Навигация
Реклама
Реклама

Нургуш, Південний Урал

Південний Урал вражає висотою і суворою неприступністю гір. Незважаючи на те, що уральський хребет - гори старі і пологі, деякі вершини Південного Уралу практично нічим не поступаються по монументальності горах Кавказу. У похмурі дні хмари повзуть прямо по схилах круч. Чим не Сивий Кавказ - єдина відмінність полягає в тому, що замість снігових шапок на вершинах багатьох уральських гір виблискує білий вапняк.

Чим не Сивий Кавказ - єдина відмінність полягає в тому, що замість снігових шапок на вершинах багатьох уральських гір виблискує білий вапняк

Озеро Зюраткуль - перлина краю, унікальний природний об'єкт. Природа, немов у колиску поклала Зюраткуль в оточення п'яти гірських хребтів і гір - Уреньга, Лукаша, Нургуш, Москаля і Зюраткуля.На території парку 15 пам'ятників природи.

В озеро впадають безліч річок, струмків, ключів. Площа озера становить 13,5 кв.км. Обсяг води-79млн. куб.м. Найбільша глибина водойми - 8 м, середня-4.5м. Довжина озера - 7км. Берегова лінія витягнута на 26 км. Вода дуже чиста, так як водообмін в озері відбувається за рік.

На території парку Зюраткуль знаходиться найвищий хребет Челябінській області - хребет Нургуш (середня висота - 1200 м, максимальна - 1406 м над рівнем моря) простягнувся він на 50 км. На вершині хребта - унікальне величезне гірське плато, близько 9 квадратних кілометрів, найбільше в області, з угрупуваннями тундрової рослинності. Тут же знаходиться другий за висотою - хребет Зюраткуль. Серед гір знайдений древній «палеовулкан», в жерлі якого більше 70 мінералів - і це на площі в 1 квадратний кілометр, що унікально для Росії.

Тут водяться найбільші звірі уральських лісів - ведмідь і лось. Хребти Нургуш і Уреньга - справжній ведмежий кут, тут прекрасно почувають себе норка, куниця, руда лисиця, 150 видів різних птахів.

У парку спостерігається поєднання реліктової рослинності кількох географічних поясів. На території парку зростає до 650 видів рослин, а список рідкісних рослин Червоної книги налічує понад 70 назв. Є місцеві ендеміки і реліктові форми тварин, комах і рослин
У національному парку «Зюраткуль» розроблено 13 туристичних і екскурсійних маршрутів як по території парку так і по довколишніх гірських хребтах Іремель Зігальга.

проживання

КОРДОН «У ТРЬОХ ВЕРШИН» (колишній Алімпієв)

  • Біля підніжжя гірських хребтів Нургуш, Москаль і гори УВАН розташований лісовий кордон.
  • На кордоні 6-місні будиночки і 10-місцевий.
  • Російська лазня - 100 руб. з чол.
  • Радіальні виходи - підйом на гору УВАН, хребет Москаль, Середній Нургуш, Великий Нургуш.
  • Від кордону до ріки Велика Калагаза і киплячу Ключа - 2 км.

Як доїхати?

  • по трасі Уфа - Челябінськ поворот на п.Сібірка,
  • Уфа - п.Сібірка - 241 км, Челябінськ - п.Сібірка - 198 км,
  • від траси М5 до п.Сібірка - 17 км по гарній грунтовці,
  • п.Сібірка - кордон "У трьох вершин" - 7,5 км по лісовій дорозі.

Як доїхати?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.