Навигация
Реклама
Реклама

Веселе. Крим, опис, відгуки, розваги в селі Веселе в Криму

  1. Веселе У десяти кілометрах від міста Судак по трасі Судак - Алушта в просторій Кутлакська долині...
  2. Похід по Криму - 22 маршрут
  3. Маршрути: гори - море

Веселе

У десяти кілометрах від міста Судак по трасі Судак - Алушта в просторій Кутлакська долині розкинулося село Веселе (колишнє Кутлак). Саме селище відірваний від пляжної зони на п'ять кілометрів, так як розташовується трохи вище. Із заходу долину замикає мис Ай-Фока, облямований диким пляжем, за яким розташовується село Морське. Зі сходу Веселе оточує гора Караул-Оба, а межує з нею Долина Троянд (Ай - Шеви долина).

З приводу трактування топоніма «Кутлак» нічого певного сказати не можна. Можливо, ця назва може походити від стародавнього арійського кореня "кут" - кут і тюркського суфікса "-ли", тобто щось на зразок Кутове. Є версія, що за часів генуезького панування на півострові, село Кутлак називалося Casale dello Diavolo (з італійської мови - «Долина Диявола). Мабуть, назва виникла через розташованих поблизу селища двох коралових рифів, що нагадують роги. Люди в цих околицях почали селиться дуже давно.

На вершині Караул-Оби ( «Вартова вершина») була виявлена ​​Таврськими стоянка VII-VI ст. до н.е. В районі Веселівської бухти, на західному відрогу цієї ж вершини, над урвищем підносяться руїни античної Кутлакська фортеці, що датується I ст. до н.е. - I в. н.е. Вона була виявлена ​​археологом І.О. Барановим в 1982 р Деякі історики припускають, що зміцнення служило західним форпостом Боспорського царства, і на цьому місці міг знаходиться античний порт Афинеон.

Вважається, що фортеця була побудована для контролю населяли околиці таврами з метою боротьби з морським піратством і забезпечення безпечного плавання за маршрутом Боспор - Херсонес. Площа зміцнення займала близько 2,5 тис. Квадратних метрів, всередині стін територія була щільно забудована. Тут знаходився військовий гарнізон чисельністю до ста чоловік. Служили в фортеці, ймовірно, боспорські найманці. Зведення фортеці може бути приурочено до правління боспорського царя Асандра (близько 47 - 17 рр. До н. Е.). Час припинення в ній життя збігається з правлінням на Боспорі Аспурга (близько 8 - 37гг. Н.е.).

В околицях Кутлак в XIX столітті добувався піщаник, відомий під назвою «судакський камінь», що вважався кращим у Криму. Він широко використовувався для виготовлення млинових жорен. Відомий професор І. Головкинський в своєму путівнику по Криму в кінці XIX століття писав: «Кутлак - багате село; в ній є красива мечеть, яка користується популярністю у великому районі, і багато хороших садів. Сади тягнуться далеко від села, широкою долиною Мерьяліде, що збігає до моря ». Найближча до Кутлакська долині гірська вершина з боку Судака носить назву Юртун-бурун. Нижня частина однойменної річки Юрт називається Сур-узень (буквально в перекладі - виноградний струмок або струмок, що зрошує виноградники і сади).

Сьогодні курорт оточений виноградниками з усіх боків. У радгосп-заводі «Веселовський» виробляють прекрасні виноматеріали, які потім використовуються для приготування багатьох відомих марок вин. Втім, останнім часом він виходить на ринок і з власною продукцією. Тут переважає марочне десертне виноробство. На заводі готують «Кокур десертний Сурож», «Портвейн білий Сурож» та інші марочні вина, які відправляють на витримку і розлив на головний завод Массандра.

Курортники, які за час свого відпочинку втомилися від купання в морі, можуть зробити кілька цікавих пішохідних екскурсій по околицях селища. Наприклад, можна піднятися трохи вище траси до загостреним коралових рифів зі зловісним назву Чатал-Кая ( «Чортові роги»). Хоча місцевим жителям не зовсім подобається згадка про рогах, і вони називають їх Скелями-братами.

