Навигация
Реклама
Реклама

Добірка художніх і ... - DaVino. Wine & Gastronomy. For better understanding

Добірка художніх і документальних фільмів для любителів вина Добірка художніх і документальних фільмів для любителів вина   :)   # стодолі   # Фільми   # розвага   # розширення кругозору   Ця земля моя (This Earth is Mine), США, 1959   Елізабет (Джин Сіммонс), англійська родичка американської сім'ї Рамбо, приїжджає в 1931 році в Каліфорнії відвідати своїх дядька і тітку і дізнається, що їй знайшли нареченого - Андре Свана, її двоюрідного брата по інший сімейної лінії :)

# стодолі # Фільми # розвага # розширення кругозору

Ця земля моя (This Earth is Mine), США, 1959
Елізабет (Джин Сіммонс), англійська родичка американської сім'ї Рамбо, приїжджає в 1931 році в Каліфорнії відвідати своїх дядька і тітку і дізнається, що їй знайшли нареченого - Андре Свана, її двоюрідного брата по інший сімейної лінії.
Однак Джон Рамбо, також кузен Елізабет, не згоден з такими планами батьків і має намір сам одружитися з красунею-родички.
Джон співпрацює з бутлегерами Чикаго, поставляючи їм вина, вироблені на сімейному винограднику. Це заняття сина не схвалює глава сім'ї Філіп Рамбо, який дотримується суворих норм моралі.
Численні драматичні перипетії, шантаж, конфлікти, переживання закінчуються романтичним союзом Елізабет і Джона, який повернувся в лоно сім'ї і прийняв її моральні ідеали.

Таємниця Санта-Вітторії (The Secret of Santa Vittoria), США, 1969
Прекрасний старий фільм, дія якого відбувається під час Другої світової війни. Жителі маленького італійського містечка Санта-Вітторія намагаються приховати від фашистських загарбників мільйон пляшок свого вина, які ті хочуть конфіскувати.
Мер містечка - Італо Бомболіні (актор Ентоні Куїн), дізнається, що окупаційні війська полюють за винами Санта-Вітторії. До приходу німецького загону під командуванням Зеппа фон Прюм (Харді Крюгер) городяни встигають заховати вино в печері і німцям дістаються лише кілька тисяч пляшок, але фон Прюм здогадується, що насправді вина набагато більше ... Два дуже різних людини вступають в захоплюючу інтелектуальну боротьбу ...

Коктейль (Cocktail), США, 1988
Брайану Фленагану (Круз) після армії довелося забути про амбіції і піти працювати барменом. Там він знайомиться з барменом-асом Дагом Кафлін, який вчить його всім премудростям професії. Після сварки з Дагом Фленаган їде на Ямайку, де закохується в Джордан Муні. Раптом з'являється його дружок в якості чоловіка багатої пані. Між друзями починається старе змагання в дотепності, при якому Фленаган прагне сподобатися багатою дружині Кафлін ....

Рік комети (Year of the Comet), США, 1992
Меггі успадкувала краще професійне якість свого батька: вона вміла дегустувати вина. Чим і заслужила поїздку в Шотландію, де необхідно було оцінити колекцію старовинних вин.
Але в підвалі шотландського замку вона виявила не тільки безцінну пляшку «Лафіту» розливу 1811 року, за яку один з клієнтів її батька був готовий викласти один мільйон доларів. У підвалі лежав ще й труп, а колекційну пляшку вина викрали зловмисники.
Що і стало причиною подорожі по всьому світу в гонитві за дорогоцінним «Лафіт» і неймовірних пригод Меггі і прийшов до неї на допомогу нахабного і чарівного авантюриста Олівера, що закохався в неї по вуха.

Французький поцілунок (French Kiss), США, 1995
Ця романтична комедія режисера Лоуренса Кездан не має прямого відношення до вина, але її дія відбувається на тлі французьких виноградників, а Кевін Клайн грає блудного сина сім'ї французьких виноробів. Причому грає дуже переконливо.
Фільм розповідає про жінку на ім'я Кейт, яка летить до Франції, щоб повернути змінив їй нареченого. Але в літаку чарівний шахрай Люк підкидає їй в сумочку вкрадене діамантове кольє, щоб уникнути проблем на митниці ...
В результаті Кейт і Люк закохуються один в одного.

