Навигация
Реклама
Реклама

Ловля карася навесні

Крім річок озер і водосховищ, на землі є дрібні невеликі ставки, які отримали найменування «болото» в рибальському мовою. Це старі занедбані, тобто залишені без будь-якого догляду штучні ставки. Раніше їх чистили, поглиблювали і щороку навіть підпускали в них рибу, щоб вона підросла за літо. Потім кинули. Крім річок озер і водосховищ, на землі є дрібні невеликі ставки, які отримали найменування «болото» в рибальському мовою

Фото: Андрій Яншевскій.

Ще є безліч водойм, що утворилися на місцях старих виробок торфу, а ще безліч дрібних заливних озер в заплавах річок.

Не так мало, як це може здатися, зовсім маленьких ставків знаходиться вздовж автомобільних доріг. Всі ці «болота» об'єднує те, що вони дрібні, що заростають, промерзають взимку і не привертають особливої ​​уваги рибалок.

Але, серед них є такі, в яких водиться карась.

Розмір риби, природно, залежить від розміру болота, його глибини, ступеня промерзання, періодичності підживлення водою з зовнішніх джерел, і звичайно, від ротана. Хоча, мушу зауважити, що в більшості випадків ротан з карасем як то уживаються і часто допомагають їм в цьому рибалки.

В деякі, розташовані в зручному місці, ставки місцеві рибалки періодично підкидають карасів, виловлених в іншій водоймі, або навіть спеціально навесні завозять придбаних з нагоди в риборозплідному господарстві карасиків. Випускають карасів-живців, що залишилися після більш «солідної» риболовлі. Може здатися дивним, але навіть цієї невеликої підживлення виявляється досить, щоб водойма оживав.

Читайте матеріал " У Москві зимує двадцять сім тисяч сірих шийок "

З іншого боку, коли намагаються зловити карася, то неминуче потрапляє і ротан. Починається полювання за великими Ротань, їх стадо проріджується рибалками і карась отримує можливість і отнерестіться і трохи підрости.

Про те, що карась є в тому чи іншому болотце можна знати чи не знати. Виявити його вдається тільки в ті лічені дні травня, коли риба перед нерестом починає ворушити прибережну рослинність.

початок клювання

За кілька днів, приблизно за два тижні, до цього моменту, карась починає активно клювати.

«Болотного» карася можна зловити і дещо раніше і вже потім, протягом усього літа, але це буде не рибалка, а полювання.

Якщо задатися зловити тут карася влітку, то доведеться щодня спостерігати за змінами в водоймі, за розвитком рослинності і вильотом комах, вистежувати рибу в досвітні години, підбирати приманки і конструювати спеціальні оснащення.

Навесні простіше, але все одно потрібно відстежити той момент, коли риба стане активною.

Таке відбувається через кілька днів після танення льоду на водоймі. Іноді по водоймі ще плаває остання крижина, а карась починає активно переміщатися і шукати поїсти. Великий карась зараз голодний, тому є шанс його зловити.

Дрібний карасик починає клювати на кілька днів пізніше, але починає заважати, перехоплюючи приманку.

Читайте матеріал " Карась в пожежному ставку "

Пробувати ловити має сенс починати близько торішньої рослинності або в затоці, або біля корчів стирчать з води.

У невеликих замулених «коритця» все більш-менш зрозуміло майже з першого погляду. Якщо найбільша глибина ледь досягає метра, то на відстані 10-15 метрів від берега дно добре проглядається. Добре видно поглиблення, рослини і предмети, що лежать на дні. Єдине глибоке місце також швидко обчислюється.

Риба завжди віддає перевагу прибійний берег з більш теплою наганяння водою. Брижі на воді маскує рибалки.

снасть

Мої знайомі ловлять за допомогою пікера, я ж люблю ловити штекером. Я вибираю такі водойми, де можна дістати до краю рослинності 5-7 метровим штекером.

Поплавок я вибираю з досить важким кілем, так, щоб без додаткової огрузки він одразу вживав у воді вертикальне положення. Це дуже зручно, оскільки якщо приманка легка, то на оснащенні ставиться грузик, а якщо на гачку черв'як, то грузило можна не встановлювати. За вантажопідйомності такий поплавок близько 0,5 м

В якості приманки зараз найбільш часто карась спокушається мотилем і хробаком. Особисто я черв'яків здобуваю безпосередньо біля ставка.

Ловля полягає в тому, щоб безшумно опустити приманку в обрану точку, почекати буквально десять секунд і також тихо перемістити оснащення в сусідню точку. Коли приманка потрапляє карасю під ніс, то він її вистачає негайно.

