоміших Монмартра. Вона починається на бульварі Кліші і веде вас вгору, на пагорб. Колись її називали Імператорської. Історія така.

Монастир, частиною якого була церква Сен-П'єр, був знищений під час революції XVIII століття. Черниць розігнали, а абатису Луїзу де Монморансі-Лаваль - сліпу і глуху - революціонери відправили на гільйотину. Храм Святого духа Анаксагор Шометт, прокурор Паризької комуни, перетворив в Храм Розуму. У 1994 році, коли Шометт сам пішов на гільйотину, в церкві Сен-П'єр влаштували оптичний телеграф абата Шаппа - саме він через 17 хвилин сприйняв звістку про сумному результаті битви при Ватерлоо.

У 1809 році, коли до Ватерлоо було ще далеко, на телеграф побажав поглянути Наполеон Бонапарт. До церкви вела вузька, крута і звивиста Стара дорога: піднімаючись по ній, імператор настільки втомив коня, що спішився (сьогодні це місце - площа Еміля Гудо) і далі відправився пішки. Переконавшись в крайней корисності винаходу, Наполеон наказав збудувати до нього нову, зручну (на той час) дорогу, згодом - вулицю Імператорської, а після облоги пагорба російськими військами - вулицю Лепік, в честь генерала-захисника.

Площа Еміля Гудо зупинила не тільки імператора. До кінця XIX століття на ній росла величезна груша, на гілках якої розташовувався ... ресторанчик. Щоб потрапити в нього, гості спочатку влазили на дерево. Ще одне чудове місце площі - «Корабель прачок», особняк Бато-Лавуар, що став на початку ХХ століття тимчасовим притулком Пікассо, Модільяні, Макса Жакоба.

Площа Тертр

На підході до вершини Монмартра - базиліці Святого Серця - ви пройдете (якщо заходите з заходу) через площу Тертр - «Серце Старого Монмартра», Площа Холма. Вона існує з XIV століття, коли на площі вершили монастирський (Монмартрська абатства) і королівський суд, стояла шибениця ( «стовп правосуддя»), в 1848 році на місці стовпа посадили Дерево Свободи, в 1871 роки комунари зрубали його - все строго відповідно до традиціями революцій і влади.

Сьогодні площа - притулок художників всіх мастей і напрямків. За скромну або не дуже плату вас зобразять в будь-якому вигляді і в найкоротший час. Всі вони так чи інакше - спадкоємці Пікассо і Утрилло, нехай іноді тільки по духу.

Тертр, заставлена ​​мольбертами, столиками, «обставлена» будівлями XVIII століття, на перших поверхах яких ароматні булочні, антикварні крамниці, крихітні галереї, ресторани і кафе, - один з головних магнітів Парижа. Кафе на площі називають «бістро». Поясненням служить єдина, напевно, вигадана легенда Монмартра, викладена на пам'ятній дошці в ресторані матінки Катаріни. Напис розповідає, що козаки, які взяли пагорб в 1814 році, кричали в ресторанах Гарсон: «Швидко!» - звідти і «бістро». Приїжджим росіянам легенда подобається.

А ще всім хочеться побувати на площі Пігаль і в «Мулен Руж»

Як би не були добропорядні громадяни, їм важко побороти спокусу відвідати площу Пігаль - з прилеглими вуличками вона утворює той самий район Червоних ліхтарів, що відомий світові більше, ніж сам Монмартр.

Та й пристойний привід є - побувати в кабаре «Мулен Руж» - «Червоний млин». Відкрите до Світової організації виставки 1889 року і стало клубом аристократів, богеми, королівських родин, воно прославилося все-таки більш мистецтвом безсоромного канкану, стриптизу (вперше в світі - 1983 рік) і красою танцівниць, ніж свободою звичаїв. Хоча ... Безсмертним допоміг зробити кабаре і Тулуз-Лотрек, що виконував для закладу афіші.

Сьогодні «Мулен Руж» - одне з найбільш респектабельних і, на жаль, нудних кабаре. Тут бувати модно і престижно, квитки жахливо дороги, танцівниці - прекрасні і все ... У деякому роді дух місця зберегли жриці любові, традиційно очікують гостей в районі Пігаль, проте романтика і авантюризм пасують перед секс-шопами і Музеєм еротики, технологічно облаштованими тут же.

