Навигация
Реклама
Реклама

Медведєв взяв вино на себе :: Суспільство :: Газета РБК

Уряд виправдало очікування російських виноробів

Фото: ІТАР-ТАСС

У Росії з'явиться власний закон про вино, а сам напій буде визнаний сільськогосподарським продуктом - його можна буде рекламувати. Контроль за його виробництвом перейде з ведення Росалкогольрегулювання до Мінсільгоспу, при цьому держава буде виділяти субсидії на висаджування нових виноградників. До таких рішень дійшли учасники наради під керівництвом прем'єр-міністра Дмитра Медведєва в Абрау-Дюрсо. Радість російських виноробів можуть не розділити виробники кримських портвейнов: акцизи на їх кріплені вина можуть підвищити в три рази.

З російського винограду

На самому початку наради Медведєв позначив основне питання, вирішення якого вітчизняні винороби домагалися останні кілька років. Звернувшись до міністра сільського господарства Миколі Федорову, Медведєв запитав, чи вважає той необхідним прийняття в Росії окремого закону про вино по типу існуючих в провідних виноробних країнах Європи і США. Глава Мінсільгоспу відповів, що у нього заперечень немає.

Зараз в Росії процес виробництва вина знаходиться під контролем Росалкогольрегулювання (РАР). Глава Союзу виноградарів і виноробів Росії Леонід Попович в бесіді з РБК зізнавався, що до сих пір галузь не відчувала репресій з боку алкогольного регулятора, «проте важко працювати, знаючи, що ти знаходишся на гачку». Виноробний бізнес передбачає довгий інвестиційний цикл - від посадки винограду до випуску перших пляшок повинно пройти не менше п'яти років і наявність жорсткого контролюючого органу відлякує потенційних інвесторів, вважає Попович.

Окремі закони про вино діють у багатьох світових країнах - Франції, Австрії, Італії, Португалії, Іспанії, Чилі, США, Новій Зеландії, Австралії. У більшості з них курирування галузі знаходиться у веденні департаментів, що відповідають за виробництво продуктів харчування, і саморегулівних організацій, утворених за територіальним принципом. Вони стежать за тим, щоб вина, що випускаються в регіоні, відповідали затвердженим параметрам якості і проводилися на підставі прийнятих технічних регламентів.

Говорячи про підтримку вітчизняних виноробів, Медведєв запропонував закріпити в законодавстві термін «вина закріпленого географічного зазначення». Під такими винами будуть матися на увазі напої, зроблені з зібраного саме в Росії винограду.

Такі вина і отримають преференції від держави у вигляді полегшення ліцензування та доступу до субсидій і зняття заборони на рекламу.

Зараз, коли все виноробні підприємства знаходяться в рівному становищі з точки зору регулювання, лідерами за обсягами виробництва є підприємства «вторинного виноробства» - ті, хто купує дешевий виноматеріал в інших країнах і потім виливає її на пляшках або картонним пакетам (див. Таблицю).

За словами брав участь в нараді заступника голови комітету з економполітики і підприємництва Держдуми Віктора Звагельський, ще до закінчення весняної сесії Держдуми пройде перше читання поправок до федерального закону «Про держрегулювання алкогольного ринку», в яких відображені практично всі новації, що обговорювалися в Абрау-Дюрсо. «Щоб прийняти повноцінний закон« Про вини », треба внести поправки в вісім діючих федеральних законів, - пояснив РБК Звагельський. - Тому прийняли принципове рішення поправити чинне законодавство, а потім вже писати новий закон ».

Пільги не для всіх

Власник компанії «Легенда Криму» Михайло Штирлін з натхненням дізнався новини з Абрау-Дюрсо, але зазначив при цьому, що позначені Медведєвим темпи розвитку виноградарства і виноробства в Росії здаються йому завищеними. «Прем'єром поставлена ​​задача до 2020 року збільшити площі виноградників Росії і Криму з нинішніх 90 тис. Га до 140 тис. Га. Для такого масштабного зростання у нас немає ні коштів, ні ресурсів », - вважає він. Озвучену суму держпідтримки на розвиток галузі - 300 млн руб. в рік - Штирлін вважає «досить скромною для таких планів».

Серед тих, у кого підсумки наради в Абрау-Дюрсо могли викликати не найпозитивніші почуття, представники кримського комбінату «Массандра», знаменитого своїми кріпленими винами. Напередодні гендиректор підприємства Микола Бойко нарікав на те, що в Росії знамениті портвейни і мадери віднесені до класу «винних напоїв», а також на те, що податкове навантаження на виробників вин в Росії куди вище, ніж на Україні.

Якщо в Росії виробники тихих вин платять 6 руб. акцизного збору з кожної пляшки 0,75 л, то на Україні для виноробів ставка чисто символічна: 1 копійка з літра вина. Податок на виробників кріплених вин в Росії розраховується за тим же принципом, що і горілчаний, виходячи із ставки 400 руб. за літр ч справжнього спирту. Таким чином, акцизна складова в пляшці стандартного портвейну червоного кримського з об'ємом спирту 17,5% в Росії 52,5 руб. На Україні аналогічний податковий збір - 7,66 руб.

Однак і ця планка акцизного збору для «Масандри» може піднятися. «Коли на нараді мова зайшла про необхідність знизити акцизну ставку для виробників якісних російських вин, виникла дискусія про те, де заповнити ці доходи, що випадають бюджету, - розповів РБК Віктор Звагельський. - І прозвучали пропозиції про те, що їх можна компенсувати за рахунок підвищення в три рази ставок для винних напоїв. Мовляв, все одно це гидота, яку пити не можна. Боюся, наші друзі з «Масандри» до такої ініціативи поставилися без розуміння ». За словами депутата, остаточного рішення з приводу зниження або збільшення акцизних ставок для різних вин не прийнято. «Медведєв дав доручення опрацювати це питання», - зазначив Звагельський.

«Медведєв дав доручення опрацювати це питання», - зазначив Звагельський

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.