Навигация
Реклама
Реклама

«Острів везіння» - самі незвичайні віртуальні держави світу

  1. Країна небувалий

Часом трапляється, що з тієї чи іншої причини Земна куля стає занадто тісним для людини з уявою. одні вербуються в проект Mars One , Щоб садити на Червоній Планеті яблуні; інші вдаряються в ескапізм, туризм або інші «ізми». А треті йдуть в віртуальні держави.

Деяким людям дуже нудна їх рутина. Сірість навколо - чи, навпаки, сите впорядковане існування - можуть бути нестерпні творчим натурам або, скажімо, громадянам, які не згодні з законодавчими обмеженнями на наркотичні речовини. Та й взагалі - ми живемо лише один раз, чому б не спробувати щось «з ряду геть»?

Так всілякі авантюристи, які більше не хочуть жити так, як раніше, починають шукати своє місце під сонцем, свою Землю Обітовану. А коли не знаходять - починають її створювати.

А коли не знаходять - починають її створювати

Країна небувалий

Вікіпедія підказує нам, що терміном «віртуальна держава» сьогодні іменується величезна кількість утворень, які заявивши про свою державність, власне, державою не є, а лише імітують ті чи інші їхні риси.

Такі псевдодержавні освіти не сприймаються всерйоз країнами, на території яких вони проголошені, і не визнаються світовою спільнотою. Проте, вони бадьоро роздають паспорти, володіють величезною кількістю «посольств» в мережі і, по суті, виступають своєрідними співтовариствами по інтересам. Можливість отримання громадянства віртуальної держави користується помітною популярністю. Наприклад, на отримання громадянства «Bitnation» надіслали понад 5 тис. Заявок, а «імміграційний офіс» Ліберланд взагалі не справляється з потоком заявок.

Навіщо ж люди біжать в віртуальні і, як правило, не існують держави від реальності? Причини у всіх свої. Хтось таким незвичайним способом реалізує свої дитячі мрії про власний королівстві - нехай навіть крихітному. Хтось просто шукає однодумців. Зрозуміло, величезна кількість людей шукає спосіб обійти чинне законодавство з тих чи інших причин. Росс Ульбріхт, до слова, планував створити «Державу Шовкового Шляху» на просторах інтернету - зрозуміло, з якою метою, - але не встиг.

Зате частково український «Домініон Мельхіседека» був створений спеціально як офшорна зона для торгівлі зброєю і банківських махінацій. Цікаво, що його в 1986 році заснували два американця - Девід і Марк Педлі. Організатори держави, прикриваючись ідеями про єдинобожжя - а брати Педлі встигли навіть написати свою версію Біблії - «прихопили» в свої володіння пару коралових рифів і атолів в Тихому Океані, покинуту колумбійську військову базу, частина територій Антарктиди і Закарпаття.

Брати швидко розвели торгівлю цивільними і дипломатичними паспортами «Домініону», почали реєструвати офшорні фірми на островах і в Антарктиді, запустили фондову біржу DOMEX, справжніми на якій були тільки гроші клієнтів, і почали торгувати зброєю. «Домініон» навіть встиг «повоювати» з Францією і погрозити їй закарпатським ядерною зброєю.

Terra Incognita

На відміну від кримінального «Домініону», який до речі існує донині, держава «Віртландія» існує тільки в інтернеті. Засноване як громадська ініціатива, воно торгує сувенірами, підтримує розвиток демократії в цілому і політичних активістів від демократії, зокрема.

«Віртландія» в знак підтримки назвала Джуліана Ассанджа і Едварда Сноудена своїми громадянами, а недавно її населення досягло позначки в 1 тис. Чоловік. отримати паспорт цієї віртуальної країни може будь-хто. У 2009 році «країна» навіть випустила власну срібну монету «Віртландскій журавель», вагою 31,1 гр. - шикарний подарунок нумізматам. Філателістам на радість «Віртландія» випустила унікальні марки ручної роботи. В ідеалі «Віртландія» хоче об'єднати всіх людей під одним прапором і таким чином покінчити з війнами. Утопія, гідна втілення.

Не менш цікаво і держава «Bitnation». З назви вже ясно, чим воно займається : «Громадяни» цієї країни прагнуть максимально популяризувати віртуальну валюту Bitcoin. Батьки-засновники вважають, що віртуальні валюти і віртуальне держава зможе на рівні конкурувати з чинним сьогодні банківським сектором за обслуговування громадян.

У цьому є і свої плюси - анонімність транзакцій дійсно може стати в нагоді, навіть якщо людина і не думає про нелегальну діяльність. Мрійники «Bitnation» вже подумують навіть про надання реальних послуг - їх будуть реалізовувати субпідрядники. Іронія існування цієї держави полягає в тому, що в числі своїх перших клієнтів вони бачать громадян інших віртуальних і невизнаних держав, які отримають доступ до цілком реальної банківської системи і технології безпечної передачі даних блокчейн.

Не чужі державної діяльності і люди мистецтва - причому, в виключно гуманістичної формі. Держава NSK принципово відмовляється від території, існує строго в інтернеті і є плодом праці словенських художників і музикантів далекого 1984 року. Ця віртуальна держава стала домом для багатьох мистецьких проектів, найвідомішим з яких є індастріал-група Laibach. стати громадянином NSK може будь-хто - при цьому необов'язково бути митцем.

Формою правління є «колективний абсолютизм», а главою держави - «іманентно-трансцендентний дух». Уряд відсутня, а керують усім самі громадяни безпосередньо. Оні займаються випуском марок, підтримують роботу інтернет-посольства, періодично відкривають тимчасові реальні представництва в інших країнах, колективно підтримують художників, музикантів і письменників - така ось творча утопія.

Та й взагалі - ми живемо лише один раз, чому б не спробувати щось «з ряду геть»?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.