Навигация
Реклама
Реклама

Факти про китах - найбільших морських ссавців нашої планети

 1. Факти про китах
 2. Чому у кита б'є фонтан
 3. Які бувають види китів
 4. Який кит найбільший
 5. Скільки важить кит
 6. Де живе кит
 7. Скільки зубів у кита
 8. Хто більше кашалот або кит

Про останні велетнів планети - слонах , Ми вже писали. А що ви знаєте про морських гігантів? Так-так, саме про китах піде сьогодні мова. Чудо Юдо риба-кит.

Let-us-dream.ru - Давайте мріяти разом, готовий розвіяти в пух і прах ваші скромні пізнання про найбільших морських ссавців нашої планети - синіх китах.

Факти про китах

 • Сумним фактом є людський фактор, який вторгається в життя цих величезних ссавців. Уявіть собі, що тільки в 20 столітті люди вбили ні багато ні мало, а близько 2,9 мільйонів особин!
 • Ви і не здогадувалися, що якщо класифікувати цих ссавців за всіма правилами, то вони є ... дельфінами ! А косатки і гринди (великі чорні дельфіни) неофіційно називаються «китами».
 • Колись давним-давно їх предки пересувалися по суші. І є такий скарб (організм, який має загального предка, а не в сенсі скарби) за назвою кітопарнокопитние. Він складається з китів, бегемотів, жирафів, оленів, верблюдів і ...
 • Найближчий «десятиюрідним» брат кита - бегемот. Не знали?
 • У воду з суші вони перебралися всього 50 мільйонів років тому. А до цього борознили НЕ моря і океани , а пустелі і савани!
 • У китів під час сну відпочиває тільки половина мозку. Друга частина завжди залишається напоготові. Тому що для дихання їм треба досить часто підніматися на поверхню.
 • Цей веліканіще може запросто потонути, якщо він залишається під водою більше 30 хвилин. Уявіть, як часто протягом доби йому треба плавати туди-сюди. Ось і спить рівно наполовину. Не позаздриш.
 • Щоб не переохолоджуватися і не перегріватися під час спливання і занурення його шкіру захищає товстий шар жиру. І цілком серйозно: кити можуть отримати сонячний опік.
 • Хвіст гіганта має горизонтальні лопаті. Це також відрізняє їх від риб. Чи не звертали уваги? За фотографії можна побачити.
Про останні велетнів планети -  слонах  , Ми вже писали

Хвіст гіганта має строго горизонтальні лопаті

 • Визначити вік кита можна по роговим пластинчастим утворень в вусі.
 • До складу багатьох елітних парфумів входить амбра (інгредієнт, який виробляють кити). Він використовується в якості фіксатора запаху.
 • Серце синього кита за розміром можна порівняти з середнього розміру автомобілем.

Чому у кита б'є фонтан

Коли він спливає на поверхню для того, що б набрати свіжого повітря і запастися киснем для наступного занурення, випускає високий фонтан води.

Виринаючи вони «спускають» відпрацьований і використане повітря для звільнення легких. Виходить фірмовий кутовий фонтан упереміш з водяними парами і бризками.

А коли він опускається на глибину, клапани закривають дихальні шляхи і морська вода не потрапляє в легені.

опускатися на глибину ці ссавці можуть до 600 метрів.

Цікавий факт про кита для тих, хто задумався, а хто ж важче слон або кит?

 • Один тільки мова морського велетня важить стільки, скільки дорослий слон!
 • Ці ссавці можуть жити до 100 років.
 • Під час шлюбних ігор і спарювань завжди присутня пара самців і тільки одна самка.
 • Крик синього кита найгучніший серед всіх тварин на землі. На відстань до 850 кілометрів рознесеться шум 190 децибел! Кашалоти ж можуть «пошуміти» всіма 230 децибелами.
 • Малюки «кітята» до року щодня набирають по 90-95 кілограм ваги. Тільки задумайтеся: кожен день поправляються майже по центнеру!
 • Під час пологів малюки китів (і дельфінів) з'являються задом наперед. Спочатку хвіст, а потім голова.
 • Молоко у мам-китів дуже густе. За консистенцією нагадує зубну пасту.
 • Від захвату і кити, і дельфіни можуть верещати.
 • За один ковток під час обіду або вечері він вживає півмільйона калорій! А ми переживаємо з приводу якихось зайвих 50 за обідом.