«Моторний кролик»

За аналогією з площею Пігаль «Моторний кролик» може здатися ще одним пам'ятником свободи моралі. Але ... Все навпаки. У цьому кабаре, колишньому спочатку «Зустріччю злодіїв», потім - «Кабаре вбивць», традиційно панує дух високий. З XVIII століття молоді поети там читають вірші. А кроликом кабаре зобов'язане Андре Жилю - художнику і шансоньє, який подарував закладу вивіску у вигляді кролика, збігає з кухарський каструлі.

У «Моторний кролик» заходили Поль Верлен, Ренуар, Модільяні, Жакоб, Утрилло, Пікассо. Цьому кабаре світ зобов'язаний багатьма шедеврами живопису: до його дверей кухар часто виставляв котел з юшкою, щоб нікому не відомі художники з «Корабля прачок» не померли з голоду.

Ви дізнаєтеся кабаре за смішним і викликає рожевого кольору низьких стін, виду майже сараю, огорожею з розпиляних жердин. Усередині - дерев'яні столи, прості лампи в бахромі, живий піаніст, живі шансоньє і поети, які як і раніше приходять сюди в надії, що Поезія не вмерла.

Монмартрська вино: бридкий смак, колекційна ціна і народне лікування

Поки ми не дісталися до вершини пагорба, поглянемо ще на одну визначну пам'ятку Монмартра на розі Сен-Венсен і де-Сіль-виноградник. Він неймовірно старий - близько 2000 років вирощують на пагорбі винні ягоди.

Площа саду невелика - 1566 кв. м., кількість лози строго враховано - 1762. Тільки 500 літрів вина отримують з нього щороку, відзначаючи новий урожай Святом нового вина. Якість вина - «на любителя». Грунти пагорба не сприяють букету і смаку, зате наділяють напій сечогінні властивості. Коли в XVIII столітті вино це було доступно всім, городяни говорили про нього: «Вип'єш пінту - виллєш дві!».

Продають вино «Кло Монмартр» як колекційне, в якому букет - це його історія. Дізнатися про неї докладніше можна в Музеї Монмартра.

музей Монмартра

Він розташований поруч з виноградником, в особняку Розімон, побудованому в XVII столітті для одного з акторів трупи Мольєра. У XIX столітті Розімон став майстерні молодого Ренуара, потім - будинком для художниці Валадон і її знаменитого сина Моріса Утрилло.

Музей своєю атмосферою разюче схожий на Монмартр. Він, немов калейдоскоп, складає з фотографій, картин, афіш, предметів дивовижну життя під ім'ям «Монмартр», насиченості якої вистачило б на пристойне держава.

Тут ви побачите макет старого пагорба, населеного рудокопами і селянами; фарфор Кліньянкур, становив конкуренцію Севрскому; документи комуни, проголошеної в 1871 році саме на Монмартрі; афіші з Джейн Авріль, Арістід Брюан, Едіт Піаф, Івом Монтаном; портрети художників, які прославили сільський пагорб на весь світ і інше, інше.

цвинтар Монмартр

На початку вулиці Коленкур, у площі Кліші, розташоване кладовище Монмартр. Тут ще проводять поховання, але воно давно перетворилося в музей. Причина тому - і помпезна краса надгробків, і ганебне суспільство, «що зібралося» тут.

Крім всесвітньо відомих імен, про які ми говорили на самому початку, ви знайдете серед надгробків могилу «найдосконалішою жінки» (Ференс Лист) - Альфонсини Плессі, що стала прообразом для «Дами з камеліями» Дюма-сина. Тут спочиває муза Тургенєва - Поліна Віардо, похована Даліда, танцюрист В. Ніжинський, художник Дега.

Серед величних могил - притулок винахідниці канкану, незрівнянної Ла-Гулю: танцівницю перепоховали за особистою вказівкою президента Франції Жака Ширака. А десь - найстаріша могила кладовища з останками родини Самсон - спадкових катів, на руках яких і кров Людовика XVI, Марії Антуанетти. Ремесло перестало бути сімейним, коли один з Самсонов програв в карти гільйотину.