При такому лові, природно, спочатку ніяка прикормка не потрібна. Якщо рибу не злякати і вгадати з приманкою, то за пару годин можна примудритися наловити десятка три-чотири хороших риб. Ловля ходова, з постійними переміщеннями.

Читайте матеріал " Фотополювання на сибірську косулю "

Якщо виявилося місце, в якому клювання відбуваються з якоюсь періодичністю, то має сенс почати підкидати в точку лову мікроскопічні порції підгодовування. При цьому раджу пробувати ловити як з дна, так і над дном.

Карась, як і плотва, нерідко краще ловиться, коли приманка не лежить на дні, а повільно дрейфує вище в двох-п'яти сантиметрах.

Ловля з дальньої дистанції

Найскладніше ловити, якщо на водоймі штиль. Карась до берега не підходить і дистанція лову різко зростає. Саме в цьому випадку перевага пікера очевидно, але мені не вистачає терпіння чекати чергового сплеску активності карася, а ще набридають залишки рослинності, які на кожному закиданні чіпляються за оснащення.

Тому я ловлю болонської снастю у вигляді легкого п'ятиметрового проводочного вудилища.

Тому я ловлю болонської снастю у вигляді легкого п'ятиметрового проводочного вудилища

Фото: Андрій Яншевскій.

Оснащення дуже проста. На волосіні 0,14 мм розташовується поплавець з вантажопідйомністю близько 3-4 м, нижче нього свинцеве ковзне грузило, рух вниз якого обмежено стопорним вузлом з бусинкою.

Тобто спочатку передбачається, що грузилом можна заякорити оснащення в точці лову. Оскільки дно мулисте і велика приманка в ньому тоне, я надягаю на гачок невелику кульку з кольорового плаваючого пластиліну або від пінопласту.

Пластилін зручний тим, що можна не тільки вибрати колір, але і швидко скорегувати розмір і підйомну силу кульки з масою приманки на гачку. Мушу зауважити, що оснащення я якоря тільки після того, як виявлена ​​точка клювань карася. До цього моменту роблю проводки по досить великою площею.

Читайте матеріал " Малий, та молодецький "

Після того, як місце стоянки риби виявлено, а тим більше, якщо риба стоїть в найглибшому місці, має сенс трохи підгодувати.

Як підгодовування я майже завжди використовую або жменю распаренного макухи або півжмені розмочених у воді пластівців «геркулесу». Така підгодівля не тоне в м'якому мулі.

Зв'язати макуха для закидання простіше грунтом з берега. Використовувати якісь пахучі добавки в холодній воді немає великого сенсу. В останні роки я успішно застосовую какао і невелику кількість меду.

Так як дуже важливо, точно підгодовувати знайдену точку з рибою, для закидання прикормки я використовую рогатку. Потрібно лише підібрати робочу рогатку по її потужності. Візуально легко вибрати підходящий інструмент за обсягом чашечки.

закінчення клювання

Ця цікава ловля триває всього кілька днів. З потеплінням води активізується дрібний карась, і тактика лову змінюється.

Для надійності, я вибираю кілька місць, Прикормлюємо їх дуже невеликими дозами і через деякий час (зазвичай годину) пробую ловити. Якщо починає клювати невеликий карась, то краще відразу ж змінити місце лову.

Місце лову доводиться міняти до тих пір, поки не почне потрапляти риба гідного розміру. До появи нового очерету і очерету, дрібний і крупний карась якимось чином ділять між собою місця знаходження і годування.

Читайте матеріал " Вплив запаху на клювання "

З потеплінням води до 12-14 градусів ці місця змішуються, і зловити крупного карася вдається або вночі, або на специфічну приманку, або при якомусь сприятливому збігу обставин. «Болото» завмирає до осені, а то і до наступного року.

«Болото» завмирає до осені, а то і до наступного року

Фото: Андрій Яншевскій.

Чим менше водоймище, тим легше порушити його біологічну рівновагу. Може статися так, що виловлені кілька десятків карасів становили основну масу відтворювачів, в результаті чого водойму через рік вже не порадує раннім активним клюванням.

Тому я завжди відпускаю всіх спійманих тут карасів. Більш того, при кожному зручному випадку я привожу сюди спійманих, наприклад, в карповніке карасів і карасиків. А для звіту про виконану роботу завжди є в наявність десяток ротанов, причому, нерідко цілком гідного розміру.

Андрій Яншевскій 10 травня 2018 о 09:17

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.