Навигация
Реклама
Реклама

зірка Віфлеєму

Палестина. Віфлеєм. Храм Різдва Христового. Фото автора.

Туристичний автобус мчить по спорожнілих в суботу дорогах Єрусалиму, охопленого ранковим спокоєм. Наш шлях лежить в Віфлеєм. Дорога химерним серпантином в'ється кудись вгору. За вікном - освітлений сонцем зелений світ. І раптом погляд впирається в сіру розмежувальну стіну, що відокремлює Ізраїль від Палестинської автономії. Автобусу дорогу перегороджує шлагбаум контрольно-пропускного пункту. Напружена тривога охоплює всіх. Впевнено в автобус входить ізраїльтянка у військовій формі з автоматом - перевірка паспортів. Пронизливий плач чотирирічного Йосик з України оглушив всіх. "Я боюсь! Боюся її! »- кричить малюк. Батько заспокоює сина, але невтішно сльози переляканого дитини.
Нарешті перевірка закінчена. Автобус в'їжджає в древній Віфлеєм. Але знову несподівана для нас зупинка. Гід пояснює, що ізраїльському автобусу далі дорога закрита, а за нами зараз приїде палестинський автобус з палестинським екскурсоводом.
Те ж яскраве сонце. Та ж Свята Земля, але відчувається людська відчуженість і неприйняття.
Хвилини очікування. І раптом до слуху доноситься тонкий голос дудочки. Чорноокий кучерявий хлопчик-палестинець років семи виводить на ній просту мелодію. Йося завмер перед юним музикантом. І ось малюк простягає руку, в якій його улюблена машинка, інший же тягнеться до сопілці. Сором'язлива усмішка палестинця. Він відкрив пакет і дав Йосе нову дудочку і показав тямущому не по роках Йосик, як грати на ній.
Дивлюся на людей, що спостерігають цю сцену, добра посмішка висвітлює їх особи.
Під'їхав палестинський автобус, кружляємо по вузьких вуличках Віфлеєму. Нарешті перед нами - величезний храм Різдва Христового. Низько схиляюся, входячи у «врата смирення». Звучне многоязикой відлуння розноситься по храму. Минаючи стародавні колони, наближаюся до печери, де народився Ісус.
Зупиняюся в подиві ... Переді мною лик Божої Матері, але як він не схожий на ті, які я пам'ятаю! Ні в її зовнішності скорботної печалі. Це образ зовсім юної матері, як ніби ще не знає про майбутні земні страждання свого сина. Перший раз в житті бачу ікону, де Богоматір світло і ніжно посміхається. Припадаю до образу, а в серці спалахує спогад про те давнє дні, коли я вперше взяла в руки свого немовляти і зазнала безмірну радість, що прийшов у світ мій син.
Повільно спускаюся по крутих сходах, щоб поклонитися того святого місця, де був народжений Спаситель. П'ятнадцять невгасимих лампад яскраво висвітлюють срібну зірку. Мимоволі приходять на пам'ять рядки І. Бродського:
Зірка, горя в ночі,
дивилася, як трьох караванів дороги
сходилися в печеру Христа, як промені.
Торкаюся до Віфлеємську зірку рукою - пальці відчувають її тепло.
Полудьонний дзвін.
Стою біля храму серед моїх попутників, люди замислені і, здається мені, вражені побаченим і зворушливим.


рецензії

Сподобалося опис Храму в Віфлеємі. Мені пощастило цієї весни побувати в паломницької поїздки на Святій землі. Якщо буде час і бажання, прочитайте мої враження про Храм Різдва Христового.
http://www.proza.ru/2014/04/02/2410
Галина Скіра 20.07.2014 16:45 Заявити про порушення Прочитала Ваші враження від паломництва, дуже сподобалися. Нарис про храм в Віфлеємі оживив моє подорож по Святій землі.
Дякую за проявлений інтерес до моїх колійним нотаток.
Людмила Береснєва 21.07.2014 20:05 Заявити про порушення
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.