На вершині

На самому верху Монмартра - Сакре-Кер - білосніжне Святе Серце. Базиліка немов ширяє над пагорбом, над містом - прекрасна і ... нежива. Городяни не дуже люблять цей храм, гості часто відзначають його холодність і крижану красу. А деякі - можливо, самі обізнані - вважають, що храм ще «не прокинувся».

Щоб зрозуміти цю думку, потрібно хоч коротко знати історію базиліки. У 70-ті роки XIX століття в виснажливої ​​війни перестає існувати Французька імперія. Імператор полонений, влада - у національних зборів. Повсталі громадяни проголошують Паризьку комуну, яка стає причиною справжньої громадянської війни на вулицях міста. Через 72 дні комуна перестала існувати, а Монмартр, колишній її оплотом, поховав в своїх каменоломнях незліченну комунарів: щоб впоратися з повстанцями, уряд підірвало шахти.

Страшна жорстокість по обидва боки розділила суспільство. Щось повинно було стати символом примирення - і їм стала Сакре-Кер. Ще одна версія свідчить, що католики Лежанті і Роо де Флері поклялися побудувати храм на честь жертв франко-прусської війни. Можливо, що ці два посили об'єдналися, щоб виключно на народні гроші, що збираються по підписці, з 1975 року по 1914-й на пагорбі зводили храм примирення в честь Серця Христового.

Першим архітектором базиліки став Поль Абаді, який взяв за основу форму хреста з п'ятьма главами - за таким планом збудовані базиліка Сан-Марко у Венеції, церква 12 апостолів в Константинополі.

Сакре-Кер вирішили будувати з травертину кар'єрів Шато-Ландон, як Собор св. Петра у Ватикані і Колізей. При зіткненні з дощовою водою камінь покривається білим нальотом і буквально засліплює своєю білизною, відроджуючись після кожної зливи.

Проблема при зведенні була одна: всередині Монмартр після довгих століть видобутку гіпсу був схожий на французький сир. Щоб земля витримала громаду храму, в ній вирили 83 шахти 33-метрової глибини і залили бетоном.

Абаді помер раніше, ніж базиліку добудували. Без нього трохи збільшили висоту куполів, додали арки, колони, орнаменти, напівкруглі склепіння вікон. Фасад базиліки прикрасили скульптурами Жанни д'Арк і Людовика IX - святих воїнів. Усередині неовізантійський храм розцвічено багатими мозаїками, а в апсиді - образ Спасителя з сяючим золотим серцем ...

Можливо, час примирення і згоди ще не настав. Коли воно настане, оживе Сакре-Кер, прокинеться Монмартр, щоб знову стати пагорбом великих ідей і людей.

Адреса: 75018 Paris, Rue du Cardinal Guibert, 6.

Карта розташування:


Схожі публікації:

піраміда Лувру  Цю розміщену на території луврского палацу-музею створену зі скла, алюмінію і сталі піраміду, спорудження якої тривало протягом п'яти років, урочисто відкрили в кінці березня 1989 р Маючи майже 22-х метрову висоту і займаючи площа піраміда Лувру
Цю розміщену на території луврского палацу-музею створену зі скла, алюмінію і сталі піраміду, спорудження якої тривало протягом п'яти років, урочисто відкрили в кінці березня 1989 р Маючи майже 22-х метрову висоту і займаючи площа ...

Єлісейські поля  У французів (і не тільки) є не надто чесний, але ефектний і ефективний спосіб «пустити пил в очі» потенційним партнерам, покупцям, клієнтам Єлісейські поля
У французів (і не тільки) є не надто чесний, але ефектний і ефективний спосіб «пустити пил в очі» потенційним партнерам, покупцям, клієнтам. Вони орендують за кілька сотень євро поштову скриньку - на Єлисейських полях (Champs-Élysées). Епі ...

Острів Сіте - найстаріша частина Парижа  Вирушаючи знайомитися з численними пам'ятками французької столиці, слід, в першу чергу, звернути свою увагу на історичний центр міста, точніше, найстарішу його частина - острів Сіте (Île de la Cité) Острів Сіте - найстаріша частина Парижа
Вирушаючи знайомитися з численними пам'ятками французької столиці, слід, в першу чергу, звернути свою увагу на історичний центр міста, точніше, найстарішу його частина - острів Сіте (Île de la Cité). Саме тут можна не ...

