Навигация
Реклама
Реклама

NEWSru.com :: Liberation: Як Жюль Верн створив образ капітана Немо

Ця історія почалася в 1865 році. З ініціативи своєї дружини Онорін письменник Жюль Верн провів серпень і вересень з сім'єю в Кротуа

Ця історія почалася в 1865 році. З ініціативи своєї дружини Онорін письменник Жюль Верн провів серпень і вересень з сім'єю в Кротуа. Сьогодні цей Пікардійський містечко вже мало нагадує рибальське селище, але можна уявити, яким він був за часів Верна. Про історію створення "Двадцять тисяч льє під водою" пише в четвер Liberation .

За два кроки від порту сім'я Вернов знімає симпатичний двоповерховий будиночок, яким можна помилуватися і сьогодні. До нього примикає тунель, названий сином Верна "Солітюд" ( "Самотність"). У Верна є кабінет на першому поверсі, але він працює і в цьому тунелі. Звідси не видно Ла-Маншу і майже не видно річки.

Жорж Санд 25 липня 1865 писала Верну: "Я сподіваюся, що скоро ви захопить нас в глибини моря і змусите Ваших героїв подорожувати в підводних човнах, удосконалити які Вам допоможуть Ваші знання і Ваша уява". Такі поради Верн отримує у великій кількості ще до свого першого приїзду в Кротуа.

Приїхавши, він, як стверджують деякі, накидав план роману, який назвав "Подорож під водою". Але перша спроба не вдається: не вистачає матеріалу, до того ж Жюлю, що сидить без грошей, доводиться займатися іншою, більш прибутковою роботою.

У 1865 році Жюль Верн ще не великий письменник. Це 37-річний уродженець Нанта, який провів в Парижі кілька років в невпинних працях, намагаючись писати театральні п'єси.

У 1863 році з'явилася книга "П'ять тижнів на повітряній кулі", з якої почалася його популярність. Але, незважаючи на перший успіх, Жюль, щоб звести кінці з кінцями, змушений займатися написанням "Ілюстрованій географії Франції та її колоній". Коли він в 1866 році повертається з сім'єю в Кротуа, ця робота ще не закінчена.

На наступний рік в квітні Верн перетинає Атлантику на пароплаві "Грейт Істерн - морському гіганті тієї епохи, і милується Ніагарським водоспадом. Повернувшись в Париж, він відвідує Всесвітню виставку на Марсовому полі, де представлені проект майбутнього Суецького каналу, технології перших підводних човнів і скафандрів, які демонструються в "людських акваріумах". в Кротуа він береться за перо. він повідомляє своєму видавцеві П'єр-Жюлю Етцелю про своє нетерпіння знову засісти за "Подорож під водою", щодо якого йому починають приходити в голову впо лне конкретні ідеї.

Верн знаходить час, щоб купити рибальський баркас, у якого він переробляє оснащення й інтер'єр - яхта називається "Сен-Мішель". На ній Верн зможе підібратися до самого моря. Перед спуском судна на воду він пише Етцелю: "Я закоханий в цю сполуку цвяхів і дощок, як 20-річний юнак в свою подругу. І я буду йому ще більш вірний!"

В результаті Жюль Верн проводив години на своїй дерев'яній яхті, що стоїть на мілині в річковій твані. Задню кабіну письменник перетворив в мініатюрний кабінет. Тут у нього були словники, технічні брошури і література з мореплавання. На борту стоїть на мілині "Сен-Мішеля" Верн, цей великий любитель робінзонади і географії, нарешті, може уявити собі самого себе самотнім капітаном. Це самотність надихає його. Так народжується Немо. "Він вже не на землі, земля йому не потрібна. Йому достатньо моря, але потрібно, щоб море забезпечувало його всім - і одягом, і їжею. Його нога ніколи не ступає на континент", - пише Верн Етцелю.

У березні 1868 року Верн зізнається батькові, що просувається в своїй праці "з превеликим задоволенням". У червні йому здається, що роман готовий, і запевняє Етцеля: "Ах, мій милий друг, яка це буде книга, якщо мені все вдасться! Скільки прекрасних речей знайшов я в море, плаваючи на" Сен-Мішеля "! Повітря моря і Кротуа немов кидає в транс.

Етцель поверне його на землю, попросивши переробити роман від початку до кінця. Видавець також застерігає свого вихованця від небезпек аматорських морських подорожей.

Восени 1868 року господар "Сен-Мішеля" пише з Англії: "Мій милий Етцель. В той момент, коли я пишу вам ці рядки, я стою перед Грейвсенд і закінчую перший том" Двадцять тисяч льє під водою ", як якщо б я сидів в своєму кабінеті на вулиці Севр! Тут досить красиво, і як багато їжі для уяви! " Все так чудово, що в 1869 році Жюль Верн вирішує проводити більше часу в Кротуа, ніж в будинку 2 по вулиці Севр у Парижі, де він офіційно проживає. Закінчено правка другій частині роману.

З 20 березня роман публікується з продовженнями в "Журналі виховання і відпочинку". 20 червня 1870 року побачила остання частина роману. Вона закінчується словами: "Хто міг коли-небудь виміряти глибини безодні?" Але дати йому відповідь з усіх людей мають право тільки двоє: капітан Немо і я ". Я" в даному випадку був професор Аронакс, від імені якого ведеться розповідь. А він і Жюль Верн - далеко не один і той же чоловік.

Червень 1870 видався дуже теплим. І Жюль Верн скористався чудовою погодою, щоб відправитися в довге плавання на своєму "Сен-Мішеля". З двома матросами Верн вийшов з Кротуа і спустився уздовж берегів Пікардії і Нормандії до гирла Сени. Потім "Сен-Мішель" піднявся вгору за течією, взятий на буксир.

У Парижі 8-метрова яхта встала на прикол під мостом Пон-дез-Ар, а Верн відправився на вулицю Жакоб, щоб потиснути руку своєму видавцеві П'єр-Жюлю Етцелю. Це був, безперечно, найпрекрасніший епізод в житті Жюля Верна. (Переклад статті на сайті Inopressa.ru ).

Вона закінчується словами: "Хто міг коли-небудь виміряти глибини безодні?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.