Навигация
Реклама
Реклама

Така ось Німеччина Розпродажі в Німеччині

  1. Розпродажі в Німеччині: трохи історії
  2. Розпродаж по-німецьки

Розпродажі в Німеччині бувають круглий рік на будь-яку категорію товару. На продукти, на одяг, на взуття, на косметику, на меблі, на іграшки, на книги і на все інше ... Завжди, в будь-якому магазині, в будь-який час року знайдеться куточок, де розташовується знижений у ціні товар. Крім того періодично трапляються знижки на весь асортимент, і на вітринах стоять, наприклад, написи: "тільки сьогодні - знижка 20% на все". Або ж: "купите дві пари штанів - і отримаєте другі за півціни!"

У багатьох магазинах Німеччини обов'язково існує якась накопичувальна система, видаються бали за кожен витрачений євро, є спеціальні кредитки. І німці всіма цими маркетинговими хитрощами поспішають користуватися, тягаючи в своїх портмоне купу всяких карт - від кожного з магазинів.

Але це, звичайно, все дурниця ... Справжні супер- розпродажі в Німеччині бувають два рази на рік: взимку - в кінці січня, і влітку - в кінці липня. Німці дуже чекають, коли ж магазини Німеччини вивісять таблички із заповітним словом SALE або ж спеціальними кодовими літерами: SSV - Sommerschluesverkauf (річна сезонний розпродаж) або ж WSV - Wintersclusverkau f (зимова розпродаж). Ось в цей час ціни скидають по страшному. Просто дуже страшно виходити з дому і заходити в магазини, тому що руки самі тягнуться за всім: все зі знижкою - та ще з якою! Здається, що віддають за даром і не взяти це - значить кусати лікті завтра, коли твій розмір або колір вже понесуть.

У ці періоди в магазинах багато людей: німці дуже люблять розпродажі. Німецька філософія говорить: "я не витрачаю, а економлю, купуючи щось з такою серйозною знижкою". Вони не вважають скільки витратили в цей шалений період сезонних розпродажів, вони рахують скільки ж вони заощадили!


Багато бюргери заздалегідь планують свої шопінг-екскурсії і складають маршрути. Для 20% німців 100-кілометровий шлях - не перешкода, щоб поїхати в більш велике місто за новими дрібничками. Чим більше місто, тим цікавіше розпродажі. Для німців прогулянки по магазинах - справжнє хобі, навіть більш шановане, ніж походи в кіно і музеї. Особливо цей вид хобі любимо в холодну пору року.

Розпродажі в Німеччині: трохи історії

Розпродажі в Німеччині - явище зовсім не нове, має місце бути аж з кінця 18 століття. Але тоді вигідним покупкам могли радіти зовсім не всі верстви суспільства, а лише обрані - чиновники і деякі працівники торгівлі.

А вже з 1909 року розпродажі в Німеччині стали масовим явищем, і почали радувати всіх німців. Але лише певну кількість днів у році.

Сезонні розпродажі в Німеччині аж до 2004 року були регламентовані законом. І магазини могли здійснювати їх в строго зазначені дні: літні розпродажі - в останній тиждень липня і перший тиждень серпня, а зимові - в останній тиждень січня і перший тиждень лютого.

Крім того, товар повинен був відповідати сезону - в кінці літа можна було продавати осінні речі за зниженою ціною вартості. На розпродаж можна було виставляти тільки речі з текстилю, одяг, взуття, шкіряні вироби, спортивний одяг. Сумки та валізи могли бути знижені в ціні, якщо вони були зроблені з тканини або шкіри - на аксесуари з твердого матеріалу масові знижки не поширювалися. Також не допускалося включення в асортимент розпродажних товарів - виробів з кераміки, фарфору, скла, електроприладів, канцелярських товарів. Такі ось суворі правила існували якихось 12 років тому.

Такі ось суворі правила існували якихось 12 років тому

В ті часи німці з нетерпінням чекали цих розпродажних тижнів. Ці кодові букви тоді спрацьовували як слово: "ФАС!". Німці ночували у улюблених магазинів, щоб з ранку окупувати їх і відхопити уцінені речі потрібного розміру.

Деякі магазини навіть проводили експерименти, щоб дізнатися як швидко покупці спустошують полиці. Так, в магазині "C & A" 500 УЦІНЕНІ сорочок зникало з полиці за 20 перших секунд.