Прогулянка в хмарах (A walk in the clouds), США-Мексика, 1995
Чи не про вино, але на тлі виноградників. Дуже романтичний Кіану Рівз. Повертаючись додому з війни, Пол Сатон випадково знайомиться в поїзді з прекрасною дівчиною, яка їде додому з навчання. Розговорившись, він дізнається, що вона вагітна від одруженого професора з коледжу, і після недовгого роздуму погоджується постати перед її деспотичним батьком як чоловік, щоб на деякий час відтягнути момент публічного позбавлення її честі. Все йде добре до Винного свята, під час якого вони шалено закохуються одне в одного і вихор почуттів відносить їх в неймовірно чудову країну під назвою «пристрасть». Але розум починає перемагати, повертаючи їх в реальність, в якій Полу треба їхати додому до своєї нелюбимої дружини.

Маєток (At Sachem Farm), США, 1998.
Росс, егоїстичний і невдаха в бізнесі молода людина, планує розпродати безцінну колекцію вин, що належить його родині, щоб вкласти виручені гроші в одне сумнівне справу. Однак, на його шляху встає його ексцентричний дядько, який має зовсім інші і набагато більш вигадливі плани.

Adieu, plancher des vaches! (Істина у вині), Спільний фільм Франції, Італії та Швейцарії (та Грузії) від Отара Іоселіані, 1999.
Старому господареві величезного багатого будинку нічим зайнятися. Від нудьги він будує в своїй кімнаті дитячі залізні дороги, пристає до молоденької служниці, насолоджується вином, здобутим хитрістю - тому що дружина забороняє давати йому алкоголь - і стріляє в лісі по бумеранг з рушниці.
Син господаря соромиться свого аристократичного походження і тому намагається сам заробляти собі на життя, підробляючи мийником вікон і посуду. Зав'язавши знайомство з місцевими бродягами, він час від часу пригощає їх вином з фамільного льоху.
І тільки дружину господаря її положення влаштовує. Вона їздить по діловим зустрічам, влаштовує банкети і насолоджується життям.
У житті кожного з героїв фільму певне значення має вино. Воно лікує або вбиває, допомагає знайти спільну мову або сварить, дарує спокій або веселощі.

На узбіччі (Sideways), США, 2004
Письменник-невдаха Майлз, який є великим шанувальником марочних вин, бере свого друга, маловідомого актора Джека, в тижневу подорож по виноробним районам Каліфорнії. Для Джека це останній тиждень його холостий життя, і під час поїздки він відривається на всю котушку так, що одного доводиться рятувати його з найнесподіваніших ситуацій.

Правила виноробів (The Cider House Rules), США, 1999.
Це, звичайно, не про виноробство. Про нього, але далеко не в першу чергу. Та й сидр - яке це вино? Але дивитися - треба. І артисти чудові - модні Шарліз Терон і Тобі Магуайр, і завжди і всюди чудовий Майкл Кейн. Але головним чином, звичайно - цю річ треба читати. Книга, за якою знятий фільм - Правила будинку сидру - просто чудесна.

Мондовіно (Mondovino), США, 2004
Фільм досліджує проблеми глобалізації в різних виноробних регіонах світу, вплив міжнародних експертів і консультантів на сучасну технологію виноробства. Аналізуються причини зміцнення позицій великих виробників на шкоду інтересам мають величезний досвід дрібних селянських господарств. У своїх інтерв'ю герої фільму говорять про любов до лози, багатовікової наступності свого нелегкого праці, іронічно дивляться на появу нового покоління модних виноробів.

Хороший рік (A Good Year), США, 2006
ділок Лондонській фондовій біржі, шалено розумний, удачливий менеджер і за сумісництвом великий зануда успадковує виноробню в Провансі. Після прибуття до Франції він виявляє, що, крім нього, є ще люди, які претендують на його законну власність. Ланцюжок неймовірних подій і відкриттів примусять його по-новому поглянути на справжні цінності цього світу ...

Від землі до скла (From Ground to Glass), США, 2006
Режисер цього оригінального документального фільму Роберт Дефо простежує процес створення вина на своєму досвіді.
У фільмі використовуються коментарі патріархів виноробства - Джима Кленендена (Jim Clenenden), власника виноробного господарства Au Bon Climat і Уоррена Віньярський (Warren Winiarski), господаря Stag's Leap Wine Cellars.
На перший погляд ця кінострічка розповідає про те, як Дефо, у якого немає досвіду виноробства, намагається самостійно зробити дві бочки Сіра, але насправді ця стрічка про каліфорнійському виноробстві в цілому.
Фільм був знятий на скромний бюджет в Долині Санта Інес (Santa Ynez Valley) і добре прийнятий в виноробних і кінематографічних колах, які рекомендували його до участі в Міжнародному кінофестивалі в Санта-Барбарі в 2006 році.
Ягоди (Bobule), Чехія, 2008
Гонза балакучий і заповзятливий; Іржі не блищить розумом, але зате знає підхід до дівчат. Їх співпраця приносить непогані результати - до тих пір, поки у них на задніх не повисає поліція. Їм доводиться бігти - неважливо куди, аби там їх не знайшли. Наприклад, можна поїхати в Моравію, де у дідуся Гонзи свій виноградник.

