Навигация
Реклама
Реклама

Історія

Виноградні лози існували більше 60 мільйонів років тому. Під час теплого періоду після льодовика (10,000 - 5,000 років тому) лози вздовж Дунаю набули поширення на територіях, що лежать вище, в північно-західній частині Європи. Людина homo sapiens виявив і почав культивувати ті ж самі дикі лози, які сьогодні відомі як традиційні європейські виноградні сорту .

10. - 9. століття до н.е.

Відносяться до бронзового віку знахідки виноградних кісточок підтверджують тисячолітню традицію виноградарства в Трайзентале і в містечку Штільфрід-ан-дер-Марх в регіоні Вайнфіртель. Знайдені там виноградні кісточки однозначно можуть бути зарахованими до сорту Вітіс вініфера (Vitis Vinifera) і являють собою, таким чином, одну з найдавніших знахідок такого роду в Центральній Європі. "

700 рік до н.е.

Кельти і швидше за все їх иллирийские попередники почали культивувати лози в примітивній формі. Кісточки від винограду vitis vinifera, що датуються Халльштаттскім культурним періодом, були виявлені в колишніх кельтських поселеннях у виноробній комуні Загерсдорф в Бургенланде.

1 рік до н.е.

Римляни починають масштабні посадки виноградників, і культивування лоз доходить до наших широт. Археологічні свідчення знайдені вздовж річки Дунай і на прилеглих територіях, а також неподалік від Нойзідлер, Південного Бургенланда і в регіонах Карнунтум в Нижній Австрії і Флавія Солва в Південній Штирії.

Виноградні лози існували більше 60 мільйонів років тому

© AWMB / Armin Faber

276-282 роки н.е.

Римський імператор Марк Аврелій Проб скасовує заборону імператора Доміціана на посадку лоз на північ від Альп, веде війська на паннонійскіе рівнини і дозволяє посадку нових виноградників.

488 рік н.е.

Римляни перестають управляти провінцією Норікум, і в наступний період масової міграції величезні площі виноградників стають покинутими.

795 рік н.е.

Карл Великий випускає працю "Capitulare de Villis", з докладною інформацією про виноградарство, виноградниках і винних законах. Під час каролингских завоювань виноградарство заохочується в регіонах на схід від Франції, завдяки чому з'явилися кадастрові карти виноградників, а також посаджені більш придатні виноградні сорту .

890 - 955 роки н.е.

Виноградарство відкинуто далеко назад через вторгнення мадярів.

X-XII століття

Цистерціанці вводять бургундські методи догляду за виноградниками в Австрії через монастирі Stift Heiligenkreuz і Freigut Thallern в Терменрегіоне. Тим часом, баварські єпархії і абатства, які з'являються уздовж Дунаю, починають розчищати землі біля річки та її приток, займаються сільським господарством і будують тераси для виноградників в Вахау. В цей час виноградники культивували такі монастирі, як баварські абатства Niederaltaich, Herrieden, Tegernsee і Metten, єпархії Sowie Freising, Passau і Regensburg, а також архієпископ Зальцбурга, який володів землями в цьому регіоні.

1170

Відень переживає виноградарський бум, після того як династія Бабенбергів переїжджає в столицю. Жителям Відня дозволено купувати виноградники, це веде до того, що багато ділянок всередині міста засаджені лозами.

1327

Seitzerkeller, яким володіє картезіанський монастир Mauerbach, переїжджає на Доротеергассе у Відні, і незабаром більше 60 кімнат в погребі перетворені в питні заклади, або так звані "Trinkstuben", де власник пропонує власну продукцію.

1359

Рудольф IV, герцог Австрії, вводить 10% -вий податок на вино, відомий як "Ungeld", приймає закони на користь землевласників і вводить ряд мит, що дозволяють містам і місцевим правителям вимагати плату за перевезення та імпорт вин.

XV-XVI століття

Виноградні площі в Австрії досягають межі, і величезні виноградники простягаються уздовж Дунаю від Відня до Верхньої Австрії на заході і вниз до Семмерінг в Штирії, а також в Зальцбурзі, Каринтії, Тіролю й Воральберге. Виноградні площі в три рази перевищують сучасні посадки.

1524

Королева Угорщини Марія дає виноробам міста Руст привілей маркувати винні бочки великою літерою 'R', що є ранньою формою захисту винних найменувань за місцем походження.

1 526

Виноградники королівської сім'ї Естерхазі виробляють перше задокументоване благородне солодке десертне вино (швидше за все трокенбееренауслезе ) В селі Доннерскірхен, Бургенланд . Принц Пауль Естерхазі купив велику бочку як лютеранського вина в 1653 році, і його потім пили протягом 300 років. Кажуть, що останні краплі вина подавалися в 1852 році.

