Навигация
Реклама
Реклама

Домбай

Денис Кузнєцов (Березень 1998):

Звіт про поїздку на Домбай в березні 1998 року

Другий сезон поспіль, в березні, були на Домбай. На цей раз їздили великою компанією - 12 осіб. Номери в готелі "Домбай" замовили з Москви по телефону, обумовили терміни і ціни. Але після приїзду виявилося, що ціна зросла, хоча ми платили за бронювання. Після довгих суперечок, умовлянь і демонстративних пошуків іншого житла, вдалося домовитися - кілька днів за новою ціною, інші за старою.

Ми приїхали 7 березня, і ціну нам знизили тільки після закінчення свят.

Машину замовляли з Москви, але через особливої ​​тупості місцевих жінок (три рази передзвонювали їм, повторюючи, коли приїдемо), вони примудрилися переплутати дату приїзду, і нам довелося переплатити в два рази - 1600р за 4 легковика (а ми замовляли автобус "Мерседес" за 800р). Справедливості заради, треба сказати, що цей досвід нас нічому не навчив. На зворотній дорозі ми знову вирішили скористатися послугами цього водія, але на цей раз він сам переплутав час, і ми мало не спізнилися на поїзд, чудом знайшовши вночі "Рафік". А 12 чоловік з рюкзаками і лижами в "Рафіка" протягом 3-х годин - Не раджу.

Погода стояла поганенька. Внизу йшов сніг з дощем, гір видно не було. Влаштувавшись, ми тим не менше попрямували вгору. Снігу на горі було помітно менше, ніж в минулому році. 5-а черга підйомника не працювала. Перші враження у більшості - нижче середнього.

Після встановлення нормальної погоди мої друзі, які вперше потрапили в гори, змогли, нарешті, оцінити красу місцевої природи. У цьому плані нам більше пощастило в 1997 - ще на під'їзді рано вранці до Домбай ми побачили снігові вершини гір Белолакая, Суфруджу, Семенов-Баші, зачаровує Зуб Суфруджу, а в кінці і приголомшливі по красі Домбай і Пік Іні.

Через пару днів зробили, по старій пам'яті, спробу спуститися на лижах від "Тарілки" вниз, через ліс до селища. Траса виявилося непроїжджою - в середині, в найцікавішому місці довелося йти пішки тому не було снігу. Там ми випробували пару "приємних" хвилин, коли полетіла в ліс лижа нашого друга. По дорозі вниз швейцарця з місії "Червоного хреста". Він бадьоро їхав по камінню на своїх "Младост", жодного разу їх не знімаючи і скоро нас обігнав. Потім одна з наших дівчат зустріла його на горі і він сказав, що у нього "постійно виникало відчуття, що він виїде зараз до свого будиночка в Альпах". Дрібничка, а приємно - гори у нас не гірше. :-)

Скоро проблема снігу перестала нас турбувати, або точніше перейшла в іншу якість. Пару раз були такі снігопади, що на п'ятій черзі кататися було неможливо через вітер і повної відсутності видимості і доводилося кататися по четвертій і на "швабрі" зліва від 5-ої (але там при відсутності видимості - кошмар). Зате потім, по пухляку - кайф !!! Нагорі лижна палиця йшла під сніг до кінця, не зустрічаючи опору. Вперше мені випала можливість здійснити подорож по цій цілині.

Загалом катання мені дуже сподобалося, інакше б другий раз не поїхав. З труднощів - в цьому році майже завжди дув сильний вітер - поки заїдеш наверх весь промерзає. П'ята черга пару раз не працювала.

Тепер - по порядку.

Найкраще катання - п'ята чергу. Там завжди нормальний сніг, правда, в цьому році місцями траплялися камені, але вони в основному помітні. З ранку траса зазвичай жорстка і швидкісна, а до обіду ставати м'якше. Напевно, це червоно-чорна траса. Часто круто, горби - особливо зліва від підйомника, якщо дивитися зверху. Більшість народу катається траверсами, і там навіть є вже своєрідні дороги під канатки, де можна їхати тільки поперек схилу через глибину проритих канав, або об'їжджати їх стороною. Круті ділянки схилу перемежовуються більш пологими. Зверху п'ятої черги можна поїхати далеко вправо або вліво на цілину. Це улюблене місце катання сноубордистів, але, на мою, звідти треба спускатися прямо до початку четвертої черги (зліва, якщо дивитися на долину), тому що до початку п'ятої під'їзду немає.