Опера Гарньє (Гранд-Опера, фр Опера Гарньє (Гранд-Опера, фр. Opéra Garnier, Grand Opéra)
... приглушене світло. У залі опадає шум. І за мить до завіси, до вихору і екстазу танцю, за мить до чиєїсь нової любові сутінки в ложі № 5 згущується і похмурніє ... Ерік знову прийшов. Він прийшов за Неї. Але час виявилося сильніше за всіх сил на світло ...

Ріка Сена  Сена починається в Парижі Ріка Сена
Сена починається в Парижі. Чи не символічно, а буквально. Ключ річки «розмикає» землю в ялиновому паризькому лісі і спрямовується в дорогу - з Парижа - до Парижа - в Ла-Манш, в океан ... За 290 кілометрів від столиці Франції, на бургундському плато Лангр (Langres ...

Поділитися посиланням:

Холм Монмартр

Визначні місця Парижу


Рубрика: Париж

Якщо ви приходите в Париж через аеропорт Руассі - Шарль-де-Голль, перше, що ви побачите, крокуючи по його скляним переходах, - далеку білу громаду Сакре-Кер - базиліки Святого Серця ... Вона вітає вас з найвищої точки міста - пагорба Монмартр, який і сам - серце Парижа. Ні, не з історичної точки зору або локації, не по праву краси або багатства.

Історія пагорба, хитросплетіння його імені, людських доль, аура місця, навіть ставлення аборигенів до красуні Сакре-Кер - все точно і ефектно висловлює душу істинного француза. Альфонс Доде сказав одного разу, що в кожному куточку Парижа є Монмартр, а городяни, не те сперечаючись, не те розвиваючи його думку, кажуть: в Парижі більше Монмартра, ніж Парижа в Монмартрі. І ці слова не тільки про гіпсі, який з давніх часів добували на пагорбі.

Природною межею Монмартра став бульвар Кліші. В його будинку № 6 жив, писав картини і помер Едгар Дега. Будинком і музою бульвар став для Боннара, Сірка, Тулуз-Лотрека, Пікассо. Зупиніться на площі Бланш, яку бульвар перетинає, - тут Тулуз-Лотрек робив вечорами начерки дозвільної паризької публіки. Підніміться по вулиці Лепік: будинок № 12 пам'ятає мешканця Іллю Рєпіна, № 54 - Ван Гога, № 75 - «Мулен де Галет», або «галетних млин», будучи танцювальним залом, зустрічала Ренуара, Утрилло, Ван Гога, Модільяні та інших « бідних, але веселих і п'яних »геніїв, які складали колір Монмартрська богеми Прекрасної епохи.

А ще Монмартр - це кабаре « Мулен Руж »І цвинтар, де поховані Ампер і Гейне, Еміль Золя і Готьє, Стендаль і Моро, Берліоз і Поліна Віардо; це червоні ліхтарі Пигаля, Музей еротики, секс-шопи і одна з найстаріших церков Парижа Сен-П'єр; натовпи туристів (це модно!) і тихі, занедбані вулички; тисячолітній виноградник і власний коротенький автобус - «Монмартробюс», кінцева зупинка якого - площа Пігаль.

Доля - в імені

130-метровий пагорб, що підноситься над рештою Парижем і відкриває найромантичніші перспективи столиці, майже повністю складений з гіпсу. Перші поселення з'явилися на ньому в епоху неоліту, а в гало-римську епоху (перші століття нашої ери) на пагорбі вже напружено добувають гіпс, римські аристократи будують палаци і язичницькі храми.

В історії пагорба доленосну роль зіграв храм Марса. Є версія, що назва «Монмартр» латинського походження і походить від Mons Martis, або «Марсів пагорб». Інша версія виробляє назва пагорба від Mons Martyrium, що означає «пагорб мучеників». Мучениками стали св. Діонісій Паризький, диякон Елевферий і пресвітер Рустик - монахи-місіонери, послані Папою Римським Клементом I в III столітті н. е. для навернення до християнства Лютеції - так в давнину називали майбутній Париж.