1582

Йоганн Раш (1540-1612) з Schottenstift (Шотландське абатство) у Відні публікує добре відому роботу "Von Baw, Pfleg und Brauch des Weins", що робить його автором першої книги по виноградарству і виноробству на німецькій мові.

XVII століття

Виробництво вина різко скорочується через релігійного конфлікту, облоги турків, високих податків і зростаючої популярності пива.

тисячу шістсот вісімдесят один

Місто Руст на озері Нойзідль платить величезну суму в 60,000 гульденів і 500 діжок вина аусбрух , Щоб стати вільним імперським містом.

XVIII століття

Марія Терезія (роки правління: 1740-1780) і її син Йозеф II (роки правління: 1780-1790) відроджують виноградарство, і в цей період починається оновлення виноградників і дослідження з культивування лоз і виробництва вина.

тисячу сімсот вісімдесят чотири

Розпорядження Йозефа від 17 серпня 1784 року дозволяє кожному жителю подавати в закладах або продавати власні продукти, включаючи вино, в будь-який час року і за призначеною ціною ( "die von ihm selbst erzeugten Lebensmittel, Wein und Obstmost zu allen Zeiten des Jahres, wie, wann und zu welchem ​​Preis er will, zu verkaufen oder auszuschenken "). Таким чином, це стає передісторією знаменитого закону "Buschenschank" і першим кроком до питним закладам 'хойріген' і 'Бушеншанкен' в Австрії.

Таким чином, це стає передісторією знаменитого закону Buschenschank і першим кроком до питним закладам 'хойріген' і 'Бушеншанкен' в Австрії

© AWMB / Bernhard Schramm

1860

Барон Август Вільгельм фон бабо стає засновником першої виноградарською і енологіческой школи та дослідницького центру в Клостернойбурзі, які переходять в управління держави в 1784 році, а з 1902 року відомі як Höheren Lehranstalt für Wein- und Obstbau (Федеральний коледж виноградарства, енології і фруктів). Це офіційно визнана найстарша винна школа в світі, і безліч подібних закладів з'явилися на основі цієї моделі за часів монархії.

XIX століття

Перша поява оїдіуму (борошниста роса) в 1850 році і пероноспори (несправжня борошниста роса) в 1878 році на виноградниках. Непомічене поява філоксери в 1872 році руйнує значну площу виноградників Австрії, а фермери позбавляються коштів для існування.

1890

Людвіг Германн Гете стає керуючим Асоціації сільського господарства, метою якої є захист австрійського виноградарства, і публікує піонерські роботи по виноградарству і походженням виноградних сортів на нашій широті.

1907

Прийнято перший австрійський винний закон , Який визначає дозволені аспекти виробництва вина і забороняє випуск фальсифікованих вин.

1918

Після розпаду Габсбурзької монархії площа австрійських виноградників скорочена до 30,000 гектарів аж до 1930 років (в порівнянні з 48,000 гектарами до початку Першої світової війни).

одна тисяча дев'ятсот двадцять два

Професор Фрідріх Цвайгельт, згодом директор Федеральної школи виноградарства, енології і фруктів в Клостернойбурзі, успішно схрещує автохтонні сорту Санкт-Лаурент і Блауфранкіш і створює найбільш значимий новий австрійський сорт Блауер Цвайгельт .

1936

Міністерство сільського господарства приймає новий виноградарський закон, що забороняє посадку нових виноградників і розплідників гібридних сортів. Це яскравий приклад сильного протекціонізму сільськогосподарських практик під час Першої республіки.

1950

Ленц Мозер, винний першопроходець з Рорендорфа, публікує новаторська праця "Weinbau einmal anders" ( "Новий підхід до виноградарству"), що висуває аргументи проти більшості традиційних виноградарських методів. Досить швидкий перехід на нову шпалерну систему 'Hochkultur' в 1950 роки привів до механізації та раціоналізації виноградарства, а також значного підйому врожайності. У вісімдесяті роки 90% всіх виноградних площ мали шпалерну систему 'Hochkultur'.

тисяча дев'ятсот вісімдесят п'ять

Винний скандал призводить до безпрецедентного падіння цін на виноматеріали після того, як було виявлено, що австрійське вино розбавляли нелегальної добавкою діетиленгліколю. Згодом експортні продажі австрійського вина фактично зупиняються за ніч. Протягом року приймається новий суворий винний закон , Що вводить контроль і перевірки австрійського вина.

1986

Заснований Австрійський Рада Винного Маркетингу (The Austrian Wine Marketing Board), головною метою якого є просування і продажу австрійського вина.

