Навигация
Реклама
Реклама

Що таке "не щастить" і як з ним боротися - 2

початок тут

https://www.turpravda.ua/ru/dombay/blog-289377.html

Будинки Вадик радісно повідомив, що, мабуть, у нього тріщина в ребрі! Він на лісовій дорозі примудрився сослепу в'їхати в вимоїну, там, де траса перетинає струмок. Тріснув при падінні ребром про лижну палицю. Охохонюшкі! У мене 37,5. Гоша теж поскаржився на біль в голові і грудях. Він сьогодні з'їхав всього три рази і повернувся додому. Віддала термометр йому - теж 37,5. З огляду на, що його нормальна температура 35,5, ці 37,5 - вже зовсім перебір! Коли Гошин температура піднялася до 39,5, Віка побігла в Швидку допомогу, розташовану в тому ж будинку з іншого торця. Там їй розповіли, що сьогодні було якесь абсолютно нереальна кількість звернень з високою температурою. Далі якісь таблетки і обіцяли зробити укол, якщо стане ще гірше.

Слава Богу, гірше не стало, але і краще теж. Гоше. А мені вранці стало добре настільки, що я навіть капюшон не стала одягати. Тільки шапку. Погода була просто бомбезно! Вадькіно ребро боліло цілком терпимо, і ми поховали на канатці. Дві калечкі! Але абонементи треба викочувати - ніхто ніяких грошей не поверне. А Гоша сьогодні залишився вдома - 1200 р. коту під хвіст!

На небі - ні натяку на хмарку! Ні ветерочка. Вирішили піднятися на самий верх. У плані катання тут немає абсолютно нічого цікавого - просто вузька дорога, а четирехкреселка піднімається ну так повільно!

У плані катання тут немає абсолютно нічого цікавого - просто вузька дорога, а четирехкреселка піднімається ну так повільно

Сюди все їдуть виключно заради фотосесії.

Сюди все їдуть виключно заради фотосесії

Ну і любителі фрірайду іноді поза трасою гасають.

На всі чотири сторони відкриваються приголомшливі пейзажі.

На всі чотири сторони відкриваються приголомшливі пейзажі

Гортаючи одного разу, якийсь журнал, натрапила на дивну фотографію - красива гірська вершина.

Гортаючи одного разу, якийсь журнал, натрапила на дивну фотографію - красива гірська вершина

У повній впевненості, що це Домбай, читаю підпис - Маттерхорн! Вони що, зовсім неписьменні? Це ж Белалакая!

Так що тутешні пейзажі нітрохи не гірше альпійських. Сьогодні навіть Ельбрус було видно!

На цей раз нам вдалося спуститися цілих 9 разів. Але ноги вже підкошувалися. А коли мене збив з ніг якийсь чайник без паличок, я вирішила, що вистачить на сьогодні. Це вже дзвіночок! А було ще досить рано. І мені в голову прийшла ідея - прийти додому, перевзутися, і вже без лиж, як пальтошніков, піднятися назад, просто пофоткать захід. Тільки борщ уже закінчився і треба б зварити новий!

Зайшовши в квартиру, мало не подавилися слиною! У ніс вдарив божественний аромат свіжозвареного борщику! Бідний болящий Гоша знайшов в собі сили і зварганив це чудо, що дозволило нам з чистою совістю піти шлятися. Але попередньо підкріпилися.

Дивно якось відчувати себе пальтошніком! Ніяких центнерної кайданів на ногах, ніякі лижі не обтяжують моїх ніжних дівочих плечей! Якось це неправильно! Але так легко!

На самий верх ми не встигли - четирехкреселка ще начебто і крутилася, однак канатники в рупор кричали, щоб все спускалися. Потопталися на майданчику - сонце ще досить високо.

Потопталися на майданчику - сонце ще досить високо

Так і замерзнути можна! Вирішили їхати вниз. Захід і з крісла можна зняти.

Захід і з крісла можна зняти

Ніколи не їздила вниз на шестікреселке!

Захід.

Увечері пацієнтів в нашому лазареті додалося - Міша теж відчув себе хреновастенько і затемпературіл. Так, треба було мене відразу добити, ну або, як варіант, ізолювати. Тільки всі присутні, включаючи мене, за їхніми твердженнями, сто років вже нічим простудних не хворіли. Як поводитися з бацілльнимі встигли забути, хто і знав. Один Вася мав при собі якісь ліки, причому, він і не захворів майже - так, злегка посоплівіл. Тепер свої навички медбрата він відточував на Мишка.

