Навигация
Реклама
Реклама

170-річне шампанське із затонулого корабля здивувало дегустаторів

Пляшки шампанського XIX століття були виявлені на затонулому кораблі і відправлені на експертизу

Пляшки шампанського XIX століття були виявлені на затонулому кораблі і відправлені на експертизу.

168 пляшок 170-річного шампанського були підняті з дна Балтійського моря недалеко від Аландських островів. Частина вмісту була відправлена ​​для дослідження до Франції, де біохіміки з Університету Реймса під керівництвом Філіпа Жанден оцінили смакові якості напою і заодно розкрили секрети виноробів XIX століття.

Гравюри на пробках вказують, що напій був виготовлений на початку XIX століття. За місцем аварії корабля вчені зробили висновок про те, що шампанське везли в Росію, однак солодкість напою змусила експертів відмовитися від цієї версії. Росіяни, за відомостями дослідників, споживали шампанське з вмістом цукру вище, ніж 300 г на 1 л, а пляшки з корабля містили вдвічі менше цукру. Це дозволило Жанден припустити, що вантаж призначався для німецького ринку, так як саме там вживали в міру солодкі вина. Для порівняння: популярний нині брют містить набагато менше цукру - 10 г на 1 л, так що сучасній людині напій 170-річний давності здасться нудотно солодким.

Вчені відзначають, що в порівнянні з сучасним шампанським вино з морського дна має більш високі концентрації металів, таких як залізо і мідь. Можливо, це наслідок використання сировини низької якості - соку з другого віджиму винограду. Вміст алкоголю в напої становить 9,5%. Наявність танинов (фенольних сполук) вказує на те, що продукт довго наполягав в дерев'яних бочках, де і відбувалося бродіння. Жанден описує смак напою як «сирний», відзначаючи що він містить відтінки молочної кислоти, нагадує вершки і йогурт. Експерти відзначили, що після того, як старе шампанське постояло на повітрі і наситилося киснем, воно набуло більш приємний запах, ніж коли пляшку тільки відкоркували: аромат оцінюється словами «гострий», «смажений», «димний».

«Виявлена ​​нами комбінація специфічних ароматів і смаків доводить, що ми маємо справу з продуктом настільки ж складним, як сучасне шампанське, хоча рецепт з тих пір сильно змінився, - розповів Патрік Макговерн, біомолекулярний археолог з Університету Пенсільванії у Філадельфії. - З огляду на, що шампанське провело під водою близько 170 років, воно дивно добре збереглося ».

Дослідники відзначають, що знайдені пляшки зберігалися в повній темряві при постійній температурі 2-4 ° C - і саме це допомогло зберегти їм унікальні смак і аромат. Вченим вдалося встановити, що деякі пляшки були зроблені всесвітньо відомою компанією «Вдова Кліко», яка знаходиться у французькому Реймсі і займається виноробством з 1772 року. Вміст одного з судин спробував глава компанії Домінік Демарвілль: він розповів, що відчув смак стиглих фруктів, трюфелів, диму і меду. Після цієї дегустації керівник «Вдови Кліко» розпорядився, щоб 350 вантажних пляшок більш пізнього строку виготовлення були занурені на морське дно поблизу Аландських островів. Компанія планує кожні три роки діставати по одній пляшці шампанського і порівнювати смак з аналогічним напоєм, що зберігаються в погребі, щоб вивчити, як перебування на морському дні впливає на якість вина.

за даними видання Nature, частина старовинних пляшок з балтійського дна була продана на аукціоні. Рекордна вартість одного з лотів склала € 30 000.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.