Мерло (Merlove), США, 2008.
Документальний фільм, в якому показані інтерв'ю з багатьма відомими виноробами. В основу фільму покладено висловлювання виноробів Бордо, Каліфорнії та інших регіонів. Зйомки проходили в таких відомих господарствах, як Chateau Petrus, Rubicon і інших. Цікаво, що популярність сорту Мерло постраждала від першого «винного блокбастера» «На узбіччі», після якого попит на вина з Піно Нуар злетів. Обов'язковий до перегляду всім тим, хто любить Мерло у всіх його проявах.

Удар пляшкою (Bottle Shock), США, 2008.
Чудовий фільм, дуже художній, з відмінною грою маститих Алана Рікмана і Білла Пуллмана, а також молодого Кріса Пайна з Зоряного шляху (Star Trek). Чудова операторська робота, чудові види виноградників Каліфорнії з висоти пташиного польоту. Непогано зіграні людські відносини, батько-син, друзі, романтика. Хоча - чи не це в цьому фільмі головне.

Віскі з горілкою (Whisky mit Wodka), Німеччина 2009
Актора Отто Кульберга люблять жінки і поважають чоловіки. Ось тільки іноді він занадто багато випиває. Одного разу він, абсолютно п'яний, забуває про зйомки нового костюмованого фільму про 20-ті роки. Здається, на цей раз його справи зовсім кепські. На роль Отто терміново підшукують дублера, молодого Арно, і всі сцени знімають по 2 рази - продюсер Лео не хоче викидати гроші на вітер. Отто, який звик перебувати в центрі уваги і не звик тримати язик за зубами, опиняється в складній ситуації.

Удача винороба (The Vintner's Luck), Франція 2009
XIX століття Франція, Бургундія. Одного разу, в Іванову ніч, життя молодого винороба зміниться, коли він зустріне в своїх виноградниках прекрасну істоту, з величезними білими крилами, які пахнуть снігом, з почуттям гумору і дуже допитливого. Щороку в середині літа вони будуть зустрічатися. А тим часом, життя в виноробному селищі буде йти своєю чергою, разом з її таємницями, весіллями і вбивствами, і підвищеним урожаєм - не дивлячись на жах Наполеонівських воєн. В середині століття наука почне процвітати, виноградарство зміниться, і планери будуть літати немов ангели.

Закупорений, (Corked), США 2009
Псевдо документальна комедія знята під час збору врожаю в 2005 році в Каліфорнії. Місцевий винороб, мільярдер, неосвічений менеджер виноробного підприємства і некомпетентний представник «золотої молоді» змагаються за вигаданий Золотий трофей, яким відомий винний критик має намір нагородити виробника кращого вина.
Багато представників виноробної промисловості - винороби, соммелье, винні критики, маркетологи - висміюються в цьому комедійному путівнику по виноградниках Північної Каліфорнії.

Кров у вині (Blood Into Wine), США 2010
Докуменальний фільм в деталях розповідає історію вокаліста Tool і A Perfect Circle Мейнарда Джеймса Кінана, який зацікавився виноробством, який переїхав до Арізони, який розпочав вирощувати там виноград і робити вино, незважаючи на скептичне ставлення окружающіх.Фільм - аж ніяк не нудна розмовна документалка. Це прекрасні зйомки, енергійний кліповий монтаж, відмінний саундтрек і купа гумору.

Будь моїм сином (Tu seras mon fils), Франція, 2011 року.
Поль Марсель, власник престижної виноробні в Сент-емільон має сина Мартіна, який працює в сімейному маєтку. Однак Поль, вимогливий і пристрасний винороб, зовсім не схвалює ідею того, щоб його син в один прекрасний день став його наступником. Він мріє про самому талановитого, працьовитого і харизматичного сина, який би відповідав всім його фантазіям як батька. Прибуття сина менеджера Філіпа повністю змінює життя маєтку. У ньому Поль бачить свого ідеального сина, про який стільки мріяв. Починається складна гра з чотирма учасниками: двома дітьми і двома батьками, в якому щонайменше одному з них абсолютно нічого втрачати. Є на Нетфліксе французькою мовою з англійськими субтитрами.