Російською галявину не їздили, було лавинонебезпечно. Втім, далеко направо теж лавинонебезпечно. Там в минулому році загинули 2 місцевих інструктора.

У плані катання четверта черга значно гірше п'ятої. Там менше вибір можливих для спуску місць. Майже всі їдуть по вузькій, крутій дорозі, залишеної ратраком, схожою на велику букву S, що лежить на схилі. Ліворуч і праворуч - кам'янисті осипи. Крім того, в сонячну погоду до середини дня вона злегка розкисає.

Загалом, новачкам кататися цілком можна на бугель у початку 5-ї черги. Вони дуже повільні, проблем з бугелем бути не повинно ні в кого. Всі діти там абсолютно спокійно катаються. Там можна їх залишити, а самому кататися на 5-ї черги. Бугель підходить будь-хто. Але взагалі-то "гачок" там, по-моєму, найпростіший.

Той, що ближче до канатці (самий правий) взагалі надзвичайно пологий. Самий лівий - трохи крутіше і довше. Між ними "швабра" - туди дитину краще не пускати.

"Уздовж" 3-й черзі є спуск в чомусь схоже на екстрімне. Сноубордисти ходять десь під опорами, але я там не був, і на лижах нікого не бачив. Ми в минулому році спускалися від "Тарілки" вниз і наліво. Там спочатку крутий ділянку з глибоким снігом, а потім дуже вузький прохід через ліс по карнизу і далі направо вниз по такою собі досить крутий просіці з буграми і кущами по краях і, як ми розглянули в цьому році складається з великих каменів. Потім треба перестрибнути / переїхати (як зі снігом) невеличкий струмок. Далі - легше. Направо за досить пологої "стежці" виїжджаємо до початку 3-ї черги на галявину Лі, і далі по стежці недалеко від першої черги швидкісним спуском (іноді штовхаючись палицями ...) спускаємося вниз до жабником у початку 1-ї черги. Робимо крутий поворот наліво (між каменів, якщо мало снігу) і, лякаючи чайників, приїжджаємо прямо до дороги.

підйомники

Дуже рекомендую подбати про придбання абонемента на підйомник. Його виписує начальник канатної дороги в будиночку поруч з початком першої черги крісельного підйомника. Нам це допомогло заощадити багато грошей, особливо після того, як підняли ціни за разовий проїзд. Правда він не діє на фунікулер і бугельні підйомники.

Зате після свіжого снігу, підніматися на кріслі через ліс - величезне задоволення.

2-а черга - на Російську поляну - не працює вже давно і частково розібрана на запчастини. Так що підйом - 1-а, 3-я, 4-а і 5-а черги канатки, або фунікулер, а потім 4-я і 5-я.

Фунікулер приходить наверх трохи нижче 3-ї черги, кінець якої збігається з початком 4-й, і від фунікулера треба ще піднятися до початку 4-й вгору метрів 70-80. Починається він не від готелю "Гірські Вершини", так би мовити в рекламі, а від річки. До готелю метрів 200, але вихід у неї з іншого боку, так що доводиться її обходити. Всього метрів 300 - 400, напевно.

Від готелю "Домбай" до фунікулера метрів 250 - 300 через міст, а до крісельного підйомника десь стільки ж, правда, в гору. Від інших готелів до креселки дійти важкувато (в амуніції).

Підйом що на кріселці, що на фунікулері займає приблизно один час (з урахуванням черги на фунікулер).

Від початку 5-ї черги вліво нагору йдуть 2 або 3 бугельні витяги для початківців і одна або дві витяжні швабри. На швабрі теж можна покататися, але їхати на ній дуже незручно, злазити - взагалі кошмар (швабра, на якій їхали люди перед вами, не встигає втягнутися, і її палка-сидіння підсікає вас, коли ви стоїте в незручній позі на крутому схилі).

Оплата за бугель разова (2р підйом, 5р прокат на день бугеля / бугель - гачок, непрохідний, можна користуватися своїм /) - набридне - можна йти кататися на основну трасу. Як показує досвід, туди можна відправляти людей, які хоч трохи навчилися стояти на лижах - з часом спускаються. Про "швабру" - не пам'ятаю, платили ми щось, чи ні.

