Навигация
Реклама
Реклама

Новий рік в Королівстві Марокко. Гори Анти-Атласу, 2014-2015 рік.

Через рік після походу все ж переборов лінь і написав звіт. 27 грудня 2014 року - 11 січня 2015 року, Північна Африка, Королівство Марокко, похід по одній з гірських систем Атлаських гір.
Через рік після походу все ж переборов лінь і написав звіт
Зустріти Новий рік в Африці? Чудова ідея! І ось наша група з 14 чоловік вилітає в кінці грудня з сирої, вогкої Москви назустріч загадковому африканського континенту. У складі групи хлопці з Москви, Санкт-Петербурга, Єкатеринбурга, Саратова, Тульської області, Липецька. Організатори - проект Way-Open. Королівські авіалінії Марокко не підводять - при пересадці в Касабланці багаж половини групи не встигають занурити, тому ми залишаємося в курортному містечку Агадір до вечора, чекати свої рюкзаки. Але тут є сонце, багатокілометрові пляжі і Атлантичний океан, що трохи приміряє з ситуацією. До речі, купатися в зимовому океані - сумнівне задоволення, крижана вода і хвилі, які прагнуть поцупити тебе у відкрите море. Увечері прилітають рюкзаки матерією, 4 години закидання в гори по моторошно розбитим серпантинах і наш перший перехід під світлом зірок.


Ранковий підйом і ми починаємо заглиблюватися в каньйони, поступово набираючи висоту. Коротка географічна довідка: Анти-Атлас - гірський хребет, південно-західна частина гірської системи Атлас, розташований на заході Північної Африки, на прикордонній з Сахарою території Марокко. Найвища точка хребта - гора Сірва (3304 м), в середньому вершини хребта досягають висот 2500-2700 м. У першому каньйоні, в невеликій печері заваленої камінням знаходимо закидання залишену нашим керівником тиждень тому - трохи альпснаряженіе, мотузку і гітару.
Виходимо з каньйону і з невеликим набором висоти йдемо в гори. Пейзажі - майже марсіанські, пологі пагорби з червоних сланців до горизонту, мінімум рослинності, сліпуче сонце і небо. Небо в Марокко вражає своєю глибокою синявою (зовсім не схоже на наше) і безхмарністю.

За перші 7 (!) Днів походу ми не побачили жодного хмари, що зовсім незвично. З водою тут непросто. З одного боку в каньйонах можна зустріти джерела з однієї тонкої цівки, слабо сочилася з каменів, в інших каньйонах - цілі річки, з природними ваннами і басейнами, які не пересихають круглий рік. З іншого боку - якщо йти горами, які не спускаючись в каньйони - води нізащо не знайти, суцільна безводна пустеля. З рослинності тільки арганового дерева, рідкісні чагарники і змучена трава. Клімат в зимових горах Марокко теж своєрідний. Досить великі перепади температур, від невеликого мінуса на світанку (зима все-таки) до +20 вдень на сонці, дуже низька вологість і безперервний вітер на відкритих просторах. Хребет Анти-Атласу є природною північно-західним кордоном Сахари, так що пронизливо-холодні вітри дмуть з боку пустелі ніщо не затримує.
До кінця другого дня ми доходимо до великого каньйону, в якому простоїмо два дня, зустрічаючи новий рік. І тут в повній мірі усвідомлюєш значення слова "оазис".

Каньйон, обмежений стрімкими, стометровими стінами, наповнений гігантськими фініковими пальмами, заростями мигдальних і гранатових дерев. І сам табір, розбитий на березі природного басейну з декількома теплими джерелами, температура води в яких стабільно вище температури повітря. Що ще потрібно людині в січні? Як виявилося пізніше - зима, на думку місцевих, вважається не сезоном для фініків і гранатів. Але цей "не сезон" означає, що з хорошою фінікової пальми, влучно кидаючи каміння, можна зібрати 1-2 кілограма приголомшливо смачних фініків! А вже по десятку дикорослих гранатів ми знаходили завжди.

А ось новий рік не відчувається, ну ніяк. Хоча зрозуміло похідні святкові страви, пляшка шампанського (один самовіддана людина тягнув її на собі багато кілометрів), пісні під гітару, вбрана ялинка (хоч і зроблена з пальмового листя), імпровізований бій курантів о 12.00 по Москві. Все-таки гори і відрив від цивілізації помітно згладжують, як звичайні тривоги і проблеми, так і святкові відчуття. Втім гори самі по собі свято, чи не так?