Вранці Вася пішов за наступною порцією триденних скі-пасів. Але купив вже тільки два - наші з Вадиком сьогодні ще були дійсні, Гоша з Мішею вибули з числа лижників, а Віка вирішила кататися по півдня. Якщо чесно, то цього вистачало з головою!

Як ми сьогодні не поспішали, але знову на «вельвет» не встигли - хтось встає раніше нас! Залишився тільки по краях траси.

У цьому році зі снігом - повний порядок, тільки ось, ратраки виходять в поля всього один раз на добу.

Проїхалися по новій трасі. Вчора вона була закрита - лавини відстрілювали. Ну така, синенькая-синенька. Дітей на ній вчать.

Дітей на ній вчать

Але мальовнича. Та ще нагребли цілий бруствер зі снігу.

Та ще нагребли цілий бруствер зі снігу

Сьогодні нам вдалося спуститися цілих 12 разів. Йдемо на рекорд! Шкода тільки, що скоро вже їхати. На завтра обіцяють хмарність, тому ми кататися не підемо.

Бідний Міша продовжує хворіти, виходить зі спальні тільки щоб попити чаю і пополоскати горло. За його словами, він за ці пару днів випив стільки чаю, скільки за всю попередню життя. У Олега горло початок було хворіти, але він його побризкав моїм Пропосол і все пройшло. І тільки Вадик з Вікою були абсолютно здорові. У чому ж секрет? Віка зовсім не п'є спиртного, зате займається йогою. Вадик ж, навпаки, підхопив прапор алкоголізму з ослаблих Мишкін рук і пив більше всіх. А йогою він ніколи і не займався, як я над ним не билася. Просто, напевно, у нього до мене виробився імунітет.

Як не дивно, але синоптики не помилилися, і було, дійсно, похмуро. Вася з Олегом пішли кататися, Міша залишився вдома хворіти, а ми вчотирьох пішли гуляти. Місць для гуляння тут не особливо багато. На Руській ми вже були, тому пішли на Чортові млин. Але тут з нас злупити по 100 р вийшла з будиночка тітонька., Та ще й звеліла гуляти тільки до містка.

, Та ще й звеліла гуляти тільки до містка

Через десяток метрів нас знову зупинили, на цей раз - прикордонник, довідавшись, куди це ми шлях тримаємо? Я йому сказала, що у нас уплочено! Ех, як він образився! Та хіба ж він про гроші питав? І взагалі, гроші ми заплатили лісника, а він - прикордонник!

Тут в нашу бесіду втрутився балакучий Гоша. Краще б він мовчав! Будучи ближче всіх з ним знайомим, Олег нас відразу попередив, щоб ми ні в якому разі не заводили розмов про політику. А ще в дорозі, на черговий з технічних зупинок, Вася слізно благав нас зробити обмін на будь-якого з членів нашого екіпажу. Гоша, за його словами, просто заколивав його неймовірною кількістю страшних рассказок про ДТП, даїшників та ін.

А зараз Гоша, для чогось, почав розповідати прикордонники, що ми з України. Той вирішив проявити пильність, забив собі Гошин телефон і обіцяв прийти ввечері перевірити, як і де ми живемо. А я злорадно про себе подумала: «Та приходьте! Бацил на всіх вистачить! »

Нарешті вдалося відв'язатися. Заплати гроші, а тобі ще голову будуть морочити! І до містка йти - всього-нічого. Раніше ми гуляли набагато далі в ущелину, і нікого це не хвилювало. Ну і що, що лавинонебезпечно? Красиво ж!