тисячу дев'ятсот дев'яносто один

Австрійська 'Weinakademie', перша офіційно визнана школа WSET, яка пропонує навчання на дипломному рівні німецькою мовою, заснована в Руста. Центр має широкий вибір курсів і програм, націлених на просування винної культури. Сьогодні понад 1,000 семінарів і 20,000 учасників щорічно відвідують курси, що робить цю винну школу найбільшої в Європі.

1995

Зі вступом Австрії до Європейського Союзу в країні визнано винне законодавство ЄС.

2000 - 2008

Введена програма ЄС з просування і фінансовій підтримці виноробних господарств, і в цей же час виділяються субсидії на добровільне викорчовування виноградників для боротьби з перевиробництвом.

2001

Регіональні винні комітети, які просувають вина на місцевому рівні, створюються в тісній взаємодії з Австрійським Радою Винного Маркетингу. Їх мета - поліпшити інформаційні канали та продажу продукції в своїх регіонах, а також здійснювати нагляд за сільськогосподарськими контрактами і якісними ініціативами. Їх роль має вирішальне значення у визначенні регіональної типовості винних стилів, просуванні і рекламі в своєму регіоні. Національна організація по вину також здійснює нагляд і веде переговори з місцевими комітетами.

2001

Поправка до винному закону дозволяє вказувати на винній етикетці регіональну типовість відповідно до визначення регіонального комітету, у вигляді терміна DAC (Districtus Austriae Controllatus), який повідомляє найменування виноробного регіону. Тільки вина, які після аналізу та схвалення отримали контрольний номер державної комісії і відповідають іншим критеріям регіональної типовості, можуть повідомляти на етикетці регіон, наприклад Weinviertel DAC. Сорти і стилі, що не входять в список певних, продаються із зазначенням більшого регіону виробництва, наприклад Niederösterreich.

Сорти і стилі, що не входять в список певних, продаються із зазначенням більшого регіону виробництва, наприклад Niederösterreich

© AWMB / Bernhard Schramm

2002

Лондонська "сліпа" дегустація грюнер вельтлінер проти шардоне від відомих світових господарств організована Йаном-Еріком Паульсон і проведена Дженсіс Робінсон MW і Тімом Аткіна MW. З понад 30 вин чотири топових місця віддані австрійському шардоне і грюнер вельтлінер, і ще три вина потрапили в першу десятку. Подібні дегустації у Відні, Токіо і Сінгапурі, які включали високо цінуються вина від Ramonet, Louis Latour, Jadot (Бургундія), Gaja (П'ємонт), Mondavi (Каліфорнія) і Penfolds (Австралія), дали схожі результати.

2003

Перше офіційне вино DAC із зазначенням регіональної типовості і походження - сухе грюнер вельтлінер Weinviertel DAC, випущено з винтажем-2002.

2006

Перше червоне австрійське вино, яке отримало статус DAC, - Блауфранкіш з Міттельбургенланда (вінтаж-2005). На цей раз вино DAC з проявом регіональної типовості і походження випускається в двох категоріях - Klassik і Reserve.

2007 - 2009
Вінтаж-2006 стає свідком випуску нових вин із зазначенням походження - рислінг і грюнер вельтлінер Traisental DAC. Схожим чином, для Kremstal DAC з винтажа-2007 і для Kamptal DAC з 2008 року обидва сорту доступні в класичній і резервної категоріях. Weinviertel DAC Reserve з'являється з винтажем-2009.
2010
З 1 вересня 2010 року в Бургенланде доступні два нових вина з контрольованим найменуванням. Leithaberg DAC (білі з 2009 року і червоні з 2008 року врожаю), а також Eisenberg DAC ( Блауфранкіш : Klassik з 2009 року і Reserve з 2008 року врожаю).

2012
У березні 2012 року вступає в силу розпорядження про Neusiedlersee DAC. Воно належить до типових для району Цвайгельт. Вина категорії Reserve складаються з кюве з домінуючому Цвайгельт. Розпорядження діє щодо всіх вин з урожаю 2011 року.

2013

Вінер Геміштер Затц (Wiener Gemischte Satz) стане, починаючи з врожаю 2013 року, дев'ятим DAC за походженням в Австрії.

2014

Рислінг 1995 року "" Vinothek "" від Ніколаіхоф (Nikolaihof) - перше австрійське вино, яке отримало 100 балів від Роберта Паркера.

2016

Введення трирівневої піраміди якості "" Австрійські ігристі вина із захищеним найменуванням "" ( "Österreichischer Sekt gU" "( Класик (Klassik) , Резерв (Reserve) , Великий Резерв (Große Reserve) )

2018

Колишній грослаг "" Розалія "" стане ще однією виноробної областю DAC в Австрії. Введено для Штірійського походження Weststeiermark DAC (Західна Штирія DAC), Südsteiermark DAC ( Південна Штирія DAC) і Vulkanland Steiermark DAC (Вулканічна Штирія DAC).

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.