На півдні Лютеції вони встигли побудувати дві церкви, але занадто активне їх місіонерство викликало невдоволення імператора Доміціана. Священиків схопили, катували, засудили до страти. Місцем страти був призначений пагорб - християн мало принести в жертву Меркурію і Марсу.

За легендою, кати не захотіли підійматися високо і відрубали священикам голови в першому на шляху гіпсовому кар'єрі (за іншою версією - перед храмом Меркурія). Сталося диво: обезголовлений Діонісій підняв свою голову, омив кров в струмку і пішов далі ... Він подолав кілька кілометрів і впав. У 475 році з волі св. Женев'єви на місці загибелі святого збудували капличку, а в 630 році на її місці спорудили храм, який став усипальницею королів Франції: останнє поховання відбулося в 2004 році - в Сен-Дені поховали серце Людовика XVII.

Місце, куди прийшов Діонісій, - сучасний передмістя Парижа Сен-Дені - святого Діонісія. Його ім'ям названа і базиліка-усипальниця, некрополь французьких королів і королев.

Але повернемося на пагорб, який виявився присвячений і грізному воїну Марсу, і святому мученику. Двоїстість імені дивним чином відбилася в долі місця, яке в різні часи ставало то полем запеклої битви, то обителлю смирення, а то і відразу притулком розпусти і вершиною духовного осягнення життя.

Сен-П'єр, Ватерлоо, груша і Наполеон

Сьогодні Монмартр - вже Париж, його вісімнадцятий муніципальний округ. Але входження сталося тільки в 1860 році, а до того часу поселення на пагорбі залишалося селом - парижани і гості вважають його такою і зараз. Вертіли крилами десятки вітряків, на яких мололи гіпс, - наче зграя величезних птахів злітала і злітала над містом; по вихідним парижани з повними сиром і вином кошиками відправлялися на Монмартр «на природу»; обживали вершину злодії, розбійники, проститутки і майбутні генії ...

... За часів боротьби християнства і язичництва каменоломні Монмартра стають притулком переслідуваних християн. У середні століття ореол мучеництва приваблює сюди ченців і прочан, а самітність - особистості темні. На початку XII століття королева Аделаїда Савойська і Людовик VI (Товстий) викуповують місце на пагорбі, колишнє притулком таких ось вельми сумнівних парижан. На ньому королівське подружжя засновує монастир бенедектінскім ордена і зводить церкву Сен-П'єр.

Місце вибрано не випадково: саме тут за римлян стояв храм Марса. У Сен-П'єр і до сих пір можна побачити чотири колони стародавнього храму - дві в апсиді і дві при вході. Та й сама церква для нас - майже рівна колонах старовину: її будували довго - з тисяча сто тридцять три по +1147 роки, трохи перебудовували в Середньовіччі, але основна частина будівлі залишилася незмінною.

Церкви Сен-П'єр завдячує своєю появою вулиця Лепік - одна з найвідоміших Монмартра. Вона починається на бульварі Кліші і веде вас вгору, на пагорб. Колись її називали Імператорської. Історія така.

Монастир, частиною якого була церква Сен-П'єр, був знищений під час революції XVIII століття. Черниць розігнали, а абатису Луїзу де Монморансі-Лаваль - сліпу і глуху - революціонери відправили на гільйотину. Храм Святого духа Анаксагор Шометт, прокурор Паризької комуни, перетворив в Храм Розуму. У 1994 році, коли Шометт сам пішов на гільйотину, в церкві Сен-П'єр влаштували оптичний телеграф абата Шаппа - саме він через 17 хвилин сприйняв звістку про сумному результаті битви при Ватерлоо.

У 1809 році, коли до Ватерлоо було ще далеко, на телеграф побажав поглянути Наполеон Бонапарт. До церкви вела вузька, крута і звивиста Стара дорога: піднімаючись по ній, імператор настільки втомив коня, що спішився (сьогодні це місце - площа Еміля Гудо) і далі відправився пішки. Переконавшись в крайней корисності винаходу, Наполеон наказав збудувати до нього нову, зручну (на той час) дорогу, згодом - вулицю Імператорської, а після облоги пагорба російськими військами - вулицю Лепік, в честь генерала-захисника.

