Навигация
Реклама
Реклама

Легендарні богемні кафе Європи

Погляд крізь час Погляд крізь час   Легендарні богемні кафе Європи   Богемне життя Європи XIX-XX століть до цих пір хвилює, інтригує і заворожує

Легендарні богемні кафе Європи

Богемне життя Європи XIX-XX століть до цих пір хвилює, інтригує і заворожує. Напевно, будь-який турист, блукаючи по вуличках Парижа або Лондона, хотів би переступити через минуле століття і зануритися в ту, повну романтики, епоху.

Ось за столиками вуличного кафе весело дебатує гурток сюрреалістів під проводом молодого іспанця Далі і його дружини-росіянки. А от не менш молодий, але вже визнаний метр - Пікассо - кидає три штриха на білий аркуш і цим начерком розплачується за обід.

Дух богеми все ще витає в ресторанчиках, кабаре, кабачках, де колись шукали натхнення Оскар Уайльд або Поль Верлен. Звичайно, час назад не повернути, і все ж, як приємно випити терпкого глінтвейну за старовинним столиком, до якого скромненько так прибита табличка: «тут сидів Ренуар». Так, де ж знайти подібний столик? Місць досить багато, ми розповімо про найзнаменитіших ...

богемний Париж

Так, саме столиця Франції століття тому була серцем богемного життя Європи. Тому про її прославлених ресторанчиках скажімо окремо. Найвідоміші кафе в Парижі це «Моторний кролик» і «Два млини» на Монмартрі - ті самі, що «засвітилися» у фільмі «Амелі». А ще «Кафе де Флер» і «Прокоп» в Латинському кварталі - раніше тут збиралася творча біднота начебто Утрилло і Модільяні, а сьогодні там, кажуть, можна зустріти Катрін Деньов, Жан-Поля Бельмондо і інших французьких знаменитостей.

«Моторний кролик» - це кокетливий червоний будиночок з зеленими віконницями і примітною вивіскою, на якій верткий кролик в останній момент вискакує з каструлі кухаря. Колись в це була сільська забігайлівка під назвою «Кабаре вбивць». Тут, правда, нікого не вбивали - лише вели словесні поєдинки на навколокультурні теми.

У 1902 році знаменитий шансоньє Арістід Брюан купив цей кабачок і замовив своєму другові Анре Жилю нову вивіску. Саме він і намалював забавну вивіску, від якої і пішла назва закладу.

Не всі відвідувачі, однак, шанували монмартрських художників і їх сучасний живопис. Один письменник якось, бажаючи посміятися над їх «мазаниною», в присутності багатьох свідків прив'язав до хвоста ослиці кисть і підставив полотно. «Художниця» потрудилася на славу. Її шедевр, названий «Захід сонця над Адріатикою», потрапив в Салон незалежних художників, мав великий успіх і був проданий за 400 франків!

Нинішні господарі досі плекають у «Моторний кролик» творчу атмосферу. Вечорами багато приходять сюди випити вишневої наливки і послухати французький акордеон. У напівтемному зальчик пісні підхоплюють всі присутні і вже важко розібрати, хто тут відвідувач, а хто артист.

Один за іншим сюди входять співаки, коміки, міми, і після свого виступу поспішають далі - у наступне богемне заклад. Наприклад в Галетт - одну з двох знаменитих паризьких вітряних млинів (друга Мулен Руж). Мане, Ренуар, Ван Гог, Тулуз-Лотрек - всі вони малювали цей мальовничий куточок Монмартра.

Читайте також Монмартр: тут стратили святого і винайшли стриптиз

По всій Європі

Кафе Americain вважається самим великим з великих кафе такого богемного міста, як Амстердам. Досить сказати, що саме тут Мата Харі влаштувала прийом з нагоди свого весілля.

Кафе Bewley's Oriental Café знаходиться в Дубліні. У нього дуже цікава історія. Свого часу в цьому закладі любили шукати натхнення два гіганти ірландської літератури: Оскар Уайльд і Джеймс Джойс. Bewley's Oriental Café славиться чаєм Bewley's і сніданком Bewley's.

Кава-хауз Central був відкритий в Відні в XIX столітті. За словами Троцького, саме в цьому кафе була організована революція в Росії. Де, як не тут, покуштувати справжню каву по-віденськи і найсмачніший яблучний штрудель.

Кафе Opera в Стокгольмі лише вдень є місцем для культурного чаювання, вночі це - нічний клуб. В Opera сиділи і Грета Гарбо, і Інгрід Бергман. Однак історія зберігає велику пам'ять і про візит Мадонни в це стокгольмську заклад. Гурмани радять скуштувати тут на обід оселедець під маринадом і запити чаркою міцного Aquavit.

Кафе Florian розташоване в самому серці Венеції, на площі Святого Марка. Внутрішнє оздоблення з муранського скла захоплює сучасних туристів ані трохи не менше, ніж свого часу Казанову, Байрона, Гете і Пруста. Відвідавши Café Florian, неодмінно варто покуштувати шматочок торта haute-couture.

Легендарні богемні кафе Європи

Екстравагантне кафе Metropole було засновано в Брюсселі в XIX столітті і прославилося набагато більше, ніж готель, в приміщенні якої воно знаходиться. Свого часу тут нерідко бачили Альберта Енштейна і Марію Кюрі. Пару раз тут пропускав чарочку-другу і Поль Верлен, але лише тоді, коли доля підкидали жебракові поетові трохи грошей. В інший час він зі своїм молодим другом Рембо був завсідником дешевих чаркових, які давно вже зникли з лиця бельгійської столиці.

Так, де ж знайти подібний столик?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.