Дуже популярний серед відпочиваючих чудовий пішохідний маршрут вздовж берега моря і крутих скель Караул-Оби з Веселівської бухти на схід до бухт Нового Світу. До речі, місцеве населення звикло називати Караул-Обу мисом Носоріг, так як, видали, він дійсно нагадує великого носорога. Вирушаючи в цю подорож, слід прихопити з собою відеокамеру або фотоапарат, оскільки з кожного повороту стежки відкриваються приголомшливі види! По дорозі зустрічаються цікаві кам'яні статуї і таємничі гроти, потужні скелясті обриви і круті схили, а внизу - затишні бухти з водою кольору блакиті. Деякі скелі до сих пір приховують в собі різноманітні залишки водних організмів, у тому числі і скам'янілі корали.

Як тільки Ви минете ділянку стежки, іменований «Пеклом» і «Раєм», Ви опинитеся на березі Блакитної бухти, яка славиться своїм знаменитим Царським пляжем, через те, що колись на запрошення князя Голіцина на своїй яхті "Штандарт" сюди прибув цар Микола II. На пляжі чудовий сірий м'який пісочок і ніколи не буває штормів, а вода кришталево чиста. Стежка ж між Царським пляжем і Зеленої бухтою в кінці 19 століття була укріплена і упорядкована за наказом князя Л. С. Голіцина і тому називається Голіцинськой. Здійснюючи прогулянки по околицях Нового Світу, не забувайте, що це - заповідні місця, і унікальна рослинність тутешніх помсти охороняється законом. Головне багатство місцевої флори - прекрасні гаї реліктових ялівцю деревовидного і сосни Станкевича.

У самому селищі немає санаторних установ, швидше за все це пов'язано з його віддаленістю від берега моря. Але тут можна зняти недороге житло в приватному секторі, особливо це зручно для тих, хто приїхав на відпочинок на своєму автомобілі. Ближче до моря знаходиться дитячий табір-пансіонат «Веселий». Так само в Веселівської бухті розташований дуже зручний автокемпінг «Маріаніда» з дерев'яними будиночками і комплексом різних послуг. Є і річна автостоянка для машин і наметів. Околиці ці досить тихі, а місцями навіть безлюдні, так як ще мало освоєні.

За допомогою морських прогулянок на катерах можна здійснити захоплюючу екскурсію і побачити Кримські берега з боку моря, майже такими, якими бачили їх очі першовідкривачів. Ви побачите барвисті бухти Нового Світу, чудові гірські вершини, розташовані в цих місцях, а в дали - берега Алушти і Ялти. Відпочиваючим так само надається можливість зануритися з аквалангом в загадкові глибини Чорного моря. Пляж дуже просторий з сірого сланцевого піску і дрібного добре окатанного гравію, іноді з домішкою гальки. Скельні хаоси навколо мисів оточені дуже прозорою водою. Відпочиваючих в цих місцях порівняно небагато. Є і зовсім «дикі» ділянки берега.

Село Веселе - це місце для тихого і спокійного відпочинку, насолоди морем, сонцем, скелями і красивою природою. А час, проведений на природі, хоч і пролітає дуже швидко, але завжди залишає море вражень, фотографій і прекрасного самопочуття. Це край романтики, пригод і таємниць. Якщо Ви хочете урізноманітнити свій відпочинок, приїжджайте на курорт в Веселе!

джерело:

Назад в розділ

Легендарна Тридцятка, маршрут

Через гори до моря з легким рюкзаком. Маршрут 30 проходить через знаменитий Фішт - це один з найграндіозніших і значущих пам'яток природи Росії, найближчі до Москви високі гори. Туристи нічого проходять всі ландшафтні та кліматичні зони країни від передгір'їв до субтропіків, ночівлі в притулках.

Похід по Криму - 22 маршрут

З Бахчисарая в Ялту - такої щільності туристичних об'єктів, як в Бахчисарайському районі, немає ніде в світі! Вас чекають гори і море, рідкісні ландшафти і печерні міста, озера і водоспади, таємниці природи і загадки історії, відкриття і дух пригод ... Гірський туризм тут зовсім не складний, але будь-яка стежка дивує.

Гірський туризм тут зовсім не складний, але будь-яка стежка дивує

Маршрути: гори - море

Адигеї, Крим. Вас чекають гори, водоспади, різнотрав'я альпійських лугів, цілюще гірське повітря, абсолютна тиша, снежники в середині літа, дзюрчання гірських струмків і річок, приголомшливі ландшафти, пісні біля вогнищ, дух романтики і пригод, вітер свободи! А в кінці маршруту ласкаві хвилі Чорного моря.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.