Площа Еміля Гудо зупинила не тільки імператора. До кінця XIX століття на ній росла величезна груша, на гілках якої розташовувався ... ресторанчик. Щоб потрапити в нього, гості спочатку влазили на дерево. Ще одне чудове місце площі - «Корабель прачок», особняк Бато-Лавуар, що став на початку ХХ століття тимчасовим притулком Пікассо, Модільяні, Макса Жакоба.

Площа Тертр

На підході до вершини Монмартра - базиліці Святого Серця - ви пройдете (якщо заходите з заходу) через площу Тертр - «Серце Старого Монмартра», Площа Холма. Вона існує з XIV століття, коли на площі вершили монастирський (Монмартрська абатства) і королівський суд, стояла шибениця ( «стовп правосуддя»), в 1848 році на місці стовпа посадили Дерево Свободи, в 1871 роки комунари зрубали його - все строго відповідно до традиціями революцій і влади.

Сьогодні площа - притулок художників всіх мастей і напрямків. За скромну або не дуже плату вас зобразять в будь-якому вигляді і в найкоротший час. Всі вони так чи інакше - спадкоємці Пікассо і Утрилло, нехай іноді тільки по духу.

Тертр, заставлена ​​мольбертами, столиками, «обставлена» будівлями XVIII століття, на перших поверхах яких ароматні булочні, антикварні крамниці, крихітні галереї, ресторани і кафе, - один з головних магнітів Парижа. Кафе на площі називають «бістро». Поясненням служить єдина, напевно, вигадана легенда Монмартра, викладена на пам'ятній дошці в ресторані матінки Катаріни. Напис розповідає, що козаки, які взяли пагорб в 1814 році, кричали в ресторанах Гарсон: «Швидко!» - звідти і «бістро». Приїжджим росіянам легенда подобається.

А ще всім хочеться побувати на площі Пігаль і в «Мулен Руж»

Як би не були добропорядні громадяни, їм важко побороти спокусу відвідати площу Пігаль - з прилеглими вуличками вона утворює той самий район Червоних ліхтарів, що відомий світові більше, ніж сам Монмартр.

Та й пристойний привід є - побувати в кабаре «Мулен Руж» - «Червоний млин». Відкрите до Світової організації виставки 1889 року і стало клубом аристократів, богеми, королівських родин, воно прославилося все-таки більш мистецтвом безсоромного канкану, стриптизу (вперше в світі - 1983 рік) і красою танцівниць, ніж свободою звичаїв. Хоча ... Безсмертним допоміг зробити кабаре і Тулуз-Лотрек, що виконував для закладу афіші.

Сьогодні «Мулен Руж» - одне з найбільш респектабельних і, на жаль, нудних кабаре. Тут бувати модно і престижно, квитки жахливо дороги, танцівниці - прекрасні і все ... У деякому роді дух місця зберегли жриці любові, традиційно очікують гостей в районі Пігаль, проте романтика і авантюризм пасують перед секс-шопами і Музеєм еротики, технологічно облаштованими тут же.

«Моторний кролик»

За аналогією з площею Пігаль «Моторний кролик» може здатися ще одним пам'ятником свободи моралі. Але ... Все навпаки. У цьому кабаре, колишньому спочатку «Зустріччю злодіїв», потім - «Кабаре вбивць», традиційно панує дух високий. З XVIII століття молоді поети там читають вірші. А кроликом кабаре зобов'язане Андре Жилю - художнику і шансоньє, який подарував закладу вивіску у вигляді кролика, збігає з кухарський каструлі.

У «Моторний кролик» заходили Поль Верлен, Ренуар, Модільяні, Жакоб, Утрилло, Пікассо. Цьому кабаре світ зобов'язаний багатьма шедеврами живопису: до його дверей кухар часто виставляв котел з юшкою, щоб нікому не відомі художники з «Корабля прачок» не померли з голоду.