Які бувають види китів

 1. Кити вусаті. За допомогою спеціального фільтра - вуса, вони фільтрують з морів і океанів собі на обід планктон. Це найчисленніший підряд китів.
 2. Кити зубаті. Вживають в їжу кальмарів, різноманітних риб і інших морських мешканців. Для цього використовують зуби. До цього виду відносяться і дельфіни. Зубаті кити використовують для навігації ехолокацію.
 3. Кити стародавні (вимерли дуже давно).

Серце синього кита за розміром можна порівняти з середнього розміру автомобілем

Який кит найбільший

З усіх китів незаперечне лідерство за вагою і «габаритам» міцно утримує Синій кит. Він досягає 33 метрів в довжину!

Скільки важить кит

Ці ссавці - гіганти-важковаговики серед усіх існуючих: на землі і в морі - до 110-150 тонн!

Народна мудрість говорить: кита на вудку не впіймати. Яка ж вудка витримає 9 поверховий будинок?

Де живе кит

Кити мешкають майже у всіх областях Світового океану. У Північній півкулі, навколо берегів Америки, Південної Японії, Антарктиді. Їх немає тільки в тропічному поясі.

Скільки зубів у кита

У синього кита «в роті» розташовано кілька сот пар вусів. Китових. Довжина цих пластин може досягати розміру від 0,5 метра до 1,1 метра. Все залежить від місця розташування: глибоко всередині пащі вуса коротше, а найвищі знаходяться в середній частині верхньої щелепи. І досягають метра.

І досягають метра

У синього кита «в роті» розташовано кілька сот пар вусів. Китових.

Вага однієї з таких кератінових пластинок може досягати 95 кілограм. Саме з їх допомогою він фільтрує собі їжу: креветок, планктон, рачків і дрібну рибку.

Хто більше кашалот або кит

Кити і кашалоти, майже троюрідні брати. У чомусь вони схожі, і багато в чому відрізняються. Кити одинаки по життю, а кашалоти люблять компанію, стадні тварини.

Кити більш маневрені і швидкі, а кашалоти повільні і не такі «мобільні». Їх крейсерська швидкість ледве сягає 36 км / год.

Занурюються кашалоти до рекордних 3 000 метрів. Це дозволили зафіксувати спеціально прикріплені вченими маячки.

Кашалот це зубатий кит, який росте на протязі всього свого життя. Це гігант серед усіх зубатих родичів. Люблять тепліші води.

Кашалоти значно програють порівняння і за вагою і за розмірами синього кита. Найбільший відомий спійманий представник мав вагу всього 50 тонн і розмір 21 метр.

Якщо скласти порівняльний рейтинг кита і кашалота, то це буде виглядати приблизно так:

Характеристики Кіт Кашалот Довжина (мах) 33-35 метрів 18-20 метрів Маса (мах) 190 тонн 50 тонн Харчування Дрібні морські рачки, дрібна риба, дрібні головоногі, криль, планктон Кальмари (великі і маленькі), дрібна риба Спосіб життя Маленькі зграї або «одиночне плавання» Зграї до 100 особин, одиночки тільки старі особини Швидкість запливу на короткі дистанції (мах) 50 км / год 37 км / год Глибина пірнання до 500 метрів до 3 500 м

фестиваль китів

Ви знаєте, яка екскурсія найпопулярніша серед усіх туристів? Будь-то на Шрі-Ланці, на Кольському півострові, в Південній Африці або в Хусавіці - це в Ісландії. Всім і дітям і дорослим хочеться потрапити на фестиваль китів і побачити в природних умовах гігантських ссавців.

Всім і дітям і дорослим хочеться потрапити на фестиваль китів і побачити в природних умовах гігантських ссавців

Уявіть собі, що ожив багатоповерховий будинок крутить сальто і вистрибує з води, окативая бризками і тоннами морської води все навколо

Це неймовірне видовище має навіть свою назву - whale watching. Тільки уявіть собі, що ожив багатоповерховий будинок крутить сальто і вистрибує з води, окативая бризками і тоннами морської води все навколо. Потім пускає височенні фонтани і знову зникає в безодні.

Для цього навіть обладнають спеціальні оглядові майданчики на скелях і кручах, бронюють кращі місця на човнах і катерах, підгадується свої відпустки саме до таких сезонах.

Видовище дійсно фантастичне і точно запам'ятовується на все життя. Я це ще не бачила, але дуже хочу ...

Думаю, скоро моя мрія збудеться. Давайте мріяти разом?

А що ви знаєте про морських гігантів?
Не знали?
Чи не звертали уваги?
Цікавий факт про кита для тих, хто задумався, а хто ж важче слон або кит?
Яка ж вудка витримає 9 поверховий будинок?
Давайте мріяти разом?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.