Вдовольнившись досить короткою прогулянкою до засніженого містка, пішли назад. А час ще досить ранній. Куди б ще піти? Нічого не залишалося, як прогулявшись по селищу, піти вниз по трасі в напрямку Теберди. Вадик ще пам'ятає часи, коли тут була одна єдина готель «Домбай» і наметовий табір. А зараз стільки всього набудували! А навіщо? Гуляючи по вечорах, звернули увагу, що в готелях світяться одне-пару вікон. У кафешках аналогічна ситуація - зайнято один-два столика. Куди діваються всі люди зі схилу? Їх там досить пристойно, як нам здається. Можна б і поменше. Трас, ніби й багато, але, як не крути, а викочування один - все траси сходяться, в кінці кінців, в одну - до нижньої станції шестікреселкі. Основна маса катається саме тут. Є ще, звичайно, старі крісельні підйомники, які й коштують дешевше, але на них мало хто катається. Можна ще кататися внизу по лісі, але це тільки в снігові роки. Гармат як не було, так і немає!

Загалом, житла і кафешок налаштували стільки, що ніяких лижників не вистачить! А люди ж старалися! Є такі ошатні будиночки!

І з кожною кафешки пахне так одурітельно кавказької кухнею! А народу немає! Або все такі ж бідні, як і ми, що живуть в п'ятиповерхівках? І самі готують? Не знаю. На найстарішої в селищі готелі «Домбай» бачила цінник - 500 р з людини. Начебто і недорого!

В цілому, селище має досить неохайний вигляд. Безліч недобудов з вивісками «Продам». Є підозра, що ніхто їх ніколи не добудує, і тим більше, не купить. Ось височіє одоробало, побудоване ще за Союзу однією з союзних республік.

Союз розвалився, республіці стало не до Домбая. Будівля кинули. Так воно і стирчить, псуючи пейзаж. Розібрати його тепер дорожче, ніж було звести. І вічний шар льоду на тротуарах! Але гори просто прекрасні. Їх нічим не зіпсуєш!

Вийшовши за селище, пішли вниз по серпантину. Зовсім недавно ми гуляли майже за такою ж дорогою. Тільки іноді там пальми траплялися. А тут - замерзлі водоспади.

І, о диво! Метелик на асфальті! Правда, дохла. Але звідки вона взялася?

Повернувшись в селище, зустріли нашого самого хворого на сьогоднішній день - Мишу. Він йшов на ринок, щоб купити на зекономлені гроші ще пару шкур. Поганий приклад заразливий - ми теж купили.

Субота. День від'їзду. Але - це після обіду. А з ранку - кататися! На цей раз на вельвет ми встигли.

Перших три рази з'їхали майже в повній самоті. Потім попрокидаються, понаїхали! На підйомнику утворилася страшна чергу, в яку влітає через вузький викочування. Досочніков, що тримають свої снаряди в руках перелаюються з лижниками, які не поспішають знімати лижі. Вільного простору для ніг не залишалося - в кожну щілинку вклинювались все нові і нові лижі. Та ще й один з турнікетів зламався. Доводилося втрачати в черзі (якщо можна так назвати хаотичне скупчення народу) по 10-15 хвилин. Але по 10 спусків до 13.00 ми встигли зробити.

Будинки швидко посьорбали борщу і в рекордно короткі терміни завантажили машину Олега. Вася з компанією вирішив їхати на наступний день. Їм на роботу не треба. От і добре! Є на кого скинути прибирання квартири! І чекати-наздоганяти нікого не треба.

Ну і відпочинок у нас видався! Як відзначили всі учасники заїзду, такого ще не було! Ну а чого, власне, хотіли? У групі я була сама молодиця. Решта були старше мене від 6 до 12 років. Зліт старперов. Наближається вік, який можна охарактеризувати трьома словами - кефір, клістир, сортир. А ми ще приндяться.

Як би там не було, але дорога додому була в рази легше.

Як би там не було, але дорога додому була в рази легше

Ростовський ділянку ми проїжджали вночі. Можливо, тому нам вдалося уникнути пробок. А може, просто ліміт невезіння було вичерпано. Через 24,5 години ми були вдома. У минулому році це здавалося ох, як багато! Але, в порівнянні з 31-годинним подорожжю - це вже дрібниці!

Вони що, зовсім неписьменні?
У чому ж секрет?
Через десяток метрів нас знову зупинили, на цей раз - прикордонник, довідавшись, куди це ми шлях тримаємо?
Та хіба ж він про гроші питав?
Ну і що, що лавинонебезпечно?
Куди б ще піти?
А навіщо?
Куди діваються всі люди зі схилу?
Або все такі ж бідні, як і ми, що живуть в п'ятиповерхівках?
І самі готують?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.