Ви дізнаєтеся кабаре за смішним і викликає рожевого кольору низьких стін, виду майже сараю, огорожею з розпиляних жердин. Усередині - дерев'яні столи, прості лампи в бахромі, живий піаніст, живі шансоньє і поети, які як і раніше приходять сюди в надії, що Поезія не вмерла.

Монмартрська вино: бридкий смак, колекційна ціна і народне лікування

Поки ми не дісталися до вершини пагорба, поглянемо ще на одну визначну пам'ятку Монмартра на розі Сен-Венсен і де-Сіль-виноградник. Він неймовірно старий - близько 2000 років вирощують на пагорбі винні ягоди.

Площа саду невелика - 1566 кв. м., кількість лози строго враховано - 1762. Тільки 500 літрів вина отримують з нього щороку, відзначаючи новий урожай Святом нового вина. Якість вина - «на любителя». Грунти пагорба не сприяють букету і смаку, зате наділяють напій сечогінні властивості. Коли в XVIII столітті вино це було доступно всім, городяни говорили про нього: «Вип'єш пінту - виллєш дві!».

Продають вино «Кло Монмартр» як колекційне, в якому букет - це його історія. Дізнатися про неї докладніше можна в Музеї Монмартра.

музей Монмартра

Він розташований поруч з виноградником, в особняку Розімон, побудованому в XVII столітті для одного з акторів трупи Мольєра. У XIX столітті Розімон став майстерні молодого Ренуара, потім - будинком для художниці Валадон і її знаменитого сина Моріса Утрилло.

Музей своєю атмосферою разюче схожий на Монмартр. Він, немов калейдоскоп, складає з фотографій, картин, афіш, предметів дивовижну життя під ім'ям «Монмартр», насиченості якої вистачило б на пристойне держава.

Тут ви побачите макет старого пагорба, населеного рудокопами і селянами; фарфор Кліньянкур, становив конкуренцію Севрскому; документи комуни, проголошеної в 1871 році саме на Монмартрі; афіші з Джейн Авріль, Арістід Брюан, Едіт Піаф, Івом Монтаном; портрети художників, які прославили сільський пагорб на весь світ і інше, інше.

цвинтар Монмартр

На початку вулиці Коленкур, у площі Кліші, розташоване кладовище Монмартр. Тут ще проводять поховання, але воно давно перетворилося в музей. Причина тому - і помпезна краса надгробків, і ганебне суспільство, «що зібралося» тут.

Крім всесвітньо відомих імен, про які ми говорили на самому початку, ви знайдете серед надгробків могилу «найдосконалішою жінки» (Ференс Лист) - Альфонсини Плессі, що стала прообразом для «Дами з камеліями» Дюма-сина. Тут спочиває муза Тургенєва - Поліна Віардо, похована Даліда, танцюрист В. Ніжинський, художник Дега.

Серед величних могил - притулок винахідниці канкану, незрівнянної Ла-Гулю: танцівницю перепоховали за особистою вказівкою президента Франції Жака Ширака. А десь - найстаріша могила кладовища з останками родини Самсон - спадкових катів, на руках яких і кров Людовика XVI, Марії Антуанетти. Ремесло перестало бути сімейним, коли один з Самсонов програв в карти гільйотину.

На вершині

На самому верху Монмартра - Сакре-Кер - білосніжне Святе Серце. Базиліка немов ширяє над пагорбом, над містом - прекрасна і ... нежива. Городяни не дуже люблять цей храм, гості часто відзначають його холодність і крижану красу. А деякі - можливо, самі обізнані - вважають, що храм ще «не прокинувся».

Щоб зрозуміти цю думку, потрібно хоч коротко знати історію базиліки. У 70-ті роки XIX століття в виснажливої ​​війни перестає існувати Французька імперія. Імператор полонений, влада - у національних зборів. Повсталі громадяни проголошують Паризьку комуну, яка стає причиною справжньої громадянської війни на вулицях міста. Через 72 дні комуна перестала існувати, а Монмартр, колишній її оплотом, поховав в своїх каменоломнях незліченну комунарів: щоб впоратися з повстанцями, уряд підірвало шахти.