У гирлі нашого каньйону на невеликій річці стояла невелика гірське селище, де нам вдалося трохи стикнутися з корінним місцевим
населенням - берберами. Коротка довідка: бербери (самоназва Амазіг, амахаг - "вільний чоловік") загальна назва великої групи племен, в VII ст. н.е. завойованих арабами і прийняли іслам. В даний час складають до 40% населення Марокко, зберігаючи традиційні звичаю, одяг і культуру. При знайомстві ці люди залишають виключно приємні враження, особливо порівнюючи їх з арабами Марокко (60%). Араби - галасливі, лжепріветлівие люди, що зупиняють тебе на вулицях, які намагаються продати тобі щось незрозуміле або просто познайомитися. Для берберів ж ввічливість - основа в спілкуванні з іноземцями та туристами.

Коротке "Bonjour" від будь-якого зустрічного, навіть дітей, в самому маленькому селищі, навіть просто в горах - і все. Запитаєш дорогу - тобі її покажуть, і тільки. Спробуєш сфотографувати - замотав хусткою до самих очей. Проходить повз бербер, кілька хвилин спостерігав, як кілька білолицих варварів намагаються струсити фініки з високою пальми, після чого з легкою усмішкою показав нам, як потрібно збивати їх камінням. У відповідь на наші крики подяки посміхнувся, кивнув і пішов у своїх справах.

Запропонувати берберам гроші за допомогу - образа. Зате місцеві дівчата із задоволенням брали від нас в подарунок шоколад кондитерської фабрики "Бабаєвський". Таке ось зіткнення культур, мда. Самий же примітний випадок стався день на 7 походу, коли скучивши по свіжому хлібові, ми відправили двох хлопців в невелику гірське село. Пошуки привели їх в єдиний магазин, який торгував побутовою хімією і крупами. Як виявилося хліб в селі не продають в принципі, так як в кожному будинку його печуть самі. Але подивившись в жалібно-голодні очі хлопців, господар магазину і кілька його сусідів віддали свій хліб (!) Випечений до обіду. Спроби чесно заплатити привели до того, що місцеві жителі насипали нам ще пакет мандаринів, відмовившись від грошей.
Завершальною пунктом нашого 10-ти денного гірського походу стало відвідування стародавньої марокканської фортеці - касби, неймовірним чином розташованої на вершині майже стрімкого скелі.


Стародавня споруда IX століття н.е. прекрасно збереглося в сухому, пустельному кліматі. Гірська частина походу успішно закінчена, пройдено всього близько 80 км, через декілька днювань і радіалок. Але до зворотного літака є ще два дні, тому ми їдемо відпочити в маленький прибережний селище Легзір. Зараз не сезон, тому нашій групі замість окремих номерів дістається цілий двоповерховий будинок, з власною кухнею і балконом, що виходить на океан.

В районі Легзіра розташовані знамениті марокканські арки - гігантські склепіння виточені океаном в м'якому камені.

Стоячи під такою аркою, буквально фізично відчуваєш всю масу каменю завислого у тебе над головою. І хочеться скоріше вийти, особливо при погляді на сусідні, вже звалилися арки.

Увечері - місцева кухня, яка забавна тим, що будь-яку страву - будь то птах, м'ясо, риба або морепродукти гасяться в великій кількості лимонів і мандаринів, і огидне місцеве вино, яке нікому не раджу.


В наш останній день, ми сіли в рейсовий автобус і доїхали до найближчого містечка (швидше за великого селища) Сіді-Іфні. Місце майже не курортне, що дозволяє трохи відчути своєрідний колорит. Місцева архітектура - двоповерхові білі будинки в арабському стилі, свіжоспечений хліб, який продаю прямо на вулиці, маленькі магазинчики (фініки, оливки, кус-кус), курці опіуму, які стріляли у нас запальничку, фруктовий ринок. Про фруктах окрема розмова. Марокко - країна цитрусових, по їх виробництву входить в 10 найбільших світових експортерів, вирощуючи більше 1 мільйона тонн на рік! (Спасибі Вікіпедія: D) Це справжнє свято для любителів мандаринів / апельсинів, вони тут приголомшливо смачні і сонячні, січень якраз сезон, так що вартість кілограма мандаринів на ринку опускається до 35 рублів!

Останній ранок було присвячено медитирование в океан, загорнувшись в теплий плед, зі склянкою м'ятного марокканського чай. Своєрідне прощання, після якого ми вантажимося в автобус, закуповується по шляху неймовірною кількістю мандаринів, фініків і дрібних сувенірів і їдемо в аеропорт. І все через 6 годин нас зустрічає січнева, вогка і сльотава Москва.

Подорож в Марокко у мене, як у гірського туриста, залишила двояке враження. З одного боку, гори здадуться млявими, пустельними, менш мальовничими, грандіозними, ніж усіма улюблений Кавказ. З іншого боку тут є дивно інша культура, з усією своєю самобутністю, несхожістю, екзотичністю і чарівністю. І це як раз те, заради чого в Марокко варто з'їздити хоча б раз. Ну або повернутися сюди, коли-небудь ...

Зустріти Новий рік в Африці?
Що ще потрібно людині в січні?
Втім гори самі по собі свято, чи не так?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.