До речі забув згадати ще один бугель. Він знаходиться внизу, поруч з першою чергою, навіть нижче. Там в ліс вирубаний і організований досить великий басейн. Тут теж можна вчитися, але навколо далеко не так красиво, як нагорі.

Apres-ski

Не можна сказати, що нічне життя б'є в Домбай ключем. З розваг - періодичні дискотеки в "Гірських вершинах", сауна, дружні посиденьки, прогулянки по околицях, якщо подружитеся з місцевими жителями - шашлики.

До речі, за дуже красивій дорозі можна дійти до альпіністського табору Алібек. По дорозі знаходиться знамените кладовище альпіністів. Знайти його можна по дерев'яній табличці біля дороги з віршами Висоцького. Ми там ходили в хмарну погоду, і повинен сказати, це справило на нас незабутнє враження. Так що даний маршрут є обов'язковим для відвідування.

транспорт

З транспортом в Домбай проблем немає. Були б гроші. У Мінеральних Водах таксі контролює місцева мафія і ціни там високі, а чужих вони не пускають. Так що якщо ви навіть домовтеся з кимось із Домбая або Теберди, щоб вас зустріли, це може бути проблематично.

На мій погляд, краще їхати поїздом до Невинномиськ. Хоча це звичайно довше, ніж на літаку, але і значно дешевше. Він приходить в 3 ранку. Поїзд зустрічають 4-5 "таксистів" з Домбая. Ціна 400р машина (на 3 особи). Якщо скористатися їх послугами, то через 3-3,5 години ви вже в Домбай. Залишається час на пристрій і кататися можна цілий день.

З зворотною дорогою простіше. Водії стоять на дорозі кожен день і можна домовиться прямо з ними, крім того, всюди розвішані оголошення.

Ціни на житло (березень 1998)

Готелі "Домбай", "Гірські Вершини" - 150р. з харчуванням, 120р.без

Однокімнатна квартира в селищі - близько 50р на добу.

Ми жили в готелі "Домбай" тому, що

  1. Завжди є гаряча вода.
  2. Близько йти як до фунікулера, так і до кріселці.
  3. Вдалий досвід в попередньому році

проїзд

поїзд до Невинномиськ ~ 300р в купе в один кінець,

літак до Мін. Вод - близько 100 $ в одну сторону.

машина до Домбая - 400р за легковик (влазить три гірськолижника з речами).

Басейн в "Гірських вершинах" функціонує майже завжди. Пускають усіх. Для сторонніх ціна не більше 50 рублів.

Рекомендую сходити в місцеву баню / сауну (поруч з "Домбай"). Оголошення висять на всіх готелях. Коштує близько 300р на 2год. Вміщається чоловік 10-15. Там є парилка, басейн з водою температури гірської річки, і зал з каміном, де можна посидіти, поспівати, випити пивка.

Продукти в селищі є. Їх можна купити в 2-х магазинах і декількох кіосках. Йогурти, соки, фрукти, ковбаса, пиво - все є. Ціни нормальні (були ...). Рекомендую Дагестанський коньяк за 30р - нам дуже сподобався, причому був в обидва наших приїзду.

На горі чебурек (хичін) коштував 5р - великий і смачний

шашлик 15-25р (шашлик в основному баранячий - мусульмани, але в селищі можна знайти і свинячий - наприклад біля ресторану навпроти "Домбая")

У кафе на горі є супи, гарячі страви, глінтвейн 10р за стакан

Гарне кафе на початку 3-й черзі (галявина Лі) - там добре є в кінці дня, і на початку 4-й - там ми зазвичай обідали.

Так, забув. :-)

Ціни на підйомники

Крісельні - перший раз 10р (стали 20р), осталное - були 5р, стали 10р за раз.

Фунікулер - 20р за туди і назад

Абонемент ми купували за 60р в день. Наші друзі, які відразу не купили, потім брали його за 70 або 80 - все одно виявилося вигідно, так як тільки заїзд наверх коштував 40р, а в день ми спускалися 10 -11 раз.

сума

Поїздка в минулому сезоні на Домбай на 10 днів обійшлася на двох <1000 $ - включаючи ВСЕ.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.