Навигация
Реклама
Реклама

GZ - Чеські рятівники вінілу

Говорячи відверто, справа навіть не в розмірах, тому що, як ви розумієте, для справжнього цінителя музики розмір значення не має Говорячи відверто, справа навіть не в розмірах, тому що, як ви розумієте, для справжнього цінителя музики розмір значення не має. Справа, звичайно ж, в якості звуку. Бо з часом стало очевидним, що звук з компакт-дисків досить програє звуку з вінілу, будучи надто вже «стерильним». Чеські пластинки почали записуватися ще під час грамофон буму на початку 20 століття, проте, перша чисто чеська фірма з'являється лише в 1928 році і називається Esta. Незабаром після цього відкривається чеська філія німецької компанії Ultraphon, першим хітом якої стає твір Гашлера «Хлопці зі Зборова». Після війни грамофонна промисловість була націоналізована, і всі маленькі фірми поглинули «Грамофонні заводи» в Лоденіце, які очолив Йозеф Гаша. Що й казати, репертуар в ці роки залишав бажати кращого не тільки з змістовної сторони, але і з боку тимчасової. Наприклад, з творчістю The Beatles чехословацька публіка могла познайомитися з компіляції A Collection Of Beatles Oldies (But Goldies), яка вийшла з трирічним запізненням після британського релізу. І, як всі ми знаємо, в кінці 80-х в усьому світі вініл змушений був «посунутися» під напором CD, які мали безліч вигод - звук був чистим, вони були меншого розміру, на компакт містилося 75 хвилин музики, і, в кінці решт, їх не треба було перевертати на середині.

GZ Digital Media   «З ерою компакт-дисків і цифрових записів, коли почався гігантський CD-бум, здавалося, що час вінілу безповоротно минув GZ Digital Media «З ерою компакт-дисків і цифрових записів, коли почався гігантський CD-бум, здавалося, що час вінілу безповоротно минув. На щастя, наш генеральний директор ще тоді подумав, що вініл міг би повернутися, тому він залишив кілька одиниць виробляє обладнання, все інше було ліквідовано. Через деякий час, коли люди прийшли до того, що цінують, перш за все, якість запису, вони стали повертатися до аналогових записів, тому що для якісної музики це більш надійний носій, який може краще зберегти повноту звуку. На початку 90-х років знову став з'являтися попит на цей носій. Це був час, коли «Грамофонні заводи» знову запустили виробниче обладнання. Нам вдалося відновити виробництво на 12 машинах », - розповідає директор відділення вінілу нинішньої компанії GZ Digital Media Ярослав Юнгман.

Однак, крім всіх вигод, які ніс компакт диск, найголовнішою для виробників виявилася вартість його випуску. Спочатку глави звукозаписних компаній висловлювалися скептично щодо маленьких сріблястих пластинок, однак, зрозумівши, що на цьому можна грандіозно збагатитися, досить швидко змінили свою думку. З 1988 по 1991 роки CD з продажу обігнали вініл, а кількість випущених пластинок помітно впала. Останніми відчайдушними прихильниками вінілу залишилися ді-джеї, які ще з кінця 1940-х років почали «змішувати» музику з двох грамофонів в безперервний потік. У наш час вже і ді-джеї перейшли на МР3 грамофони типу Scratch Live, на яких можливо здійснювати всю класичну ді-джейську «еквілібристику» з дешевими цифровими носіями. Здавалося б - кінець вінілу, проте - це не так, а на GZ Digital Media повертаються клієнти.

«Клієнти повертаються до« грамофон заводам »з кількох причин. Зрозуміло, ідеально, якщо ми зможемо, - а ми зможемо, - зробити якісну платівку за розумною ціною. Зрозуміло, ми відкидаємо версію, що заради нижчої ціни ми жертвуємо якістю. У нас це співвідношення оптимально. Безумовно, у нас є клієнти, які бажають вищої якості і готові за це платити, в основному це колекціонери. А якість GZ відоме у всьому світі », - продовжує Ярослав Юнгман.

GZ Digital Media   Кажуть, що рятівниками вінілу в світі стали фанати, які розкуповують записи своїх улюблених груп у всіляких форматах, навіть якщо у них немає на чому їх прослуховувати GZ Digital Media Кажуть, що рятівниками вінілу в світі стали фанати, які розкуповують записи своїх улюблених груп у всіляких форматах, навіть якщо у них немає на чому їх прослуховувати. Саме це сталося в 2007 році з синглом Icky Thump групи The White Stripes - за два дні було продано 10 тисяч вінілових пластинок! Попит на вініл знову з'явився, однак, виявилося, що практично не залишилося місць для його виробництва. Саме тоді і настав зоряний час GZ Digital Media. У 90-і роки на заводі знайшли притулок маленькі фірми, що виробляють пластинки на незалежній основі. В даний час таких маленьких випускають фірм вже більше трьох тисяч, а їх координація з фабрикою проходить через компанію Pirates Press, яка в 2008 році виробила на заводах два мільйони платівок, більшість з яких було експортовано в США.

«Наші обсяги виробництва становлять сьогодні 30 тисяч платівок в день «Наші обсяги виробництва становлять сьогодні 30 тисяч платівок в день. Іноді доводиться працювати і сім днів на тиждень. За три роки нам вдалося випустити понад п'ять мільйонів платівок. Наш найбільший ринок збуту - це Америка, проте, Європа теж не відстає, і туди ми постачаємо значна кількість пластинок ». А що ж з конкуренцією?

«У світі у нас кілька конкурентів. Проте, можу сказати, що GZ відносяться до найбільших виробників і, є, безумовно, найстабільнішим і комплексним виробником. Ми не тільки виробляємо саму платівку, але і конверт до неї, а також повністю комплектуємо. Це наш великий плюс, тому клієнти до нас повертаються. У нас є кілька конкурентів в Америці, але часто американський вініл відрізняється тим, що він не дуже якісний. Далі - у нас є кілька європейських конкурентів, особливо, у Франції, Німеччині та Голландії.

GZ Digital Media   Як розповів нам на завершення Ярослав Юнгман, спосіб виробництва вінілу зі старих часів практично не змінився, і компанія намагається зберегти вірність процесу виробництва, щоб клієнт отримував те, на що розраховує GZ Digital Media Як розповів нам на завершення Ярослав Юнгман, спосіб виробництва вінілу зі старих часів практично не змінився, і компанія намагається зберегти вірність процесу виробництва, щоб клієнт отримував те, на що розраховує. Зрозуміло, «Грамофонні заводи» прагнуть дотримуватися інновацій в цій галузі, але:

«Сам процес виробництва - від мастерингу через гальванічний процес до фінального виготовлення, залишається практично без змін», - робить висновок Ярослав Юнгман.

А що ж з конкуренцією?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.