Навигация
Реклама
Реклама

Кафедра Технології вина і енології :: факульта технології вина и туристичного бізнесу

 1. Кафедра Технології вина і енології www.tvie.onaft.edu.ua "Шабо" - науково-практичний філія кафедри...
 2. Викладачі, їх досягнення і публікації
 3. Найбільш цікаві предмети
 4. На кафедрі викладається більше 19 дисциплін:
 5. Спеціалізовані лабораторії:
 6. Практика:
 7. Напрямки наукової роботи:
 8. Контакти кафедри:

Кафедра Технології вина і енології

www.tvie.onaft.edu.ua

"Шабо" - науково-практичний філія кафедри "Технології вина і енології"

Інформація про завідувача кафедри

Завідуюча кафедрою «Технології вина і енології» - доктор технічних наук Осипова Лариса Анатоліївна Завідуюча кафедрою «Технології вина і енології» - доктор технічних наук Осипова Лариса Анатоліївна. Активно займається науковою роботою. Бере участь в міжнародних конференціях і виставках, зокрема, «Вино і виноробство», за які кафедра має грамоти та золоті медалі. Сфера наукових інтересів пов'язана з розробкою інноваційних технологій вин і функціональних напоїв на основі виноградного, плодово-ягідного, пряно-ароматичного рослинної сировини. Є автором понад 100 наукових праць, 2-х монографій, 12-ти патентів.

Викладачі, їх досягнення і публікації

Висока якість навчання студентів на кафедрі "Технології вина і енології" забезпечується завдяки наступності традицій, великому досвіду та високої кваліфікації викладачів (2 доктора технічних наук і 4 кандидати технічних наук), а також можливості студентів ознайомитися з основами професії на провідних підприємствах галузі.

Викладачі кафедри поряд з педагогічної та методичної проводять наукову, консультаційно-практичну роботу. За результатами наукової діяльності за останні 3 роки було опубліковано понад 150 наукових робіт з обгрунтування, розроблення й удосконалення технології вин, слабоалкогольних та безалкогольних напоїв, з контролю їх якості, видано 2 підручники, 2 монографії.

Найбільш цікаві предмети

Кафедра "Технології вина і енології" готує висококваліфікованих фахівців для підприємств галузі "Технологія продуктів бродіння і виноробство", які можуть успішно працювати технологами (на заводах з виробництва вин, шампанського, коньяків, пива, безалкогольних напоїв та ін.), Сомельє, консультантами та т.п.

На кафедрі викладається більше 19 дисциплін:

 • технологія вина;
 • технологія бродильних виробництв;
 • технологія плодово-ягідних напоїв;
 • технологія солоду і пива;
 • актуальні проблеми виноробної галузі;
 • науково-технічний прогрес і прогнозування розвитку виноградарства і виноробства;
 • управління якістю продукції;
 • теоретичні основи харчових технологій;
 • основи наукових досліджень;
 • екологія і нешкідливість продуктів виноробства і пивоваріння;
 • методологія наукової творчості;
 • проектування підприємств з основами САПР і ін.

Систематично організовуються навчальні дегустації вин, коньяків, пива та ін. Напоїв, екскурсії на передові підприємства виноробної, пивоварної та безалкогольної галузей. Для читання лекцій запрошуються провідні вчені та фахівці (доктор технічних наук, професор, член-кор. НААН України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, заслужений діяч науки і техніки України, заст. Директора з наукової роботи з виноробства НІВіВ «Магарач »Загоруйко В.А .; доктор технічних наук, професор, лауреат премії АР Крим в галузі науки і науково-технічної діяльності Косюра В.Т .; кандидат технічних наук, зав. аспірантурою і докторантури НІВіВ« Магарач »Журавльова Л.І .; доктор технічних н ук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, начальник відділу хімії і біохімії вина НІВіВ "Магарач" ГЕРЖИКОВА В.Г .; перший заступник генерального директора ТОВ ПТК «Шабо» Шелехов Ю.Н .; доктор технічних наук, професор, лауреат премії АР Крим з науки і техніки Шольц-Куликов Є.П., власники торгової марки "Вина Гулієвих" кандидати технічних наук Гулієв Ш.Р. і Гулієв Р.Р. і ін.).

Спеціалізовані лабораторії:

Кафедра "Технології вина і енології" має в своєму розпорядженні спеціалізованими лабораторіями технохімічного контролю вина, пива і безалкогольних напоїв, сучасними лекційними аудиторіями з мультимедійним обладнанням, підвалом для зберігання виноматеріалів і вин.

Практика:

Виробничу та переддипломну практику студенти проходять на кращих виноробних підприємствах (ТОВ ПТК «Шабо», ВАТ «Коблево», ТОВ «Винтрест», (ТМ «Вина Гулієвих») Артемівський завод шампанських вин, ТОВ «Інкерманський завод марочних вин», ВАТ АТФ « Таврія », ЗАТ« Одесавинпром »(ТМ« Французький бульвар »), ЗАТ« Одеський завод шампанських вин », ТОВ Агрофірма« Золота балка », ННЦ« ІВіВ ім. В.Є. Таїрова »і ін.) і пивзаводах (Оболонь, Миколаївське відділення "Sun in Ben Україна", приватні пивоварні).

Напрямки наукової роботи:

Наукова робота на кафедрі проводиться за державною бюджетною тематикою за наступними напрямками:
 • розробка технології вин і напоїв різних типів на основі виноградного, плодово-ягідного і пряно-ароматичного рослинної сировини *
 • дослідження впливу комплексної обробки нетрадиційних білків рослинного сировини і сучасних стабілізаторів на якісний склад столових виноматеріалів;
 • удосконалення технології низькотемпературного фракціонування столових сухих виноматеріалів;
 • технологічна оцінка якості ігристих вин, приготованих з класичних і нетрадиційних в шампанському виноробстві сортів винограду;
 • розробка нових рецептур вермутів;
 • удосконалення технології червоних вин з сортів винограду Одеського регіону;
 • вивчення впливу якості сировини і параметрів технологічних процесів на фізико-хімічні та органолептичні показники пива.

Викладачі кафедри регулярно проходять стажування на провідних підприємствах виноробної та пивоварної промисловості, беруть участь в міжнародних конференціях, симпозіумах, виставках, є членами журі експертних дегустаційних комісій, ведуть спільні роботи з виноробними підприємствами і надають їм консультативну допомогу.

Контакти кафедри:

Зав. кафедрою - тел. (048) 712-40-44, каб. 311.
Викладацька - тел. (048) 7124104, каб. 315.
Метод-кабінет - каб. 311-а.
Зав. лабораторією (Надія Євгенівна, Світлана Миколаївна) - (048) 7124108, каб. 215.
www.tvie.onaft.edu.ua

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.