Для багатьох німців ці тижні були дуже важливою датою в календарі, яку ніяк не можна пропустити. Особливо так було в післявоєнній Німеччині, коли великих коштів на речі та аксесуари у громадян не було.

А з 2004 року розпродажної правила в країні сильно спростилися. Тепер розпродажі в Німеччині бувають завжди - так, звичайно, з кінця січня і з кінця липня німці за звичкою йдуть шукати щось дуже-предуже уцінене. Але зимові та літні розпродажі в Німеччині тепер починаються тоді, коли цього захоче власник магазину і тривають набагато довше, ніж це було раніше.

Трьохбуквені абревіатури ще зустрічаються на вітринах деяких магазинів, але самі німці кажуть, що це вже зовсім не такі розпродажі і називають літню і зимову розпродаж іншим словом: Pseudoschlussverkauf = PSV - несправжня (псевдо) Cезон розпродаж. Напевно, деяким німцям жахливо подобалися строго відведені 12 днів взимку і стільки ж влітку, для того, щоб швиденько і наввипередки з іншими урвати вигідний шматочок з магазинів. Це ж який азарт!

Розпродаж по-німецьки

У німецькій мові існує купа слів, оповіщають, що в цьому магазині можна купити щось зі знижкою ...

Вище я вже привела трьохбуквені поєднання: SSV, WSV і PSV.

Найчастіше зустрічається всесвітньо відоме і будь-якого зрозуміле sale з примальованими відсоточок - щоб уже напевно все зрозуміли про що мова.

Німецьке слово reduziert - уценнений - теж має місце бути, а якщо товар знижений в ціні дуже сильно, то пишуть: starkreduziert = сильно знижений у ціні.

Часто зустрічається слово: Sonderangebot - спеціальна пропозиція. "Im Sonderangebot" пишуть на самому товарі або ціннику, або просто "Im Angebot".

Слово Rabatt - перекладається як "знижка": 20% Rabatt auf Hosen - 20% знижка на штани.

А якщо ви побачили слово Gratis - значить можна в цьому магазині щось безкоштовно отримати. Хоча не завжди просто так - часто треба купити щось і за це вам ще щось видадуть.

Рідше вживається слово Ermäßigt - теж вказуючи на те, що вартість знижена.

А мені найбільше подобається німецьке слово Schnäppchen, яке перекладається як "вдала покупка". Німці люблять хвалитися яку ж вони вигідну покупку здійснили. Це так незвичайно.

У Німеччині є навіть таке слово Schn äppchenj äger - в російській мові немає еквіваленту такому поєднанню. Чи означає слово: "мисливець за вигідною покупкою". Так ось, у кого-то це хобі, і навіть професія: знайти який-небудь товар за низькою ціною.

Ще бувають інші слова, що вказують на те, що зараз в магазині є серйозні знижки. Наприклад, заклик: Räumen Sie uns leer! = Вилийте нас! або ж суворе Alles muss raus! = Все повинно геть із магазину!

Або: Räumungsverkauf - дослівно: очисна розпродаж, щоб звільнити місце для нового товару. А слово Ausverkauf - і є "розпродаж", хоча найчастіше воно використовується, коли магазини закриваються на ремонт або переїжджають в іншу будівлю.

А деякі магазини вигадують власні унікальні гасла, як наприклад: "Wie schmelzen die Preise" - ціни в цьому магазині просто тануть ...

Мені лише одного разу "пощастило" опинитися в гущі людей, які бажають заощадити 20% на побутової хімії, косметики і товари для дітей. Магазин DM в нашому місті закривався на реконструкцію і оголосили п'ять розпродажних днів. Всі, хто живе в окрузі, вже з ранку охороняли його двері. Смикнув мене чорт спробувати щастя. Багато чого з того, що я зазвичай купую, вже не було на полицях, до яких я підійшла через 5 хвилин після відкриття магазину. Та й взагалі пройти в потрібні відділи коштувало величезних зусиль. Але мені вдалося накупити потреб на 60 євро, заощадила я при цьому 12 євро - і це того зовсім не варто. Тому, якби розпродажі в Німеччині проходили таким же чином як і раніше, я б купувала все за нормальну ціну і навряд чи б чекала рідкісних розпродажних тижнів.

Рекомендую також подивитися:

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.