Страшна жорстокість по обидва боки розділила суспільство. Щось повинно було стати символом примирення - і їм стала Сакре-Кер. Ще одна версія свідчить, що католики Лежанті і Роо де Флері поклялися побудувати храм на честь жертв франко-прусської війни. Можливо, що ці два посили об'єдналися, щоб виключно на народні гроші, що збираються по підписці, з 1975 року по 1914-й на пагорбі зводили храм примирення в честь Серця Христового.

Першим архітектором базиліки став Поль Абаді, який взяв за основу форму хреста з п'ятьма главами - за таким планом збудовані базиліка Сан-Марко у Венеції, церква 12 апостолів в Константинополі.

Сакре-Кер вирішили будувати з травертину кар'єрів Шато-Ландон, як Собор св. Петра у Ватикані і Колізей. При зіткненні з дощовою водою камінь покривається білим нальотом і буквально засліплює своєю білизною, відроджуючись після кожної зливи.

Проблема при зведенні була одна: всередині Монмартр після довгих століть видобутку гіпсу був схожий на французький сир. Щоб земля витримала громаду храму, в ній вирили 83 шахти 33-метрової глибини і залили бетоном.

Абаді помер раніше, ніж базиліку добудували. Без нього трохи збільшили висоту куполів, додали арки, колони, орнаменти, напівкруглі склепіння вікон. Фасад базиліки прикрасили скульптурами Жанни д'Арк і Людовика IX - святих воїнів. Усередині неовізантійський храм розцвічено багатими мозаїками, а в апсиді - образ Спасителя з сяючим золотим серцем ...

Можливо, час примирення і згоди ще не настав. Коли воно настане, оживе Сакре-Кер, прокинеться Монмартр, щоб знову стати пагорбом великих ідей і людей.

Адреса: 75018 Paris, Rue du Cardinal Guibert, 6.

Карта розташування:


Схожі публікації:

піраміда Лувру  Цю розміщену на території луврского палацу-музею створену зі скла, алюмінію і сталі піраміду, спорудження якої тривало протягом п'яти років, урочисто відкрили в кінці березня 1989 р Маючи майже 22-х метрову висоту і займаючи площа піраміда Лувру
Цю розміщену на території луврского палацу-музею створену зі скла, алюмінію і сталі піраміду, спорудження якої тривало протягом п'яти років, урочисто відкрили в кінці березня 1989 р Маючи майже 22-х метрову висоту і займаючи площа ...

Єлісейські поля  У французів (і не тільки) є не надто чесний, але ефектний і ефективний спосіб «пустити пил в очі» потенційним партнерам, покупцям, клієнтам Єлісейські поля
У французів (і не тільки) є не надто чесний, але ефектний і ефективний спосіб «пустити пил в очі» потенційним партнерам, покупцям, клієнтам. Вони орендують за кілька сотень євро поштову скриньку - на Єлисейських полях (Champs-Élysées). Епі ...

Острів Сіте - найстаріша частина Парижа  Вирушаючи знайомитися з численними пам'ятками французької столиці, слід, в першу чергу, звернути свою увагу на історичний центр міста, точніше, найстарішу його частина - острів Сіте (Île de la Cité) Острів Сіте - найстаріша частина Парижа
Вирушаючи знайомитися з численними пам'ятками французької столиці, слід, в першу чергу, звернути свою увагу на історичний центр міста, точніше, найстарішу його частина - острів Сіте (Île de la Cité). Саме тут можна не ...

Опера Гарньє (Гранд-Опера, фр Опера Гарньє (Гранд-Опера, фр. Opéra Garnier, Grand Opéra)
... приглушене світло. У залі опадає шум. І за мить до завіси, до вихору і екстазу танцю, за мить до чиєїсь нової любові сутінки в ложі № 5 згущується і похмурніє ... Ерік знову прийшов. Він прийшов за Неї. Але час виявилося сильніше за всіх сил на світло ...

Ріка Сена  Сена починається в Парижі Ріка Сена
Сена починається в Парижі. Чи не символічно, а буквально. Ключ річки «розмикає» землю в ялиновому паризькому лісі і спрямовується в дорогу - з Парижа - до Парижа - в Ла-Манш, в океан ... За 290 кілометрів від столиці Франції, на бургундському плато Лангр (Langres ...

Поділитися посиланням:

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.