Частка Ангелів (The Angels 'Share), Великобританія, Франція, Бельгія, Італія, 2012
Європейський фільм від режисера стрічок «Вітер, який гойдає верес» і «В пошуках Еріка», маестро Кена Лоуча. Найкраще у класика британського соцреалізму Лоуча виходить знімати про те, що він по-справжньому любить, а любить він, як з'ясувалося, футбол і віскі. Крім іншого, «Частка ангелів» закінчується фразою, яка плюс-мінус підсумовує будь-які життєві обставини: «Fuck it, let's get wasted».

Рік в Бургундії (2013), рік у Шампані (2014 року), Рік в Порто (2016) - серія з 3 документальних фільмів від Девіда Кеннард про вино.

Червоне мана (Red Obsession), Австралія, 2013
Документальний фільм з підбором інтерв'ю від виноробів і просто любителів вина від Бордо до Китаю, в закадровому супроводі від Рассела Кроу.

Cement Suitcase (2013) комедія про кризу середнього віці на тлі пейзажів долини Якима (Yakima Valley).

SOMM, США, 2013 документальний фільм про 4 кандидатів в Майстер-сомельє. Це звання дається лише після дуже складних іспитів і відсоток відсіювання на них чи не найвищий в світі, поряд з іспитами на Майстер Вина (але там і до іспитів мало то доходить).

Сомельє: На денці (SOMM: Into The Bottle), США, 2015
- від того ж режисера документальний фільм про десяти історіях, розказаних через 10 різних вин.

Зелен виноград (Sour Grapes), США, 2016
Документальний фільм про винному шахрайстві. У фільмі розповідається про справу Руді Курнявана, легенди Каліфорнії, визнаним винним у найбільшому випадку підробки колекційних вин.

Не дивлячись ні на що (Mein Blind Date mit dem Leben), Німеччина, 2016
Історія, заснована на реальних подіях, про талановитого юнака, який більше всього на світі мріє про стажування в найпрестижнішому готелі Мюнхена. Ніщо, навіть раптове погіршення зору, яке він зберігає в таємниці, не зможе встати у нього на шляху. Трохи удачі, допомога друзів і віра в себе - ось рецепт його успіху.

Нагодуй звіра (серіал) (Feed the Beast), США, 2016
Це історія про двох нерозлучних друзів, які вирішують здійснити свою давню мрію - відкрити власний ресторан. Один з головних героїв - чудовий шеф-кухар, у якого, правда, великі проблеми з мафією і законом. Другий - першокласний сомельє, а ще вдівець, поодинці виховує сина-підлітка.

Decanted, США, 2016 - документальний фільм про винороба, який намагається досягти успіху в долині Напа.

Що нас пов'язує (Ce qui nous lie), Франція 2017 - французький фільм про 2 братів і сестру (яку грає дочка Анні Жирардо, Ана), що повертаються в Бургундію після смерті їх батька. Їм доводиться повністю зануритися в світ виробництва вина.

Париж почекає (Paris can wait) 2017 - фільм від Еліонор Копполи.
Весь фільм майже від початку і до самого кінця - прекрасне гастрономічне та кілька історичне подорож Анни, дружини знаменитого кінопродюсера Майкла, в компанії Жака - ділового партнера її чоловіка, справжнього класичного француза у всіх сенсах цього слова. Жак, зголосившись допомогти і довезти Анну з Канн в Париж, влаштовує їй незабутню поїздку і по шляху робить зупинки в кращих для цього місцях - як для загального розвитку, так і для невеликого свята шлунку, звичайно з вином.
В цілому, цей фільм можна порівняти з книгами Пітера мейл, тільки оповідач тут, відповідно, Жак.

«Андрій - Голос вина», США, Росія, Великобританія, Італія, Франція 2017 - повнометражний документальний фільм, про Андрія Челищева, російською аристократа, котрий присвятив своє життя мистецтву виноробства. Білогвардійський офіцер після революції емігрував до Європи, знайшовши своє покликання в виноробстві. У 1938 році виноробна фірма з Каліфорнії запрошує Челищева в США, відроджувати практично знищене в результаті діяльності Сухого закону виноробство. За короткий час нікому невідоме вино з Каліфорнії стає знаменитим на весь світ каліфорнійським каберне. Визнанням величезного внеску Челищева в розвиток каліфорнійського виноробства став знаменитий «Суд Парижа» (1976), коли в результаті сліпої дегустації американських і французьких вин, провідні сомельє Франції віддали перевагу винам з Каліфорнії.

Та й сидр - яке це вино?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.