Навигация
Реклама
Реклама

Країни світу - Ямайка: розташування, столиця, населення, пам'ятки, карта

 1. Розташування та географія
 2. населення Ямайки
 3. природа
 4. Кліматичні умови Ямайки
 5. Мова
 6. кухня Ямайки
 7. Валюта
 8. час
 9. релігія Ямайки
 10. свята
 11. курорти Ямайки
 12. пам'ятки Ямайки

Розташування та географія

Острів Ямайка знаходиться на заході Карибського басейну і входить до складу архіпелагу Великих Антильських островів Вест-Індії. Острів омивається водами Карибського моря. Столиця держави - Кінгстон.

населення Ямайки

Населення острова становить приблизно 3 млн. Чоловік. Основна частина громадян має африканське походження. Між містами та сільською місцевістю населення розподілилося рівномірно.

природа

Більшу частину острова покривають нагір'я і гори висотою понад 200 м над рівнем моря. 1/5 частина країни вкрита густими тропічними лісами, перемежованими з великими саванами. Основна водна артерія країни - річка Блек-Рівер. Тваринний світ Ямайки дуже різноманітний. Тут зустрічається кілька сотень видів птахів і різноманітних гризунів.

Кліматичні умови Ямайки

На острові переважає тропічний клімат. Північно-східні вітри-пасати дмуть тут більшу частину року. У році виділяють 4 сезони. Два сухих (липень - серпень і з грудня по квітень) і два дощових (з вересня по листопад і травень - червень). На березі океану температура протягом року тримається близько + 37 ° C. У гірських районах - не вище + 25 ° C.

Мова

Офіційною мовою держави є англійська мова. Широко поширений місцевий креольська мова патуа, створений на основі англійської мови.

кухня Ямайки

Місцеві кулінарні традиції склалися під впливом африканської, а також китайської, індійської, англійської та іспанської кухонь. У національних стравах найчастіше використовуються різні овочі, фрукти, коренеплоди, в'ялені м'ясо і риба, маніока. Надзвичайно смачні і мають оригінальний смак традиційний бананово-кокосовий пудинг, каррі з м'яса кози, суп Коус-код з тріски з додаванням бананів, ямса, перцю і заправкою з білого рому. Улюблений тонізуючий напій на острові - готується з льоду з сиропом Кайджус. Популярно також кокосове молоко, яке подають прямо в половинці горіха.

Валюта

Офіційна валюта острова - ямайський долар. В 1 доларі міститься 100 центів.

час

Час на Ямайці відстає від московського тимчасового пояса на 8 годин.

релігія Ямайки

Велика частина населення - християни: 60% - протестанти, 6% - католики, растафаріанцамі - близько 10%. 20% населення вважають себе атеїстами.

свята

25.12 - Різдво, 6,08 - День Незалежності, 23.05 - День Праці, 6.01 - Хрещення, 1.01 - Новий Рік.

курорти Ямайки

Монтего-Бей недарма називають королем курортів острова. Розвинена інфраструктура, величезний вибір готелів, наявність розгалуженої мережі ресторанів і кафе і бурхливе нічне життя роблять відпочинок в місті комфортним і приємним. З розваг присутні унікальний підводний парк, кілька чудово обладнаних полів для гольфу і, звичайно, безкрайні піщані пляжі, омивається океанським прибоєм.

У незайманих джунглях загубився невелике містечко Порт-Антоніо. Гігантські метелики, яскраві екзотичні птахи, мальовничі водоспади і неприступні скелясті гори - все тут виглядає як сотні тисяч років тому, в епоху динозаврів. У місцевих ресторанах величезною популярністю користуються екзотичні страви, які їдять руками, що подаються до столу прямо на листі.

пам'ятки Ямайки

На самому краю півострова, біля входу в Кінгстонського бухту, розташований невелике містечко Порт-Ройал. Дивлячись на сонні пустельні вулиці містечка, ніколи не здогадаєшся, що 300 років тому це місто було столицею легендарного морського братства карибських піратів. На жаль, землетрус 1962 р занурила під воду більшу частину міста. Але і зараз туристів не залишать байдужими знамениті кам'яні форти, покликані охороняти вхід в протоку. На сьогоднішній день відкриті для відвідування: Форт Чарлз з місцевим краєзнавчим музеєм, Форт Уокер, наполовину затоплений Форт Руперт. Сходження на найвищу точку острова Пік Блакитний гори (2147 м над рівнем моря) сподобається шанувальникам еко-туризму і активного відпочинку. Звідси як на долоні видно північне і південне узбережжя острова, а в гарну погоду - і сусідній острів Куба . На схилах гори розкинулися великі плантації знаменитого ямайського синього гірського кави. Неподалік розташований будинок-музей знаменитого засновника стилю реггі Боба Марлі.

Карта Ямайки

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.